Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce Bu Raketlerin Bu Kadar Pahalı Olmasının Temel Nedeni Nedir?

Guest josephsteel

Recommended Posts

İlk olarak daha önce bu tarz bir soru sorulduysa kusura bakmayın..

Şöyle düşündüM HURRİCANE KİNG-PHOTİNO-AMULTART-ISHLION-KREANGE- AŞIRI PAHALI tahtalar(sanki digerleri ucuz ya :hehehe: ) bunun nedeni nedir..?tenergy de lastik olarak çok pahalı..

cevaplarınızı bekliorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk olarak daha önce bu tarz bir soru sorulduysa kusura bakmayın..

Şöyle düşündüM HURRİCANE KİNG-PHOTİNO-AMULTART-ISHLION-KREANGE- AŞIRI PAHALI tahtalar(sanki digerleri ucuz ya :hehehe: ) bunun nedeni nedir..?tenergy de lastik olarak çok pahalı..

cevaplarınızı bekliorum..

tabiki bu pahalı tahtalar gerçek anlamda profesyonel oyuncular için hazırlanan tahtalar..ve sanırım hepside off + hatta kimisi off +++..yani bu demek oluyoki bu tahtayı kontrol etmek zor..sen ben o bu tahtayla oynayamayız ama kreanga oynar wang liqin oynar vs vs..bide bu tahtaların piyasadaki diğer tahtalara göre daha az üretildiğini duymuştum..yani pahalı olma sebebi bu olabilir..ayrıca markaların birbirine üstünlük sağlama düşüncesiyle yaptığı bişeyde olabilir..yani en pahalı en iyi tahta bizimki falan..bence böyle ama başka bi sebepte olabilir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında kreanga da yavaş tahtayla oynamak istiyormuş ama batırfılayın adamları annanesini kaçırmışlar rehin tutuyorlarmış. Mecburen kreanga karbonla oynuyormuş diye duydum çok güvenilir bir kaynaktan.

:hehehe::hehehe::hehehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çünkü ekipman ne kadar pahalıysa o kadar iyi demektir. Ekipmanımız en son teknoloji ürünü en pahalı ekipman olduğu vakit çok daha iyi oynarız.

Var mı itirazı olan...?

Yok.

O zaman haklıyım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çünkü ekipman ne kadar pahalıysa o kadar iyi demektir. Ekipmanımız en son teknoloji ürünü en pahalı ekipman olduğu vakit çok daha iyi oynarız.

Var mı itirazı olan...?

Yok.

O zaman haklıyım.

durun hakim bey bu nikah kıyılamaz :P: itirazım war..pahalı ekipman iyi ekipman değildir..Saadettin abi ninde bi yazısında dediği gibi en iyi ekipman insanın kendisidir..benimde bi yazımda dediğime görede pahalı ekipman işin show kısmıdır..o kadar para vermek akıl karı değildir bizler için :lol: bakın kreangaya daha ananesinin fidyesini toparlayamadı adamcağız yinede okadar para vermiş tahtaya yazık..nıcnıc -_-:P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tabiki bu pahalı tahtalar gerçek anlamda profesyonel oyuncular için hazırlanan tahtalar..ve sanırım hepside off + hatta kimisi off +++..yani bu demek oluyoki bu tahtayı kontrol etmek zor..sen ben o bu tahtayla oynayamayız ama kreanga oynar wang liqin oynar vs vs..bide bu tahtaların piyasadaki diğer tahtalara göre daha az üretildiğini duymuştum..yani pahalı olma sebebi bu olabilir..ayrıca markaların birbirine üstünlük sağlama düşüncesiyle yaptığı bişeyde olabilir..yani en pahalı en iyi tahta bizimki falan..bence böyle ama başka bi sebepte olabilir..

Bence oyuncular alıştıkları tahtalarla oynarlar,bu alışıklık profesyonel oyuncularda daha kalıcı ,amatör oyuncularda daha değişkendir.Bu yüksek fiyatlı tahta harakatı tamamen amatör oyuncuları hedef alır.Amatörler oyunlarının gelişmesini tamamen yüksek kalite ürünlerde bulup çözeceğini sanır,ucuzuna pahalısına bakmaz bütçesi elverdiği sürece lastik tahta alma kısır döngüsüne girer.Profesyönel oyuncular bu işten para kazandıklar için doğal olarak malzemeye para yatırmazlar,kendisine en uygun ne ise onu kullanırlar.Büyük malzeme firmaları üretilen bu çok pahalı ürünleride bizim gibi amatörlere satacak bizlerde aldıkça onlar daha pahalısını (bizim iyi dediğimiz) bizlere sunacaklar.

Az üretmek diye bir şey yok alıcıyı bulduğu sürece üretime devam çünkü büyük paralar ortada var.100gr mı geçmeyen bir tahta 50 ila 300 ytl arasında dolaşıyor.Lastik desen oda aşağı kalmaz fiyatlarda.Dünyada birmilyon satıcı var dersek her satıcıda en az bir Kreanga Carbon olsa azmı çokmu bulunur siz karar verin.

Biz amatörler bu spora duygusal bakarız,profesyöneller tamamen duygusal bakarlar.

ktm

Nittaku Violin ST

UPS

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bencede bu fiyatı yüksek tahtalar insanların aklını çelmek için.Pahalı olan en iyisi diye kandırmaya çalışıyorlar.Mesela ben stiga clipper wood ile oynuyodum sonradan kreangaya geçtim ama clipper kadar tad alamadım.Açıkçası lastikler yapışmadığı içinde bayağı eziyet çektim.Şimdi avalox 700 kullanıyorum o kadar memnunum ki kreangayı hiç mi hiç özlemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

burak abi haklısın aldatma..

ben şunu demek istiyorum bu tahta(kc) nasıl oluyorda 280 ytl oluyor.(ongun bey başka bir sayfada sizin dediginiz gibi 1 yıllık kışlık odun parası).. kış günü yolda yürüyen ve raketler hakkında bilgi sahibi olmayan biri kreange carbon u buldumu evde sobasına atar çatır çatır yakar :hehehe: ..bu tahtayı bu kadar pahalı yapan ne?tamam özel üretim,dünyaca ünlü oyuncu oynuyor fakat.altı üstü 80 90 gr bir tahta..kc hangi tür agaçtan yapılır bilmem ama.internetten balsa tahtası hakkında araştırma yaptım.balsa carbon x5 ten yola çıkarak

20X50X1000MM Balsa blok 16.70 ytl..bi de carbon ekliyorlar.carbon ne kadar bilmem.=balsa carbon x5 90ytl..buna kc ye uyarlarsak artık siz düşünün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Geçen sene Balıkesir teşvik turnuvasında ferdilerde 1. olan benim yaşlarımda bir eski milli sporcu vardı. İsmini hatırlayamadım ama raketini söylemek istiyorum: 20 yıldır kullandığı kırık dökük emektar bir Sardius ve üzerinde 2 yıldır kullandığı eski mi eski yırtık pırtık Bryce'lar. Maçlar bitince raketini sırılsıklam terli olan tişörtüne sildi ve çantasına attı. Yukarıda da söylendiği gibi aşırı pahalı ve yeni ekipman olayı işin gösteriş kısmı oluyor gerçekten. İyi oynamak için asla çok pahalı ve yeni ekipmanlara gerek yoktur. İyi oynamak için daima iyi oyuncularla düşüp kalkmaya, onlarla bol antrenman yapmaya ihtiyaç vardır. 400 lira verip pahalı bir kombinasyon yapacağınıza bu parayı iyi bir oyuncuya verin, sizi 4 ay çalıştırsın. (Yoksa daha mı pahalı?) :B:

Not: Pardon bu arkadaş 2. olmuştu. 1. olan İlhan adında genç (21 yaşında) bi arkadaştı. Onun da ekipmanı ucuz bir Donic tahtası üzerinde çift taraf 729 super fx lastikleriydi. Yani toplam sıfır fiyatı 70-80 liralık bir kombi!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun bey başka bir sayfada sizin dediginiz gibi 1 yıllık kışlık odun parası

Bir düzeltme :

O cümle bana ait değil. Tufan Bey'in bir anısına ait. Yaşanmış olay yani. Forum buluşmasında kahvaltı masasında anlatmış hepimizi güldürmüştü sağolsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında bu soru benim de kafama takılır, içimden geçense şunlar, sonuçta hespi odundan yapılıyor, hinoki de olsa, carbon da olsa, balsa da olsa vs. vs. bir odun parçası ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın, 150- 250 YTL'ye satacak şekilde mal etmek gerçekten düşündürücü.. El işçiliği de değilki emeğe para desen, Fabrikasyon, odunları kesip yapıştırıyorsun, maliyeti nasıl yükselebilirki, raketin sap kısmında elmas, zümrüt işlemesi filan olsa hadi diyelim, yok, odun oğlu odun, Açık ve bariz bir şekilde sömürü var arkadaşlar, maalesef çok fena da sömürüyorlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta dediğin el emeği göz nuru olsun, usta bir abi bana özel-oyunuma özel tahta yapsın, kullandığı ağaçlar 20-30 sene güzel şartlarda bekletilmiş olsun, el işçiliği ile işlensin, türünün tek örneği olsun o zaman pahalı olması her türlü kabülüm (bknz; http://borkoandson.com/ ). Ama seri üretimin bu kadar pahalı olması sömürüdür. Ben de sömürülenlerden değil miyim? Öyleyim tabi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtaların pahalı olmasının en büyük nedeni bence hız ve kontroldeki uyumları ve hizli olmalarıdır.Örneğin photino Amultart kadar hızlı olmamasına rağmen diğer bir çok tahtaya göre hem çok hızlı hemde çok kontrolllü.Bu tür dengeleri çoğu tahtada göremessiniz.Bu saatte 180 km/sn ile giderken karşınıza aniden çıkan ineğe vurmamak için yaptığınız kısa mesafe deki fren mesafesi gibidir.:) vurmak istemesseniz kontrole önem verirsiniz ezer geçerim ben şoförlüğüme güvenirim derseniz hızınıza...

Ayrıca birde his dedikleri, topa vurulduğu zaman raketinize uyguladığınız yada gönderdiğiniz sinyali veya komutunuzu raketin ne kadar geçekleştirebildiğini hissettirme durumudur kanımca.Amultart çok hızlı ayrıca sert tahtadır photino ise orta sertlikte ve daha düşüktür ancak kontrol çok iyidir. Buda biraz önce verdiğim araba örneğinde olduğu gibi hızlanınca yada frende,virajlarda,yağışlı havalarda...arabanızı ne kadar hissettiğinizdir.Sonuçta her ikiside pahalı tahtalar.Yine sonuçta hepsine onları kullanacak birer şoför gerekli. Bu sporun diğer sporlardan bence en önemli farklı yanı malzeme, donanım olayının bariz bir şekilde oyuncunun tarzını belirlediğidir.Direk olarak oyuna müdahale edebilme yetilerinin olmasıdır.Onun için derim ki Tahta deyip geçmeyin.:) :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Merhaba Kontrast,

Amultart'ı daha önce kullandınız mı bilmiyorum ama benim deneyimlerime göre çok hızlı ve sert değil. Evet kontrollü ama hafif vibrasyonlu, orta hızda bi tahta. Zylon ile birleşen ince bir karbon katmanı var, üst hinoki katı da TAMCA 5000 modellerine göre daha ince gördüğüm kadarıyla. Ayrıca hafif bir tahta. TAMCA 5000 serisi ile karşılaştırma yaparsak, sertlik ve hız arayanlara göre değil diye düşünüyorum. Profesyonel üst düzey oyunculardan ziyade, orta seviyede olup kontrol problemi yaşayan oyuncuların oyun kalitesini yükseltebilecek bir tahta olduğunu söyleyebilirim. Belki de o yüzden pahalıdır:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Kontrast,

Amultart'ı daha önce kullandınız mı bilmiyorum ama benim deneyimlerime göre çok hızlı ve sert değil. Evet kontrollü ama hafif vibrasyonlu, orta hızda bi tahta. Zylon ile birleşen ince bir karbon katmanı var, üst hinoki katı da TAMCA 5000 modellerine göre daha ince gördüğüm kadarıyla. Ayrıca hafif bir tahta. TAMCA 5000 serisi ile karşılaştırma yaparsak, sertlik ve hız arayanlara göre değil diye düşünüyorum. Profesyonel üst düzey oyunculardan ziyade, orta seviyede olup kontrol problemi yaşayan oyuncuların oyun kalitesini yükseltebilecek bir tahta olduğunu söyleyebilirim. Belki de o yüzden pahalıdır:)

Tanju abi Amultart ve ondan daha yavaş ve yumuşak tahta kullanan bütün pro'ları fasülye yaptın 2 dakkada.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uygun bir vaktimde bir marangoza tahta yaptırmayı düşünüyorum. Acaba nasıl olacak çok merak etmeye başladım. Tahminimce çok hızlı ama kontrolsüz olacaktır ama uygun lastiklerle ucuz ama harika bir raket olabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben kendim bir tahta yaptım sayılır elimde çok eski bir tahta vardı onun üstüne balsa katman ekledim sonra tamamlamadım carbon fiber satan bir yer buldum tahta biraz kalın oldu ama onu ortadan 3 kısıma ayırttırabilirsem iyi bir marangozda

carbon fiber koyucam arasına inş güzel bir tahta olur ama hissiz bir tahta olcağı kesin

carbon fiber nerede satılır.bende kendime raket yapmayı düşünüyorum titanum ve balsa lı bişey düşünüyorum.:).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben kendim bir tahta yaptım sayılır elimde çok eski bir tahta vardı onun üstüne balsa katman ekledim sonra tamamlamadım carbon fiber satan bir yer buldum tahta biraz kalın oldu ama onu ortadan 3 kısıma ayırttırabilirsem iyi bir marangozda

carbon fiber koyucam arasına inş güzel bir tahta olur ama hissiz bir tahta olcağı kesin

merhaba;carbon fiber nerde satılır bende arıyorum fiyatı, malzeme ölçüleri ve ağırlığı nedir.( sorular biraz fazla oldu kusura bakmayın)raket yapmışsınız tebrik ederim yalnız balsalar orta katmanlarda kullanılıyor çok yumuşak olduğu için, üst katmanlara daha sert ağaç koydurursanız daha iyi olur,inşallah tahtanız güzel olur.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Tanju abi Amultart ve ondan daha yavaş ve yumuşak tahta kullanan bütün pro'ları fasülye yaptın 2 dakkada.

Vibrasyonsuz, sert ve çok hızlı bir tahta isteyen prolar için uygun deil demek istedim. Bu tahta ile orta seviyede bir oyuncu oynarsa rahat oynayacak, fabrikasyon verileri yüksek hızlı ve hard (sert) olduğu için "ne güzel tahta, hiç kontrol problemi yaşamıyorum bu sert ve hızlı carbon tahta ile" deyip verdiği paranın hakkını aldığını düşünecektir. Halbuki 1/3 fiyatına aynı özellikte bir tahta alabilir diye düşünüyorum. Aynı lastikleri Gergely'e takıp oynasın bakalım n'oluyor, 9.9 hızındaki Gergely mi daha hızlı, yoksa 10.2 hızındaki Amultart mı? Amultart'ın kontrol değeri daha yüksek dersen o konuda haklısın bence. Ama kontrolün tahtada değil oyuncuda olduğunu da kabul etmek lazım.

Yavaş ve yumuşak tahta kullanan prolar var tabi ama onlar hız=10.2 kontrol=7.6 sertlik=hard olan Amultart gibi bir tahtayı yavaş ve yumuşak diye alıp kullanmazlar. Saadettin Hocam bu konuda bir yorum yaparsa seni de beni de tatmin eder Emrecim. En iyisi ondan bu konuda bir yorum bekleyelim... :huh:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekonomimiz birazdaha sertleşsin tahta yapmak için bahçemizdeki ağaçlarıda yakın keseceğiz ,mobilyacılar çarşısındaki hazır kesilmiş tahtalarda bile bize pahalı gelecek.

Eve parke alırken parkecide bir tahta vardı King ağacımıydı neydi tam bilmiyorum ben mermer sandım ,siyah bi ağaç aşırı pahalı ama çelik gibi ,yap bundan bir raket bak karşında kimse durabiliyormu hoş her vurduğunda top karşıya tek parça geçermi bilinmez.Eski Osmanlı kılıçları gibi ,bir raketlik malzeme yarım ile bir kilo arası gelir ,iki kere sallarsın üçüncüsünde raket seni yere sallar.Sen sağ ben selamet.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekonomimiz birazdaha sertleşsin tahta yapmak için bahçemizdeki ağaçlarıda yakın keseceğiz ,mobilyacılar çarşısındaki hazır kesilmiş tahtalarda bile bize pahalı gelecek.

Eve parke alırken parkecide bir tahta vardı King ağacımıydı neydi tam bilmiyorum ben mermer sandım ,siyah bi ağaç aşırı pahalı ama çelik gibi ,yap bundan bir raket bak karşında kimse durabiliyormu hoş her vurduğunda top karşıya tek parça geçermi bilinmez.Eski Osmanlı kılıçları gibi ,bir raketlik malzeme yarım ile bir kilo arası gelir ,iki kere sallarsın üçüncüsünde raket seni yere sallar.Sen sağ ben selamet.

KTM

böyle bir raket yapıp üyeler arasında dolaştırsak nasıl olur :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 73 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..