Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Yasaklar Geliyor

Guest Fadıl Olguner

Recommended Posts

ya bişey sorablirmiym ben bi defansçıyım ama yasaklanmamış pütür warmı? warsa isimlerini aLabilirmiym??
ITTF sitesinde yasaklanan ve yasaklanmayan pütür lastikleri bulabilirsin. Genelde uzun atak pütürlerin bir kısmı yasaklandı ve kısa pütürler için bir karar alınmadı. Bence sen hangi pürürlerle oynuyorsun onu sor ona göre cevap verelim...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben kendi adıma bu oyunu iyi oynayan herkesin ve en azından oynamak için çaba sarfedenlerin yine başarılı olacağına inanıyor ve bu tarz yardımcı malzemelerin ve maddelerin masa tenisinin gelişimine zarar verdiğine inanıyorum. Valdner gibi efsaneler her zaman en büyük olurlar. herhangi bir şeye ihtiyaç yoktur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya bişey sorablirmiym ben bi defansçıyım ama yasaklanmamış pütür warmı? warsa isimlerini aLabilirmiym??

aşağıdaki linkten yasaklananları görebilirsin;

http://www.ittf.com/_front_page/ittf1.asp?category=rubber

yasaklanan uzun pütürlere alternatif araması yaptığımda karşıma hep donic akkadi l2 geliyor;tabii ki elimde bulunan bamboo kadar etkili olmasını beklemiyorum ama acaba oyun tarzı olarak çok mu farklılık gerektirir;masa başı oyunda klasik frictionless etkili tırtıklarla ne derece eşdeğerdir emin olamıyorum;önümüzdeki sezondaki okul maçları için de bir an önce yenisini alıp antreman yapmam lazım fakat karar da veremiyorum;yorumlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam pasolenk bende bamboo kullanıyorum.. yeni gelecek lastikler tabiki frictionless etkisi vermeyecek ama sanırım tsp curl p1r gibi klasikleşmiş tırtık lastiklere alışmamız gerek.. masaya yakın oyunlarda zorlanılsa bile uzaktan daha etkili savunma yapabileceğiz.Yani şimdiden(ucuzda olsa) friction bir uzun tırtık edin alışmaya başla derim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

önerin için sağol;zaten öyle veya böyle bir an önce bir lastik seçip alışmaya başlamam lazım fakat ben masaya uzak oynamadığım için yanlışlıkla bir uzaktan kesme pütürü alıp da sonradan pişman olmamak;dolayısıyla alıcağım donic akkadi L2nin bana uyup uymayacağından emin olmak için forumumuza bir danışmalıyım diye düşündüm..

hazersporun açıklamasına bakılırsa hiç düşünmeden almalıyım ama hepimizin de bildiği gibi ürün açıklamalarına 100% güven olmuyor;bunun yanında yeni çıkan bir lastik olduğu içindir herhalde,hazersporun stoklarında henüz mevcut değil..

erenarik kardeşim;sen ne almayı düşünüyorsun bamboonun yerine?

önerileri bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pasolenk şu anda milkyway neptune ü deniyorum masaya yakın oyunlarda oldukça etkili..yeni aldığım için sağlıksız bilgi verebilirim ama spin varyasyonları oldukça ideal...hem fiyat olarak(15 ytl) ucuz oldugu için bence bir dene...masaya yakın oynadığın için bulabilirsen ox versiyonunu tavsiye ederim... Bana gelince ben yakın zamanda (uzak oynadığım için) bir tsp curl p1r alacağım veya feintlong2 (saadettin abi tspcurl u önerdi ona daha yakınım).. Yabancı bir yazıda adam oynadığı lastikler için şöyle bir sıralama yapmış... yakın masa oynayan tırtıkçılar için

Hallmark Dr Neubauer Super Special *

Friendship 837

Double Happiness Fog / Cloud and Fog

Friendship 755

Dr Neubauer Scalpel *

Tibhar Grass Devil

Double Happiness C8

Double Fish 1615

Stiga Destroyer

Butterfly Feint Long II

Joola Fakir *

XuShaoFa 989

Globe 979

Andro Clou

Friendship 563

TSP Curl P1R

Donic Piranja 2 Original

Tibhar Grass Spezial 3000

Tibhar Extra Long *

Yasaka Phantom 008

Hallmark Dr Neubauer Super Defence

Bunların arasından dhs c8 ve Doublefishle oynadım ikisininde blokta spin çevirmesi oldukça iyiydi..

Umarım yardımcı olmuştur liste..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

yeni solüsyon;lastik yasakları derken artık raketi yenilemek şart oluyor,şöyle bir hesap çıkardığımda bhe gorilla,fhe tackiness c(değişebilir tabii);tahta olarak da almışken yine dr.un firewallundan alsam;bunların yanında vernik,yapıştırıcı(su bazlı) derken fiyat 250lirayı geçiyor..ittf'nin masa tenisini bırakmamın yanında benim gibi bir lise öğrencisine sunduğu bu alternatif karşısında şimdi ne yapmalıyım sizce?? :kizgin:<_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
yeni solüsyon;lastik yasakları derken artık raketi yenilemek şart oluyor,şöyle bir hesap çıkardığımda bhe gorilla,fhe tackiness c(değişebilir tabii);tahta olarak da almışken yine dr.un firewallundan alsam;bunların yanında vernik,yapıştırıcı(su bazlı) derken fiyat 250lirayı geçiyor..ittf'nin masa tenisini bırakmamın yanında benim gibi bir lise öğrencisine sunduğu bu alternatif karşısında şimdi ne yapmalıyım sizce?? :kizgin:<_<

Ben bu gelecek yasakları anlatmaya calışırken masa tenisinin bu kadar cok yasagı kaldıramayacagından hareketle sakıncalarını anlatmak istemiştim ama ne yazık ki bir tepki bombardımanı ile karsılastım.Masa tenisinde profesyonel sporcu cok az,şimdi bu ogrenci kardeşimiz durup dururken kendi hesabı ile 250 YTL benim hesabıma gore daha fazla parayı niye harcasın ? Harcayamayanlar ne yapacak?Masa tenisini bırakacak mı?Bana bir kisi booster ve tuner yasagının mantıklı bir nedenini soylesin ,susup bir daha yazmayayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.....yanında vernik,yapıştırıcı(su bazlı) derken.....

Aman abi vernik sürme tahtaya sakın. Bildiğim ve okuduğum kadarıyla ITTF tahta ile lastik arasına giren ve fiziksel değişime sebep olan herşeyi yasaklıyor. Yani vernikte yasaklanabilir. Eğer böyle olursa size bi tahtaya bile maal olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uyarın için sağol;yanlış hatırlamıyorsam "yeni nesil su bazlı yapıştırıcılar" diye bir konudaki bilgilendirme yazısında okumuştum;su bazlı vernik de yeni çıkan ürünlerden deniliyordu ve pozitif özellikleriyle beraber övülerek anlatılıyordu;bu konuda net bi açıklama var mı;alıcağım tahta verniksiz çok zarar görmez mi?(gerçi nasolsa bir kere yapıştırılacak :acaba: )

acaba ittf'nin bu güne kadar bu belirsizlik ortamına ışık tutabilecek bilinçlendirici,net bir açıklama metni yok mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
şimdi su bazlı vernik üreticilerinden olan andronun sitesine tekrar baktım;vernikleri için ittf onaylarının bulunduğunu yazıyor,bilmem ne kadar doğru???

linki: http://www.andro.de/en/kleber_reiniger/bond.php

Dogrudur şu anda bu vernikler ITTF onaylıdır.VOC solusyon yasagı ile beraber vernikler de yasaklanacaktır.ITTF kendi sitesinde bunu acıklamıstır. Lastik sungeri ile raket tahtası arasında su bazlı yapıskan dışında hicbir madde bulunamayacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..