Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce çinliler Neden Bukadar Iyi

Guest saraç

Recommended Posts

Ben nüfusun etkisinin olduğunu düşünmüyorum çünkü Çinden önce İsveç vardı ki Çin nüfusunu düşününce dev de kulaklar.Waldner ve Persson gibi 2 müthiş oyuncu çıkardılar ve şimdi de Karlsson var.Çin deki insanlar masa tenisini ata sporları olarak kabullenmişler ve bu sporda tek olmayı kafaya koymuşlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben nüfusun etkisinin olduğunu düşünmüyorum çünkü Çinden önce İsveç vardı ki Çin nüfusunu düşününce dev de kulaklar.Waldner ve Persson gibi 2 müthiş oyuncu çıkardılar ve şimdi de Karlsson var.Çin deki insanlar masa tenisini ata sporları olarak kabullenmişler ve bu sporda tek olmayı kafaya koymuşlar.

Ona bakarsan 100 senede bir iki tane dünya çapında masa tenisçi her ülkeden çıkabilir. Yanılmıyorsam Türkiye'de de bir zamanlar Vasil Alexandridis dünya çapında idi veya ona yakın. Şöyle düşün: Bir okuldan üni. sınavında hiç Uçak müh.liğini kazanan çıkmayabilir ama Türkiye geneline bakarsak bir sürü çıkar değil mi? Dolayısıyla nüfus önemli:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ona bakarsan 100 senede bir iki tane dünya çapında masa tenisçi her ülkeden çıkabilir. Yanılmıyorsam Türkiye'de de bir zamanlar Vasil Alexandridis dünya çapında idi veya ona yakın. Şöyle düşün: Bir okuldan üni. sınavında hiç Uçak müh.liğini kazanan çıkmayabilir ama Türkiye geneline bakarsak bir sürü çıkar değil mi? Dolayısıyla nüfus önemli:)

Bende Tanju bey'e aynen katılıyorum. Nüfus oranıyla kıyaslandığında tabi ki nüfusu çok yüksek olan ülkeden daha çok oyuncu çıkma yüzdesi daha yüksek olur diye düşünüyorum. Birde bu spor adamların ata sporları olursa oran daha da artar.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Tanju bey'e aynen katılıyorum. Nüfus oranıyla kıyaslandığında tabi ki nüfusu çok yüksek olan ülkeden daha çok oyuncu çıkma yüzdesi daha yüksek olur diye düşünüyorum. Birde bu spor adamların ata sporları olursa oran daha da artar.

Saygılar,

Sizin gibi usta bir sporcu ile bu konuda aynı fikirde olduğumuza sevindim.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1- Fiziksel-beyinsel ve karaktersel özellikleri; bir çoğu orta boy -masa tenisi için ideal boy- sportif çevik yapı hırslı karakter -keza japonların bu sporda niçin çinliler kadar başarılı olamadığının en önemli sebebi bence aynı sebepten Dünya Satranç Top listesi incelenirse ciddi sayıda Çinli tepeye yaklaşmakta uzak olmayan bir zamanda Satranç şampiyonu çıkartmaları şaşırtmamalı-- ayrıca Bireysel öne çıkma felsefesinin Çin de yaygınlaşmaya başlaması her ne kadar Komünist olsada Kapitalizmin bütün şirketleri ve yaşam özellikleri ile yaşandığı bir Çin görüyoruz. Bireyin Yüceltildiği bir aşamada Çin ! Masa Tenisi Şampiyonları Çin de Pop Star popülaritesinde tanınmakta.

2- İş yerlerinin-okulların hemen hemen çoğunda Masa Tenisi bulunmakta ve bizimkiler gibi çürümeye bırakılmamış ve aktif olarak kullanılmakta .

3-Çalışkan ve Disipline düşkünlükleri -Doğu Felsefelerinin çoğunu içermektedir masa tenisi-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

herkes felsefeden,vucut kaslardan,bazi arkadasalr boylarinin kisa olusundan bahsetmis...

gayet guzel yorumlar ama eklesem cok iyi olcak zaten onceden yazmistim fotgraf nasil ekleyebilirim diye cnku turk milleti olarak fotograf goruntu daha kalici etki birakiyor olaylari anlama konusunda...

cin halk cumhuriyetinde shenzhen sehrinde yasiyorum

bu sene 3. senem ama bunlarin hic bir onemi yok sizler icin fotolar cektim

kaslari yok ama bu cocuklar 4 yasinda basliyor bu ise bilmem anlatabildimmi

birde spor okullari yeni 2008 pekin olimpiyati basta olmak uzere butun dallarda altin madalya yani birincilik istiyolar sanirim 10 yillik olimpiyat rakamlarina goz atin bir ara

=spor salonlari aksama kadar dolu! neden?

bir dil bir insan demek ,ama bunun cincesi bir muzik aleti calabilmek ,bilgisayari daha iyi kullanbilmek ,guzel yazi yazabilmek,iyi bir spor yapabilmek de bir insan demek....

her 7-8 yas arasi cocuk ki benim komsularimin cocuklari da dahil sabhatan aksama kadar bunlarla ugrasiyolar siz buna disiplin dersiniz ben de cilginlik diyorum...

cocuklar cocuk gibi degiller daha cok makine gibiler ...bizler gibi is zevkine yaa eglencesine degil bilakis yasam mucadelesi...aksam eve donerken cocukla konusuyorum bana sadece annesinin zoru ile (merhaba de amcaya)cocuk haytindan bezmis...iyi bir sporcu YAO MING nba de oynuyor (her ne kadr oynayamasada)butun cocacola pepsi ayrica telefon reklamlarinda var

zaten masateniscilerimiz her yerde telefon simkart reklamlarinda ,futbolcu var avrupda otobuste dikkat ettim onada cekmisler bir tane...yani amac artik her seyde birincilik gencleri ozenti gostermek...

lutfen bana foto nasil yukleyebilcegimi soylyin ben size bir arsiv sunayim

adinida CIN VE CIN DISINDAKILER koyalim

ozamn belki beni daha iyi anliyabilirsiniz!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

futbol konusu su siralar butun herksin dilinde

bunu da ozellikle lise ve universite olmak uzere asiri ders saati ve odeve bagliyorlar

gencler bir futbol pesinde yarim saat koscaklarina daha az masrfli spor tercih ediliyor ama bu degildir ki 2 sene sonra cin takimi hla boyle olcak

bayan millli takimlari facia gibi...

ayrica bizdeki futbol anlayisi ve burdaki farkli

bizde FUTBOL SAHASI DEMEK BENIM TAKIMIM VE KARSI TAKIM ondan sonra iceriye giremz

ama burdaBIR SAHAYI 12 PARCAYA BOLUP HER KUCUK PARCADA 4 ER DEN 3 TAKIMLA GOLA ATAN CIKAR MANTIGI DEGISMELI OYUNboyle bir ortamda kondusyon olamayacagi icin futbol da olmuyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..