Jump to content
Masatenisi.org Forum

Mizuno Ayakkabılarım Geldi

Recommended Posts

Arkadaşlar, iruirudan aldığım mizuno wave drive 3 ayakkabılarım geldi. Giydim denedim. Tek kelimeyle müthiş. Ayağında var yok gibi birşey. İnanılmaz hafif. Eğer ayakkabı alacaksanız kesinlikle Mizunodan şaşmayın. asics de olur. Mizunodan alçak taban yüksek taban tercihinizi belirleyin ve gönül rahatlığıyla sipariş verin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Yaklaşık 4-5 senedir bir sürü ayakkabı değiştirdim. Bunun gibi rahat olanını görmedim. Asics de aldım onu da çok beğendim aslında ama alçak taban tercihimden dolayı tekrar almadım.

Bana şimdi gelen ayakkabı genelde Proların giydiğinden resmini iruirudan görebilirsiniz. http://www.iruiru.com/images/n/np017l.jpg

Saadettin Abi de yüksek tabanlısını sipariş vermişti. O da çok çok memnun. Kanguru derisinden yaptıkları için hafif oluyormuş. Kramponları bu yüzden çok pahalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Açıkçası ben yüksek tabanlı bir ayakkabı istiyorum bi dönem asics kullandım çok memnundum ama son zamanlarda hiç ayakkabıları takip etmedim en uygunu en kullanışlısı hangisidir bilmiyorum :o:

Kargo dahil tam 130 YTL ye geldi. Bu fiyatlara mizuno yüksek taban bulabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim aldığım Mizuno Wave Medal SW modeli kargo dahil 180 lira gibi bir paraya geldi ve çokta memnunum. Daha ucuzlarıda var ama deri kalitesi ve işçilik bakımından bu model biraz daha pahalı. Ama ayak çok önemli olduğu için parayada her zaman kıyılır sanırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası ben yüksek tabanlı bir ayakkabı istiyorum bi dönem asics kullandım çok memnundum ama son zamanlarda hiç ayakkabıları takip etmedim en uygunu en kullanışlısı hangisidir bilmiyorum :o:

Asics in en iyi salon ayakkabısı Gel Blast. Şimdi Gel Blast 2 si çıktı. Her ikisinin de tabanı kalın, tam boy jel içeriyor. Hentbol-badmington-salon ayakkabısı diye satılıyor.

Gel Blast Model Kodu :

Avrupa : EY510

Japon Modeli (aynısı kodu farklı) : THH516

Gel Blast 2 Model Kodu :

Avrupa : EY709

Japonya : THH519

Gel Blast fiyatları biraz pahalı. 90-100 euro civarında ama en az 2 yıl giyersiniz. Ben Almanya'dan getirtmiştim.

Bende Gel Blast var. Bu benim 3. Asics ayakkabım. İlk 2 sini 1.5-2 yıl giydim. Tabanları çok az aşındı onun dışında en ufak bir eskime, paralanma olmadı. Burun kısmı gergedan derisi diye yazıyor.

Biraz reklamlar gibi oldu ama ben sadece kullanıcıyım. Markayla bir yakınlığım yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Asics kullanıyorum iyi bir ayakkabı rahat ve hafif sanırım benim aldığım valeybol ayakabısı heralde altabanı kavuçuk birazda yüksek İstanbul/Merter Sportivo diye bir mağzadan almıştım her numarası yok ama iyi birkaç model vardı.Fiyatlarıda 80 ile 130 arasında değişiyordu sanırım.

Yüksek taban bilek burkulması yapabilir gibi geliyor.Özellikle yaşı kemale ermiş kişilerde yorgunluktan bilekler güçsüzleşiyor,ayakkabı tabanı kavuçuk olduğu için yeri iyi tutuyor ama bilekler vücudu tutamıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Asics kullanıyorum iyi bir ayakkabı rahat ve hafif sanırım benim aldığım valeybol ayakabısı heralde altabanı kavuçuk birazda yüksek İstanbul/Merter Sportivo diye bir mağzadan almıştım her numarası yok ama iyi birkaç model vardı.Fiyatlarıda 80 ile 130 arasında değişiyordu sanırım.

Yüksek taban bilek burkulması yapabilir gibi geliyor.Özellikle yaşı kemale ermiş kişilerde yorgunluktan bilekler güçsüzleşiyor,ayakkabı tabanı kavuçuk olduğu için yeri iyi tutuyor ama bilekler vücudu tutamıyor.

Tabanı ince olan ayakkabılar da bende ayak altı hasarına sebep oluyor. Malum oynarken hoplayıp zıplıyoruz. Bu yüzden altı kalın ayakkabıya yöneldim. Bu 3. ayakkabım burkulma sorunu yaşamadım. (Tsubasa nın beni sakatlaması hariç. Onda da ani hareketten oldu. Adam zaten sabıkalıymış, herkesi sakatlıyormuş. Ben hariç herkes te biliyormuş. Nereden bileyim, Istanbul'dan Ankara buluşmasına gittik, daha bismillah demeden ilk maçta sakatladı. :D: ).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar Adidas Tanglin, donic, valcor, asics ve Nittaku kullandım. Fiyat performans olarak en iyisi nittaku bence. Fiyatı şu sıralar 70ytl falan. Tabanı alçak. aslında ben de yüksek taban severim. O yüzden asics seviyordum ama Nittaku açak taban olmasına rağen ortopedik bir tabanı var. Bana baya rahat geldi. Eh fiyatı da ucuz. Tabanı da gayet iyi hiç kaymıyor. Bu fiyatta olanlar veya hatta Adidas tanglin'ler de hemen kaymaya başlamıştı, tabanı kaymazsa tipi kayıyordu zaten. Ama bu nittaku iyi çıktı tavsiye ederim.

Nittaku'nun hangi modelinden memnun kaldınız?Ayrıca bu model Türkiyede satılıyormu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Asics Gel Blast ayakkabılarda harika görünüyor yani. Bir çift daha mı alsam acaba? :huh:

Horoz ölür gözü çöplükte kalır.Tahta biriktirmeye ara verdin şimdi sıra ayakkabılaramı geldi.Al al durma ,birgün seni ziyarete geleceğim ve gözüme ne kestirdiysem araklayıp gideceğim,şimdiden söylüyorum sakın beni evine yanlışlıkla davet etme üzülürsün..!

Bugün Saadettin UPS deydi 150'inci raketi Avalox 700 le gelmiş esas muhteşem olan t-shirt'tuydu.Andro'nun A' sı nerden buldun diyemedim fabrikanın müzesinde bile yoktur bu t-shirt'deki Andro yazısı.Masatenisiyle ilgili ne tür birşey görmek istiyorsan istikamet Saadettin malzemeyi şurası öyle burası böyle diye tarif etmez direk evden alır gösterir.Muazzam bir masatenisi sevgisi var,hep iyi şeyler onu bulsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Horoz ölür gözü çöplükte kalır.Tahta biriktirmeye ara verdin şimdi sıra ayakkabılaramı geldi.Al al durma ,birgün seni ziyarete geleceğim ve gözüme ne kestirdiysem araklayıp gideceğim,şimdiden söylüyorum sakın beni evine yanlışlıkla davet etme üzülürsün..!

Bugün Saadettin UPS deydi 150'inci raketi Avalox 700 le gelmiş esas muhteşem olan t-shirt'tuydu.Andro'nun A' sı nerden buldun diyemedim fabrikanın müzesinde bile yoktur bu t-shirt'deki Andro yazısı.Masatenisiyle ilgili ne tür birşey görmek istiyorsan istikamet Saadettin malzemeyi şurası öyle burası böyle diye tarif etmez direk evden alır gösterir.Muazzam bir masatenisi sevgisi var,hep iyi şeyler onu bulsun..

ktm

:D: :D: :D:

Haklısın ne diyeyim. Ama ayakkabı çok almıyorum. Bu sebeplede düzgün ve tercih edileni seçmeye çalışıyorum. Masa tenisi ayakkabısı olarak elimde 3-4 tane var ve birisi ömrünü tamamlayınca başka bir çifti yerine yapıştırıyorum. Yani benim ilgimi çekenler tahta ve lastikler. Avalox tahtayı da Emre'den denemek için almıştım ve artık yaz geldiği içinde ara ara meraktan aldıklarımı tam deneme fırsatıydı, başladım.

İyi dileklerin içinde teşekkür ederim. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bana internet üzerinden kıyafet yada ayakkabı almak pek mantıklı gelmiyo..çünkü deneme şansınız olmuyo..sonuçta markadan markaya numaralar ayakkabı kalıpları değişiyo..bi ayakkabının 45 i diğerinin 43 üne denk geliyo falan filan..ya da tshirt,şort gibi tekstil ürünleri içinde söyleyebiliriz aynı şeyi..büyük gelebilir yada küçük olur veyahut kumaşını beğenmezsin..hani tamam yurt içinde bi siteden alsanız en kötü iade edersiniz(ki onu bile yapmak binbir teferruat),ufak ya da büyük gelirse değişirsiniz ama yurt dışından gelmesi zaten kolay olmuyo..bide bi sorun çıkarsa ölme eşeğim ölme..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
türkiyeden yapılan alışverişler için iruiru dolar kurundan alıyor parayı direk tl çekmiyor öyle oldugunu duydum

Evet dediğin doğru dolarla alış-veriş yapılıyor. Fakat önce dolara daha sonra YTL ye çevirmek ile direkt olarak YTL ye çevirmek arasında çok az bir fark oluyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnsan oğlu canı sıkıldıkça birilerine bulaşmak ister ortada kimseyi bulamazsa kendine sarar.Bende kendi yazıma biraz bulaşayım dedim.Bugün Ups'de büyük bir iştahla başladık toplara vurmaya karşımdada Nurullah Hoca F.H me top atıyor birazda ortaya atayım ayakların çalışsın diyor ve başlıyor topları bir bir göndermeye güzel ayaklar çalışıyor ama ayakkabılar çalışmıyor.Ayağıma bir şeyler takılıyor yerde bir kilim var sanki baktım bizim meşhur Asics ayakkabılar olmuş yelpaze ,tabandaki kavuçuk kısmı sünger kısmından ayrılmış sallanıyor.Kavuçuk kısmı koli bantı gibi çok rahat bir şekilde ayakkabıdan ayrıldı.

Birden Saadettin Hocamın bir yazıdaki yaklaşımı aklıma geldi İYİ MAL RAFTA KALMAZ .. Bu mal bence fazla rafta kalmış ve bayatlamış tıpkı lastiklerde olduğu gibi buda bayat bir ayakkabı bize denk geldi.Doğru aldığım yere kasadaki abla fişiniz faturanız ananızın adı babanız kılı tüyü derken malı verdim fişimi bekliyorlar zar zor fişide buldum .Esas komedi şimdi başlıyacak nasıl kullandınız ,zemin nasıldı ,fabrikaya gönderilecek gibi bir sürü müşteriyi memnun edecek sorular soracaklar ve daha sonra belirsiz bir bekleme süreci gel keyfim gel.

İşin özü bir ayakkabıda alırken tazemi diye soracağız,bilginize..

KeTeMe

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnsan oğlu canı sıkıldıkça birilerine bulaşmak ister ortada kimseyi bulamazsa kendine sarar.Bende kendi yazıma biraz bulaşayım dedim.Bugün Ups'de büyük bir iştahla başladık toplara vurmaya karşımdada Nurullah Hoca F.H me top atıyor birazda ortaya atayım ayakların çalışsın diyor ve başlıyor topları bir bir göndermeye güzel ayaklar çalışıyor ama ayakkabılar çalışmıyor.Ayağıma bir şeyler takılıyor yerde bir kilim var sanki baktım bizim meşhur Asics ayakkabılar olmuş yelpaze ,tabandaki kavuçuk kısmı sünger kısmından ayrılmış sallanıyor.Kavuçuk kısmı koli bantı gibi çok rahat bir şekilde ayakkabıdan ayrıldı.

Birden Saadettin Hocamın bir yazıdaki yaklaşımı aklıma geldi İYİ MAL RAFTA KALMAZ .. Bu mal bence fazla rafta kalmış ve bayatlamış tıpkı lastiklerde olduğu gibi buda bayat bir ayakkabı bize denk geldi.Doğru aldığım yere kasadaki abla fişiniz faturanız ananızın adı babanız kılı tüyü derken malı verdim fişimi bekliyorlar zar zor fişide buldum .Esas komedi şimdi başlıyacak nasıl kullandınız ,zemin nasıldı ,fabrikaya gönderilecek gibi bir sürü müşteriyi memnun edecek sorular soracaklar ve daha sonra belirsiz bir bekleme süreci gel keyfim gel.

İşin özü bir ayakkabıda alırken tazemi diye soracağız,bilginize..

KeTeMe

Sahtesi olmasın? Benim 4. Asics ayakkabım ve hepsini en az 1.5 yıl giydim ve sadece altları biraz aşınmıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sahtesi olmasın? Benim 4. Asics ayakkabım ve hepsini en az 1.5 yıl giydim ve sadece altları biraz aşınmıştı.

İstanbul/Merter sportivo mağzası bayağı asics var .Sahte değil ama çin üretimi ,sanırım üretim hatası,resmen tabanı kabuk gibi soyuluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..