Jump to content
Masatenisi.org Forum

Öğrencilerime Raket Alacağız Tavsiyeler...(Üst Sınır : 40 Ytl)

Guest eneseren

Recommended Posts

elinizde hazır raket varsa onun lastikleri söküp yeni ucuz lastik alacaksınız yanlız söktükten sonra bi zımpara ister kalan yapıştırıcı için ben arkadaşa yaptım baya oldu birde ekstra olarak vernikleyebilirseniz iyi olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet 4002 yi ben de tavsiye ederim. Bende de vardı 4002 hatta forumdaki xtremetavşan (Ahmet Abi'den) almıştım. Basit bir tahta üzerine çift taraf G888 yapışık. Bence tek dezavantajı çocuklara ilk aşamada biraz ağır gelebilir. Tahta biraz büyük gibi çin lastikleri de malum ağır biraz. Aslında stiga'nın hazır raketlerini bir araştırın derim. Üst modellerinde karbon tahtalar ve hatta kombo lastik teknolojileri falan var. 40 liraya güzel raketleri olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

www.eacheng.net

burda çin malı tahta ve lastikler inanılmaz derecede ucuz..6-8 dolara friendship'in allround tahtaları var..sanırım c serisi adı altında geçiyor..üzerinede takılabilecek gayet uygun ve ucuz lastikler var..tanesi 20 dolara falan bile çocukların işini görecek güzel raketler yapılabilir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

www.eacheng.net

burda çin malı tahta ve lastikler inanılmaz derecede ucuz..6-8 dolara friendship'in allround tahtaları var..sanırım c serisi adı altında geçiyor..üzerinede takılabilecek gayet uygun ve ucuz lastikler var..tanesi 20 dolara falan bile çocukların işini görecek güzel raketler yapılabilir..

100 € bir kamyon dolusu malzeme alınır aslında, birde şu nakliye olmasa evin duvarlarını bile insanın malzeme ile kaplıyası geliyor(abartım azıcık ama rüyası bile güzel).

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazır raketlerinin lastiklerini zippo benzini, aseton gibi solventlerle sökün ve 20'şer milyona iki tane ucuz çin lastiği alın. O paraya başka seçeneğiniz yok.

yeni başlayanlara çin lastiği gitmez.. ilk başta oynamayı öğrensinler sonra değişik lastiklerle oynasınlar ilk başta normal bir lastik ile oynamaya başlasınlar derim.

yasaka markv gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazık... Çin'de kimse masatenisine başlayamıyordur...

Hakikaten yahu, nasıl başlıyor çinli veletler masa tenisine? Çinde avrupa lastik kullanımı ne durumdadır? Gerçi çinlinin T64 alacak parası olsa gider ne bileyim televizyon filan alır herhalde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5-6 dolara lastik var çinde. Avrupa lastiklerle başlıyorlar mıdır? sen tahmin et...

ama ozan abi orası çin burası türkiye :D arada fark var şimdi ordaki çocuklara elinde sopaylan öğretiyirlar forehandi.. çocuk atmak zorunda tabi. onlar bunun için başarılı oluyorlar ya. şimdi daha 0 dan başlamış bir çocuğa vericeksin çin lastiğini. sert lastik hissiyeti çok az nasıl oyniyacak çok merak ediyorum. neyse sizin kendi fikriniz buda benim kendi fikrimdi açıkcası. önemli olan lastik ve tahtaları alıcak olan arkadaşımız.

iyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu çocuklar daha 10-12 yaşında öylesi kombi önerileri var ki sanki bu çocuklara biraz ağır gelir gibi bunlar yetişkin amatörler değil bunlar 28-35 kilo ağırlığında 130-145 boylarında çocuklar. İlginize çok teşekkürler arkadaşlar ancak bu doğrultuda tavsiyeleriniz olursa daha çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu çocuklar daha 10-12 yaşında öylesi kombi önerileri var ki sanki bu çocuklara biraz ağır gelir gibi bunlar yetişkin amatörler değil bunlar 28-35 kilo ağırlığında 130-145 boylarında çocuklar. İlginize çok teşekkürler arkadaşlar ancak bu doğrultuda tavsiyeleriniz olursa daha çok memnun olurum.

önerilen combo raketlerde ne var ben pek anlamadım :huh::sasi: carbon tahta,üstünede tenergy takın denmemiş..kaldı ki onların birşeyi öğrenip uygulaması bir büyüğün öğrenip uygulamasından daha kolay..ağaç yaş iken eğilir malum..zaten yorumları okursanız öyle çocuklar için fazla kaçacak bir raket tavsiyesi yapılmadığını görürsünüz..ayrıca rakedin büyük için olanı,küçük için olanı diye birşey yoktur..madem burda tavsiye edilen raketlerin sizin çocuklara fazla geleceğini düşünüyorsunuz,o zaman hazır raket almak en mantıklısı(normal şartlarda tavsiye etmesemde)..zaten 40 liraya Türkiye'de ancak tek bir lastik alabilirsiniz..işin acı ve gerçek tarafı bu..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ibb de Abdullah diye bir çocuk var. Kendisi defans oynuyor ve kullandığı lastik Palio Cj8000.

Link: http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1013

5 tane sipariş edince herşeiyiyle 30 dolara mal oluyor. Ucuz tahta da sipariş etmek mümkün ama ağırlıkları dolayısıyla gümrükte ve kargoda fazla masraflı oluyor.

Bu lastiği ben çok beğendim. Ibb de yeni başlayan çocuklara bu lastikten verdiklini söylediler. Sonradan Yasaka lastiklere geçiyorlar. Lastiğin dayanıklılığı gayet iyi. Hırpalanmalara ve hor kullanımlara karşı rengi solabiliyor ama performansı değişmiyor. Yüzeyi yapışkan süngeri orta sert bir lastiktir. Tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ibb de Abdullah diye bir çocuk var. Kendisi defans oynuyor ve kullandığı lastik Palio Cj8000.

Link: http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1013

5 tane sipariş edince herşeiyiyle 30 dolara mal oluyor. Ucuz tahta da sipariş etmek mümkün ama ağırlıkları dolayısıyla gümrükte ve kargoda fazla masraflı oluyor.

Bu lastiği ben çok beğendim. Ibb de yeni başlayan çocuklara bu lastikten verdiklini söylediler. Sonradan Yasaka lastiklere geçiyorlar. Lastiğin dayanıklılığı gayet iyi. Hırpalanmalara ve hor kullanımlara karşı rengi solabiliyor ama performansı değişmiyor. Yüzeyi yapışkan süngeri orta sert bir lastiktir. Tavsiye edebilirim.

masatenisine ilk başladığım zaman bu lastik ile başladım. onur abinin dediği gibi yeni başlayanlara bu lastik güzel gider

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi de furkan bu tavsiye ettiğin lastik Çin lastiği?

evet.. fakat huricane gibi değil üst yüzeyi daha iyi. huricane lastikleri acaip sert topa vurdumu çok iyi vurman lazım bunlar ole değil ama. kullandığım için biliyorum. sende bi dene ozan abi ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim aklımdan DHS 4002 geçiyor ancak onlara biraz ağır gelebilir alışmaları için belli bir zaman geçmesi gerekecek, 10-11 yaş grubu öğrencilerime denemeleri için butterfly 7000 raket vardı ona bile çok ağır dediler, biraz kullananlar yoruldum demeye başladı, şevklerinin kırılmasından da korkuyorum bu konuda minik öğrenciler ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varmı. Benim öğrencilerde, tanıdıklarımında minikler şu hazır raketi yada kombinasyonu kullanıyor ve sonuç olumlu diyen arkadaşların önerisine göre hareket edeceğim. Öğrencilerin bir kısmı 4 aydır oynuyor bir kısmı 2,5 senedir oynuyor. Bu arada arkadaşların önerisi sonrası Palio cj8000 de olabilir diyorumözelliklerini bilmediğim bir raket olsada.DHS 4002 ile Palio cj8000 kıyaslarsak artı ve eksileri, özellikleri vs.?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..