Jump to content
Masatenisi.org Forum

Olimpiyatları Kim Kazanacak?

PingPongMan

şampiyonluk için favoriniz kim?  

52 oy

1. 1. şampiyonluk için favoriniz kim?

• Ma Lin
      6
    • Wang Hao
      4
    • Wang Liqin
      9
    • Werner Schlager
      4
    • Wladimir Samsonov
      3
    • Timo Boll
      7
    • Kalinikos Kreanga
      0
    • Joo See-Hyuk
      0
    • Jan-Ove Waldner
      1
    • Michael Maze
      0
    • Chuan Chih-Yuan
      0
    • başka biri
      2

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

Sayın Arkadaşlar,

hadi bakalım, sizce kim şampiyon olacak? favoriniz için oy verin...

sadece 12 seçenek konulabildiği için, "başka biri" seçeneğini seçen kişi buraya kim olduğunu yazarsa çok iyi olur...

ayrıca favorinizin neden favori olduğunu ve diğer yorumlarınızı da yazın, bizden esirgemeyin...

Ping the Waldner fan and Schlager supporter but Ma Lin voter Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

wang liqin'in alacağını herkes bilsin.bir önceki dünya kupasında werner'e kılpayı yenilmişti ama şu anda çok formda ve dünya sıralamasında 1 numara.

işte zaten şu anda formda olduğu için onun kazanma ihtimali daha düşük... yani yanlış zamanda formda... bu form düzeyini olimpiyatlara kadar sürdürmesi zor.

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dün ntv de olimpiyatlarla ilgili bir program vardı ve çin masatenisi takımını tanıttı.

ve aynen şu cümleyi kullandı:

"eğer olimpiyat finalinde bir çinlinin yenildiğini görmek isterseniz iki çinlinin final oynamasını beklemelisiniz."

çok sinirim bozuldu.

oyumu değiştiriyorum

erkeklerde: Timo Boll

bayanlarda: tamarra boros

ama program güzeldi. Liqin,ma lin,deng yaping,wang nan ile konuştular.

deng yaping masatenisçilere "çin savaş sanatı" kitabını okumalarını önerdi. :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haberler:

çin masa tenisi milli takımı, güney Çin'de tamamladığı kondüsyon ve teknik ağırlıklı kamp döneminin ardından, kendi aralarında bir "ısınma" turnuvası yapmış bulunuyor. erkeklerde ve bayanlarda 20'şer oyuncunun katıldığı turnuvada, her oyuncu, sadece olimpiyatlarda yarışacağı disiplinde oynayabildi. turnuvanın sonucu:

Tek erkekler

1) wang liqin

2) ma lin

3) wang hao

çift erkekler

1) kong linghui/wang hao

2) ma lin/chen qi

tek bayanlar (olimpiyatlara katılmayacak iki bayan sürpriz yaparak ilk iki sırayı aldı)

1) li xiaoxia

2) chang chenchen

3) nie jianfeng

çift bayanlar

1) nie jianfeng/guo yue

2) wang nan/zhang yining

çin milli takımı önümüzdeki günlerde olimpiyatlara hazırlığın ikinci safhası olarak kuzey çindeki kampta maç antrenmanlarına başlayacak.

bu arada, bu antrenmanlar için çinlilerin, atinadaki salonun zemin, ışık ve klima özelliklerinin aynısını kendi salonlarına yaptırdıkları ve antrenmalar sırasında gerçekçi atmosfer olması açısından hoparlörlerle seyirci sesi vermeyi de planladıkları haberler arasında...

tabii, çin takımının antrenman kadrosunda, dünya çapındaki her oyuncunun bir benzeri, yani onun stiliyle oynayan "sparring" oyuncu olduğunu da biliyorsunuzdur herhalde ;):

hazırlık diye ben buna derim işte...

Ping the not only televolley but also real reporter Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

sayın arkadaşlar,

şu ana kadar sadece 12 kişi oy vermiş, 6 kişi de yorumlarda bulunmuş...

olimpiyatlar bu kadar az kişiyi mi ilgilendiriyor diye sormadan edemiyorum... :o:

masa tenisiyle ilgili, 400'ye yakın üyesi olan bir forumda, masa tenisinde kim olimpiyat şampiyonu olur sorusu, sadece ve sadece 12 kişiyi ilgilendiriyorsa, masa tenisi niye ilerlemiyor, neden geri gidiyor, niye popüler değil gibi soruların yanıtlarını uzakta aramaya gerek yok herhalde... :huh:

tamam çoğu kişi faal değil forumda ama, faal olanlardan da katılmayan çok...

hadi beni utandırın, lütfen...

Ping the disappointed Pong :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlker abi ( umarım doğrudur )

Ben oy vermedim.. Neden ?

Çünkü son dönemde çoğu yapılan maçları indiremedim, izleyemedim..

Ve olimpiyatları kimin kazanacağına dair bir fikrim yok.. Ama ille de oy ver diyorsanız tabii ki seve seve veririm :D :D :D

Bu arada olimpiyatlarda maçların çoğunu göstercek olan kanalın adını verirsen şimdiden aramaya başlayayım kanalı :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

maalesef yanlış, otur, sıfır... :) sen gene Ping de en iyisi...

(İlker'i bulana ödül var zaten :D: )

Yok, Pong abi dedi ki bi tane Alman kanalı hemen hemen hepsini vercekmiş digital uydun varsa izleyebilirsin dedi de onu şey ettim

doğru. uydu üzerinden dijital yayın yapan alman "einsmuxx" kanalı, olimpiyatlar esnasında "Athen 1" adı altında sadece olimpiyat yayını yapacak ve yaklaşık 35 saat masa tenisi gösterecek :hehehe:

olimpiyatlarda masa tenisi müsabakalarının tarihlerini ve saatlerini bu linkten öğrenebilirsiniz:

olimpiyatlarda masa tenisi müsabakalari, tarihleri ve saatleri

einsmuxx kanalının yayın programını ise, pdf dosyası olarak aşağıdaki linkten elde edebilirsiniz. en soldaki sütun "einsmuxx" (athen 1) kanalına ait ve masatenisi burada gösterilecek (masa tenisi = tischtennis)

einsmuxx kanali, masa tenisi yayin saatleri

eurosport vericek büyük ihtimal zaten o vermesse geçmiş olsun kimse vermez

sonradan bir değişiklik olmazsa, eurosport sadece erkekler finalini verecek...

Ping the broadcast informer Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa Çinli bir oyuncu birinci olacak olimpiyatlarda, Wang Liqin'e oy verdim ama diğer Çinli oyunculardan biri de olabilir.

Avrupalı oyunculara gelince, Waldner ve Samsanov klas oyuncular ama kazandıkları başarılar ve yaş faktöründen dolayı sonuna kadar götürücek istek, bu anlamda konsantrasyonları yok bence. Schlager ve Kreanga daha istekli oynayacaklar gibime geliyor. Normalde ateşli olan Kreanga'nın daha da ateşli oynayacağı kesin. Ama büyük organizasyonlarda başarılı olmak için ateşli olmak yetmiyor biliyorsunuz, biraz da taktik oynamak lazım.

Gönlündeki kim derseniz, Kreanga'nın birinci olmasını isterdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dogru geno..:)))

ama sen yine de oyunu ver; maclari izlememis olmak mazeret degil.. gonlunden kimin kazanmasini geciriyorsan ona ver oyunu.. sonucta siyasi bir icerigi de olmadigindan bu oylarin kimseye de zarari olmayacak..:lol:

Gönlündeki kim derseniz, Kreanga'nın birinci olmasını isterdim.

benim gonlumden de kreanga kazansin geciyor ama gel gor ki liqin acik arayla alacak maclari.. ben de senin gibi liqin'e oy verdim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

timo çinlilere karşı pek başarılı olamıyor...

stili fazla avrupalı sanırım!

masadan uzaktan topspin yapıyor ki bu hiç modern bi stil değil...

C süss bile bence daha iyi yerlere gelebilir...

Tsu, sana bu konuda katılamıyorum... Timo, belki de en modern masa tenisini oynuyor... topu en erken alan, spinlerini, daha top yükselirken çeken biri. önkolu ve bileğini yoğun olarak kullandığı topspin tekniğiyle, topa en fazla spini veren oyunculardan.

ayrıca, çinlilere karşı başarılı olması meselesi, çinlisine bağlı. iki yıl önce world cup'ı kazanırken, hem de kendi ülkelerinde yendiği adamlar çinli değil miydi? Timo'nun problemi, ya da şanssızlığı, çinlilerin, masa tenisi konusunu onur meselesi yaptıkları için, Timo'ya özel önlemler almış olmalarıdır, bu da normal birşey. Çinde aynı Timo gibi oynayan ve dünyadaki birçok süper oyuncuyu yenebilecek kapasitede birsürü oyuncu milli takım antrenmanlarında kullanılıyor sadece. Timo'nun Çin'deki saygınlığı çok yüksek, masa tenisi oynayan her çocuk onun ismini ve oyununu ezbere biliyor... bir de Avrupa'daki çocuklara çinlileri sormak lazım...

son dünya şampiyonasında yenildiği çinliyi, onun önüne çıkarabilmek için çinlilerin kurayla ilgili özel numaralar çektiği falan konuşuldu bir ara. ne derece doğrudur bilmiyorum ama, birinin hiç tanımadığı birine karşı oynaması tanıdığına karşı oynamasından çok daha zordur; hele tanımadığı bu oyuncu, sırf Timo'ya özel çalıştırılmışsa...

Timo, iki yıldan beri sürekli sırt ağrıları ve sakatlıklarıyla uğraşıyor ve tedavi görüyor. dün bir gazetede çıkan yazıya göre (www.timo-boll.de sayfasında okunabilir), sözkonusu sırt ağrıları geçen hafta, ağrı kesici ilaçları kesmesinden sonra düzelmiş. umudu bu ağrıların Atina'ya kadar tekrar gelmemesi... yılbaşından bu yana sadece olimpiyatlara yönelik olarak hazırlanıyor. sanırım, olimpiyat öncesi sadece bir turnuva var programında... bu, ne derece doğru bir yöntem ama bir bildikleri vardır herhalde...

geçen sene dünya sıralamasında 1 numara oldu Timo; eğer eski moda masatenisi oynuyor olsaydı olabilir miydi? ama her çıkışın bir de inişi vardır. biraz inip kendini toparlaması normal. olimpiyatlarda Almanların en büyük madalya umutlarından biridir kendisi...

Ping the giving hero's right to hero Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsu, doğru söylüyorsun ama, şu anda masa tenisinde gidilmek istenen nokta, tam tersi aslında, yani biran önce oyun bitmesin diye uğraşıyor sayın üst makamlar... topu büyütme, servisin saklanmasının kaldırılması, yakın gelecekte zamklama olayının kalkacak gibi olması falan hep buna yönelik. yani modern masa tenisine ters şeyler bunlar o zaman... ama temel olarak Çinlilerin oyunu hep eskiden beri öyle olagelmiştir, biran önce topu öldürmek... yalnız, 3. topta sayı alınıyorsa modern masa tenisidir, olay 4. 5. 6. toplara sarkıyorsa modern masa tenisi değildir gibi bişey yok tabii...

herkes rakibinin izin verdiği ölçüde oyununu oynayabilir. izlediysen bilirsin, dünya şampiyonasında Qui Yike, Timo'yu bloklarıyla mahvetti... keza Samsonov da avrupa şampiyonasında aynı şekilde... Timo demek ki bu şekilde bir oyuna hazırlıklı değildi, iyi çalışmamış. rakipler de onu iyi çözmüşler, blokta başarılı oldular ve işi bitirdiler... bu durumda tabii ki, Timo'nun oyunu demode gözüktü... burada bir laf var: "rakibim beni yaşlı göstertti" diye... onun gibi yani...

bir de herkesin olduğu gibi, Timo'nun da kendine ters gelen rakipleri var, tabii... bunlar Wang Hao ile Ma Lin ve bir de Alexei Smirnov... bunlara karşı oyununu tutturamıyor... ama olimpiyatlarda onlara denk gelmez ise, Liqin falan denk gelirse, o zaman şansı daha çok... Wang Hao ile Ma Lin'i yenmek istiyorsa, onların servislerini iyi çevirmesi ve onların oyunu, senin dediğin gibi hemen bitirmesini önlemesi lazım. şu anda da belki ona çalıyordur, son dünya şampiyonasındaki en büyük zaafı, en çok kritik yediği konu bu...

bana da ters gelen ve hiç yenemediğim rakipler var... örneğin, Tora. neden yenemedim? çünkü hiç oynamadık, hehe... ama şimdiden ters geldiğini söyleyeyim de, neme lazım.... :salak:

Ping the defeat justifier Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi hemen topun öldürülmesi degil masaya yakın burularak topu daha yukselirken yapilmasi modern.ha tabi bir de vuruslarin duz bir aciyla karsiya gitmesi lazim... Timo cok klasik topspin yapiyor top yuksek bir yay cizerek gidiyor ve vakit kaybediyor... cinliler ise daha cok loop yapiyor spin esnasında topu yandan degil ustten fircaliyorlar ve dumdum yolluyorlar boylelikle top cok daha erken rakibe ulasiyor bu da rakibi baski altina aliyor...

Artik rakibi baski altinda tutmak zorunlu...

timo cok cok buyuk bir yetenek ama bence en buyuk zayif yani klasik bir topspin oyuncusu olmasıdır.. ben penhold oynamaya baslayinca bunu daha iyi anlamaya basladim...

Tsu,

bu durumda en modern masa tenisini ben oynuyorum demektir, çünkü ben masanın dibinden oynarım, hatta masanın üstüne çıkar oynarım, dayanamam :lol:

şimdi Timo'nun modern masa tenisi oynadığı konusunu ben söylemiyorum, ama otoriteler söylüyor. ben otorite sayılmam ama benim gördüğüm ve söyleyebileceğim, Timo modern masa tenisi oynuyor ama rakibi buna izin verdiği sürece elbette... rakip ondan daha iyi oynuyorsa, isterse masanın üzerine çıksın veya düz açıyla atsın farketmez, oyunu demode görünecektir.

ayrıca, örneğin, Yunanistan Avrupa Şampiyonu olurken pek de modern bir futbol oynadığı söylenemez... diğer modern oynayanlara ne oldu? suya düştü boğuldu...

neyse, Timo'ya dönelim... geçen hafta sonu ilk defa resmi bir turnuvaya katılan Timo, finalde Samsonov'a kaybetmiş, ama form durumundan memnunmuş. bu turnuvanın hemen ardından, Almanya'ın Wolfsburg kenti yakınlarındaki Wesendorf kasabasında kampa girmişler; kampta: aralarında Samsonov, Primorac, Maze, Heister, Blasczcyk, Rosskopf gibi ünlülerin de olduğu Avrupa'lı masa tenisçiler Asya'ya karşı ortak olarak hazırlıklarını sürdürüyorlarmış... kamp bitiminde yine kendi aralarında resmi bir turnuva oynayacaklarmış. yani Avrupa cephesi böyle...

Çinliler n'apıyorlar peki şu sıralarda... onların antrenmanları çok zevkli geçiyor, hepsi de çok neşeli ve ciddi bir biçimde antrenman yapıyor. işte resimleri:

çin masa tenisi takımı antrenmanından görüntüler

antrenörleri General lakaplı Zenhua Cai, geçenlerde değişik bir servis antrenmanı geliştirmiş: herzaman biryantinli olan saçlarına sürdüğü topu :oogh: oyunculara veriyor ve çiftler maçındaki gibi topu sağdan karşı tarafın sağına en az iki kere vuracak şekilde servis atılmasını istiyormuş. 10'da 10 atamayan 20 Euro kaybediyor, atabilen ise 10 Euro kazanıyormuş :))) eee, ne var bunda demeyin, çünkü bunu sadece ve sadece 15 yaşındaki Guo Yue, üstüste 20 kez başarabilmiş, diğerlerinin hepsi kaybetmişler. bununla da yetinmeyen General, masanın 4 köşesine A4 kağıt koydurarak, oyunculardan servislerini bu kağıtların üzerine düşürmelerini istemiş, 10 servisten 8'ini beceremeyen iddiayı kaybediyor. gene ne var bunda demeyin, şöyle bir ayrıntı var: bir oyuncu servis atarken, diğer oyuncular var güçleriyle bağırıp, çağırıp, el çırpıp, ayaklarını yere vurup gürültü yapıyorlarmış. sonuçta, testi geçen sadece eski şampiyon "King" Kong Linghui olmuş. Wang Hao ilk 7 servisi atmış ama son üçünü başaramamış...

son olarak da, Timo'nun modern olmayan oyununa örnek olması açısından bir video linki koyarak bugünkü muhabirlik görevimi bitiririm ;):

timo vs. ding song (dikkat: 49 topluk ralli = 8 MB)

Ping the official olympic reporter Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dünya şampiyonasında alman milli takımında bir oyuncu vardı.final maçında ma lin ile oynamıştı.o oyuncunun ismini bilen var mı?

oyunu çok hoşuma gitmişti,olimpiyatlarda ne yapacağını merak ediyorum.

katılabilseydi olimpiyatlara ben de çok merak edecektim, :lol:

adı: Christian Süss

Ma Lin'e karşı gerçekten umulmadık bir oyun çıkarmıştı. çok eksikleri var, ama daha 18 yaşında, umarım ileride bunları giderir ve daha başarılı olur.

selamlar

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden katilamiyor? boll fejer ve süss katılır sanıyordum?

çünkü her ülke, ferdilerde en fazla 3 kişiyle, çiftlerde de en fazla 2 çift ile katılabiliyor. bu 3 ferdinin ikisi, 2003 mayısında dünya sıralamasında ilk 20'de ise direk katılabiliyor, diğeri ise kıta elemelerinden geçerek gelebiliyor. demek ki o zamanlar C. Süss bu işleri başaramamış. ayrıca çiftlerde de boll/konnert ve rosskopf/hielscher elemeleri geçerek katılmaya hak kazandılar.

ayrıntılı bilgi için bkz. :

olimpiyatlara katılım sistemi (ingilizce, pdf dosya)

Ping the olympic committee member Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Einsmux adlı kanalı Hotbird ve Turksat'ta bulamadım..

800 küsür kanal içinde yoktu.. Nedir bu kanal nerde çıkar..

Dikkatimi CcTv 9 çekti.. Maçları yayınlayan CcTv 5 idi sanırım..

Bu arada Türkiye'de Trt 3 hafta içi sabah 11'den gece 1'e kadar, hafta sonu da sabah 9'dan yine gece 1'e kadar yayın yapacakmış ama diyo ki ağırlık Türk sporcuların katıldığı güreş ve atletizm vs. olacak Masatenisi gösterceklerini pek sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..