Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 64

Bora

Recommended Posts

• İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bir kırmzıı bir siyah istemiştim benim tek lastik gelmemiş mi?

Kem göz dedikleri böyle birşey demek, ikisinden birine bile razıydık o bile yok. Ne şanslısın Ozan, yeni lastikleri takıp yenileceğine eski lastiklerinle yenmeye devam et.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest thunderstruck
T25 masabaşı oyun için ideal,

T05 masaya yakın oynayanlar için ideal,

T64 masaya uzak oyun için ideal imiş. Yabancı kargalar söyledi. Ben de yerli papağan olarak tekrarlıyorum.

Masabaşı oyunlarıyla kaybetmek istemeyenler alsın diyorsunuz sanırım.. :) Eğer bu konuda etkiliyse almak lazım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün Nittaku Carbon Shake Defence üzerine 1.9 siyah tenergy 64 harikaydı. Kontrol çok yüksekti. Hız tahtadan dolayı düşüktü ama spin çok iyiydi. Serhat Abi'de bugün defans lastiği olarak denedi. Eminim görüşlerini aktaracaktır.

Yarın Kreanga Carbon üzerinde oynamak için can atıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Dün tenergy 64 nitt shake def carbon forehandde deneme fırsatı oldu onur kardeşimiz sayesinde,normal olarak tackiness chop II 1.9 kullanıyorum..tenergyninde 1.9 siyahını denedim..intibalarım çok olumlu...eksi tarafımı bana göre chop ..ama burda şunu belirtmeden geçemiyeceğim ..çünkü çok rahat atak yapılıyor kesmeye gerek kalmıyor..imkanı olanların mutlaka denemesi gereken bir lastik..yeni bir sayfa açıyor sanki masa tenisinde ..daha önce tenergy 05 de edidindiğm kötü intibaları sildi..hatta 2.1 ini denemek için cesaretlendim desem yalan olmaz.. hakikaten fantastik bir lastik... fiyatımı bana göre lastiğin eksisi....ilk iki saatimin intibaları bunlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masabaşı oyunlarıyla kaybetmek istemeyenler alsın diyorsunuz sanırım.. :) Eğer bu konuda etkiliyse almak lazım :)

Kesinlikle doğru. Ama sadece masabaşı oyunlarına gelmek istemeyenler değil, herkes almalı diyorum ben aslında. Tenergy herkes için. Tenergy bir olmazsa olmaz. Tenergy içinde bulunduğumuz çağın çok ötesinde. Tenergy doğanın acımasız güçlerine meydan okuyan bir mühendislik harikası. Tenergy teknolojik gelişimde gelinen en son nokta. Tenergy insanoğlunun masa tenisiyle mücadelesindeki en son umut. Tenergy kışın ardından açan çiçek, kalbimde hoplayan böcek. Tenergy cebimdeki delik...Tenergy...

Tenergy... Daha fazla konuşamayacağım, duygularım buna mani. Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle doğru. Ama sadece masabaşı oyunlarına gelmek istemeyenler değil, herkes almalı diyorum ben aslında. Tenergy herkes için. Tenergy bir olmazsa olmaz. Tenergy içinde bulunduğumuz çağın çok ötesinde. Tenergy doğanın acımasız güçlerine meydan okuyan bir mühendislik harikası. Tenergy teknolojik gelişimde gelinen en son nokta. Tenergy insanoğlunun masa tenisiyle mücadelesindeki en son umut. Tenergy kışın ardından açan çiçek, kalbimde hoplayan böcek. Tenergy cebimdeki delik...Tenergy...

Tenergy... Daha fazla konuşamayacağım, duygularım buna mani. Teşekkür ediyorum.

TENERGY

Aforizmik bir şiirdin sen,

Paradoksal yaklaşımlarla uzaklaşıp;

Kendi ironisi içerisinde,

Kaybolup giden:

Bir şiir

(o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlahi Ongun ve Mekansız, Duygular ancak bu kadar güzel açıklanabilir.

Süpersiniz yahu.

Gerçekten öyle bir lastik. Aldığım ilk günden etkisini gösterdi. Yenemediğim bir abim vardı ve bu gün ilk defa yenmeyi başardım. Forhandime taktığımda daha iyi kontrol verdiği için (t64 1.9 siyah) çok rahat ataklar yaptım ve oyunda baskın oldum. Servisten sonra kaçırdığım boş toplarda daha başarılıyım. Daha önce t64 2.1 kullandığım için olsa gerek teknik konusunda yabancılık çekmedim. Topun güzergahı 2.1'e göre daha düşük.

Tenergy çok yüksek atıyor ve kontrolsüz diyenler için 1.9 versiyonu iyi bir seçenek diye düşünüyorum. Kreanga Carbon üzerinde Nittaku Carbon Shake Def. kadar olmasada kontrolü iyi. Hızlı spini yerinde.

Kontrolüm arttığı için çok da hızında veya spininde değilim. İstediğimi aldım. Tbs, Primorac off-, Samsanov Alpha gibi tahtalar eminim daha yüksek kontrol sağlanabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugun t64'leri aldım. Saoğolsun Saadettin abi yollamış hemen, gidip teslim aldım oradan da antrenmana gittim. t64'ü pek beğendim. Hastaydım doğru dürüst oynayamadım ama lastik çok iyi. 05'ten hissedilir şekilde yumuşak ama kesinlikle o kadar hızlı. Hatta bazıları daha hızlı bile diyebilir ama bence daha fazla ötüp daha fazla dwell time olduğu için öyle hissediliyor.

Lastik 05'e pek benzemiyor. Yumuşak, 05 kadar çekmiyor(en azından yavaş vuruşlarda) ama yine de tensorlardan veya boost serisinden çok çok daha iyi çekiyor. Açıkçası bana hafifçe hızlandırıcı zamklanmış bryce gibi hissettirdi. Hızlı, yumuşak gayet de iyi çekiyor. Klasik avrupa oyuncularına çok uygun. Bana kalırsa yakında çoğu kişi 64'e geçer. 05'ten biraz daha hafif ama gene de hafif bir lastik sayılmaz. Ali Guller bu habere çok sevinmeli tam istediği lastik gerçekten.

Öyleyse yakında Joo tahta üzerine fh 1.9 Tenergy 64 olacak (o:

Birkaç kişi bir araya gelip tekrar sipariş verecek olursak ben varım arkadaşlar,ağabeyler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugun t64'leri aldım. Saoğolsun Saadettin abi yollamış hemen, gidip teslim aldım oradan da antrenmana gittim. t64'ü pek beğendim. Hastaydım doğru dürüst oynayamadım ama lastik çok iyi. 05'ten hissedilir şekilde yumuşak ama kesinlikle o kadar hızlı. Hatta bazıları daha hızlı bile diyebilir ama bence daha fazla ötüp daha fazla dwell time olduğu için öyle hissediliyor.

Lastik 05'e pek benzemiyor. Yumuşak, 05 kadar çekmiyor(en azından yavaş vuruşlarda) ama yine de tensorlardan veya boost serisinden çok çok daha iyi çekiyor. Açıkçası bana hafifçe hızlandırıcı zamklanmış bryce gibi hissettirdi. Hızlı, yumuşak gayet de iyi çekiyor. Klasik avrupa oyuncularına çok uygun. Bana kalırsa yakında çoğu kişi 64'e geçer. 05'ten biraz daha hafif ama gene de hafif bir lastik sayılmaz. Ali Guller bu habere çok sevinmeli tam istediği lastik gerçekten.

Sağolasın Ozan beni düşündüğün için. Benim T64ler de yola çıktı zaten Dandoydan sipariş vermiştim. Sipariş verirken çekincelerim vardı. Yabancı forumları biraz okuyunca rahatladım. Bir de sen güzel yorum yazınca yüreğime su serptin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tüm istenen lastikler sahiplerine ulaştırıldı ve sorun yaşamadık sanırım.

Başka lastik isteyen olursa da bilgim olsun ona göre bir parti daha yapabiliriz diye düşünüyorum (sonradan soranlar olmuştu). En güzel yöntem İMECE yöntemi ne de olsa... En azından ilkokuldayken falan öyle öğretilmişti bize. Şimdi hala kitaplarda konusu geçiyormu bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Abi pırlanta gibi bir insansın. Bu forumu bu yüzden seviyorum :)

Pırlanta değerli bir taş ama sadece sahibine değerini yansıtıyor. Saadettin ise öylemi değerini başkalarınada yansıtma özelliği var, daha değerli desek..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Abi pırlanta gibi bir insansın. Bu forumu bu yüzden seviyorum :)
Yanlış hatırlamıyorsam Ertan Bey tarafından bu forumun kuruluş amacı zaten yardımlaşmaktı. Bende görevimi yaptım. O pırlantayı Ertan Bey'e verelim biz. Çünkü bende sizin yardımlarınızla birçok bilgi ve yardım aldım. Benim yaptığım devede kulak. Ertan Abi'de kulaktaki pırlanta olsun o zaman.. :D:
Pırlanta değerli bir taş ama sadece sahibine değerini yansıtıyor. Saadettin ise öylemi değerini başkalarınada yansıtma özelliği var, daha değerli desek..

ktm

Teşekkürler arkadaşlar ama taşlara değeri veren bizim düşüncelerimiz. Kimisine çakıl, kimisine pırlanta, kimisine elmas diyoruz ama sonuçta hepsi taş. Önemli olan taşın değeri değil zaten, bizim o taşa karşı taşıdığımız düşünce... (yaw ben yazar mı olsam ne yapsam? Gerçi bu yazdıklarımı okuduktan sonra kimse iş vermez ama idare edecez artık..:P: )
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam Ertan Bey tarafından bu forumun kuruluş amacı zaten yardımlaşmaktı. Bende görevimi yaptım. O pırlantayı Ertan Bey'e verelim biz. Çünkü bende sizin yardımlarınızla birçok bilgi ve yardım aldım. Benim yaptığım devede kulak. Ertan Abi'de kulaktaki pırlanta olsun o zaman.. :D:

Teşekkürler arkadaşlar ama taşlara değeri veren bizim düşüncelerimiz. Kimisine çakıl, kimisine pırlanta, kimisine elmas diyoruz ama sonuçta hepsi taş. Önemli olan taşın değeri değil zaten, bizim o taşa karşı taşıdığımız düşünce... (yaw ben yazar mı olsam ne yapsam? Gerçi bu yazdıklarımı okuduktan sonra kimse iş vermez ama idare edecez artık..:P: )

İş konusunu boşver gitsin, biz bildiğimiz doğruları yazalım, bizlerin bizim için başkaları neder korkumuz yok.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Bey,

Organizasyon için birkez daha teşekkür etmek istedim. Lastikleri kapıma kadar ulaştırdınız. Ancak bu kadar olabilir. Çok çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

İbrahim Anaç

Tüm istenen lastikler sahiplerine ulaştırıldı ve sorun yaşamadık sanırım.

Başka lastik isteyen olursa da bilgim olsun ona göre bir parti daha yapabiliriz diye düşünüyorum (sonradan soranlar olmuştu). En güzel yöntem İMECE yöntemi ne de olsa... En azından ilkokuldayken falan öyle öğretilmişti bize. Şimdi hala kitaplarda konusu geçiyormu bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün Tenergy64' ü ilk defa denedim. Tahtanın bir tarafında T05 diğer tarafında T64 olmak üzere yaklaşık 3 saat kadar çalışma ve maç yaptım. İlk izlenimlerim:

Ayakları doğru çalıştırmadan ve doğru pozisyon almadan iki lastik arasında bir fark yok. Bunlar doğru yapıldığında ise her ikisi de çok etkili olarak kullanılabiliyor.

İlerleyen günlerde lastiği kullandıkça başka yorumlarda eklerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar birkaç arkadaş daha kampanyamı kaçırıp :P: Tenergy 64 alamadıkları için yeni sipariş vereceğim. Eğer isteyen arkadaşlar çok olursa kargosu herkese ucuza gelir. Yurtdışına para gönderemeyen üyelerimiz için yardım kampanyam devam ediyor kısacası...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim Tenergy64ler geldi bugün deneyeceğim.

Kare halindeyken T64 Kırmızı 2.1 : 67 gr

T64 Siyah 2.1 : 67 gr

Kare halindeyken bile 1 gr mı 1TL den fazla kesilincesini düşünemiyorum, hadi hayırlısı büyük tahta kullanalımda gramajdan kazanalım.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 64'ü biraz daha kullandım. T05 kıyasla daha hisli. Kontorolü daha fazla. Topun açısı daha alçak. En az T05 kadar spin üretiyor. Bloklarda iyi. Counterlarda topu T05 göre biraz daha itmek gerekiyor (biraz daha kuvvet uygulamak). Masa üstü toplar için yorum yapabilecek kadar oynamadım. Biraz fazlaca çaşılması gerekebilir ama T05 ten daha az etkili olduğunu düşünmedim. Servis karşılarken yapılan kesme (push) vuruşlar gayet iyi. Bence T05'in hızı daha fazla.

Sonuç itibarı ile bana T05'e göre daha uygun olduğunu düşündüm. Metin Hoca' da aynı görüşte. Her iki tarafa da takmamı tavsiye etti. Bir süre de Emre (İmamoğlu) ile oynadık. Gelen topların oldukça etkili olduğunu belirtti.

Herkese saygı ve sevgilerimle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 67 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..