Jump to content
Masatenisi.org Forum

Geleceğin Tahtası

Ertan

Recommended Posts

Arkadaşlar sizler için geleceğin tahtasını bugünden tasarladım. Sizleri sök-tak işinden kurtaracak bir proje.

Ekli resme bakarsanız herşeyi anlatıyor. Tahtanın sapındaki bir kapağı açıp hızlandırcıyı döküyorsunuz. Tahtanın içindeki kanallar hızlandırıcının süngere ulaşmasını sağlıyor.

Ertan the inventor

post-18-1104223261_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu çalışma sadece alkışlanabilir. :alkis::alkis:

haddim olmayarak küçük bir öneri yapabilirim, uygun göreceğiniz bir yerine muhtelif kuş sesleri çıkaran bir çip eklenebilir. böylece yeterince ötmeyen lastiklere bir katkıda bulunulmuş olur...

mucit yamağı simurg (ping bunu ingilizcesini sen yazıver artık)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kuş sesini pek düşünmemiştim ama olabilir. Aslında tokmak sesi daha gerçekçi olabilir. Hem de rakibi korkutur. Uluslararası maçlar için mehter sesi de konabilir.

İkinci bir sinir bozucu projem daha var :

Raketin sapına bir düğme koyup basıldığı zaman ani etkili hızlandırıcıyı yine kanallar vasıtasıyla süngere ulaştırıyor (turbo modu) ve birden vites yükseltip daha hızlı vuruşlar yapılmasını sağlıyor.

Ertan the inventor of crazy ideas

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biri ertan bey'i durdursun

önce, daha afyonum patlamadan bilgisayarı açıp ta burayı okuyunca hala uyuyorum ve artık forum olayına rüyada da devam ediyorum sandım ama oğlum kulağımın dibinde "baba karnım aç, ne zaman kahvaltı etcez" diye bağırınca kendime geldim ve bunun gerçek olduğunu anladım :sasi:

yaaaaaaaaaaaaa, demek ki neymiş? ne idüğü belirsiz birsürü yağ ile bu kadar çok uğraşmamak lazımmış :D: zannımca, mutlaka içlerinden birinin yan etkisidir bu. umarım en kısa zamanda geçer :lol:

öte yandan, esasen bu buluşu ITTF'den bir geçirtirse işte o zaman Ertan Bey voleyi vurmuş olacak ki, bu durumda ben de derhal o yağlardan kullanmaya başlıycam demektir ya da Ertan Bey'i yağın etkisi geçmeden bi şekilde ortaklığa ikna etmem lazım... :B:

hacı the assistant of inventors simurg, "biri Ertan Beyi durdursun" demişsin de seni bu kuş ve ötme saplantından kim vazgeçirecek, onu bi de bakalım :gulumse:

Ping the shaking his head unbelievingly Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaaaaaaaaaaaaa, demek ki neymiş? ne idüğü belirsiz birsürü yağ ile bu kadar çok uğraşmamak lazımmış  zannımca, mutlaka içlerinden birinin yan etkisidir bu. umarım en kısa zamanda geçer

Ping ben yağları yiyip içmiyorum, süngere sürüyorum. Gerçi penetrating oil bayağı kötü kokuyor ama. Ping sen de az değilsin. Sen değilmiydin "bu buluşları forumda yaz" diyen! Gırgır geçecek yer arıyordun herhalde.

Sizler de bir acayipsiniz valla. Juic yağ çıkartıp dünyanın parasına satıyor, ona ilgi gösteriyorsunuz da size bedava yöntemini söylüyorum kimse ciddiye almıyor. Bir gün benim değerimi anlayacaksınız, ama o zaman da iş işten geçmiş olacak.

Ertan the inventor of real expander.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping ben yağları yiyip içmiyorum, süngere sürüyorum. Gerçi penetrating oil bayağı kötü kokuyor ama.
eee, tamam işte, yiyip içmeye gerek yok zaten kokusu "high" yapıyor adamı... bkz. toluen, benzol, benzin vs. kullananlar da lastiklerin öttüğünden falan bahsediyorlar :lol:

ona ilgi gösteriyorsunuz da size bedava yöntemini söylüyorum kimse ciddiye almıyor

öhhööö, ne demek ciddiye almamak Ertan Bey, ben şahsen kesinlikle ciddiye alıyorum ve size resmen ortaklık teklif ediyorum (Nasrettin Hoca misali "ya tutarsa" olasılığına karşı ne olur ne olmaz diyerekten :bonus: )

bu konuda, ITTF ve bilumum patent daireleri ile resmi yazışmaları üstleniyorum :whistle:

Juic yağ çıkartıp dünyanın parasına satıyor
biz inşallah daha da pahalıya satacağız Ertan Bey.. :isterim:

Ping sen de az değilsin. Sen değilmiydin "bu buluşları forumda yaz" diyen! Gırgır geçecek yer arıyordun herhalde.

:fildir:

Ping the real investor Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunca dahiyane fikrin ortalıkta dolaştığı durumda bir Forum Ar-Ge bölümü kurmak farz oldu sanırım. Ertan bey baş mühendis olarak çalışır, bizler de diğer Türk mühendisleri olarak katkıda bulunuruz. neden Türkiye'den de bir butterfly bir nittaku bir re-impact çıkmasın. gerçi re-impact çıkmasa da olur, re-impact tahtayı eline biraz balsa geçiren herkes yapar :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunca dahiyane fikrin ortalıkta dolaştığı durumda bir Forum Ar-Ge bölümü kurmak farz oldu sanırım. Ertan bey baş mühendis olarak çalışır, bizler de diğer Türk mühendisleri olarak katkıda bulunuruz. neden Türkiye'den de bir butterfly bir nittaku bir re-impact çıkmasın. gerçi re-impact çıkmasa da olur, re-impact tahtayı eline biraz balsa geçiren herkes yapar :whistle:

ben de ertan beyi kutluyorum...ab'ye biz girmeden ertan bey'in raketi girecek herhalde...kendisinden kırılmayan top ve etkisi geçmeyen zamk projeleri de beklkiyoruz :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunca dahiyane fikrin ortalıkta dolaştığı durumda bir Forum Ar-Ge bölümü kurmak farz oldu sanırım.
Valla Ertan Bey son zamanlarda acaip denemeler ve buluşlara imza atmaya başladı. Bir hukukçu olarak Ar-Ge bölümüne yasal konularda destek verebilirim.

re-impact tahtayı eline biraz balsa geçiren herkes yapar

Simurg var mı elinde biraz balsa :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Balsa'ya yazık değil mi? :whistle:

yazık tabii, mındar edecekler güzelim balsaları... öyle her önüne gelen re-impact yapsaydı ben oynamazdım zaten o zaman :P:

bunu bir kişi biliyo ve yapıyo, her re-impact el emeği göz nuru, her re-impact farklı bir ruh, farklı bir kişilik, farklı bir birey...

Ping the player of blades with character Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Raketin sapına bir düğme koyup basıldığı zaman ani etkili hızlandırıcıyı yine kanallar vasıtasıyla süngere ulaştırıyor (turbo modu) ve birden vites yükseltip daha hızlı vuruşlar yapılmasını sağlıyor.

BEnimde aklıma tam tersi geldi . Raketin sapındaki düğmeye bastığımızda bryce lastik bi anda anti yada tırtık olsun . Rakip afallasın ne oldum olsun , oha falan olsun , dünyası şaşsın , kendinden geçsin :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BEnimde aklıma tam tersi geldi . Raketin sapındaki düğmeye bastığımızda bryce lastik bi anda anti yada tırtık olsun . Rakip afallasın ne oldum olsun , oha falan olsun , dünyası şaşsın , kendinden geçsin :D:

ya hayret bişi Kai, biz burada olabilecek şeylere kafa yoruyoruz, ciddi tartışıyoruz, sen ise hemen sulandırıyorsun olayı, bak ortağım Sayın Ertan Bey bozulacak sonra... zaten senin önerin kurallara aykırı, çünkü, müsabakaya başladığın raketle bitirmek zorundasın, maç ortasında raketi düz lastikten tırtığa geçiremezsin... <_<

yaa evet Arsun, maalesef biz Ertan Bey ile daha önceden ortaktık, kusura bakma...

diğer ortağım Togay da hukuk danışmanımız, bu buluşların patentini alacak vs. Hacı da uzak doğuda, özellikle de Çin'de pazarlamasını yapacak... Arsun, bozulma peki, çok istiyorsan sana da Amerika başbayiliğini verebiliriz, yalnız güvence olarak cüz'i bir miktar depozito yatırman lazım, 1 milyon dolarcık. başka bayilikler de verilecektir, depozito Avrupa için 1 milyon oyro, Amerika ve diğer denizaşırı ülkeler için 1 milyon dolarcıktır :hehehe:

Ping the entrepreneur Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaa evet Arsun, maalesef biz Ertan Bey ile daha önceden ortaktık, kusura bakma...

Sen saygideger ortagim Ertan Bey hakkinda once at tut, sonra da biz ortaktik zaten de. Bak t-shirt konusunda birsey demedim, ama bu buluslar hakkinda sayin ortagim da takdir edecektir ki ben kendisini yurtdisinda en iyi temsil edecek kisiyim. Bir kere en azindan, basindan beri fikir olarak destek oldugum konseptlerin pazarlamasinda da dalga gecen birine gore cok daha iyi calisacagim su goturmez bir gercek. Haa, eger istersen Avrupa basbayiligini biz sana verelim, ama korkma, bizim basbayilik fiyatlarini verilen ulkeye gore degistirme gibi bir dusuncemiz yok, 1 milyon dolarcik gibi bir meblag Avrupa basbayiligi icin yeter. Gordugun gibi seninle oyro uzerinden calismayip bir miktar daha kara gecmeni sagliyoruz. Amator ruh ama ne de olsa tanidigimizsin iste... :B: :isterim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sen saygideger ortagim Ertan Bey hakkinda once at tut, sonra da biz ortaktik zaten de

haydaaa, ne zaman atmışım tutmuşum, en başından beri büyük bir hayranlıkla ve takdirle takip ediyorum Türkiye'nin en güzide masa tenisi sitesi ile en büyük forumunun kurucusu Sayın Ertan Bey'in çalışmalarını ve buluşlarını... ortaklık konusunu teeee ne zaman açmışım ben, önce bi oku bakalım... ;):

Bak t-shirt konusunda birsey demedim

tabii, biliyodum zaten t-shirt meselesinin içinde bir ukte olarak kaldığını, şimdi çıkıyor işte ortaya yavaş yavaş... ne yapalım sen de treni hep kaçırıyorsun birader :lol:

bizim basbayilik fiyatlarini verilen ulkeye gore degistirme gibi bir dusuncemiz yok, 1 milyon dolarcik gibi bir meblag Avrupa basbayiligi icin yeter

aha da işte pazarlamadan da, ekonomiden de, ticaretten de hiç anlamadığın buradan ortaya çıkıyor... ben her yer için ayrı fiyat belirlerken, yılların araştırmaları sonucu, bölgelerin piyasa şartlarına ve kurallarına göre fiyat belirledim. şimdi yani, Amerikanyadaki fiyatlar ile Avrupadakiler bir mi? her yerin kendi fiyat yapısı var... bence sayın ortağım Ertan Bey senin bu durumu değerlendirecek ve seni ortak olarak kale bile almayacaktır.

en iyisi sen Amerika başbayiliğini de kaybetmeden gel bu sevdadan vazgeç, hiç tartışmayalım, yoksa tartışmanın hararetinde kendimi tutamiycam, ağzımdan birşey kaçacak diye korkuyorum (hani anlarsın ya, hani bana bişey söylediydin, hani kimseye söyleme dediydin :fildir::whistle: )

Ping the real partner of Mr. Ertan Bey Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar t-shirtler tükenince ortaklık konusunda benim popülerliğim sona ermişe benziyor. :lol:

Ama Ertan Bey'in projeleri görünce ve dolayısıyla potansiyeli farkedince size hak vermemek de mümkün değil :bonus:

Neyse canım ekipte en azından hukuk danışmanı olarak yerimizi almışız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar t-shirtler tükenince ortaklık konusunda benim popülerliğim sona ermişe benziyor.

Ama Ertan Bey'in projeleri görünce ve dolayısıyla potansiyeli farkedince size hak vermemek de mümkün değil :bonus:

Neyse canım ekipte en azından hukuk danışmanı olarak yerimizi almışız...

aaa, aşkolsun yani ortak, sen ilk ortağımsın, seninle ortaklıktan vazgeçmem bak zaten belirtmişim bunu yani:

diğer ortağım Togay da hukuk danışmanımız

seninle daha ne tişörtler, şortlar, eşofmanlar ve bilumum tekstil işleri yapacağız... bak şu Ankara buluşması öncesinde yeni tişört olayını düşünelim derim ben, orada kapanın elinde kalır, voleyi vururuz :hehehe: ayrıca, anahtarlık, raket kılıfı/çantası, araba camı çıkartması (I love masatenisi.org) ve aklına ne geliyorsa girelim... :bonus:

bu yeni iş daha büyük iş, ekipman işi, bununla ünümüz ülke sınırlarını aşacak, uluslararası şöhret olacağız... hatta markamız ile ürünün adını da buldum bile:

- Double Butterfly (bu marka oluyo)

- ERTAN 5000 AGS (bu da tahtanın model adı; AGS = Auto Glue System)

tabii bunun karbonu olacak, balsası olacak, titanyumu olacak, olacak da olacak :salak:

daha çok var ama hepsini burada açıklayamam :B:

Ping the natural business partner of all forum members Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada bizi de odun yaptın

hadiiiii :o:

yani Ertan Bey, sizin adınızı ölümsüzleştirmeye çalışıyorum burada, o yüzden kendi adımı bile yazmadım... bu tahtanın mucidi olmanız bakımından sizin adınızı koydum işte, daha ne yapayım, size de yaranamıyorum...

yani bu durumda adına tahta olan oyuncuların hepsi odun mu olmuş oluyo? Kreanga'lar, Primorac'lar, Schlager'ler, Timo'lar, Waldner'ler, Persson'lar ve daha niceleri, bunların hepsi odun mu yani? :(:

bu işlerden tamamen elimi ayağımı çekecem bu gidişle galiba :uzgun:

Ping the misunderstood Pong

P.S. Saadettin, sen niye gülüp duruyon öyle herşeye yav :asabi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..