Jump to content
Masatenisi.org Forum

3.lig Kurulacak Mı?

AliGuller

Recommended Posts

Federasyonda görevli biri bu soruya cevap verebilirse çok memnun oluruz? Yanılmıyorsam yeni sezonda 1.lig için de harcırah kalkıyor. 2.ligde zaten harcırah yoktu. Bu durum seneye bir çok takımın kapanmasına yol açmaz mı?

Bu sezon 2.lig A grubunda 2 takım hiç gelmedi. Yeni sezonda da durum böyle olursa çok vahim. O kadar masraf yapıyor hafta sonu Anadolu'da bir ile gidiyorsun. 6 takımla maç yapacağına 3 takımla maç yapmak zorunda kalıyorsun.

Federasyon gelmeyecek 2 takım yerine daha önceden takımlarla iletişim kursa veya gelirim deyip de gelmeyenlere bir sezon veya 2 sezon terfiye katılamama gibi yaptırımlarda bulunsa iyi olmaz mı?

Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3. ligin kurulcağını sanmıyorum ama kurulursa masatenisine nekadar önem verildiği ortaya çıkar nasıl tff 3. ligi var ise böle bir orgnizasyon olursa masatenisine orta seviyedeki takımların ilgiside artar tabiki bu benim görüşümdür iyi günler.. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3. ligin kurulcağını sanmıyorum ama kurulursa masatenisine nekadar önem verildiği ortaya çıkar nasıl tff 3. ligi var ise böle bir orgnizasyon olursa masatenisine orta seviyedeki takımların ilgiside artar tabiki bu benim görüşümdür iyi günler.. :fildir:

Terfiye çıkamayan seviyesi iyi olan bir çok takım açıkta kalıyor. Bu masa tenisi için çok büyük bir kayıp

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte bu noktada Amerikadakine benzer bir rating sistemi uygulanabilse bu açığı kapatır diye düşünüyorum. Takımlar parasızlıktan liglere gelemiyorlar. Bu yüzden de birçok iyi oyuncu bütün sene boyunca kaliteli maç yapmaktan mahrum kalıyor. Olan takımlara değil oyunculara oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parasızlıktan gelmeyen takım sayısı çok hemde harcıraklar da yok bu şekilde 3.lig kurulsa ne olacak ki çoğu takım yine parasızlıktan gelmeyecek

üzgünüm burak ama katılmıyorum bu görüşüne, senede 3-4 deplasman kulüpleri çok sarsmaz, 3-4 sporcunun 2-3 günlük maliyetini de karşılayamayacak kulüp yoktur. ödenek için valilikler, belediyeler, kaymakamlıklar, il müdürlükleri durumu uygun esnaf veya ileri gelenler değerlendirilebilir. benim görüşüm budur. masa tenisine ilgi daha artarsa bunun için çalışmalar yapılırsa, lisanslı sporcu sayısı ve kulüp sayıları artarsa 3. lig de 4.ligde kurulabilir bence, kendi ilçemde arkadaşın hevesiyle tekrar faaliyetlerime başladım derken sporcu yetiştirmeye başladım. 3 öğrenciyle başladım, kulüp kurdum, öğrenci sayım şu an 7-8 oldu , a takımda sporcu sayımız 5e ulaştı ve şimdi terfilere katılmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, insan istedikten sonra her şeyi başarır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan bey e katılıyorum yeterki fedakarlık gösterecek bir önder olsun gerisi gelir. Gerekirse oyuncuların (ailelerinin) katkılarıylada turnuvalara katılabilinir.

Yalnız turushan beyin de sanırım bilmediği bir konu var. o da terfilere geldiklerinde göreceklerki 3-4 takım ilk 4 e ambargo koymuş oluyor. yani sezon içinde o takımda oynamayacak 2 günlük transfer lerle maçlarını (paraları ile beraber) alıp dönüyorlar. bunların bir çoğu da bulgar. liglerde oynayıp oynamadıklarınıda bilen yok.

bu yılda şimdiden benim duyduğum 3 takım garanti gibi . bu konuyu ben federasyon yetkilisine yazdım. henüz cevap gelmedi. teklifim o yıl katılan oyuncular ligde de oynama mecburiyeti getirilmesi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:lol::lol::lol: mustafa hocam farkındayım ambargonun kimse böyle olmasını istemez ve federasyon yetkilerinin duruma müdahale etmesi gerekir. ancak yine de biz oraya gidip elimizden geleni yapmak istiyoruz, 2 lige çıkmak bizim için çok güzel bir şey ama çıkamazsak da o kadar problem değil, bulgar da olsa çinli de olsa demek ki bizden daha iyiler ve bizi yeniyorlar, sonuç ne olursa olsun dediğim gibi biz oraya hem eğlenmeye, hem diğer arkadaşlarla tanışmaya, değişik yerler görmeye stress atmaya gidiyoruz
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üzgünüm burak ama katılmıyorum bu görüşüne, senede 3-4 deplasman kulüpleri çok sarsmaz, 3-4 sporcunun 2-3 günlük maliyetini de karşılayamayacak kulüp yoktur. ödenek için valilikler, belediyeler, kaymakamlıklar, il müdürlükleri durumu uygun esnaf veya ileri gelenler değerlendirilebilir. benim görüşüm budur. masa tenisine ilgi daha artarsa bunun için çalışmalar yapılırsa, lisanslı sporcu sayısı ve kulüp sayıları artarsa 3. lig de 4.ligde kurulabilir bence, kendi ilçemde arkadaşın hevesiyle tekrar faaliyetlerime başladım derken sporcu yetiştirmeye başladım. 3 öğrenciyle başladım, kulüp kurdum, öğrenci sayım şu an 7-8 oldu , a takımda sporcu sayımız 5e ulaştı ve şimdi terfilere katılmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, insan istedikten sonra her şeyi başarır.

Tunushan bende senin söylediklerine katılmıyorum, hayali bir yaklaşım içindesiniz. Dediğiniz masarafları karşılayamayacak kulüp sayısı çoktur!!

Anadoluda ki çoğu kulüpler, özelliklede ilçelerde, kaymakamların desteğiyle ayakta durmaya yada varlığını devam ettirmeye çalışıyorlar.

Kaymakamların verdiği parada sadece yeme içme ve ulaşım için harcanıyor.. Sporcular bir ayakkabı, bir eşofmana oynuyorlar desek yeridir.

Bu küçük kulüpler de sadece futbol branşında faliyet gösteriyorlar ve bu parayı sadece futbola harcıyorlar.. Futbol.. futbol.. yine futbol..

Bizim gibi masa tenisi ile uğraşan insanlarda, 5 kişinin 2-3 günlük masarafını karşılayacak kulüp arıyor. Şartlarınız, kulüplerinizin durumu nedir, nasıldır bilmiyorum ama herkesi kendiniz gibi zannedipte lütfen yorum yapmayın. Ben aylardır terfi ligi için ilçede çalışmalar yapıyorum.. Sabah akşam acaba para nerden bulabiliriz. Acaba araç nasıl ayarlarız diye beynimi patlatıyorum. Yemeden içmedne kesiliyorum.. Psikolojim bozuluyor. Hadi 2. lige çaktım diyelim acaba kimden para dileneceğim kimin önünde iki büklüm alacağım diye düşünüyorum.. Sizin bu yazıları okuyunca bu işler ne kadarda kolamış demekten kendimi alamadım. Acaba sizin anlattığınız gibi, bu işler çok mu kolay!!

Hiçte kolay değil..!!

Mustafa bey, bütün sporcuların aileleri sizin ütopik olarak düşündüğünüz gibi belirli bir maddi düzeyde olan insalar değiller. Aklınızda bulunsun diye söylüyorum, niğdeye patates toplamaya, adanaya pamuk toplamaya gidip geriye kalan aylarda da kazandıkları bu 3-5 kuruş parayı harcayan Çocuklarını okula bile göndermeyen Ailelerin çocuklarıda bu sporu yapıyor!!! Bu aile bizden bir ayakkabı bir eşfoman beklerken biz hangi yüzle para isteyeceğiz!!

Amacım burada varoş edebiyatı yapmak değil ama olaya kuş bakışı bakmadan, ülkenin şartlarını da düşünerek makul mantıklı şeyler yazın..

Eğer liglere katlılacak kulüplere harcırahlar verilirse, bizim gibi insanlar da, ne kaymakama ne belediye başkanına, ne bir zengin burjuva çocuğununa, nede bir esnafa minnet etmeden paşa paşa maçlara gelir gideriz..

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili mustafa hocam, emek sarf etmeden hiçbirşey kolay değil, benim ilçem rizenin küçük ilçelerinden 11000 nüfüslu fındıklı, fındıklıspor voleybol 2.liginde ve şu an 1. lige çıkmak için beşiktaş maliye gibi kulüplerle final oynuyor, kulübün ekonomik durumu çok da iyi değil,

siz kaynak sağlayabilmek için ne yaptınız acaba, ben ulaşım için otobus firmasıyla görüşüp gidiş geliş için pazarlık yapıp maliyeti yarıya indirdim, orada bir tanıdık araştırıp konaklama masrafını ortadan kaldırdım, eşofman için esnafla görüşüp anlaşma yaptım, peki siz ne yaptınız, ilinizde ilçenizde 50 ytl eşofman yaptıracak esnaf mı bulamıyorsunuz, valiye çıktınız mı, belediye başkanına kaymakama çıkıp durumunuzu anlattınız mı? ne yaptınız, biz terfilere gitmek için öğrenci götürmüyoruz biz kendimiz gidiyoruz, hayal dediğin öğrenci götürüp 2. lige çıkmaktır ve sonuç boşa giden masraflar, ilin ilçenin hiç mi varlıklısı yok, gidin görüşün, 3-5 kişiye yardım yaptırabilirseniz sorunuz çözülür, çok büyük paralar gerekmiyor, katılım ücreti yok sadece 3 kişinin masrafını karşılayacaksınız, 1000 ytl civarı maliyet yapar. bu kadar kaynak sağlayamıyorsanız diyecek birşeyim yok. 2 lige çıkarsanız emin olun bulunduğunuz yerden kurumlardan destek gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan bey sizinle aynı fikirdeyim biz de büyük bir ihtimalle sizin düşünceleriniz doğrultusunda katılacağız. yani gezi amaçlı.

yalnız biz siz ve sizin gibi takımlarla oynamak istiyoruz ve bu tarz takımların çıkmalarını istiyoruz.

sadece 2 günlüğüne transferlerle oynamak istemiyoruz.

adıyaman dan yazan arkadaşa gelince ilk öğretimdeki çocuklar için tabiki federasyon turnuvalar için yardımda bulunsun. sanırım sadece derece yapan lara yardım ediyorlar.benim bahsettiğim terfi ligi birazcık büyümüş olanlar veya kendileri kazananlar. zaten gelenlerin çoğu kendileri masraflarını karşılıyorlar. ve % 90 nı gezi amaçlı geliyor. parayı verenler zaten 1-2 oyuncu alıp lige çıkıyorlar. bu yılda öyle olacak. şimdiden ilk iki yi yazıyorum gerisini siz tamamlayın. 1- karagücü 2- ibb

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan Bey sizinle aynı fikirdeyim. Masa tenisine katkı için özverilerinizden, başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Fakat Mustafa bey'in söylediklerinde de haklılık payı olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğiniz konularla ilgili olarak herkes aynı özveriyi ve çabayı gösteremeyebilir. Neticede insanlardan özellikle para ile ilgili konularda yardım istemek ve sonuç almak kolay şeyler değil.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Galiba bazıları bu işleri çok kolay sanıyor.Ben bu sene 2.ligde geçen senede 1.ligde oynadım.Oynadığım kulüp Başkent G.S.İ.M.Geçen sene 1.ligde harcırak olduğu için rahatlıkla gidip gelebildik ama 2.ligde harcırak olmadığı için kendi cebimizden ödedik ve ben öğrenci olduğum için bana bu masraflar çok ağır geldi.Kulübümüzden hiç bir yardım görmüyoruz.Bu kulüplerin yardımları her yere göre değişiyor.Küçük yerlerde yardım bulmak daha kolay çünkü diğer branşlar o kadar çok olmadığı için masa tenisine daha çok zaman ve önem verebiliyorlar ama büyükşehirlerde bu işler daha zor.Bunlar masa tenisinin gerçekleri.Madem yardım bulmak o kadar kolaydı da federasyon neden sadece süperlige sponsor bulabildi de diğerlerine bulamadı biri bana bunu açıklasın.Herşey göründüğü kadar kolay değil,çoğu kişi sporcuların bu spor için yaptıkları fedakarlıkları göz ardı edemez.Elinizin altında imkan var diye başkalarına siz uğraşmıyosunuz diyemez kimse :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Galiba bazıları bu işleri çok kolay sanıyor.Ben bu sene 2.ligde geçen senede 1.ligde oynadım.Oynadığım kulüp Başkent G.S.İ.M.Geçen sene 1.ligde harcırak olduğu için rahatlıkla gidip gelebildik ama 2.ligde harcırak olmadığı için kendi cebimizden ödedik ve ben öğrenci olduğum için bana bu masraflar çok ağır geldi.Kulübümüzden hiç bir yardım görmüyoruz.Bu kulüplerin yardımları her yere göre değişiyor.Küçük yerlerde yardım bulmak daha kolay çünkü diğer branşlar o kadar çok olmadığı için masa tenisine daha çok zaman ve önem verebiliyorlar ama büyükşehirlerde bu işler daha zor.Bunlar masa tenisinin gerçekleri.Madem yardım bulmak o kadar kolaydı da federasyon neden sadece süperlige sponsor bulabildi de diğerlerine bulamadı biri bana bunu açıklasın.Herşey göründüğü kadar kolay değil,çoğu kişi sporcuların bu spor için yaptıkları fedakarlıkları göz ardı edemez.Elinizin altında imkan var diye başkalarına siz uğraşmıyosunuz diyemez kimse :kizgin:

benim elimin altında imkan yok imkanımı kendim yaratıyorum, bu arada kim için dedim uğraşmıyorsunuz diye, açıklama bekliyorum lütfen,

lütfen yazılanları dikkatli analiz edelim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili mustafa hocam, emek sarf etmeden hiçbirşey kolay değil, benim ilçem rizenin küçük ilçelerinden 11000 nüfüslu fındıklı, fındıklıspor voleybol 2.liginde ve şu an 1. lige çıkmak için beşiktaş maliye gibi kulüplerle final oynuyor, kulübün ekonomik durumu çok da iyi değil,

siz kaynak sağlayabilmek için ne yaptınız acaba, ben ulaşım için otobus firmasıyla görüşüp gidiş geliş için pazarlık yapıp maliyeti yarıya indirdim, orada bir tanıdık araştırıp konaklama masrafını ortadan kaldırdım, eşofman için esnafla görüşüp anlaşma yaptım, peki siz ne yaptınız, ilinizde ilçenizde 50 ytl eşofman yaptıracak esnaf mı bulamıyorsunuz, valiye çıktınız mı, belediye başkanına kaymakama çıkıp durumunuzu anlattınız mı? ne yaptınız, biz terfilere gitmek için öğrenci götürmüyoruz biz kendimiz gidiyoruz, hayal dediğin öğrenci götürüp 2. lige çıkmaktır ve sonuç boşa giden masraflar, ilin ilçenin hiç mi varlıklısı yok, gidin görüşün, 3-5 kişiye yardım yaptırabilirseniz sorunuz çözülür, çok büyük paralar gerekmiyor, katılım ücreti yok sadece 3 kişinin masrafını karşılayacaksınız, 1000 ytl civarı maliyet yapar. bu kadar kaynak sağlayamıyorsanız diyecek birşeyim yok. 2 lige çıkarsanız emin olun bulunduğunuz yerden kurumlardan destek gelir.

sanırım buradaki bazı cümlelerden öyle anlamlar çıkarılabilir turushan abi emek sarfetmeden olmuyor diye başlamışsınız sonrada kaynak sağlamak için ne yaptınız esnafla görüştünüzmü vs vs. en sondada kapanış bu kadar kaynak sağlayamıyorsanız diyecek bişeyim yokla bitmiş bu cümleler farklı biçimlerde yorumlanabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili cannibal o yüzden yazılanı dikkatli analiz edin diyorum, kusura bakmayın polemiğe girmek istemezdim. , '' emek sarfetmeden olmuyor '' diye birşey söylemedim, ''emek sarfetmeden hiçbirşey kolay değil'' dedim, bu emek sarfedilmediği anlamına gelmez, kaynak sağlamak için ne yaptınız? sorusu da ben bunları yaptım siz ne yaptınız anlamındadır. son sözümde hala israrcıyım ekipman konusunda gerekli gereksiz bu kadar masraf yapılırken neden kaynayları iyi değerlendirmiyorsunuz bence. (sözüm meclisten dışarı)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

turushan bey in yazdıkalarına aynen bende katılıyorum. gerçekten kimse emek sarfetmek istemiyor. yaptıklarını yazmış başka kaç kişi yaptı acaba. tabiki bir öğrenciden bunları beklemiyoruz sözümüz hoca sıfatıyla geçinenlere. kimse de üzerine alınıp hemen polemiklere girmesin.Bizim ülkede izleyicisi olmayan bir spor dalına kim sponsor olmak ister. şu an birşeyler yapılıyorsa yine gönüllü kişiler sayesinde oluyor.

Hatırlarsanız federasyonun sitesini bile genel sekreter gönüllü olarak kendisinin yaptığını söylemişti. yani herkesin takip edebileceği site bile bedavaya getirilmiş. onun için şimdilik ancak fedakarlıklarla yürütülebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan bey;

Ben, bu işler göründüğü gibi kolay değil dedim. Şimdi beni anlamaya bilirsiniz ama bir zaman söylediklerimi yaşayarak anlayacaksınız.

Yazdıklarımla kimsenin ne yaptığını yada yapmadığını sorgulamadım. Kimsenin de bana ''siz ne yaptınız'' gibi sorgulayacı cümleler kurmasınada gerek yoktu.. Benim ne yaptığım, yada yapmadığım, ne çaba sarfettiğim konusu o kadar önemli değil..

Siz, kaynak sağlamak için çaba sarfetmişsiniz çok güzel, bir masa Tenisi Tutkunu olarak sizi tebrik ediyorum.

Yanlız Sizin ve Mustafa Altınok beyin anlamadığı, yada anlamak istemediği bu anlattığınız çabanın on mislini sarfedipte, yine de bir sonuç alamayan kulüplerin de olabileceği gerçeğidir. Halada ısrar edip her kulübün bu maliyeti karşılayacak gücü vardır derseniz size diyecek bir sözüm yoktur.

Burak bey bu işlerin hiçte kolay olmadığını bilenlerden ve yaşayanlardan. En azından burak beyin beni anlamasına sevindim..

Bu konu zaten canımı çok sıkıyor daha fazla bizşeyler yazmakta istemiyorum.

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

turushan bey in yazdıkalarına aynen bende katılıyorum. gerçekten kimse emek sarfetmek istemiyor. yaptıklarını yazmış başka kaç kişi yaptı acaba. tabiki bir öğrenciden bunları beklemiyoruz sözümüz hoca sıfatıyla geçinenlere. kimse de üzerine alınıp hemen polemiklere girmesin.Bizim ülkede izleyicisi olmayan bir spor dalına kim sponsor olmak ister. şu an birşeyler yapılıyorsa yine gönüllü kişiler sayesinde oluyor.

Hatırlarsanız federasyonun sitesini bile genel sekreter gönüllü olarak kendisinin yaptığını söylemişti. yani herkesin takip edebileceği site bile bedavaya getirilmiş. onun için şimdilik ancak fedakarlıklarla yürütülebilir.

Hem kimse emek sarfetmek istemiyor diyorsunuz sonrada '' Bizim ülkede izleyicisi olmayan bir spor dalına kim sponsor olmak ister'' diyorsunuz mustafa bey yazdıklarınız bir biriyle çelişmiyormu?? Hoca sıfatıyla geçinenler diyorsunuz, sonra da kimse üstüne alınmasın diyorsunuz, acaba ne yapmalıyız bu durumda, ya yazma mustafa bey yada yazdığına birleri cevap yazacaksa polemiğe de gireceksin..

Polemiğe de girelim mustafa bey, size bir soru Masa Tenisi Antrenörleri merkez bankası genel müdürlüğünü mü yapıyor??

Peki Bir yerlerden kaynak bulamazlarsa gidip bankamı soysunlar.. Peki bu antrenörlerin birincil görevi bu sporu öğretmek ve bu sporu yaygınlaştırmaya çalışmak mı yoksa maddi sorunlarlarımı halletmek.. Eğer bir antrenör maddi konularla uğraşacaksa peki kim antrenman yaptıracak.. Bu kulüp başkanları ne iş yapacak yada ne iş yapıyorlar onu çok merak ettim mustafa bey....

Allah aşkına, düzgün bir cümle kurun, ne o ''Hoca sıfatıyla geçinen'' de nedemek. Hiçte hoş bir cümle değil..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye de masa tenisi antrenörü olarak çalışıp para kazanan kaç kişi var acaba? adıyaman lı hemşerim sizin asıl mesleğiniz antrenörlükmü acaba. yoksa sizde fedakarlık yaparak bu işi yapmaya çalışıyor olmayasanız. şu an Türkiye şampiyonası yapılıyor. sizin talebeleriniz orada yarışıyorlarmı acaba. Dün akşam aldığım habere göre yalova nın minik sporcuları yarı finaldeler. onlar çevresindeki esnaf tan yardım alarak bu turnuvalara gidiyorlar. ancak önce Türkiye şampiyonu (12 lerde) çıkararak isimleri duyurdular. sizde ve sizin gibilerde önce çalışın kendinizi kanıtlayın çevrenizdekiler eminim size yardımcı olacaklardır. özellikle küçük çocuklar için. mesala hangi otobüs şirketine gittinizde size ve sporcularınıza yardımcı olamayacaklarını söylediler.

Turushan bey yaptıklarını yazmıştı. bence siz önce ondan kopya çekerek onun yaptıklarını yapmaya çalışın. eminim bizim oranın insanları rize den daha çok yardımcı olacaklardır.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye de masa tenisi antrenörü olarak çalışıp para kazanan kaç kişi var acaba? adıyaman lı hemşerim sizin asıl mesleğiniz antrenörlükmü acaba. yoksa sizde fedakarlık yaparak bu işi yapmaya çalışıyor olmayasanız. şu an Türkiye şampiyonası yapılıyor. sizin talebeleriniz orada yarışıyorlarmı acaba. Dün akşam aldığım habere göre yalova nın minik sporcuları yarı finaldeler. onlar çevresindeki esnaf tan yardım alarak bu turnuvalara gidiyorlar. ancak önce Türkiye şampiyonu (12 lerde) çıkararak isimleri duyurdular. sizde ve sizin gibilerde önce çalışın kendinizi kanıtlayın çevrenizdekiler eminim size yardımcı olacaklardır. özellikle küçük çocuklar için. mesala hangi otobüs şirketine gittinizde size ve sporcularınıza yardımcı olamayacaklarını söylediler.

Turushan bey yaptıklarını yazmıştı. bence siz önce ondan kopya çekerek onun yaptıklarını yapmaya çalışın. eminim bizim oranın insanları rize den daha çok yardımcı olacaklardır.

selamlar

Sağol Mustafa bey, biz ve bizim gibiler, çalışıp kendimizi kanıtlamanın Türkiye Şampiynasına gitmek olmadığını bilecek durumdayız...

Amacımız sadece Türkiye şampiyonalarına yada Terfi ligine katılmakta değil. Benim birinci amacım, Masa Tenisi sporunu yaygınlaştırmak ve olabildiğince insanla bu sporu tanıştırmak ve bu sporu öğretmektir.

Ayrıca kendi şahsi işlerim için sizden öğüt istemedim. Size, aman bana yardımcı olun, bir akıl verin, aman bana yol gösterinde demedim.

Ben sizlere, kısaca bu işler anlatıldığı gibi yada göründüğü gibi kolay değil dedim ve diyordumda..

Şimdiye kadar öğrencilerime malzemleri ya kendim aldım yada masa tenisiyle ilgilenen dostlarımızın yardımıyla aldım.

Ayrıca başka zaamanlarda Kredi kartımı Masa Tenisi için çok kullandım. Kredi kartımın 5 milyar limiti var bitine kadar da gözümü kırpmadan da harcarım.

Artık bu konunun kapanmasını istiyorum. Yazım şeklinizi yada üslubunuzu sevmedim ve sevmekde zorunda değilim.

Asıl Konu: 3.lig kurulacak mı ? Lütfen bundan sonra 3.lig kurulacak mı konusu ile ilgili yazarsanız sevinirim..

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın hocam amacım sizi üzmek falan değil kesinlikle. sadece daha büyük fedakarlıklar gerektiğini yazmaktı.

zaten baştanda kimse polemiklere girmesin diyede yazmıştım.

Neyse amacımız bir masa tenisini dahada tanıtıp geliştirmek.

3.lig e gelince ben federasyona bu ve diğer bazı konularda bilgi ve öneri mahiyette mail attım. Ancak mail yoluyla bunların kabul edilmeyeceğini ve fax çekmem gerektiğini Sayın genel sekreter bana tekrar yazdı. Bende tekrar yazıya dökerek Federasyona fax çektim. Öncelikle teknik kurulda ve daha sonra da yönetim kurulunda tartışılacağını söylemişti. cevap yazılsın diyede not düştüm.

Şayet bana dönerlerse bende bu sitede sizlerle paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..