Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly - Sardius / Gergely / Ishlion

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir carbon tahta almayı düşünüyorum ama Butterfly'ın Sardius, Gergely ve Ishlion modelleri arasında kararsız kaldım. Gönlüm Sardius almaktan yana ama fiyat olarak biraz yüksek malesef. Gergely için internette oldukça iyi yorumlar yapılmış. Ishlion nerden çıktı derseniz nedeni www.iruiru.com'daki cazip fiyatı, ancak bu tahta hakkında internette fazla bir bilgiye rastlayamadım.

Sardius

http://www.butterflyonline.com/online_stor...mp;frompg=soffp (Butterfly'ın 'best seller' bir tahtası.)

http://www.presports.com/index.php?main_pa...;products_id=81 -> presports.com fiyatı 86.42$

Gergely

http://www.butterflyonline.com/online_stor...mp;frompg=soffp (Butterfly'ın en popüler carbon tahtalarından biri.)

http://www.presports.com/index.php?main_pa...;products_id=49 -> presports.com fiyatı 65.56$

http://www.fast-spin.com/UrunDetay.asp?UrunID=249 -> fast-spin.com fiyatı 122.63YTL

Ishlion

http://www.butterflyonline.com/online_stor...mp;frompg=soffp (Sanırım 'Kreanga Carbon' ayarında yeni bir tahta.)

http://www.presports.com/index.php?main_pa...products_id=828 -> presports.com fiyatı 95.36$

http://www.iruiru.com/e/ba/ -> iruiru.com fiyatı (9600Yen) 78.57$ (!)

Butterfly için www.iruiru.com fiyatları diğer sitelere göre çok uygun. Malesef Sardius ve Gergely iruiru.com'da yok. :(

Bu tahtalar hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var, sizce hangisini tercih etmeliyim?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bu kadar hızlı hiç bir tahtayı almayın. Eğer bunların hakkını verebilecek kadar hızlı ve tecrübeli değilseniz oyununuza negatif yönde etkisi olur. Çok kontrolsüz olacağı için vuruşlarınızın çoğu dışarı gider.

Ben de daha önce en hızlı tahtalarla oynuyordum ama sonra OFF+ yerine OFF bir tahtaya geçtim ve vuruş yüzdem çok arttı. Bence OFF bir tahta alın. Ben Maze tahtadan çok memnunum. Maze veya benzer tahtalara yönelmeniz sizin açınızdan daha uygun olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Bugün presports.com'dan Sardius tahta sipariş ettim. presports.com'dan alınan ürünler kaç günde geliyor acaba? Ayrıca lastikler+posta masrafı ile toplamda 120$'ı buldu. Herhangi bir gümrük problemi yaşanabilir mi?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Bugün presports.com'dan Sardius tahta sipariş ettim. presports.com'dan alınan ürünler kaç günde geliyor acaba? Ayrıca lastikler+posta masrafı ile toplamda 120$'ı buldu. Herhangi bir gümrük problemi yaşanabilir mi?

Teşekkürler.

Benim bu siteden yaptığım alışverişte gönderilen eşya 14 günde elime ulaştı. İstanbul' dan giriş yapıldığı için bu süre orada iseniz 3-4 gün daha kısalabilir.

Gümrük mevzatı gerçekten çok karışık. Bir hukukçu olarak çok fazla zaman ayırıp inceleme fırsatım olmadı ancak; 5458 Sayılı Gümrük Kanunun 167/4 Maddesi gereğince "değeri 100 EURO yu geçmeyen eşya" gümrük vergisinden muaftır. Maddede malın değeri dendiği için kargo bedeli bu miktara dahil edilmez diye düşünüyorum, ancak gümrük memurlarının bir kısmı hukukçu olmadığı için siz iyiyatlı davranıp kargo dahil 100 EURO yu geçmeyin derim. Sizin yaptığınız alışveriş zaten bu değeri geçmiyor.

Ek bilgi olarak yukarıda belirttiğim maddenin 6. bendinde " Değeri 300 EURO'yu geçmemek üzere gerçek bir kişiden diğerine gönderilen veya yolcular tarafından ithal edilen hediyelik eşya," da vergiden muaftır. Bu hükmün uygulanması için gönderenin tüzel kişi (şirket değil) gerçek kişi olması gerekir.

Peki yaptığımız alışverişler bu değerleri geçerse ne olur? 5458 Sayılı Yasanın 175. Maddesi yollaması ile aynı yasanın 58 ila71 Maddeleri gereğince ticari nitelikli eşya kabul edilerek beyan usulüne tabi hale gelecektir. Beyanın usulü anılan maddelerde açıklanmış. Vegilendirilmesi ise alınan eşyanın niteliğine göre değişmekle birlikte genel bir oran olarak %10 oranında gümrük vergisine tabi olmakta, bunun üzerinde bir miktar damga vergisi eklenmektedir.

Umarım yararlı olmuştur. Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili serhat35,

Dediğin gibi yapmış olduğum alışveriş kargo bedeli dahil 100 Euro'nun altında. Umarım ek bir masraf çıkmaz.

>Umarım yararlı olmuştur.

Bu aydınlatıcı bilgileri bir hukukçudan duymaktan daha yararlı ne olabilir. Gerçi avukat iseniz benden danışmanlık ücreti isteyebilirsiniz şimdi. :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gümrük mevzatı gerçekten çok karışık. Bir hukukçu olarak çok fazla zaman ayırıp inceleme fırsatım olmadı ancak; 5458 Sayılı Gümrük Kanunun 167/4 Maddesi gereğince "değeri 100 EURO yu geçmeyen eşya" gümrük vergisinden muaftır. Maddede malın değeri dendiği için kargo bedeli bu miktara dahil edilmez diye düşünüyorum, ancak gümrük memurlarının bir kısmı hukukçu olmadığı için siz iyiyatlı davranıp kargo dahil 100 EURO yu geçmeyin derim. Sizin yaptığınız alışveriş zaten bu değeri geçmiyor.

Gümrüktekiler kargo bedeli de dahil diyorlar. Benim başıma geldi. 95 Euroluk bir ürünü kargo bedeliyle birlikte 118 euro ya aldım. 100 euro yu geçtiği için gümrük, ötv, kdv, pul vs ödedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bu siteden yaptığım alışverişte gönderilen eşya 14 günde elime ulaştı. İstanbul' dan giriş yapıldığı için bu süre orada iseniz 3-4 gün daha kısalabilir.

Ek bilgi olarak yukarıda belirttiğim maddenin 6. bendinde " Değeri 300 EURO'yu geçmemek üzere gerçek bir kişiden diğerine gönderilen veya yolcular tarafından ithal edilen hediyelik eşya," da vergiden muaftır. Bu hükmün uygulanması için gönderenin tüzel kişi (şirket değil) gerçek kişi olması gerekir.

Peki yaptığımız alışverişler bu değerleri geçerse ne olur? 5458 Sayılı Yasanın 175. Maddesi yollaması ile aynı yasanın 58 ila71 Maddeleri gereğince ticari nitelikli eşya kabul edilerek beyan usulüne tabi hale gelecektir. Beyanın usulü anılan maddelerde açıklanmış. Vegilendirilmesi ise alınan eşyanın niteliğine göre değişmekle birlikte genel bir oran olarak %10 oranında gümrük vergisine tabi olmakta, bunun üzerinde bir miktar damga vergisi eklenmektedir.

Umarım yararlı olmuştur. Saygılarımla..

100 EURO kotayi gecme durumlarinizda saticidan rica edersiniz, paketin ustune hediye vs oldugunu yazar.

presportsdan yaptigim en son alisveriste (100 euro yu gecmiyordu gerci) siparis esnasinda rica etmistim.

paketin ustune "GIFT, TABLE TENNIS EQUIPMENT" yazmislardi.

bu yolu tavsiye ederim, e-bay da da ise yarar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gümrük Kanunu 4458 Sayılı Yasa olacak maddi bir hata yapmışım, düzeltirim.

Ertan Bey; 4458 Sayılı Yasanın hükmü bence açık, "değeri 100 EORU' yu geçmeyen eşya" diyor. Malın değerinden anlaşılması gereken satış değeridir. Nakliye ücretinin bu değere dahil edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak size yapılan uygulamanın yasal dayanağının 4458 Sayılı Yasanın 27/e bendi olabilir. Bu hükme göre, malın gümrük değeri belirlenirken ithal eyşanın fiilen ödenen veya ödenecek fiyatına, ithal eşyanın Türkiye' deki giriş liman veya yerine kadar yapılan nakliye ve sigorta giderleri de ilave edilecektir. Kanımca gümrük memurları yasayı yanlış yorumladıkları için ticari eşya olmayan 100 EURO sınırına da ithal eşyaymış gibi, ticari sınıfına sokarak malın satış değerine bir de nakliyeyi ekliyorlar. Sizden haksız kesilen gümrük ve diğer vergilerin, şayet süresi geçmediyse, vergi mahkemesine açılacak bir dava ile geri alınması mümkün olabilir diye düşünüyorum ancak atılan taş ürkütülen kurbağaya değer mi o biraz tartışılır. Gümrük mevzuatı özel bir saha ve gerçekten karışık. Bende bu vesile ile biraz olsun öğrenmiş oldum. Gümrük memurları bu karışık mevzuattan yararlanarak bir nevi krallıklarını ian etmiş durumdalar. Ticari olmayan eşyalar için gümrük memurları ile tartışmayı kimseye önermem. Yurt dışından ithalat yapanlar ise zaten gümrük komisyoncuları ile çalışmak zorundalar.

Hüseyin Bey;

167/a-6 Maddesine göre " Değeri 300 EURO'yu geçmemek üzere gerçek bir kişiden diğerine gönderilen veya yolcular tarafından ithal edilen hediyelik eşya, " vergiden muaftır. Bunun için iki şart vardır, 1- eşya yurt dışından gönderiliyorsa göndericisinin gerçek kişi olması gerekir. Yani şirket, dernek, vakıf vs olamaz. 2- yolcu yurda girişte hediye olarak ancak 300 euro değerinde eşyayı yanında getirebilir. Yani somut olarak yurt dışından posta ile gönderilen eşya şahıs tarafından ticari olmaksızın gönderilmiş ise 300 euro nun altında kalan eşyaya vergi uygulanmaz. Şirket gönderiyorsa üzerinde hediyedir bile yazsa 100 ila 300 arasında bile kalsa vergi içine girer, diye düşünüyorum. Kanımca presporta gönderi için yazdırılması gereken, eşyanın şirket değilde şahıs tarafından postaya verilmesini ve belgelerin buna göre düzenlenmesini istemektir. Bunu da yaparlar mı bilemiyorum. Zira kendi ülkelerinde başları ağrıyabilir.

Çok uzattım galiba.. Yardımcı olabildiysem sevinirim..selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gümrük Kanunu 4458 Say?l? Yasa olacak maddi bir hata yapm???m, düzeltirim.

Ertan Bey; 4458 Say?l? Yasan?n hükmü bence aç?k, "de?eri 100 EORU' yu geçmeyen e?ya" diyor. Mal?n de?erinden anla??lmas? gereken sat?? de?eridir. Nakliye ücretinin bu de?ere dahil edilmemesi gerekti?ini dü?ünüyorum. Ancak size yap?lan uygulaman?n yasal dayana??n?n 4458 Say?l? Yasan?n 27/e bendi olabilir. Bu hükme göre, mal?n gümrük de?eri belirlenirken ithal ey?an?n fiilen ödenen veya ödenecek fiyat?na, ithal e?yan?n Türkiye' deki giri? liman veya yerine kadar yap?lan nakliye ve sigorta giderleri de ilave edilecektir. Kan?mca gümrük memurlar? yasay? yanl?? yorumlad?klar? için ticari e?ya olmayan 100 EURO s?n?r?na da ithal e?yaym?? gibi, ticari s?n?f?na sokarak mal?n sat?? de?erine bir de nakliyeyi ekliyorlar. Sizden haks?z kesilen gümrük ve di?er vergilerin, ?ayet süresi geçmediyse, vergi mahkemesine aç?lacak bir dava ile geri al?nmas? mümkün olabilir diye dü?ünüyorum ancak at?lan ta? ürkütülen kurba?aya de?er mi o biraz tart???l?r. Gümrük mevzuat? özel bir saha ve gerçekten kar???k. Bende bu vesile ile biraz olsun ö?renmi? oldum. Gümrük memurlar? bu kar???k mevzuattan yararlanarak bir nevi krall?klar?n? ian etmi? durumdalar. Ticari olmayan e?yalar için gümrük memurlar? ile tart??may? kimseye önermem. Yurt d???ndan ithalat yapanlar ise zaten gümrük komisyoncular? ile çal??mak zorundalar.

Hüseyin Bey;

167/a-6 Maddesine göre " De?eri 300 EURO'yu geçmemek üzere gerçek bir ki?iden di?erine gönderilen veya yolcular taraf?ndan ithal edilen hediyelik e?ya, " vergiden muaft?r. Bunun için iki ?art vard?r, 1- e?ya yurt d???ndan gönderiliyorsa göndericisinin gerçek ki?i olmas? gerekir. Yani ?irket, dernek, vak?f vs olamaz. 2- yolcu yurda giri?te hediye olarak ancak 300 euro de?erinde e?yay? yan?nda getirebilir. Yani somut olarak yurt d???ndan posta ile gönderilen e?ya ?ah?s taraf?ndan ticari olmaks?z?n gönderilmi? ise 300 euro nun alt?nda kalan e?yaya vergi uygulanmaz. ?irket gönderiyorsa üzerinde hediyedir bile yazsa 100 ila 300 aras?nda bile kalsa vergi içine girer, diye dü?ünüyorum. Kan?mca presporta gönderi için yazd?r?lmas? gereken, e?yan?n ?irket de?ilde ?ah?s taraf?ndan postaya verilmesini ve belgelerin buna göre düzenlenmesini istemektir. Bunu da yaparlar m? bilemiyorum. Zira kendi ülkelerinde ba?lar? a?r?yabilir.

Çok uzatt?m galiba.. Yard?mc? olabildiysem sevinirim..selamlar..

gelen paketi attim, ama sahis ismi vardi, sirket ismi yoktu. presports adina gelmiyordu diye hatirliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 38 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..