Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

Youtube'da rastgele videolara bakarken bir video buldum. Masanın ucuna bir tahta plak üstüne 10 tane kare lastik yapıştırmışlar sağ ve sol olmak üzere 2 tane koymuşlar. Oyuncu tek başına topspn antremanı yapıyor. Bu düşünce çok hoş geldi bana. Kimse ben spin çekecem (yada çekemeyecem :D) diye saatlerce blok yapmak için beklemez. Bence dezavantajları fiyatı ve çapraza ayarlanamaması. 500 lira cıvarı tutuyor. Fikir güzel geldi bana sizinle de paylaşmak istedim.

Video Linki :

Firma Linki : http://www.returnboard.com/VDRB_tuerkisch_E.php

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Youtube'da rastgele videolara bakarken bir video buldum. Masanın ucuna bir tahta plak üstüne 10 tane kare lastik yapıştırmışlar sağ ve sol olmak üzere 2 tane koymuşlar. Oyuncu tek başına topspn antremanı yapıyor. Bu düşünce çok hoş geldi bana. Kimse ben spin çekecem (yada çekemeyecem :D) diye saatlerce blok yapmak için beklemez. Bence dezavantajları fiyatı ve çapraza ayarlanamaması. 500 lira cıvarı tutuyor. Fikir güzel geldi bana sizinle de paylaşmak istedim.

Video Linki :

Firma Linki : http://www.returnboard.com/VDRB_tuerkisch_E.php

Bizim dernekte DHS marka bir tane var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında farklı boardlar da takılabilse iyi olur. Mesela kartuşlu gibi bu lastiklerin olduğu tahtayı kolayca çıkarıp üstünde anti lastik olan başka bir tahta da takılabilmeli bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla kendi kendimizede yapabiliriz bunu bazen duvarla falanda attığınız oluyordur aklıma gelirdimasayı duvara yasla vur döndürsün... biraz kısa biraz uzun anti çok değişik versiyonlar yapılabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 2-3 sene önce üzerinde lastik olmayan şekliyle bu aletten taptırmıştım. Çok kullanışlı olduğunu söyleyemem. Aynı hızda aynı açıda top atmanız gerekiyor sürekli olarak, benim için iyi bir partner olamadı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bizim işyerindeki ustaya bunun mekanizmasını yaptırdım bugün.

Dikdötgen profilden. Maliyet şu an sıfır zira işyerindeki artan malzemelerden yaptı ve oldukça pratik becerikli olduğu için 10. dk da yapıp teslim etti. Mekanizmayı 2 parça halinde düşünmüş dolayısıyla arasına istediğim ölçüde tahta+süngerli lastik kombinasyonu monte edebilirim.

Tahtasını kestirip üzerine de lastik yapıştıracağım ama sorun şu. Üzerine eski lastik yapıştırılırsa elimde o kadar çok eski lastik yok; bir de yamalı bohça gibi olacak hiç hoş değil. Kare şeklinde olacak olan yeni/sıfır lastikleri yapıştırırsam da oldukça pahalıya gelecek hem de yine de ek yerleri olacak.

Bunun üzerine yapıştırılacak sünger+lastik kombinasyonu piyasadan bir şekilde ucuza temin edebileceğimiz yekpare bir plaka şeklinde mümkün olabilir mi? Böyle bir malzeme var mıdır piyasada? Varsa ya da alternatifi olarak ne olabilir? (Ben seneler önce Kütahya'da piyasadan bulunabilen malzemelerden raket yapıp satan bir spor salonu işleticisi hatırlıyorum, acaba süngerli lastiği nereden temin ediyordu?)

Kestireceğim tahta suntalam mı, MDF mi, ahşap mı olsa daha iyi olur?

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada orijinalini satın almak isteyenler için fast-spin.com getirebileceğini söyledi. Fakat 15 günde temin edilebiliyor. Tüm masayı kaplayanı iki parça halinde andro markali, daha ufak ve mobil olanı TSP marka...

Fakat fiyatı epey pahalı dediğiniz gibi, tekli olan 150-200 EURO, çiftli olanı ise 300-350 EURO gibi düşünmemiz lazım zannediyorum.

Kendimiz yaptırırsak, hele bi de eş-dost yardımı falan bazı malzemeyi veya işçiliği ucuza/bedavaya getirebilirsek en fazla 100 TL ye maletmemiz lazim... En büyük maliyet sıkıntısı süngerli lastikte... Bunu ucuza getirmenin bir yolu olmalı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu sitede denk gelmişti ama şimdi konuyu filan hatırlamıyorum. Böyle bir sistem için lastik arayanlara uygun olabilir diye düşünüyorum. 10 çift sanırım lastik 50-60 lira gibi bişeydi. Sonuçta blok koyacağı için gerekli açıyıda ayarladığımızı düşünürsek çok kaliteli lastik olması gerekmez diye düşünüyorum. Bu sebeple bu lastiklerden alınabilinir. Linki bulursam paylaşacağım ya da biri bulup paylaşsın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu sitede denk gelmişti ama şimdi konuyu filan hatırlamıyorum. Böyle bir sistem için lastik arayanlara uygun olabilir diye düşünüyorum. 10 çift sanırım lastik 50-60 lira gibi bişeydi. Sonuçta blok koyacağı için gerekli açıyıda ayarladığımızı düşünürsek çok kaliteli lastik olması gerekmez diye düşünüyorum. Bu sebeple bu lastiklerden alınabilinir. Linki bulursam paylaşacağım ya da biri bulup paylaşsın...

Şu olabilir mi? [Link]

Şu konuda geçmişti. [Link2]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eskimiş lastiklerinizden yapıştırın 5 tane 2 cm arayla olsun bitsin. hem hedef olur spin çalışmanız için :D

ben de gördüğümde süper buluş diye düşünmüştüm ama en iyisi partnerle çalışmak. spinin %50 de fazlası doğru pozisyon almak çünkü.

Bunun yerine bi "wheel" alın çalışmak için fır fır döndürün. Marangozu bu işin de içine katmayın derim.

Eskiden bir iki arkadaşım vardı marangoza gitar sapı vs yaptırıp gitarı ucuza çıkarmak isteyen. sonu hüsran oldu haliyle.

Keyifli çalışmalar herkese

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eskimiş lastiklerinizden yapıştırın 5 tane 2 cm arayla olsun bitsin. hem hedef olur spin çalışmanız için :D

ben de gördüğümde süper buluş diye düşünmüştüm ama en iyisi partnerle çalışmak. spinin %50 de fazlası doğru pozisyon almak çünkü.

Bunun yerine bi "wheel" alın çalışmak için fır fır döndürün. Marangozu bu işin de içine katmayın derim.

Eskiden bir iki arkadaşım vardı marangoza gitar sapı vs yaptırıp gitarı ucuza çıkarmak isteyen. sonu hüsran oldu haliyle.

Keyifli çalışmalar herkese

bu o kadar önemli bişey değil sonuçta sadece blok için.

ayrıca bu sitede çok ucuz malzemeler var.

www.eacheng.net

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir düzenekte raket lastiği yerine kullanılabilecek ucuz alternatifler var mı? Yüzeyi top tutan herhangi bir kaplama işe yarayabilir. Topu muhtemelen raket lastiği kadar çok atmayacaktır, bu problem olmaz sanırım, daha hızlı spinlerinizi masaya düşürebilir hatta.

Bildiğiniz raket lastiğine benzeyen (en azından burda iş görebilecek) ucuz herhangi birşey var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim aradığım şey de aslında tam olarak bu...

Böyle bir malzeme bulamazsak da olabilecek en ucuz lastiği monte etmeye çalışacağız.

(Arabam halen bakımda, marangozun yanına gidip tahtasını kestiremedim)

Bitince videolarını buradan yayınlayabilmek dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de bugün biraz dolaştım etrafı, normal lastiklerin altındaki süngere benzer yoğunlukta, daha lastiğimsi bişey buldum. Yanımda top yoktu, olsaydı dönen topa nasıl tepki verdiğine bakacaktım. Normal lastiğe yakın bir tepki verirse, sadece onunla kaplanabilir. İlk fırsatta bir raket ve topla gidip kıyaslayacağım. Bugün pazar olduğundan çok soramadım, bulma ihtimalim olan birkaç yere bakmamı önerdiler, ama kapalıydı. Tekrar çıkıp dolaşmam lazım hafta içi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer bu tarz bir materyal bulursanız ve burada paylaşabilirseniz çok harika olur. Herkes cüzzi bir fiyata kendi returnboard'unu yaptırabilecek o zaman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın lobianco;

Senin dediğine benzer özellikte bir malzeme ben de buldum ve satın aldım, bir sonraki yolum o dukkan tarafına dustugunde malzemenin adını da soracağım... Ama onun üzerini de mutlaka kauçuk esaslı bir malzemeyle kaplamak gerektiği kanaatindeyim. Sünger cinsi bir malzeme ne kadar sert de olsa topun enerjisini fazlasıyla absorbe edeceğini düşünüyorum. Kauçuk bunu biraz olsun engeller gibi geliyor bana.

Bu meseleye bu kadar ilgi olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Bence bu konuda bir kültür oluşturabiliriz.

Yannız bu konuda bi patent var gibi sanki. Sonra hukuken yamulmayalım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malzemenin ismini paylaşırsanız seviniriz. Kauçuk konusu dediğiniz gibi. Ona da bir malzeme bulmak lazım.

Hukuken bir sorun olacağını sanmıyorum. En nihayetinde kişsel kullanım için birşey yapıyoruz. Ticari amaçla bir seri üretim veya satış sözkonusu değil.

Umarım bu çalışma güzel bir returnboard ile neticelenir, zaten lastik etkisini elde ettikten sonrası basit iş. Tasarım ve malzeme açısından çok alternatifi var diğer kısımların.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..