Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoy-sports Kargo

Guest Gorkem_94

Recommended Posts

Merhaba.Ben dandoy sports tan 50 euro yu geçen alışveriş yaptım.Fakat bana daha bir mail gelmedi.Kredi kartı hesabına netten baktım.Ödeme yapılmış yazıyor.Alışveriş yapan arkadaşlar söyleyebilir mi?Mesajları geç mi geliyor ve siparişi gönderdiğimi nerden öğrenebilirim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba !

My Account bölümünden My Orders'a girersen siparişinin alınıp alınmadığını görebilmen lazım.

Ayrıca E-Mail Notifications diye bir sistem ile siparişinin güncel durumunu sana bildirmeleri lazım bir iki gün içinde normalde...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba.Ben dandoy sports tan 50 euro yu geçen alışveriş yaptım.Fakat bana daha bir mail gelmedi.Kredi kartı hesabına netten baktım.Ödeme yapılmış yazıyor.Alışveriş yapan arkadaşlar söyleyebilir mi?Mesajları geç mi geliyor ve siparişi gönderdiğimi nerden öğrenebilirim?

Slm,

Dandoy'da kargo ücreti ödememek için alt sınır 50 euro değil, 60 euro.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

incelediğim kadarıyla kargo ücretsiz olması için min 50 euro yapmak lazım. ama her 50 euro üzeri ücretsiz değil. kargo hacmi ile de ilgili. alışveriş miktarı attıkça belli bir değerden sonra kargo epey yükseliyor.

mesela; Butterfly Photino OFF+ blade + Stiga Innova Ultra Light Synergy Tech *2 + Stiga Glue Energy 1000ml toplam değeri 287 ytl. bunu için kargo bedeli 30 ytl. ancak içinde solusyonu çıkartırsan kargo ücreti yok. tahta ve lastikleri sadece örnekleme için verdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

incelediğim kadarıyla kargo ücretsiz olması için min 50 euro yapmak lazım. ama her 50 euro üzeri ücretsiz değil. kargo hacmi ile de ilgili. alışveriş miktarı attıkça belli bir değerden sonra kargo epey yükseliyor.

mesela; Butterfly Photino OFF+ blade + Stiga Innova Ultra Light Synergy Tech *2 + Stiga Glue Energy 1000ml toplam değeri 287 ytl. bunu için kargo bedeli 30 ytl. ancak içinde solusyonu çıkartırsan kargo ücreti yok. tahta ve lastikleri sadece örnekleme için verdim.

50 euro nun üzerine çıktığınız zaman sadece tahta ve lastikleri kargo ücreti almadan yolluyorlar. bildiğim kadarı ile herhangi bir sınırıda yok ama yanına kenar bandı bile ekleseniz ondan kargo ücreti alıyorlar hatta belli bir miktarın üstüne hediye olarak verdikleri top ve raket kılıfından bile kargo ücreti istiyorlar. eğer 200 euronun üzerinde sipariş verirseniz 3 kg geçmediği sürece ne alırsanız alın (robot ,masa gibi seyler dışında) kargo ücreti almıyorlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Ya arkadaşlar yaklaşık 3-4 hafta önce siparişi verdim hala gelmedi.2 mesaj çektim contact us bölümünden.Onlarada cevap vermediler.Ayrıca 75 euro kredi kartı hesabımdan çekildi yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum.çok sinirliyim.Direk mahkemeye vermeyi düşünüyorum. :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşlar yaklaşık 3-4 hafta önce siparişi verdim hala gelmedi.2 mesaj çektim contact us bölümünden.Onlarada cevap vermediler.Ayrıca 75 euro kredi kartı hesabımdan çekildi yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum.çok sinirliyim.Direk mahkemeye vermeyi düşünüyorum. :kizgin:

Görkem merhaba. Ben defalarca alışveriş yaptım Dandoydan. Hatta 560 Euro luk malzeme bile aldım. Ama herhangibir sorun çıkmadı. eğer gecikme olduysa ordaki satıcılara dandoyun sayfasından Hi Mr.Dandoy diye başlayan bir mail at. muhakkak cevap vereceklerdir. Birde sen siparişi verdiğinde sana bir order numarası verilmiş olmalı. Onuda mesajında belirt. Bence endişelenme ve sinirlenme. Evet kargo biraz geçikebiliyor. Benimki bir seferinde 25 günde gelmişti. Birde eğer onlar ürünü gönderdiklerini söylerlerse onlardan kargo gönderim numarasını iste. internetten paketin nerde olduğunu öğrenebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gelir.. Yılbaşı yoğunluğundan bizim de konuyle ilgili ilgisiz birçok kargomuz gecikti. Bu arada dandoy'a yaptırımı olan mahkeme hangisi oluyor? aihm filan ? :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Dandoy ile sorun olacagini sanmiyorum.Eger ginede bir sorun olursa bana mesaj atin.Halletmeye çalisirim.Yanliz bir sorum olacak.

Dandoy dan alis veris yaparken KDV sini sizden aliyorlarmi?Normal olarak Avrupa disindan ulkelerin kdv vermemesi lazim!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoydan 24.12.2007 tarihinde bir tahta ve bir çift lastik siparişi vermiştim, kargo 07.01.2008 tarihinde, 14 gün sonra elime ulaştı. Endişe etmene gerek yok bence. Yılbaşı nedeni ile bir miktar gecikmesi normaldir diye düşünüyorum. Daha önce presportta aldığım ürünler 13 günde ulaşmıştı. İşin ilginci en uzak olan japonya sitesi iruiru.com dan aldığım ürün siparişi verdikten sonra 2 gün içinde istanbul' a ulaştı. İstanbul' dan ise bulunduğum yere 5 günde gelebildi. Gecikme biraz da bizim PTT den kaynaklanmış olabilir. Dandoy bana da posta takip numarasını mail ile bildirmedi. Çok merak içindeysen, posta takip numarasını öğrenip ptt.gov.tr adresinden yurt dışı posta takibi bölümünden postanın nerde olduğunu öğrenebilirsin. Kargonun teslim edilmeme ihtimali olacağını düşünmüyorum ama böyle bir durum olursa haber verirsen hukuki yardımda bulunurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar dini hristiyan olan ülkelerde yılbaşı tatili 24 Aralık gibi başlar ve aysonuna kadar yani yeniyılın kutlanacağı akşama kadar devam eder. Haliyle hem alışveriş yaptığınız yerin 1 hafta kapalı olma durumunu hemde ellerindeki stokta aşırı talepten bitmiş ise olmama durumunu değerlendirerek panik yapmayın derim ben...

Ayrıca birkaç euroluk alışveriş için ne firma kendini mağdur eder nede siz uluslararası mahkelerde kendinize masraf çıkarırsınız. Yada mahkemelerde harcayacağınız parayla kendinize onun gibi en az 100 raketlik malzeme alırsınız. ;):

Bence sadece yukarıdaki yazdığım iki sebepten biridir ve yakında satınaldığınız ürünler elinize geçer. Ayrıca benim her zaman dediğim gibi eğer almak istediğiniz malzemeler bizim ülkedeki satıcılarda varsa onları tercih ediniz. Hem onlar kalkındıkça daha iyi ve daha ucuza ürün getirmeye başlarlar hemde olası sorunlarda karşınızda hem kişisel hemde hukuksal bir muhatap bulabilirsiniz. Bunun yanında alacağınız ürünü elinizle görerek birebir inceleyerek alma şansınızda doğar. Bakın birçok satış yapan arkadaşın artık internet satışlarıda mevcut ve aradıklarınızda sizinle en iyi şekilde ilgileniyorlar ve yönlendiriyorlar.

Aldığınız ürünlerin nerede takıldığı yada gelip gelmediği sorununu aşmak için en iyi yöntem yerli firmalar... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki serhat bey aklıma takılan bir soru daha var.Benim my account bölümüdeki my order a girdim hiç birşey gözükmüyor ve bir tane dahi mail yollamadılar normal mi sizce??

Previous Orders bölümünde ve my orders bölümünde vermiş olduğunu siparişi ve buna ilişkin bilgileri görebilmeniz gerekir. Bu aşamada siparişlerin akibetini sormak için mail göndermenizi tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Görkemcim sorunun halloldu mu acaba?

Bunun yanında my account bölümünde bir referans numarası vermemeleri garip. acaba bir yanlışlık yapmış olabilirmisin?

Birde madem ödeme yaptın o zaman bankadan paranın tahsil edildiğine dair bir dekont alıp ilgili firmaya faks ile yolla...

Unutmadan her zaman dediğim gibi.. Yerli malı yurdun malı sorun yaşamamak için herkes kendi ülkesindeki satıcıları kullanmalı... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görkemcim sorunun halloldu mu acaba?

Bunun yanında my account bölümünde bir referans numarası vermemeleri garip. acaba bir yanlışlık yapmış olabilirmisin?

Birde madem ödeme yaptın o zaman bankadan paranın tahsil edildiğine dair bir dekont alıp ilgili firmaya faks ile yolla...

Unutmadan her zaman dediğim gibi.. Yerli malı yurdun malı sorun yaşamamak için herkes kendi ülkesindeki satıcıları kullanmalı... :D:

Saadettin Bey'e tamamen katılıyorum, sorun yaşamak istemiyorsak öncelikle kendi ülkemizden alışveriş yapmalıyız.

Daha önce de yazmıştım benim de hala Dandoy'dan 1 sweat shirt ve 1 çift çorap alacağım var. (yaklaşık bir yıl oldu).... :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Guest Fadıl Olguner
Saadettin Bey'e tamamen katılıyorum, sorun yaşamak istemiyorsak öncelikle kendi ülkemizden alışveriş yapmalıyız.

Daha önce de yazmıştım benim de hala Dandoy'dan 1 sweat shirt ve 1 çift çorap alacağım var. (yaklaşık bir yıl oldu).... :kizgin:

maalesef bir kazık da bana attı Dandoy,en az 10 mail attım yasnıt yok.Ikı kez telefonla konustum gondereceklerini soyleyip gondermediler.Usandım ve pesini bıraktım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 46 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..