Jump to content
Masatenisi.org Forum

İtalyan Pinponcular Derneği

Guest İtalyanPinpon-Der

Recommended Posts

Guest İtalyanPinpon-Der

Yeni bir dernek kurduk, ismi: İtalyan Pinponcular Derneği. Henüz yeni bir derneğiz bu yüzden desteklerinizi bekliyoruz. İsterseniz blogumuzu inceleyebilir ve yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız ve derneğimizi tanıtmak için yaptığınız herhangi bir hareket bizi çok mutlu edecektir. Her zaman diğer sporların yanında önemsenmeyen ve küçük görülen masa tenisi sporunu bir yerlere getirmek için böyle derneklere ihtiyaç var.

www.italyanpinponculardernegi.blogspot.com

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni bir dernek kurduk, ismi: İtalyan Pinponcular Derneği. Henüz yeni bir derneğiz bu yüzden desteklerinizi bekliyoruz. İsterseniz blogumuzu inceleyebilir ve yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız ve derneğimizi tanıtmak için yaptığınız herhangi bir hareket bizi çok mutlu edecektir. Her zaman diğer sporların yanında önemsenmeyen ve küçük görülen masa tenisi sporunu bir yerlere getirmek için böyle derneklere ihtiyaç var.

www.italyanpinponculardernegi.blogspot.com

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

bu sitede italyano yoook???

ama ben de para cooookk!

sen yapmamis dogru durust site..!!!

uye ne kelime?

bendeki para alir butun siteee!

ama aidatlar cok az

bu siteden is cıkmaz!!

var git yolundan yuru

el yolu kalmac degil (yunus emreden)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de sitesinden bir cümle paylaşayım;

Derneğimize verilen aidatlar ve bağışlar; ileride derneğimizin düzenleyeceği turnuvalar, yarışmalar, derneğimizin çıkaracağı kitap dergi gazete vb. yayınlar; derneğimizin elektrik, su, doğalgaz, yiyecek, içecek giderleri ve muhtaç kalmış İtalyan pinponculara yardım için harcanacaktır.

:lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest İtalyanPinpon-Der

Arkadaşlar lütfen biraz daha ciddi olalım. Biz burada her şeyimizi ortaya koyarak bir dernek kurduk. Derneğimizin kurucusu bir İtaliano ve tam bir pinponsever. Ancak Bursa'ya geldiğinde İtaliano kimliğinden dolayı degradare olmuş ve pinpon oynayacak yer bulamamış. Aynı şeylerin diğer İtalianoların başına gelmesini istememiş. Birkaç Türk pinponseveriyle bir araya gelerek böyle bir dernek kuruldu. Bu dernek için çok fedakarlık yapıldı, emek harcandı. Eğer gerçekten bir pinponseverseniz bu tür amatör pinpon derneklerinin gelişimine katkıda bulunmanız gerek. Lütfen biraz daha saygılı olaım. En azından çabalarımızın ve emeklerimizin Türkiye'yi büyük noktalara getireceğini biliniz. Pinpon bizim için bir sanattır. Opinionelerimize saygılı olun. Yine de vakit ayırdığınız için ringraziamento.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neyin ciddiyetinden bahsediyorsunuz siz.Öncelikle bu sitede sadece masatenisi oyuncuları ve sevenleri bulunuyor.Pinponcu bulamazsınız.Kaldı ki Türkiyede onlarca yardıma ihtiyacı olan oyuncu var iken neden üye olup YARDIMA MUHTAÇ İTALYAN oyuncalara katkıda bulunayım.Şaka gibi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

canınız sıkılıp yapacak başka bir şey bulamayınca bu dahiyane fikir geldi galiba aklınıza, tam komedi olmuş harikasınız

Bence de harika bir mizahi anlayış :) Gülmek gerekirken kızmak niye anlamadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yav arkadaşım sen bi İtalyan konsolosluğuna falan gitsene ne diye bizim burda gereksiz yere zamanımızı çalıp sinir katsayımızı arttırıyorsun.Biz Türklerin bir lafı vardır bilir misin? HADİ CANIM BAŞKA KAPIYA,ALLAH VERSİN (Bana yine böyle yazı yazdırdılar ya helal olsun) :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Delinin teki kuyuya bir pinpon topu atmış kırk tane akıllı çok kesik diye karşılayamamış...

Bırakın arkadaşlar herkes istediği siteyi kursun. Eğlenme amaçlıda olduğu belli zaten...

İnternet birazda eğlenmektir, sizde eğlenin... Nasıl mı? İşte böyle;

"İtalyan Pinponcular Derneğine üye alımları başlamıştır. Üyelik koşulları şunlardır:

Tam üye (Tam Cumhuriyet pardon Liberte altını sayılıyor. Yakanıza da derneğe gidişlerde asmanız lazım)

1. İtalyan vatandaşı olmak.

- Eğer bu derneğe tam üye olmak için zorunluysa İtalyan vatandaşlığına geçsem kabul edilmesi için yardımcı olur musunuz? Evet ise geçeceğim. Yeter ki ben tastamam bir üye olayım...

2. En az bir profesyonel yarışmada yarı finale kadar çıkmış olmak.

- Profesyonel bir yarışmada nereye kadar yükseldim bilmiyorum ama kabul edilirse bir seferinde tribünün üst katına kadar koşarak çıkmıştım. Aynı işi görür herhalde...

3. En az iki yıl Türkiye'de yaşamış olmak.

- Türkiye'de iki yıl balık bile yaşamıyor ara ara dışarı kaçmak lazım. Eğer iki yıl aralıklı olmak koşuluyla derseniz uygunum sanırım..

4. Derneğe her hafta en az 100 YTL bağışta bulunmak.

- Eee dernek İtalyan olursa bağışta normaldir. Tahminim doğruysa bağışları el altından yapacağız herhalde ve iki sefer üstüste ödemezsek topuğumuzdan da vurulacağız sanırım ama olsun yeni vatanım sağolsun. Tabii kabul edilirsem.. (bknz: 1. maddeye verdiğim cevap)

5. Katılınan tüm müsabakalarda İPD'yi temsil ettiğini dile getirerek İPD'nin reklamını yapmak.

- Durmadan ve sesimin son bariton teli tükenene kadar bağırabilirim. Hatta pinpon topu yerine ponpon kız verin yanıma gönüllü üyede sağlayayım. Benim eski ülkemde şimdiki yeni ülkem gibi (Tanrı söyletti işte.. kısmet..) ponpon kızlara meraklı.. Acaba o kızların adını da ponpon kız yerine "pinpon kız" olarak değiştirtip dernekleşmeye mi gitsek!? Daha çok üye katılır walla...

Yarım üye (bu da yukarıdaki altının yarısı kadar yada ortası delik olan eski para misalı bir üyelik sanırım. Yani çeşitli kuralları delinmeye ve gediklere açık..)

1. Pinponseverliğini kanıtlamak.(Mülakata alınarak pinponla ilgili sorular sorulur.)

- Kolumdaki ve kalçamdaki pinpon dövmesi yeterli sanırım. Yok kabul değilse bi temiz döversiniz kendiliğinden oluşur..

2. Derneğin bütçesine katkıda bulunmak.

- İtalyanların temel prensibidir bağış adı altında katkıda bulunmak.. Türkiye'de de çok yaygın... Ama katkıyı tam açmamışlar.. Konsantre mi yoksa nektar şeklinde mi olacak? Para delikse verdiklerimiz durmadan o delikten akıp gidecek mi?

3. İtalyan-Türk dostluğuna inanmak.

- İnanıyorum bu dostluğa oldum olası. İki ülkede uluslararası iş piyasalarında tembel ve üçkağıtçı statüsündedir ki; bu bile otomatik olarak bizi dost yapar. Otomatik olarak yapmazsa matematik olarak yapar. O da yapmazsa alfebetik olarak yapar. O da yapmazsa statik olarak yapar...

4. Amatör de olsa pinpon oynamak.

- Amatör olarak oynamıştım sanırım eskiden. Şimdi daha çok çiftetelli oynuyorum ama geleneksel bir italyan halk dansı varsa onuda oynarım.

Çeyrek üye (Pek kaale alınmayan ortasıda, sağı soluda delik üye)

1. Derneğin bütçesine katkıda bulunmak.

- Seve seve bulunurum. Katkı olsun yeter ki... Ama ben italyan vatandaşlığına geçersem bende katkı isterim ona göre. Yeni genlerim sağolsun...

2. Derneğe lahmacun, pizza vb. yiyecekler söylendiğinde bu yiyeceklerin parasını ödemek.

- Çok ayıp! Bir italyan derneğinde lahmacun gibi rekabetçi ve tam bir Türk ürünü nasıl sokarsınız? Onun yerine pizza, lazanya ve makarna gibi yiyeceklerin parasını ödesinler... Zaten Türk İnsanı siz istesenizde istemesinizde lahmacun yemeye çağırırsa ısmarlar. Daha doğrusu ben eskiden Türk iken herkese ısmarlardım...

Derneğe üye olmak için başvuran üyelerin derneğe alınıp alınmayacağına İPD yönetim kurulu karar verecektir.

- "N'olur benide alın" diye ağlasam ve üstüme benzin döküp "kendimi yakarım, yakarım Roma'yı da yakarım" diye feryat figan bağırsam yönetim kurulu etkilenir mi? Eğer etkilenmezlerse benzini onlara dökerim o zaman kabul edilirim sanırım...

Tüm üye adayları mülakata tabi tutulacaktır.

- Bence demin yazıklarımdan sonra mülakat yapmak için üyeniz kalmayacak gibi.. Geriye kalanlarında beni çağırmadan üyeliğe alacaklarına eminim.. Ne mutlu Çakma İtalyanım diyene..

Üye adaylarının başvuruya;

bir adet ikametgah kağıdı,

- Bende ikametgah kitabı var. İtalyan vatandaşlığına geçeceğimden ve yazdıklarından sonra Sicilya'dan arayanım çok oldu. O zamandan beridir adres değşikliklerimden ikametgahım kitap haline geldi. Ansiklopedik hale gelince "Masa Tenisi Aşkı Yüzünden Çakma İtalyanın Başına Gelenler" şeklinde kitapsal olarak baskıya vereceğim. Kaç baskı yaparım bilmiyorum. Eğer istediğim kadar satılmazsa o zaman yeni üyelere satın almaları için baskı yaparım. Baskı çok olacak kısacası...

36 adet vesikalık fotoğraf(biometrik),

- 36 adet fotoğraf çektirene bizim semtte bir adette büyük fotoğraf veriyorlar onu da ekleyeyim mi? Belki lazım olur falan.. Birde ben hiç biometrik değilim. Kulaklar hep kepçe çıkıyor walla.. Onun yerine rütuşlu fotojenik olsa olur değil mi;? N'ooolluuurr ama...

18 yaşından küçükse; noter imzalı muvaffakatname,

- Hah tam bu madde tam bana göre imiş çünkü yaşım tutuyor ama sonra tuttuğunu yavaşça bırakıyor. Yakalayabilirseniz muvaffakatname mi seyahatname mi yada feragatname mi ne isterseniz alırsınız. Hatta cebimdeki bağışlardan sonra kalan son parayı bile alırsınız..

mezun olunan ya da okunan üniversite veya liseden alınan bir adet öğrenci belgesi veya diploma,

- Bu yazdıklarımı okuduğum üniversiteden biri okuduysa büyük bir olasılıkla şimdi okulu aramıştır ve büyük bir olasılıkla alacağım tek belge hastaneden malum belge olur. İleride düzelirsem veya bir yolunu bulursam onu da alıp sanırım size ulaştırırım.

pasaport,

- yazıyı yazmaya başlarken düşünmemiştim ama Sicilyalı arkadaşlar akraba olmak isteyince hemen çıkarttım ve "sahte pasaport işiyle uğraşan italyan pinponcular derneği" kurmak için çalışmalarada başladım. Belki lazım olur.. Kesin olurrr..

kimlik,

-Eski TC olanından var ama İtalyan olursam yenisi geleceğinden o gelince versem. Memleketimiz belli olsun yaniii...

üç adet kimlik fotokopisi,

-biri o siteyi kurana, biri o yazılanları ti'ye alana, biri de "hani bana hani bana" diyene mi verilecek?..

bir adet sabıka kaydı kopyası,

- Türkiye'de kopyacılık suçtur. Tamam İtalya'da serbest ama burda suç. Ama burada korsan serbest. İstersen bu yüzden korsanını getireyim..

altı adet posta pulu,

- Damgalı mı damgasız mı? Eskiden pul koleksiyonu yaparken topladıklarımın içinden şöyle cafcaflılarından seçeyim bari...

iki top a4 kağıt,

- Türkiye'de "top a4" falan demeyin sonra a4'ler size hakaret davası açarlar, mahkemeler bile kapatamaz. Çünkü mahkemelere kağıt protestosu yaparak tek kağıt sağlamayıp yazılı delil bıraktırmazlar ve mahkeme kararı bir türlü yazılamaz ve onaylanamaz ona göre..

pinpon yarışmalarında kazanılan madalyaların fotokopisi(tam üyelik için) ve 250 YTL zorunlu bağış ile gelmeleri rica olunur.(Üye adayı derneğe alınsa da alınmasa da 250 YTL dernek bütçesinde kalacaktır.)

- Site Amerikan Borsası ile ortak sanırım. 100 lira olarak başladılnız ve bu parayı denkleştirmek için öpmediğim el kalmadı. 250'ye çıkınca sadece el öpmem yetmeyecek galiba... yanlış anlamayın hemen canım... Yenicamii'ye gidiyorum şimdi... Denkleştireceğiz haliyle, n'apalım kader...birde bazı madalyalar şekilsiz ve büyük. Onların fotokopisini farklı kağıtlara çekip sonra uçlrından izole bantla yapıştırarak eklesem olur mu? Bazılarınıda önlü arkalı çekip birbirine yapıştırırsam daha güzel görünür. Öylede yapayım mı?

Üye adayının mülakatı geçip geçmediği en geç bir hafta içinde üye adayına bildirilecektir.

- Ben geçtiğimden eminim. Çünkü birkaç üyenizi yakarak diğerlerinide korkuyla sindirerek kabul ettirmiştim. (Bknz: yukarı)

İtalyan Pinponcular Derneği Yönetim Kurulu

- Geride kalanları demek istediniz herhalde... "İtalyan Pinponcular Derneği Yönetim Kurulunun Geride Kalanları" (Bknz: tekrar yukarı.. asansör olsun gözleriniz...)

şeklinde, kızarak değil siteyi kuran arkadaşlar gibi eğlenerek yaklaşabilirsiniz.. Kızma değil eğlence vakit şimdi.. bayram şekeri...

Bu yazıyı yazarken hiçbir vatandaşımızı veya sitemize kayıtlı farklı ülke vatandaşlarını kırmak istemem. Amaç bir küçük tebessüm, belli belirsiz bir gülücük. Ama tabii ki bilmeden bazı arkadaşları kırdıysam ve üzdüysem, kısacası "Bir kusur ettiysem affola"...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz

Ya adamın amacı belli, dalga geçiyor. Sizde ona istediğini verip kızıyorsunuz, onun hoşuna gidiyor. Boş verin kendi yazsın kendi egosunu tatmin etsin, eğlensin... Normal biri olsa yazar mı bunları .. ??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..