Jump to content
Masatenisi.org Forum

çin Lastikleri Hk Yardım

Recommended Posts

ben bir çok çin malı lastik kullandım, bunların başında dhs, friendship, milk way, globe vs.. fiyat açısından avrupa ve japon lastiklerin yanında gerçekten çok avantajlılar. sizin fiyat/performans açısından en beğendiğiniz çin lastikleri neler acaba? ayrıca kullandığınız çin lastiklerinin hız, spin, kontrol, ağırlık, kullanma ömrü, yüzey yapışkanlığı ve yüzey kalitesi açısından görüşlerinizi öğrenebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bir çok çin malı lastik kullandım, bunların başında dhs, friendship, milk way, globe vs.. fiyat açısından avrupa ve japon lastiklerin yanında gerçekten çok avantajlılar. sizin fiyat/performans açısından en beğendiğiniz çin lastikleri neler acaba? ayrıca kullandığınız çin lastiklerinin hız, spin, kontrol, ağırlık, kullanma ömrü, yüzey yapışkanlığı ve yüzey kalitesi açısından görüşlerinizi öğrenebilirmiyim?

abi hurricane3 ün bizim ekrem de dahil çok hastası var. skyline in da tabi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dawei inspirit ve dawei inspirit quattro benim kullandılarım arasında en beğendiğim ve fiyatını sonuna kadar hakeden lastikler fakat klasik çin lastikleri ile alakaları yok daha çok japon lastiklerine benziyorlar. forumlardan okuduğum kadarı ile bryce a benzesin diye uretilmişler fakat ortaya bryce ile sriver arası bişey çıkmış. sünger sertlikleri 35 ile 45 derece arasında seçebiliyorsunuz, lastik yuzeyi yapışkan değil ve lastik kısmı kalın ve orta sertlikte. eğer sürekli avrupa-japon lastikleri ile oynuyorsanız hiç yadırgamadan inspiritlere geçebilirsiniz. bana göre tek sorunları avrupa lastikleri kadar hafif olmamaları sünger sertliği artıkçada ağırlığı giderek artıyor fakat klasik çin lastiklerine göre (mesela h3) oldukça hafifler. dayanıklılık konusundada şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım (oldukça hoyrat kullanmama rağmen:) fakat 2-3 kere solüsyon kalıntılarını temizlemeye çalışırsanız süngerin kenarlarında kopmalar başlıyo

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anladım arkadaşlar, yalnız bu ağırlık konusunda hafif olan çin lastiği yok mu? yani kalın süngerli ama çok ağır olmayan? bir de friendship faster kullanan kimse var mı?

yorumlarınız için teşekkürler

LKT XP/XT baya hafif. 729 Friendship Focus III orta/hafif, Dipper orta, LKT Torrent orta, Palio lastik üst oldukça hafif, Gambler Six Shooter sriver'la benzer ağırlıkta. Globe ağır, H3 ağır, Skyline'lar ağır (zaten ben sevmedim), Inspirit ağır gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağlığa ne kadar zararlı olabilir onu bilemem ama bazıları gerçekten çok kötü kokuyor.

peki nejdet hocam sizin kullandığınız friendsip SST'nin kokusu ve ağırlığı nasıldır. Ayrıca forumdan takip ettiğim kadarıyla friendsip ürünlerinden çoğunu denemişsiniz, friendsip ailesinin genel olarak ağırılığı ve kokusu nasıldır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki nejdet hocam sizin kullandığınız friendsip SST'nin kokusu ve ağırlığı nasıldır. Ayrıca forumdan takip ettiğim kadarıyla friendsip ürünlerinden çoğunu denemişsiniz, friendsip ailesinin genel olarak ağırılığı ve kokusu nasıldır.

Friendsip SST CROSS allround yani kontrollü bir lastik.2.0mm liğin mavi süngeri var yüzeyi çok yapışkan ve ağır bir lastik.Sertliği 45 ama bence daha fazla 48 falanBen beğenmedim.Ama benim kullandığımın 1.8mm süngeri pembe ve yüzeyide fazla yapışkan degil.Hafif ve dinamik bir lastik.Kokusuda yok!Sertliği 40-42 gibi.Biraz mambo h ı andırıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

emre bu bilgiler çok açıklayıcı oldu. önereceğin bryce fx ayarında hızlı ve çok ağır olmayan, biraz da hesaplı çin lastiği var mı?

şimdiden teşekkürler

Bryce FX' gibi hızlı çinli hem hafifi maalesef yok. Dawei Inspirit'in yüksek tansiyonlusu Inspirit Quattro'nun en yumuşağından (35-38 derece süngerli) alıp deneyebilirsiniz. Hızlıdır ama hafif değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
friendship focus III uzun süre kullanan var mı acaba. emre orta/ hafif demişsin kullandıysan hızı ve spini nasıl acaba. yüzeyi yapışkan mı? butterfly lastiklere göre kıyaslarsan hangisine daha çok benziyor

Sriver FX gibi yumuşak, yapışkan olmayan, hızı orta bir lastik. Hızlı denemez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

bende ekipman bakiyorumda cin lastiklerini inceliyorum fiyat olarak gercekten otekilere gore cok ucuzlar agirlik sorunu oldugunu yazanlar olmus ne kadar agir mesela h3 ile bryce fx arasinda 2 katimi 3 katimi yada kac gr oldugunu bilen varmidir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende ekipman bakiyorumda cin lastiklerini inceliyorum fiyat olarak gercekten otekilere gore cok ucuzlar agirlik sorunu oldugunu yazanlar olmus ne kadar agir mesela h3 ile bryce fx arasinda 2 katimi 3 katimi yada kac gr oldugunu bilen varmidir

bende konuyu çok dağıtmamak üzere friendship in acaba geospin tacky ve (düz olanı var) deneyen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende konuyu çok dağıtmamak üzere friendship in acaba geospin tacky ve (düz olanı var) deneyen var mı acaba?

2,2 mm. kırmızısını kullandım. süngeri sert olduğu için (42 derece) bana uymadı. öyle ismi gibi spin ağırlıklı da gelmedi bana.süngeri power sponge, lkt pro xt de de aynı sünger var. yumuşak sünger isteyenlere tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2,2 mm. kırmızısını kullandım. süngeri sert olduğu için (42 derece) bana uymadı. öyle ismi gibi spin ağırlıklı da gelmedi bana.süngeri power sponge, lkt pro xt de de aynı sünger var. yumuşak sünger isteyenlere tavsiye etmem.

hımmm bende elimde ikinci bi raket tsp var forehande de brio taktım metin hoca sağolsun backhande de ucuz bi çin lastiği takıp kullanırım diodum ikinci bi kombi acaba bu çin lastiklerinde hızdan ziyade spinli olan bi lastik biliomusunuz 729 lr fln var ama onlarda da çeşit çok hangi biri super fx ler fln var size en spinli ve makul fiyatta gelen çin lastiği hangisiydi acaba bayağı kullanmışsınız gibi gelio halende imzanıza bakarsak tnt ve dhs var :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Milkyway lastik kullanan biri olarak şunu söylemek isterim:Mars ;bryce dan daha hızlı ama spini daha az.Earth;bryce dan daha yavaş ama daha spinli,Venüs;bryce dan daha kontrollü ama çok daha spinli.Venüs H3 den hem daha spinli hem daha hızlı hemde daha hafif.Ama Earth hem hızı hemde spini barındıran bi lastik.Mercury daha çok spinli ama daha kontrollü.Friendship 729 dan daha hızlı.Karşılaştırma açısından yazmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Milkyway lastik kullanan biri olarak şunu söylemek isterim:Mars ;bryce dan daha hızlı ama spini daha az.Earth;bryce dan daha yavaş ama daha spinli,Venüs;bryce dan daha kontrollü ama çok daha spinli.Venüs H3 den hem daha spinli hem daha hızlı hemde daha hafif.Ama Earth hem hızı hemde spini barındıran bi lastik.Mercury daha çok spinli ama daha kontrollü.Friendship 729 dan daha hızlı.Karşılaştırma açısından yazmak istedim.

pardon anlayamadım, mars bryce'den daha mı hızlı, milky way lastikleri kullandığın anlaşılıyor, ancak yorumun yanlış gibi sanki. ben mars da kullandım bryce da kullandım ama hız konusunda senin dediğin gibi bir kanıya varamadım. şu an her iki lastikte mevcut. bence bir daha düşün

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gökhancım teşekkür ederim fikrimi sorduğun için, bence çin lastiklerinden ( dhs lastikler hariç) uzak durmak en mantıklısı. ucuz diye aldığımız çin lastikleri çok fazla keyif vermiyor, biraz daha para verip avrupa veya japon lastik almak en mantıklısı. hem daha iyi performans veriyor hem de daha dayanıklılar. ucuz latik olarak önereceğim tek lastik aslında o da japon sayılır yasaka zap tensor veya new era tensor modeller. spin olsun hız olsun gayet iyiler. hem de hafifler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

pardon anlayamadım, mars bryce'den daha mı hızlı, milky way lastikleri kullandığın anlaşılıyor, ancak yorumun yanlış gibi sanki. ben mars da kullandım bryce da kullandım ama hız konusunda senin dediğin gibi bir kanıya varamadım. şu an her iki lastikte mevcut. bence bir daha düşün

Ben bryce speed fx den bahsetmedim.Bi gerçek varki Mars lastik spin olarak bryce dan daha düşük ama hız olarak bryce dan biraz daha hızlı.Bu konuda eminim.Bryce lastiği hangi tahta ile denediysen mars ıda aynı tahtada dene söylediğimin haklılığını göreceksin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bryce speed fx den bahsetmedim.Bi gerçek varki Mars lastik spin olarak bryce dan daha düşük ama hız olarak bryce dan biraz daha hızlı.Bu konuda eminim.Bryce lastiği hangi tahta ile denediysen mars ıda aynı tahtada dene söylediğimin haklılığını göreceksin.

ben de bryce speed fx demedim ki zaten. speed fx nereden çıktı. bryce'ın kullanmadığım lastiği yok. ve elimde mars'da mevcut. ikisini boll tricarbonda kullandım ama söylediğin gibi hızını göremedim. mars lastiği benim 8-9 aylık minik öğrencim kullanıyor şimdi. hem de bh'de

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de bryce speed fx demedim ki zaten. speed fx nereden çıktı. bryce'ın kullanmadığım lastiği yok. ve elimde mars'da mevcut. ikisini boll tricarbonda kullandım ama söylediğin gibi hızını göremedim. mars lastiği benim 8-9 aylık minik öğrencim kullanıyor şimdi. hem de bh'de

Bryce lastiği bende kullandım.Tekrar söylüyorum Mars daha az spin üretiyor ama daha hızlı.8-9 aylık sporcunuza mars gibi bi lastiği vermeniz masa tenisi teknikleri açısından pek bilgili olmadığınızı gösteriyor.Ayrıca Breyce speed fx için hız ve kontrolün birleştiği lastik demenizde buna kanıt.Zira bryce speed fx de kontol çok düşüktür.adı üzerinde speed...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 1 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..