Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stiga Almana Sound Synergy Tech

Recommended Posts

Nano teknoloji ile üretilen almana sound synergy tech lastiğin max ını FH de kullandım. Yumuşak bir lastik. M.Maze tahtamla gene olarak uyum sağladı diyebilirim. Aynı lastiği Stiga Hypertech tahtamda da denedim ama tahta biraz daha kontrollü ve yavaş olduğu için hız ve spin açısından Bryce fx e göre sıkıntı yaşadım diyebilirim. FH de daha önce bryce FX 2.1 kullanıyordum. İkisini kıyasladığımda; almana nın blok ve stopta biraz daha iyi olduğunu söylebilirim. Hız açısından Bryce fx den çok az daha yavaş gibi geldi diyebilirim. Yaptığım bloklarda topun nete daha yakın ve alçaktan gittiğini tespit ettim. Ancak şunu da söylemeliyim ki Bryce Fx e göre spin üretmesi bariz şekilde daha az. Kontrolünün Bryce Fx den biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. BH de daha kontrollü ve blok yapmaya dönük oynadığım için BH de benim için Almana daha uygun oldu. FH de yeterince spin üretememesi sorun oluyor çünkü..Lastikten FH de memnun olmadığım için FH e G2 Fx 2.1 mm taktım. G2Fx tam aradığım FH lasatiği diyebilirim. Bryce Fx den belki çok az daha yavaş ama en az Bryce Fx kadar spin üretiyor. Almana yı fiyat-perforfans ile kıyasladığımda onun yerine FH den kontrollü spin ve atak oynayan oyuncular için G2 Fx ' i öneririm. Fiyatını hakedecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum. Son olarak şunu da söylemeliyim. Stiga lastiği lastik için özel üretilmiş yeni nesil solüsyonla kullanmayı öneriyor. Ben eski nesil andro performans solüsyon ile lastiği kullandım. Bu nedenden dolayı lastik tam kapasitesini yansıtamamış da olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tek bildiğim hevesle bu lastiği aldığım ve daha ikinci yapıştırıcıda lastiğin orta alt kısmından ortaya doğru 5-6 cm lik bıçakla kesilmiş gibi kesik oluştu hevesimi bile alamamıştım daha :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tek bildiğim hevesle bu lastiği aldığım ve daha ikinci yapıştırıcıda lastiğin orta alt kısmından ortaya doğru 5-6 cm lik bıçakla kesilmiş gibi kesik oluştu hevesimi bile alamamıştım daha :(

Lastiği nereden ve ne zaman aldınız bilmiyorum ama Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri gereğince, lastiği sök-tak yapma işlemi sırasında normalin dışında bir güç kullanılmadı ise veya doğrudan bir kusur teşkil edecek şekilde bu işlem yapılmadı ise lastiğin ayıplı mal olarak kabul edilmesi söz konusu olabilir. Normal bir yapıştırma sırasında lastiğin parçalanmaması gerekir, parçalanmış ise açıkça ayıp söz konusudur. Ayıbın ortaya çıkmasından itibaren aynı yasanın 4. maddesi gereğince lastiği satın aldığınız satıcı, bayi, imalatçı dan 30 gün içinde lastiğin bedelini veya yenisi ile değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Yasal süreyi kaçırmadı iseniz bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlık nezdinde kurulan Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvrabilirsiniz. Yurt dışından lastik alınmış ise stiga nın Türkiye acentasına karşı talepte bulunabilirisiniz. Türkiye içinde satışan malların asgari 2 yıllık garanti süresi olmak zorundadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Stiga Almana Sound Synergy Tech lastik kullanan var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba

Stiga hybrid wood ile forehandde kullandım.su bazlı solüsyonla yapıştırdım.spin lastiği olması power spinler için ideal

kontrol mükemmel

alıp yılmadan denerseniz ve bu arada fizik kondisyon olarak kendinizi geliştirirseniz mükemmele yaklaşırsınız Bana ne kadar antreman yaparsam okadar iyi oyanayabilirim hissini veriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Serhat bey peki tahtandan (hybrid) memnunmusun ?

H.King

Andro R.Cor SS

Merhaba evet tahtadan memnunum ,şöyleki spin çekerken sanki yumuşak bir allround tahtayla oynuyormuş hissini verirken,şuta döndüğümde sanki çekiçle vuruyormuşum gibi sertleşiyorbuda içine konan carbonun çok iyi yerleştirilmesinden kaynaklanıyor.Kısaca carbon tahtayı sertleştirmiş ama aynı zamanda kontrolüde artırmış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet ilkinde çift kat yapıştırmıştım zaten yumuşak lastik daha baştan bana dayanıksız gibi geldi zaten ilk kez stiga lastik kullandım. aldığım yer iyi bir yer ben stiga lastiklerinin genel özelliklerine bağladım.Çünkü öbür taraf stiga MP ama tetikteyim cırt diye gidecek diye

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..