Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Parafin Denemesi

Guest Tanju Cansever

Recommended Posts

Guest Tanju Cansever
selamlar tanju hocam bilgi ve paylasim için tsk. cekilen fotolari goremedim bide bu işlemi neden yapiyorsunuz onuda anlamadim... spin amacli mi lastiklerin atma perforrmansını mı uzatmak için mi :( yani ne için

simdiden kolay tskr.

Selamlar,

Çektiğim fotolar bir süre sonra görünmez hale geldi. Neden bilmiyorum ama tekrardan upload ettiğim resimler de maalesef forumda link ile açılamaz oluyor. Bu problemin neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş anlatırsa sevinirim.

Parafin oil denilen kimyasal sıvıyı lastikleri tuning etmek için kullanıyoruz. Yani piyasada satılan tuning ürünleri yerine ucuz bir alternatif olarak. Speed glue etkisini 1 haftaya kadar uzatıyor, eskiden sürülmüş zamkı canlandırıyor, hatta süngeri zamktan temizlemek için bile kullanılıyor. Kolay gelsin:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Selamlar,

Çektiğim fotolar bir süre sonra görünmez hale geldi. Neden bilmiyorum ama tekrardan upload ettiğim resimler de maalesef forumda link ile açılamaz oluyor. Bu problemin neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş anlatırsa sevinirim.

Parafin oil denilen kimyasal sıvıyı lastikleri tuning etmek için kullanıyoruz. Yani piyasada satılan tuning ürünleri yerine ucuz bir alternatif olarak. Speed glue etkisini 1 haftaya kadar uzatıyor, eskiden sürülmüş zamkı canlandırıyor, hatta süngeri zamktan temizlemek için bile kullanılıyor. Kolay gelsin:)

BURADAN upload sonucu , en aşağıdaki "direct link" i kopyalayarak VE FORUMDAKİ mesaj araçlarında resiim ekle ye yapıştırarak resim koyabiliriniz.Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...
Selamlar,

Arkadaşlar benim anlamadığım. Parafin sürmek sadece eskiden hızlandırıcı solüsyon kullandığımız lastiklerde mi işe yarıyor? (yani zamkı canlandırmak dediğiniz için ) Yoksa yeni bir lastikte veya daha önceden su bazlı ile yapıştırılmış bir lastikte de işe yarar mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şeytan diyo al eline japonu, sür babam sür :D

Hangi şeytan bu japon sür diyen.Balla kaymağı karıştırıp birde bunu dene sıcak ekmeğin üzerinde gayet olumlu sonuç veriyor.Hatta iki üç kat yap tadından yenmiyor aman parmaklara dikkat arada kaynamasın..

Parafinmi o da nedir yahu...?Anladım bayat ekmeğin üzerine sürülüyor heralde tadı gelsin diye..!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim anlamadığım. Parafin sürmek sadece eskiden hızlandırıcı solüsyon kullandığımız lastiklerde mi işe yarıyor? (yani zamkı canlandırmak dediğiniz için ) Yoksa yeni bir lastikte veya daha önceden su bazlı ile yapıştırılmış bir lastikte de işe yarar mı?

Parafin, sünger tarafından emilebilen bir sıvıdır. Sünger bu sıvıyı emince şişer ister istemez, bu esnada üsttündeki lastik de gerilir tabiiki (enine ve boyuna da genişler sünger çünkü).

Tüm süngerlere parafin sürülebilir, abartmadığınız sürece işe yarar ... Fakat bu işe yararlılık size yarar mı bilemem.

Bu arada; daha dün Donic SOLO'ya (16-17 TL lik lastik) biraz fazla parafin sürdüm, bir arkadaşın arkadaşının lastiği için. Evde denedim biraz tahtayı sonra, daha önce eskiden kullandığım Sriver FX'den kat kat daha iyiydi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

n.19 sponge kesinlikle booster istiyor. Yoksa süngeri ölü gibi his veriyor ve hafif dokunuşlarda yeterince zıplatmıyor ve spinlerde çok güç sarfetmek gerekiyor. Bu yüzden parafin işte yarayacaktır öyle tahmin ediyorum. Ama dikkat etmeniz gereken bir husus da lastiğin sert oluşundan kaynaklanan mesnet yüzünden lastiğinizi tahtaya yapışıtırmakta zorlanabilirsiniz. Ben geceden boostladığım h3 ümü alıp hemen yapıştırdıktan sonra Ertan bey ile oynarken yarısı kendiliğinden açılmiştı. Çok kötü bir durumdu ve alışkın olduğum başka yedek raketim olmadığı için çok keyif alamamıştım o gün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk baştan 1 kat dene bekle, yeterli sonuç alamazsan 2. katı dene, istediğini alana kadar devam et. Sert olduğu için normale göre daha geç reaksiyon verecektir.

Yapıştırırken de bir katı sür. kurut, 2 katı sürdükten sonra ıslak yapıştır. Sonra da üzerine yük yok. Sabaha belki iyi yapışmış şekilde alırsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Parafini g2fx e uyguladım önce eski lastiklerimde denemek istedim.Fazla miktarda fair check im kalmadı bu yüzden tahtaya da parafin sürsem lastiğe de bir kattan sonra ikinciyi atıp ıslak yapıştırsam yapıştırıcı olmadan yapıştırabilir miyim ya da bir öneriniz var mı?

parafinin yapıştırma özelliği yok ki, tahtaya ne için sürüyorsunuz? Süngeri genleştiren bir madde sadece. Boşu boşuna tahtanın yazılarını sökersiniz bir ihtinal anca :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parafini g2fx e uyguladım önce eski lastiklerimde denemek istedim.Fazla miktarda fair check im kalmadı bu yüzden tahtaya da parafin sürsem lastiğe de bir kattan sonra ikinciyi atıp ıslak yapıştırsam yapıştırıcı olmadan yapıştırabilir miyim ya da bir öneriniz var mı?

bence parafini kesinlikle tahtaya sürmeyin hatta tahtaya temas edebileceği durumlardan kaçının çünkü parafinin yapıştırıcı etkisi olmadığı gibi yapıştırıcıyıda etkisisleştirici özelliği var. süngerlerinize parafin sürdükten sonra kurumalarını uzunca bir süre bekleyin (üzerinde solüsyon artığı olan lastikler çok geç kurur) ondan sonra yapıştırıcıyı sürün. mümkünse hızlandırıcı etkisi olmayan yapıştırıcılardan kullanın. sert süngerli çin lastiklerinizede fazla parafin sürmenizi tavsiye etmem çünkü ne kadar çok sürerseniz o kadar zor yapıştırırsınız. son olarak parafin lastiklerin çok daha çabuk yıpranmasını sağlıyor ben uzunca bir süre kullandım ve sonunda yapıştırıcıya gerek duymayan lastikler aldım :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben parafini tg3 yerine eski g2fx lerime denedim önc tg3 e sürmedim.G2fx e süreli 10 saat civarı oldu süngerin üzerine parmağımı değdirince yapışkan hale geldi ve yapışkanlığı da gerçekten az miktarda değil.Ben de parafinin yapıştırıcı etkisi olduğunu düşündüm buradan ondan böyle dedim.Tavsiyelerinize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..