Jump to content
Masatenisi.org Forum

2024 Dünya Takımlar Masa Tenisi Şampiyonası

Recommended Posts

16 - 25 Şubat 2024 tarihlerinde Güney Kore'nin Busan kentinde başlayan turnuvada bazı sürpriz sonuçlara şahit oluyoruz. Özellikle Çin - Hindistan kadın milli takımlarının maçları büyük sürprize sahne olmuştu. Turnuvadan dikkatimi çeken bazı maçları atıyor ve sizlerin de bu başlığa katkılarını bekliyorum arkadaşlar :) 

• Beğen 4
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hintli oyuncular beni değil Çinlileri bile şaşırttılar. Japon oyuncu karşısında ki gevşemese maçı alacak kendi kendine yenildi diyelim. Bu Hintli oyuncuların oyunu çok değişik yorumları kaldırır. Ben pütür mü antimi kullandıklarını bile anlayamadım desem iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazıları süngersiz uzun pütür( Manika Batra, Grass D-Techs ) ve forhendlerinde Tenergy varyasyonları kullanıyor. Bazıları da süngerli, sürtünmesiz anti kullanıyor...Hepsi masaya yakın oynuyorlar.

Ayhika, forhendinde kısa pütür kullanıyor;  bekhendi sürtünmesiz anti.Yukarıdaki Sun Yingsha maç videosunun fotoğrafında da kısa pütürü ( belki Dr. N-Killer ) görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuva bugün itibariyle bitti. Ancak en şaşırtıcı sonuçları gördüğümüz Hindistan - Çin maçında aklım benim. Dünyadaki farklı ülkelerin teknik isimleriyle konuştuğumda Çin'in mevcut oyun tarzına benzer bir tarzla onları yenmenin imkansıza yakın olduğunu düşünüyorlardı ve son yıllarda da deyimi yerindeyse tersine mühendislik diyeceğim bir tarzda oyuncu profillerinin artışını görüyoruz. Mattias Falck, Ayhika gibi oyuncular tesadüfen bu noktalarda değil, Çin'le rekabet etmek isteyen teknik isimlerim planlarının bir ürünü. 

Bunun yanı sıra, bu turnuvada da artık diğer ülkelerin Çin'le rekabet adına herşeyiyle seferber olduğunu, çok ciddi çalıştığını görüyorum. Aradaki fark artık nispeten daha az.
Turnuvada ayrıca Güney Kore - Çin erkek Milli Takım maçı inanılmazdı, ki bu başlıkta bu maçları eklemem gerekiyor kesinlikle, linkleri alta bırakıyorum :)

• Beğen 3
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin erkek takımına bakıyorum, Fan ile ayaktalar. Fan’ ı yıpratırlarsa, şu andan sonra  Çinlilerin işi zora girer ve sıradanlaşırlar. Çinde Fan, Ma yı nasıl sıradanlaştırdıysa Çin oyuncular dünya genelinde sıradanlaşır.  Hintli kadın oyuncular gevşemezse Çinli oyuncuları sıradan oyuncular haline getirebilir. Çin hegemonyasının bu kadar sallayanı olursa sapır sapır dökülür. Çok ilginç maçlar olmuş. Hintli hanımlar masatenisi mutfağına kafadan girdiler. Hayılısı artık ortalık az şenlensin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..