Jump to content
Masatenisi.org Forum

Gorılla Vs Grızzly

erdemmm296

Recommended Posts

fast spine baktım yok orda bana linki gönderirmisin bulamadım ben. birde bunlar düz lastik mi tırtıllı mı fast spinde düz lastik gözüküyor

bu gorilla==> http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=483

bu da grizzly==> http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?Kat...&UrunID=484

:bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gorilla ve Grizzly kullanan arkadaslara bazı tavsiyeler. 1.Topa dogru hamle yapmayın,topun size gelmesini bekleyin.Top masaya deger degmez mudahale etmeyin. 2.Blokta raketi sabit tutun 90 derece,suratli spinde raketi hafif geriye cekin-pull back block-Kesinlikle raketi ileriye hamle yapmayın ve elinizde raketi sıkmayın 3.Atak yaparken gucu kol ve dirsekten alın,bilek sabit durumda olursa daha iyi olur. 4,Vurus yaparken raketin acısını degistirmeyin Bu 4 konuda dikkatli olunursa hata payı azalır.Son olarak DR Neubauer'in tavsiyesi once kullanması kolay, etkisi daha az Grizzly'nin denenmesi ,ona alısınca etkisi fazla oynaması zor Gorilla'ya gecilmesi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gorilla ve Grizzly kullanan arkadaslara bazı tavsiyeler. 1.Topa dogru hamle yapmayın,topun size gelmesini bekleyin.Top masaya deger degmez mudahale etmeyin. 2.Blokta raketi sabit tutun 90 derece,suratli spinde raketi hafif geriye cekin-pull back block-Kesinlikle raketi ileriye hamle yapmayın ve elinizde raketi sıkmayın 3.Atak yaparken gucu kol ve dirsekten alın,bilek sabit durumda olursa daha iyi olur. 4,Vurus yaparken raketin acısını degistirmeyin Bu 4 konuda dikkatli olunursa hata payı azalır.Son olarak DR Neubauer'in tavsiyesi once kullanması kolay, etkisi daha az Grizzly'nin denenmesi ,ona alısınca etkisi fazla oynaması zor Gorilla'ya gecilmesi

Fadil arkadas,çok güzel ifade etmisin.Peki sen 2 sinide denedin mi?Bazi yabanci forumlarda,gorilla ile oynamaya alisilinca,grizzlyden daha etkili atak yapildigini söyleyenler var.zaten masa üstü oyunlarda üstün oldugu belli.Ama alismak bayagi zor galiba.

Benim grizzly geldi fakat daha deneyemedim.Oynadigim kulüp pazartesi açiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fadil arkadas,çok güzel ifade etmisin.Peki sen 2 sinide denedin mi?Bazi yabanci forumlarda,gorilla ile oynamaya alisilinca,grizzlyden daha etkili atak yapildigini söyleyenler var.zaten masa üstü oyunlarda üstün oldugu belli.Ama alismak bayagi zor galiba.

Benim grizzly geldi fakat daha deneyemedim.Oynadigim kulüp pazartesi açiliyor.

Nejdet arkadas,ben Gorilla ile kısa bir sure antreman yaptım.Olmadı bir turlu hata baska bir degisle beles veya kolay sayı kaybetmeyi onleyemedim.Sonra Grizzly ile cok uzun sure antreman yaptım.Dr Neubauer'in DVD sini defalarca izledikten,Carsten Neubauer ile hata yaptıgım vuruslar hakkında yazıstıktan ve toplam 50 saatlik antremandan sonra isler yoluna girdi.Son olarak Tayland'ta Dr Neubauer'in Gorilla ve Grizzly ile ilgili yaptıgı egitici calısmaların notları da elime gecti ve yararlı oldu.Bu lastige alısması gercekıen zaman istiyor.Dr NEUBAUER'in egitici DVD si gercekten cok yararlı bu lastiklerle yapılan cok degisik vurusları gosteriyor.Ornegin rakibin cektigi -back hand-tarafına uzun ve falsolu servislere raketi hafif yatırarak ve topu tam temas anında bilek hareketi ile ileri iterek vurdugunuz zaman karsıya cok acaip ve en az sut kadar suratlı top gidiyor ve rakip hata yapıyor.Daha buna benzer baska vuruslar da var.Bu DVD ayrıntılı sekilde herseyi en ince detayına kadar gosteriyor.Bazı yabancı formlarda okuduklarınızı ben gormedim ancak her goruse de saygı duymak lazım ancak su da bir gercek ki spin reversal olarak Gorilla cok daha etkili .Gorilla'ya alısan birisi niye onu bırakıp Grizzy!e gecsin ki.Dr Neubauer once Grizzy ,sonra Gorilla diyor.Tabii bunu cok onceden insanlar Gorilla'yı almadan soylemesi lazımdı,anlasılan isin içine ticari kaygılar girdi.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu aksam nihayet grizzly ile biraz oynadim.Ilk gözlemlerim söyle.

Baslangiç olarak,bayagi zor.Backside bir lastikle oynarmis gibi tutarsan,toplar fileye gidiyor.Paleti bayagi düz tutmak gerekiyor.Toplari karsiya geçirmeye baslayinca,rakip gelen topa ne yapacagini sasiriyor.Zira top bayagi ilginç bir sekilde düsüyor.Sanki uzun tirtikli ile oynarmis gibi.Topa smash vurdugun zaman geri gelme sansi yok gibi!çok pis top atiyor.Ilginç bir lastik.Anti top ama uzun tirtikli oynarmis gibi hareket ediyor!Ama bayagi hizli.Bu hizdan dolayida zapt etmek bayagi zor.Fadil arkadasin dedigi gibi bu lastiklerle oynamak için,bayagi antrenman gerekiyor.Birde dikkatimi çeken,topa kesinlikle hemen girmeyeceksin.Girersen hata kesin.Mutlaka topa vurmadan bir bekleme ani yapman gerek.Hele top masaya dustugu an bir blok yapmak imkansiz.yani tamamen ayri bir stil.

Masadan uzaktan topu kesmek bayagi kolay.Kisacasi,potansiyeli yüksek ama alismak için bayagi antrenman vede sabir gerek.Bu neubauer in lastikleri,hiç baska bir lastige benzemiyor!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu sabah gorillanın kabındaki kağıtta yazanlar gözüme çarptı ve anladığıma göre burada da söylendiği gibi topa güç uygulamamak,yükselmesini bekleyip sonra doktorun o farklı stilini uygulamak gerekiyor..uygulamaya iki gün boyunca uğraştım ve bugün tam verim aldım,önceki günler olduğu gibi el alışkanlığımdan dolayı toplara raketi ittirerek karşılık vermeye başladım ve azıcık bir itmemde bile topların fileye takıldığını gördüm,ve sonrasında birden yapabilmeye başladım ve ilk sette 11-1 gibi farklı bi skorla yenildiğim rakibimden sonraki setleri aldım :B:

artık spinlere karşılık vermekte zorlanmıyorum fakat benim sorunum bhime gelen etkili kesme veya falsolu servislerde fh dönmeden karşılık verememem;maç içinde ise kesmelere raketimi söylendiği gibi geri çekerek karşılık veriyorum ama top fazla etkisiz gidiyor;yapabileceklerimi söylerseniz çok sevinirim;şimdiden teşekkürler.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu sabah gorillanın kabındaki kağıtta yazanlar gözüme çarptı ve anladığıma göre burada da söylendiği gibi topa güç uygulamamak,yükselmesini bekleyip sonra doktorun o farklı stilini uygulamak gerekiyor..uygulamaya iki gün boyunca uğraştım ve bugün tam verim aldım,önceki günler olduğu gibi el alışkanlığımdan dolayı toplara raketi ittirerek karşılık vermeye başladım ve azıcık bir itmemde bile topların fileye takıldığını gördüm,ve sonrasında birden yapabilmeye başladım ve ilk sette 11-1 gibi farklı bi skorla yenildiğim rakibimden sonraki setleri aldım :B:

artık spinlere karşılık vermekte zorlanmıyorum fakat benim sorunum bhime gelen etkili kesme veya falsolu servislerde fh dönmeden karşılık verememem;maç içinde ise kesmelere raketimi söylendiği gibi geri çekerek karşılık veriyorum ama top fazla etkisiz gidiyor;yapabileceklerimi söylerseniz çok sevinirim;şimdiden teşekkürler.

saygılar...

Arkadasım yazını dikkatlice okudum.Gorillanın kapagında yazan -atılan spine blok yaparken rakete guc verme,elinde raketi sıkma ,rahat ve sabit bırak ki gelen spinin suratini alsın .Bu ozellikle rakibin attıgı suratli spin de onemli ve karsıya yuksek oranda back spin gonderiyor.Back hand kosesine atılan uzun falsolu veya bos servise gucu daha cok kol ve ozellikle dirsekten alarak vurmak gerekiyor.Bunu yapamazsan raketi hafif yatırıp ,raket topla temas anında bilek hareketi ile itmek gerekiyor.Aslında en zoru BH kosesine atılan duz uzun ve suratlı servisler ,bu tip servisleri de raketi masaya dikey tutarak itmek gerekiyor.Kesmelerde raketi geri cekmek gerekmiyor,raketi hafif geri cekmek yalnızca blokta gecerli.Kesmeyi duz lastik gibi yapabilirsin,eger etkili olmazsa bizim fırcalama dedigimiz raketi masaya paralel tutup vurus anında soldan saga hareket ettirerek vurdugunuz zaman karsıyı zorlayabilirsiniz.Umarım bu bilgiler size yardımcı olur.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadasım yazını dikkatlice okudum.Gorillanın kapagında yazan -atılan spine blok yaparken rakete guc verme,elinde raketi sıkma ,rahat ve sabit bırak ki gelen spinin suratini alsın .Bu ozellikle rakibin attıgı suratli spin de onemli ve karsıya yuksek oranda back spin gonderiyor.Back hand kosesine atılan uzun falsolu veya bos servise gucu daha cok kol ve ozellikle dirsekten alarak vurmak gerekiyor.Bunu yapamazsan raketi hafif yatırıp ,raket topla temas anında bilek hareketi ile itmek gerekiyor.Aslında en zoru BH kosesine atılan duz uzun ve suratlı servisler ,bu tip servisleri de raketi masaya dikey tutarak itmek gerekiyor.Kesmelerde raketi geri cekmek gerekmiyor,raketi hafif geri cekmek yalnızca blokta gecerli.Kesmeyi duz lastik gibi yapabilirsin,eger etkili olmazsa bizim fırcalama dedigimiz raketi masaya paralel tutup vurus anında soldan saga hareket ettirerek vurdugunuz zaman karsıyı zorlayabilirsiniz.Umarım bu bilgiler size yardımcı olur.Selamlar

fadıl bey tekrar çok teşekkür ederim;artık servislerde de zorlanmıyorum;özellikle fırçalama işini çok sevdim :thup: başlangıçta bu mudur lastik diye baya sinirlenmiştim doktora ama sonunda işler yoluna girdi;arada sırada eski alışkanlıklarıma dönüp refleksif olarak spinlere karşı ittirme yapmadığım sürece hiç bir sorunum kalmadı sayılır

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fadıl bey tekrar çok teşekkür ederim;artık servislerde de zorlanmıyorum;özellikle fırçalama işini çok sevdim :thup: başlangıçta bu mudur lastik diye baya sinirlenmiştim doktora ama sonunda işler yoluna girdi;arada sırada eski alışkanlıklarıma dönüp refleksif olarak spinlere karşı ittirme yapmadığım sürece hiç bir sorunum kalmadı sayılır

teşekkürler...

sana basarılar dilerim genc arkadas

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..