Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yokmu Bizim Bir Anımız..?

Guest ktm

Recommended Posts

Gereksiz gibi görüne bilir ama ben paylaşmak istedim.2001 senesi Bağdat cad. girişindeki bir motorsiklet bayisinde KTM adında Avusturya üretimi bir motorsikletle tanıştım ,at gibi maşallah KTM 640 Advanture yerden sele yüksekliği 92 cm ,eşimde yanımda merdivenle bineceksin der gibi bir bakış fırlattı.Ertesi gün ben pazarlığa oturdum o an bizim oğlumla konuşmalarım aklıma geldi o zaman 10 yaşında baba sen al ben arkasına binerim demişti(yada sen al baba ben kullanırım sen arkada oturursun der gibi bakıyordu).Satıcıya öyle bir fiyat verdimki ben almamak onunda satmaya hiç niyeti olmıyacak cinstendi olmadı.Bende ismi yadigar kaldı nasılsa parada vermedik ogün bugün genelde bütün niclerim KTM ağırlıklıdır. İşte benimde böyle sudan hafif bir anım var.

Sağlıklı masa tenisi günler dileğimle....

Ne Mutluyumki Masatenisi Oynuyorum.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi aslında burada masa tenisi hakkında unutamadığımız anılarımızdan bahsedelim, mesela unutamadığımız bir maç ya da bir set gibi ...

Her türlü anı serbest lastik + tahtayla sınırlı değil ne istiyorsanız onu yazabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

keyifli bir konu olacağa benzer, hemen iştirak edeyim...

ismim ongun.

nikim de ongun.

telaffuza göre değişen kişiliklerim vardır.

yeri gelir olgun olurum.

bazen ongün peşpeşe ogün olurum.

orçun olduğum günler hırçın,

orkun olduğum vakitler yorgun olurum.

ingiltere de mr. ongan,

japonya da angunsan olurum.

nadiren de kendim olurum. ongun.

bir gün son nefesimi vereceğim olacağım ö....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
keyifli bir konu olacağa benzer, hemen iştirak edeyim...

ismim ongun.

nikim de ongun.

telaffuza göre değişen kişiliklerim vardır.

yeri gelir olgun olurum.

bazen ongün peşpeşe ogün olurum.

orçun olduğum günler hırçın,

orkun olduğum vakitler yorgun olurum.

ingiltere de mr. ongan,

japonya da angunsan olurum.

nadiren de kendim olurum. ongun.

bir gün son nefesimi vereceğim olacağım ö....

Bunu gerçekten bu konuyu açtıktan sonra spontane bir şekildemi yazdın ??

Eğer öyleyse bravo ... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi aslında burada masa tenisi hakkında unutamadığımız anılarımızdan bahsedelim, mesela unutamadığımız bir maç ya da bir set gibi ...

Sevgili Ömer kızmassan ben senin adına bir tane yazıyorum hatam olursa affola..

Günlerden birgün yüzlerce yazışma sonunda nihayet istedim bir tahtaya kavuştum adı Pter Korbel tam keyfini çıkaracağım, o ne yahu Serhat ağbim bu tahta spin az atar demezmi aldımı beni bir telaş oldu olacak lastikleri spinli alalım dedim ve araştırmaya başladım birde aldığım lastikler spin üretmezse o zaman ne yaparım diye daha çok araştırmam gerekir diye düşünüyordum ki sallanmaya başladım hop ne oluyor demeden annem kalk oğlum öğlen oldu demezmi içimden oh rüya görüyormuşum dedim.Koşup elimi yüzümü yıkamadan forumda bu günün lastikleri ne arkadaşlar.

Not.Sen Serhat abinin spin üretmez lafına kafana takma(Serhat'ın söyledikleri senin rüyanın bir parçasıydı) spini sen tahtandan daha iyi üretirsin mutlu ve sağlıklı kal.

Selim Girit

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Sevgili Ömer kızmassan ben senin adına bir tane yazıyorum hatam olursa affola..

Günlerden birgün yüzlerce yazışma sonunda nihayet istedim bir tahtaya kavuştum adı Pter Korbel tam keyfini çıkaracağım, o ne yahu Serhat ağbim bu tahta spin az atar demezmi aldımı beni bir telaş oldu olacak lastikleri spinli alalım dedim ve araştırmaya başladım birde aldığım lastikler spin üretmezse o zaman ne yaparım diye daha çok araştırmam gerekir diye düşünüyordum ki sallanmaya başladım hop ne oluyor demeden annem kalk oğlum öğlen oldu demezmi içimden oh rüya görüyormuşum dedim.Koşup elimi yüzümü yıkamadan forumda bu günün lastikleri ne arkadaşlar.

Not.Sen Serhat abinin spin üretmez lafına kafana takma(Serhat'ın söyledikleri senin rüyanın bir parçasıydı) spini sen tahtandan daha iyi üretirsin mutlu ve sağlıklı kal.

Selim Girit

Yok abi neden kızayım, bi kere kızdık diye sinirli yaptınız beni hemen :D:

Hatta güzel olmuş, ama şu rüyalar bide bana hayatımın lastiğini gösterse :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fbvtt turnuvasındayım. ralli esnasında lob yapmaya başladım. masadan iyice açılmıştım. adamın sert şutundan sonra bir de ben rakete abanınca ortaya lob ötesi bişi çıktı ve top, 6 metre yükseklikteki boru şeklindeki ısıtıcının üzerinden geçip karşı tarafa geçti ve o yüksek topu adam dışarı atınca sayıyı aldım. o kadar moral bozukluğu üzerine, salondakilerin alkışları ilaç gibi gelmişti :gulumse:

98'de üniversite hazırlıklarında, dersanede deneme sınavlarına adımı kodlamaz tsubasa, sultan 4. vites, kaptan mağara adamı falan kodlardım. aynı yıl internete de girince tsubasa yazdım. O yıldan beri hiç farklı nickim olmadı.

:lol: :lol: aynısını biz de dershanede yapardık. hatta bir süre sonra herkes aynı şeyi yapmaya başlayınca, hocalar her sınav öncesi 'kendi adınızı yazın' diye uyarmaya başlamıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine başlamamın 2.senesiydi.Muğlada Türkiye yıldızlar grup elemesi vardı.Bolunun Mudurnu takımıyla yapıyorduk.Maçlar 2-1 gerideydik.Ben onların 1. adamıyla maça çıktım solak bir çocuktu.O zamanlar setler 21 lik sistemde oynanıyordu.Setler 1-1 ve sayılarda da 16-6 gerideydim.Mola aldım ve kendime burdan maçı çeviririm dedim.Sayıları ordan 20-14 e kadar getirttim.Sonrada 20-18 yaptım.Hiç unutmam hocası benim arkamda oturuyodu ve "1 sayı alacaksın bitecek hadi artık" diye bağırıyordu.Ordan maçı 23-21 aldım.Maçtan sonra hocası çocuğa bir tokat attı ki unutamam.Sonrada yanıma gelip elimi sıktı.Gerçi ben biraz korktum ama yine de el sıkıştım.Ondan sonra da hiç bi maçı ne kadar geride olsam bile bırakmadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Masa tenisine başlamamın 2.senesiydi.Muğlada Türkiye yıldızlar grup elemesi vardı.Bolunun Mudurnu takımıyla yapıyorduk.Maçlar 2-1 gerideydik.Ben onların 1. adamıyla maça çıktım solak bir çocuktu.O zamanlar setler 21 lik sistemde oynanıyordu.Setler 1-1 ve sayılarda da 16-6 gerideydim.Mola aldım ve kendime burdan maçı çeviririm dedim.Sayıları ordan 20-14 e kadar getirttim.Sonrada 20-18 yaptım.Hiç unutmam hocası benim arkamda oturuyodu ve "1 sayı alacaksın bitecek hadi artık" diye bağırıyordu.Ordan maçı 23-21 aldım.Maçtan sonra hocası çocuğa bir tokat attı ki unutamam.Sonrada yanıma gelip elimi sıktı.Gerçi ben biraz korktum ama yine de el sıkıştım.Ondan sonra da hiç bi maçı ne kadar geride olsam bile bırakmadım.

Benim de seninkine benzer bir anım var... Geçenlerde UPS de (adı lazım değil) biriyle maç yapıyorduk, 10-1 gerideydim . Bende şöyle bir silkinip seti alırım burdan dedim pek inanmasam da ... :lol: Sonra 11e 0 lık bir seri yakaladım ve 12-10 aldım seti, hatta karşımdaki kimseye anlatma bunu demişti. O yüzden adını vermiyorum..

İyi günler ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de seninkine benzer bir anım var... Geçenlerde UPS de (adı lazım değil) biriyle maç yapıyorduk, 10-1 gerideydim . Bende şöyle bir silkinip seti alırım burdan dedim pek inanmasam da ... :lol: Sonra 11e 0 lık bir seri yakaladım ve 12-10 aldım seti, hatta karşımdaki kimseye anlatma bunu demişti. O yüzden adını vermiyorum..

İyi günler ...

ben o zatımuhteremi tanıyorum :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gereksiz gibi görüne bilir ama ben paylaşmak istedim.2001 senesi Bağdat cad. girişindeki bir motorsiklet bayisinde KTM adında Avusturya üretimi bir motorsikletle tanıştım ,at gibi maşallah KTM 640 Advanture yerden sele yüksekliği 92 cm ,eşimde yanımda merdivenle bineceksin der gibi bir bakış fırlattı.Ertesi gün ben pazarlığa oturdum o an bizim oğlumla konuşmalarım aklıma geldi o zaman 10 yaşında baba sen al ben arkasına binerim demişti(yada sen al baba ben kullanırım sen arkada oturursun der gibi bakıyordu).Satıcıya öyle bir fiyat verdimki ben almamak onunda satmaya hiç niyeti olmıyacak cinstendi olmadı.Bende ismi yadigar kaldı nasılsa parada vermedik ogün bugün genelde bütün niclerim KTM ağırlıklıdır. İşte benimde böyle sudan hafif bir anım var.

Sağlıklı masa tenisi günler dileğimle....

Ne Mutluyumki Masatenisi Oynuyorum.

KTM

Benimde unutamayacağım anım..Yıl 1981..Avusturyadayım...O zamanlar ..hızlı futbolculuktan ..masatenisine dönüş yıllarım ..nede olsa futbol yaşlandıkça bayağı zorlaşıyor...şehir graz aklima koydum bir kere kendime iyi bir masa tenisi raketi alacağım ...bildiklerim stiga ..ve butterflyin wakaba serisi üç yıldızlı hazır raketleri ..mağazaların spor abteilunglarında bu cins raketler arıyorum ..bulursam sevineceğim ..sriver falan hayal...leonhard strassede yürüyorum..birden gözüme bir dükkan ilişti...sağ vitrin büro malzemeleri...aaa o danesi sol vitrin silme masa tenisi malzemeleriyle dolu maskottan tutun kafabandı vs...yalnız raket ararken kendimi darı ambarında buldum...direk içerdeyim ..gözlü orta yaşı geçkin bir adam masada oturuyor..duvarda en az Sadettinin koleksiyonu belkide daha fazla raket ve lastik çeşitleri ..üzerimdeki ilk şaşkınlığı attıktan sonra adamın konuşmasına imkan bırakmadan..stiga super carbon anatomic sap veüstüne 2.0 tornado lastik ..niye tornado ,çünkü yanılmıyorsam portakal rengindeydi,ısmarladım ..adam uzun uzun suratıma baktı beni şöyle bi süzdü..Almanca Sind Sie sicher?(Eminmisiniz ) dedi..bende karışma sen gibilerinden tabi dedim..iyi raketi bulmuşum kaçırırmıyım...adam bir daha sordu..ısrarlı olduğumu görünce ..bu tahat size çok hızlı gelmesin benzeri bir serzenişle tekrar suratıma baktı..benim ısrarcı olduğumu görünce lastik kes yapıştır klasik işlemlerden sınra raketi hazırladı..bu arad abenim gözüm adamın masadaki kartına ilişti..Toni Hold... kafamı kaldırıp rafa baktım joola serisinin aynı isimli üç beş raket ve lastiği var ..yutkundum ..bu siz mi oluyorsunuz diye sordum ..adam gayet alçak evet benim dedi ..o an başımdan aşağı kaynar sular döküldü meğerse tereciye tere satıyormuşuz.. o günden beri hiç bir şeyi iyice bilmeden konuşmamayı öğrendim daha doğrusu masa tenisinin en büyü bana kazandırdığı olay bu olsa gerek.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2008 mart ayının sonlarına doğru b.çekmecede windsurf sezonunu açmış adrenalin yüklenmeye başlamıştım... hafta içi bir gün rüzgar 25 knot yani 50-55 km hızla esecekti ve bende işimden izin alarak tek başıma sörf yapmaya gittim. lakin benim gibi bir çok çılgın var kulübümüzde ... neyse sörf yaparken benim trapet ipim koptu ( trapez şort gibidir giyilir ve ucunda metalden bir kanca vardır bu kancayı yelkene takarak yelkeni tutmada kullanırız). ve şiddetli esen poyrazla baya bir açıklara kadar sürüklendim.

ve hayatımın en güzel olayını o gün yaşadım...

etrafımda yaklaşık 9-10 adet yunus vardı ve içlerinden bir iki çam şeytanı yaklaşık bir metre havaya kadar sıçrayarak oyun oynuyordu. yaklaşık bir iki saat onlarla yüzdüm...

daha sonra balık tutan balıkçı teknelerinden birinden yardım istedim ve günün finalini yaptım.

benim için muhteşem bir gündü...

masa tenisinde de bir anım var....

b.çekmecede çok eski bir sitenin içinde bir masa tenisi vardı sömestre tatilinde her gün sabahtan akşama kadar masa tenisi oynardık. kar yağmıştı hemde fena yağmıştı. ateş yakmıştık tenekenin içinde arada bir ellerimizi ısıtıp oynamaya devam ediyorduk. oyun esnasında arkadaşın elinden raket fırladı ve o esnada hemen dibimizdeki çalıda bulunan kuşun kafasını koparı verdi. dehşet içinde kuşa baka kaldım... :( bu gün aklımdan bir an olsun bile çıkmaz... bu kötü bi anı ama yine de paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benimde unutamayacağım anım..Yıl 1981..Avusturyadayım...O zamanlar ..hızlı futbolculuktan ..masatenisine dönüş yıllarım ..nede olsa futbol yaşlandıkça bayağı zorlaşıyor...şehir graz aklima koydum bir kere kendime iyi bir masa tenisi raketi alacağım ...bildiklerim stiga ..ve butterflyin wakaba serisi üç yıldızlı hazır raketleri ..mağazaların spor abteilunglarında bu cins raketler arıyorum ..bulursam sevineceğim ..sriver falan hayal...leonhard strassede yürüyorum..birden gözüme bir dükkan ilişti...sağ vitrin büro malzemeleri...aaa o danesi sol vitrin silme masa tenisi malzemeleriyle dolu maskottan tutun kafabandı vs...yalnız raket ararken kendimi darı ambarında buldum...direk içerdeyim ..gözlü orta yaşı geçkin bir adam masada oturuyor..duvarda en az Sadettinin koleksiyonu belkide daha fazla raket ve lastik çeşitleri ..üzerimdeki ilk şaşkınlığı attıktan sonra adamın konuşmasına imkan bırakmadan..stiga super carbon anatomic sap veüstüne 2.0 tornado lastik ..niye tornado ,çünkü yanılmıyorsam portakal rengindeydi,ısmarladım ..adam uzun uzun suratıma baktı beni şöyle bi süzdü..Almanca Sind Sie sicher?(Eminmisiniz ) dedi..bende karışma sen gibilerinden tabi dedim..iyi raketi bulmuşum kaçırırmıyım...adam bir daha sordu..ısrarlı olduğumu görünce ..bu tahat size çok hızlı gelmesin benzeri bir serzenişle tekrar suratıma baktı..benim ısrarcı olduğumu görünce lastik kes yapıştır klasik işlemlerden sınra raketi hazırladı..bu arad abenim gözüm adamın masadaki kartına ilişti..Toni Hold... kafamı kaldırıp rafa baktım joola serisinin aynı isimli üç beş raket ve lastiği var ..yutkundum ..bu siz mi oluyorsunuz diye sordum ..adam gayet alçak evet benim dedi ..o an başımdan aşağı kaynar sular döküldü meğerse tereciye tere satıyormuşuz.. o günden beri hiç bir şeyi iyice bilmeden konuşmamayı öğrendim daha doğrusu masa tenisinin en büyü bana kazandırdığı olay bu olsa gerek.....

Abi süper bi anı keşke benim başıma da böyle bir anı gelse :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benimde çok ilginç bir anım var. Sene 1990, turist olarak üç arkadaş Türk plakalı otomobille gittiğimiz İsviçre'den Türkiye'ye dönmek üzere yola çıktık. İsviçre sınırından Avusturya'ya gece saat 02:00 civarında giriş yaptık fakat bir süre sonra yolumuzu kaybettik. Tarzanca Almanca ile birilerine soracağız ama gecenin bir vakti ortalıkta kimseler yok. Ne yapacağımızı kara kara düşünürken bir de baktık yolda bir adam yürüyor. Hemen yanına yaklaşarak yolu sormaya çalıştığımız esnada, biz daha bir şey sormadan adam bize doğru bakarak doğru gideceksiniz hemşerim doğru dememiz mi. Bizdeki şaşkınlığı ve mutluluğu tarif etmeye imkan yoktu. Düşünün gecenin çok geç bir saati, adres sormak için insan arıyorsunuz ve karşınıza bir Türk çıkıyor. Bu anımı hiç bir zaman unutamam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lise 3 deydim...eskişehir de takım olarak liseler arası masa tenisi şampiyonasındaydık.çok heyecanlıydık.katıldıgımız ilk büyük turnuvaydı.bir hayli zor olsa da gruptan çıkmıştık.ertesi günü bekliyorduk..erkenden salona gitmiştik(masa kapıp antrenman yapmak için) ama masalar doluydu...maçımız ögleden sonra başlayacaktı..sabahki maçları izlemekle yetindik.neyse ögle yemek için lokantaya gittik.bende o zaman ii göbek vardı/sanki şuan yook/(süper hantaldım,ama hızlıydım).hocamız bize fazla yemeyin yoksa maçta oynayamazsınız dedi..bundan dolayı bizde çorba içelim dedik..çorbaları içiyoruz ama nasıl ekmegi bana bana..banda bann..(hocaya çaktırmıyoz tabi..).sonra hoca demesin mi oglum siz doymamışınızdır bişeyler daha yiyin diye..allah bunu diyen hocam ve ben boş duracam .ARDINDAN bişeyler daha yedikten sonra salona dogru yol aldık.salonda yerimizi aldık.pek durmadık anons verildi maçımız var. :frust: .ne kötüü midem dopdolu..kaptan olarak maça ilk ben çıktım.midem dolu haraket edemiyorum. :oogh::aptal2: servis atacam egilemiyorum..bedenim kaskatı ooff çok kötüydü..maça girmem ile çıkmam bir oldu.setler çok kötü 11-3,11-2 misali....takım arkadaşlarım üstadları yani beni örnek aldılar çıkan yeniliyordu. :frust: sonuç hüsran.çok süper bir takımımız vardı fakat mide sevdamızdan dolayı turnuvaya erken veda etmiştik...hocamız okulda bizi rezil etmişti. :hehe: :

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..