Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahtaya Göre Lastik Kesmek

Guest Progmantr

Recommended Posts

Isleyen demir isildar Haum, kese kese guzel yapmayi ogrenirsin, her an yaninda senin icin kesecek insanlari bulamazsin, ayrica ilk seferlerde azami itina gosterirsen, lastige de tahtaya da zarar vermezsin.
Haum,

isleyen demir isildar ama bir lastik olmus 50-60 milyon lira haum, kesersin yanlis olur verdigin o kadar paraya icin gider; birak isleyen demir isildasin haum; sen kalkip her ay yeni lastik kesmeyeceksinki hem; birak onu her ay kesip dograyanlar, ici gidenler dusunsun.. :lol:

senede kesecek 1 kisi bulsan yeterli ustelik..:)))

emin ol, insan istiyor, candir ceker

EJ bulasici bir hastaliktir haum, bir kere kesersen, bir sonraki kesecegin tarihi iple cekersin; sen bakma Arsun the because of EJ-disease even more frequently rubber changer'a; birak canin degisik seyler ceksin, lastik katliam etmek degil..:)))

Ha gayret vede cesaret bak ne güzel olacak

bunun cesaretle alakasi yok haum, gaza gelme dolmusa binme..:))))

.....

bugun basimdan gecen bir hikaye, biraz alakali bu konuyla..

gectigimiz hafta tibhar'in speedy soft d.tecs lastiginden almistim, bugun kesmeyi yarinda oynamayi planliyordum..

neyse.. bir anda EJ boceginin isirdigini farkettim, telasla lastik dograma islemine giristim..:))

bendeki eski tahtama yapistiracaktim.. ilk kez yapistiracagim icin normal yapistirici kullandim.. ne oldu begenirsin???

..

lastik tahtaya yapismamakta oyle israrliki.. yapistiriyorum yapistiriyorum, cart diye atiyor lastigi tahta.. kafayi yedim..

carbo tahtama yapistirmayi denedim, yapisti.. ama ben bu lastigi eski tahtamda istiyordum, cunku muhabbet olsun diye almistim, birkac vurup, su anda kullandigim tahtaya donecektim yarin..

soktum carbodan..

uhuyu koydum yeniden..

...

yapismadi yine..

speed glue koydum denedim olmadi.. bol koydum olmadi.. bir anlam veremiyorum dogrusu bu olaya bir turlu..

birkac degisik lastik denedim tahtanin ayni yuzune; cart diye yapistilar.. soktum birer birer onlari tabii..

EJ kardes bana yeni speedy soft lastigimin o yuzde olmasini emrediyordu..

icimdeki sese kulak verip, tekrar denedim.. olmadi.. olmadi..

...

sonra lastigin uzerindeki uhu parcaciklarini temizlemeye giristim, lastik yeni gibi olsun da yarin antremanda millete de sorarim ve bir cozum bulunur dusuncesiyle..

bende tibhar ozel uhu cikarticisi var, cart diye cikariyor uhuyu.. surdum lastige..

ne oldu begenirsin..

lastigin sungerinde 6-7 yerde oyuk var su anda.. :kizgin: ilk oyugun olusmasindan sonra iyice sinirlenip, bari olmusken paramparca olsunda kullanamayim dedim.. dedigim gibi 6-7'ye cikardim.. bu oyuklar, hani gokten tas duser de yerde oyuk olusur ya, ona benziyor.. simdi benim icim gitti gul gibi lastigime.. mahvettim oturuyorum..

....

demeye calistigim lastik kesmeyle her is bitmiyor haum.. bir de yapistiracaksin..

yapistiracaksin, mesela hava kabarciklari olusacak, ustune 5-6 kitap koyup bekleteceksin olmayacak.. hani sokup bir kere daha yapistirayim ama bu kez dikkatli olayim dediginde, lastigin uzerindeki uhu parcaciklarini goreceksin hadi sokup atayim diyeceksin.. sokup atarken sungeri de bir sekilde parca pincik etme sansin var..

benden soylemesi..

Dada the incompetent rubber cutter

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yav arkadaşlar yapmayın :o:

benim iki adet yeni lastiği kesip yapıştırmam, zamkın kuruma süresi hariç diyelim, 1'erden iki dakika sürüyor.

siz ne yapıyorsunuz yahuuu???

falçata malçata hikaye; alın doğru düzgün bir makas, kesin gitsin, alt tarafı bi lastik, elinizi korkak alıştırmayın ya... kenarlarını da zımparalayın Ertan Bey'in yazdığı gibi... :bonus:

Ping the fast cutter Pong

P.S. lastikten zamk çıkarmak için de ütü metodunu kullanın. lastiğiniz ilk günkü gibi tertemiz olur. :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim iki adet yeni lastiği kesip yapıştırmam, zamkın kuruma süresi hariç diyelim, 1'erden iki dakika sürüyor.

ben 20 saniyede dogru duzgun kesebildim lastigi bugun ping the fast cutter pong, ne haber.. :lol: gel gor ki, yapistirmada batirdim olayi..

simdi bu utu metodu nedir diye sorsam, kendime extra masraf mi cikarmis olurum? :lol:

nedir bu utu olayi allah askina ping the adviser pong? anlat da bilelim..

Dada the good learner

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben 20 saniyede dogru duzgun kesebildim lastigi bugun ping the fast cutter pong, ne haber..

ben 1 dakikada hem kesiyorum hem yapıştırıyorum, diye yazmıştım. lastiği yapıştıramadıktan sonra istediğin kadar kes, ne işime yarar ki? :fildir:

ayrıca lastiği yapıştırmadan kesmeyi de nasıl becerdin, ayrıca takdir ettim <_<

ütü metodunu başka bir başlık altında irdelemem gerekiyor... evde uygun bir ütü varsa (yani eşinden, annenden falan dayak yemeden kullanabileceğin atıl bir ütü varsa demek istiyorum :lol: ) fazla bir masrafı yok. ama sen lastikleri yakarsan, o ayrı mesele...

Ping the iron method utilizer Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ayrıca lastiği yapıştırmadan kesmeyi de nasıl becerdin, ayrıca takdir ettim

tabii yapistirmadan da kesmek mumkun, kalemle ciz kesecegin bolgenin dis hatlarini, sonra kes, sonra yapistir..

ama ben dedigin gibi yapmadim.. basimdan gecenleri anlatirken bazi zaman hatalari yapmisim hikayemde, dedin farkina vardim.. :lol:

aslinda ben carboya yapistirip da kestim.. sonra tekrar soktum carbodan.. tekrar denedim johanssonda.. ama daha fazla girismedim lastige.. cunku tahmin etmistim en sonunda carboya tekrar koyacagimi..:))

Dada the proper rubber trimmer

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tekrar denedim johanssonda.. ama daha fazla girismedim lastige.. cunku tahmin etmistim en sonunda carboya tekrar koyacagimi..:)) 

Abi, benim tahminim johansson tahta sana darilmis, carbo kullana kullana uzmussun onu, lastik tutmaz hale gelmis, o artik yaramaz sana, sen istersen onu bana sat... ;):

Bu arada Ping the iron method utilizer Pong'un ucretli tavsiyelerine yine son veriyorum ve utu konusunu da aciyorum burda arkadaslar, lutfen beni izlemeye devam edin.

Utu metodu: Dayak yeme riskiniz omayan utuyu temin ettikten sonra standart bir beyaz A4 kagidi (gramaj onemli degil, 80g'liklardan olur :))) yapistiriciyi cikaracaginiz sunger tarafinin istine koyun, utuyu dusuk sicaklik ayarinda isitin, sonra sunger uzerinde dolastirin, bir yerde uzun sure tutmayin, yapistirici kagit uzerinde gorunur hale gelir... Bunun kagit kullanmadan yapilan versiyonu da var ama o hem utuyu batirmasi yuzunden dayak riskini arttirir hem de sungeri yakma ihtimaliniz artar.

Yaa, iste boyle Ping... Ben demistim beni izlemeye devam edin diye...

Arsun the king of free of charge tips

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli Forum Üyeleri,

ucuz olacak diye asla taklit metodlara kanmayınız; masa tenisiyle ilgili hertürlü metodun püf noktası bende :)

alelacele ve üstünkörü yazılmış, işe yararlığı test edilmiş ama onaylanmamış metodlar size sonuçta çok pahalıya patlayacaktır.

bana, ufacık, küçüçük, miniminnacık bir ücret ödemekten kaçınayım derken evdeki lastiklerinizden olmayın.. <_<

şimdi burası alakasız bir başlık olduğundan gerçek ütü metodunu burada anlatmıyorum..

pek yakındaaaa, hakiki ütü metodu, kendi başlığı altında. hem de resimli olarak....

Ping the genuine method teller Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada bu hakiki ütü metodunu ben de merak etim, nitekim glue sökerken 3-5 oyuktan aşağısı kurtarmıyor. selamlar.

Gordun mu Ping, neler yaptin, oldu mu simdi... Sen bakma Haum Ping the genuine method teller Pong'a, benim soyledigimden farkli bir sey demeyecek aslinda, belki sadece resimlerle susler, biraz goz boyar, ne de olsa onun tavsiyeleri ucretli... :D: Yani eger elinde eski ve epeyce yapistirilmis bir lastigin varsa bir benim yazdiklarimi test et, ise yaradigini gorursun. Ama ben de merak ettim Ping the master of costly advices ne soyleyecek ekstradan... <_<

Arsun the en bi genuine method teller

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bana, ufacık, küçüçük, miniminnacık bir ücret ödemekten kaçınayım derken evdeki lastiklerinizden olmayın.. 

şimdi burası alakasız bir başlık olduğundan gerçek ütü metodunu burada anlatmıyorum..

pek yakındaaaa, hakiki ütü metodu, kendi başlığı altında. hem de resimli olarak....

:lol::lol:

Sen bakma Haum Ping the genuine method teller Pong'a, benim soyledigimden farkli bir sey demeyecek aslinda, belki sadece resimlerle susler, biraz goz boyar, ne de olsa onun tavsiyeleri ucretli...

hayir ucreti bilsek birseyler dusunecegiz oluru hakkinda.. ama soylemiyorda.. acaba en sonunda bir cek yazin da hesabi toplayip kapatalim mi diyecek ping? :lol:

bence nerede ucretsiz yontem oraya yerlesmeli..:)) arsun takibindeyiz..

........

bu arada ben kizmis utuyu lastigin uzerine koyma olayina biraz karsiyim..

Dada who can't endure suffering rubber

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arsun abi kusura bakma ben senin ütü metodunu okumamışım ama yine de el elden üstündür. Eğer ping-pong daha müsait birşeyler yazarsa biz de bizim için kârlı olanı uygularız.

bu arada Ozan abiye de teşekkürler. şu lastikler gelsin de bakalım. Herifler 12 gün oldu daha ulaştıramadılar şu lastikleri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet presports.com dan

ve bugün elime ulaştı. yani Ankara'ya eve teslim 14 tam gün alıyor.

ama Sriver Fx 21.5 dolar idi promosyon süresinde bilmiyorum şimdi nasıl....

ayrıca ulaşım ücreti de sıfır.

bir de bu vrocosports.com'dan 1 haftada elinize geliyor. yalnız 6-7euro gibi bişey ulaşım ücreti var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

simdide ellerinde sardius tahta varmis, 45 pound istiyorlar.. hani denesekmi bilmemki..:)))

posta ucreti istemiyor olmalari biraz muamma gibi gorunuyor bana; ama baksana senin eline ulasmis lastiklerin; bana her site muamma gorunuyor zaten..:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geriye tek bir soru kalıyor: lastikler korsan olabilir mi? valla olabilir de bilemeyeceğim ama internet üzerinden de korsan satış yapılabileceğini sanmıyorum. bunun denetimi olsa gerektir diye de düşünüyorum.

işin ilginç kısmı tam bu lastiklerin elime geçtiği gün Malezya'nın her tür teker ve lastik üretiminde önde olduğunu duydum, umarım benim lastikler de Malezya yapımı değildir.

ps: presports.com malezya şirketi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 years later...

bende 2 raket vardı (hazır birı dunlop un tek yıldız olanı diğeri stag ***** stag ın tahta kırıldı dunlop un ise lastikleri yırtıldı stagın lastikleri söktüm ama dunlop un lastiklerinin bi tarafında sünger hiç çıkmadı çıkaramadım bi tarafı çift sünger olsa sorun olurmu

ha birde lastıklerini düzgün kestirmek isteyenler tahtayı kalıp alıp kalemle lastiği çizsinler matbaaya götürsünler onlar kesiyo ;D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 years later...

Bu başlığa yazarken ufak bir ikileme düştüm.

Soracağım soru için yeni bir başlık açsam, "forumda araştırma yapmadan" armut piş ağzıma düşçülük olacaktı.

Kökü 2004 senelerine kadar dayanan ve son girişin 5 yıldan fazla olduğu bir başlığın altına yazmak ta "hortlatmak"...

Neyse, ben yine kendime göre uygunu seçip, hortlatmayı seçtim. Ne de olsa içinde birçok bilgi olan bir başlığın hortlaması zaten iyidir!

Geçelim sorulara:

1) Daha önceden aynı tahtaya göre kesilmiş olsa da raketten sökülmüş bir lastiği tekrar aynı rakete yapıştırırken kaydırmamak ve her noktadan tam oturtmak için bildiğiniz bir taktik var mı?

2) Bu başlık altında da tartışıldığı üzere, makas mı falçata mı konusu vardır. Ben birkaç kişiden özellikle pütürlü lastikleri makas ile kesmemek gerektiğini duydum. Nedir bu işin aslı? Niçin özellikle pütürlü, makasla kesilmesin?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..