Jump to content
Masatenisi.org Forum

Olimpiyatları Kim Kazanacak?

PingPongMan

şampiyonluk için favoriniz kim?  

52 oy

1. 1. şampiyonluk için favoriniz kim?

• Ma Lin
      6
    • Wang Hao
      4
    • Wang Liqin
      9
    • Werner Schlager
      4
    • Wladimir Samsonov
      3
    • Timo Boll
      7
    • Kalinikos Kreanga
      0
    • Joo See-Hyuk
      0
    • Jan-Ove Waldner
      1
    • Michael Maze
      0
    • Chuan Chih-Yuan
      0
    • başka biri
      2

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

evet, bir olimpiyat daha masa tenisi açısında sürprizlerle sona erdi. öncelikle masa tenisini en iyi çinlilerin bildiği :P: gene ortaya çıktı, çünkü Ryu'nun şampiyon olacağını çin antrenörü tahmit etmişti, yani içine doğmuştu adamın. olimpiyatlardan önceki bir röportajda "en ciddi rakibimiz Ryu" demişti de ben de bunu buraya yazayım diye düşünmüştüm ama bir fırsat bulup yazamamıştım... ayrıca, Ryu'yu listeye dahi koymamışım, bu da ayrı bi konu :)

neyse, asıl sürpriz, Waldner'in az kaldı bir madalya daha alıyor olmasıydı. daha önce de yazmıştım, gönlüm Waldner'den yana idi ama kendisi dahi inanmıyordu herhalde bu kadar iyi bir sonuç alabileceğine. neyse, benim favorim olan Ma Lin'i bile devirmesi tek başına yeter zaten; bu maçı seyrettim de, hafiften ezmiş zavallı Ma'yı, herhalde kariyerinin sonu olur bu adamın... :lol:

öte yandan, Werner Schlager'le yapılan bir röportaj üzerine, maçların yapıldığı salon ile masalar üzerine bir tartışma yaşandı müsabakalar devam ederken; Werner: "salondaki klima sistemi nedeniyle hava akımının çok kötü olduğunu, bunun da özellikle modern masa tenisi oynayanları olumsuz etkilediğini, Waldner gibi eski stilde oynayanların bu durumdan istifade edeceklerini" ayrıca, "kendilerine bildirilen masalardan farklı yüzeyli masalarda maçların yapılmasının da, ilk başlarda maçları olumsuz etkilediğini" söyledi. bu açıklamaları, daha sonra Timo Boll ve Waldner gibi oyuncular tarafından da teyit edildi. ayrıca, bu tür olumsuzlukların, masa tenisinin tanıtılması açısından son derece önemli bir organizasyonda yaşanmasının ne kadar kötü olduğunu vurguladılar oyuncular. haksız da değiller, çünkü, olumsuz şartlar, kalitesiz oyunlara sebep veriyorsa (örneğin, kısa ralliler, daha çok basit hata vb.) bu tanıtım açısından elbette olumlu birşey değil... :kizgin:

işte böyle

Ping the Athens reporter Pong

@okara1990,

sana yanıt veremedim, çünkü Türkiye'deydim o sıralarda... konuyla ilgili olarak ITTF'nin sayfasına bakabilirsin: www.ittf.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu anda hangi maçta olduğunu hatırlamıyorum ama waldner bir iki kez hakemleri uyardi ışıklandırma ile ilgili olarak. hatta baya canı sıkkın görünüyordu ama o anda yapacak birşey yoktu.

ben de waldner'in bir nevi jubile kıvamında bir madalya almasını çok istedim. fakat en az madalya almış kadar maçlar çıkardı hele bir hareketi vardı ki uzun süre unutulmayacak. Yanılmıyorsam Ryu ile maçıydı. bir topu masaya arkası yarı dönük olarak ve masaya bakmadan gönderdi ve sayıyı aldı. Ryu, seyirciler ve spiker şok oldu. hatta spiker "was ist das, was ist das" diye defalarca tezahüratta bulundu. ben Ryu'nun yerinde olsam gider elini bi öperdim ustanın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..