Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Ayakkabısı Temizliği

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Tarih: 05.12.2023 Saat: 14:05, beşyüziki yazdı:

Sayın Anıl Çınar Çiçek, 

Böyle olmuyor ama; bi dahaki sefere oturmaya da bekleriz.

Hem belki misafirliğe, Lezoline'larınızı yıkar da, mis gibi giyer, öyle gelirsiniz. Girerken ayakkabılarınızı çıkarmanıza da gerek yok, öyle girebilirsiniz...Ellerinizi yıkayacaksanız, lavabo sağ tarafta; işiniz bitince de, kapının arkasına asılı, soldaki havluyla kurulanabilirsiniz; misafir havlusudur o.

Sayın beşyüziki forum sohpet sayfasına takılacağım diyordunuz fikrinizden vaz geçip millete takılayım daha mı kolay olur diyorsunuz. İflah olmaz bu. Ben size en azından şu gerçeği söyleyeyim.........kimse size  misafiliğe gelmez. Önlerine bir kahve atarsınız bitirene kadar da kahveyi zehir edersiniz. Soldaki misafir havlusuymuş.. Olmadı bu ben gelirsem havlumu yanımda getiririm benim için daha sağlıklı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, beşyüziki yazdı:

Sayın bellek,

Sohbet sahifesinde yazma bahsini hatırlattığınız için size çok teşekkür ederim, neredeyse unutmuştum.  

Sayın bellek,

Bir yaşıma daha girdiğimi mecazi de olsa ifade etmeme izin veriniz. Bu coğrafyada, bu kuşaklar, kitaplar ve filimlerle geçirmiş olduğum bunca seneye rağmen, dilimizde ''önüne kahve atmak'' diye bir deyimin kullanıldığına ilk kez tanık oluyorum. Kısmette bu da var imiş. 

Sayın bellek, gittiğiniz yerlere, yanınızda kendi havlunuzu da götürmenizin, o soldaki misafir havlusundan istifade etmenize bir mani teşkil edeceği kanaatinde olmadığımı, kimsenin de böyle bir kanaat taşımadığını bilmenizi isterim. Elbette, burada teklifin mevcut, ısrarın ise namevcut olduğu gözünüzden kaçmamıştır. ''Yerçekimi'' kavramıyla ifade ettiğimiz ve masa tenisinde de kendisinden ziyadesiyle istifade ettiğimiz olgu ,varlığını sürdürdükçe, kapının arkasındaki o havlu, o soldaki çengelde, bir müddet daha  asılı kalacağa benzer...

IMPERIAL Wilfried Lieck

RITC 729 1,5 mm. Kırmızı

RITC 837 0,6 mm. Siyah

Sayın beşyüziki sadece sizin istekli gibi olduğunuz sohpet sayfasında konu açarım hatırlatmasıydı.

Geleyim kahve atma olayına.Sizin yazınıza denk geldi. Bende birisinden ilk duydum paylaşayım dedim. Bilen birileri varsa bilgileniriz babından. Bende bu arada faydalanırım diye düşünmüştüm ama olmadı.

Sohpet kısmında konu açma iştahım yok şimdilik seyirci durumundayım. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Tarih: 24.11.2023 Saat: 15:58, Anıl Çınar Çiçek yazdı:

Kolay gelsin herkese öncelikle sizlere bir sorum olacaktı.Butterfly Lezoline Nine masa tenisi ayakkabım var ve yeni aldım şimdilik temiz ancak ilerde kirlendiği zaman nasıl temizleyeceğim hakkında hiçbir fikrim yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi günler dilerim :)

Hayırlı olsun, en önemli şey havalandırma. Her kullanımdan sonra nemi almak ömrü uzatır. Bunun için içine nem tutucu şeyler koyabilirsiniz. Temizlik için bazı ayakkabılar makineye atılabilir ama yıkamak her ayakkabı için uygun değil ben sabunlu bezle siliyorum arada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski, kullanmadığımız bir diş fırçasının, hele de sertçe olursa, ayakkabı temizliği bahsinde bir hayli faidesi oluyor, gördüm. Sabun ile de pek güzel köpürür, dipli bucaklı, köşelerine möşelerine, aman yuvarlanıp da katlanan yerlerine, tabanının derinliklerine...Tekrar tekrar, tekrar tekrar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 24.11.2023 Saat: 15:58, Anıl Çınar Çiçek yazdı:

Kolay gelsin herkese öncelikle sizlere bir sorum olacaktı.Butterfly Lezoline Nine masa tenisi ayakkabım var ve yeni aldım şimdilik temiz ancak ilerde kirlendiği zaman nasıl temizleyeceğim hakkında hiçbir fikrim yok bana yardımcı olabilirseniz...

Sayın Anıl Çınar Çiçek,

Evvela, eklemeliyim ki, hiç bir ayakkabı ''ilerde'' kirlenmez. Şüphesiz, dilimizde böyle bir kullanım elbette vardır; öyle söyleriz ve öyle söylemelere öyle alışmışızdır ki, ''ilerde''nin içinde hiç olmadığımızı, daima şimdi-burada olduğumuzu dikkatimizden kaçırıveriririz. Aslında o an yatakodasında, yatakta mışıl mışıl uyurken, kendini rüyasında kimbilir nerelere  gittiğini gören, oralarda ne maceralar yaşayan ve durumunun ayrımında olmayan, uykuda, rüyalar gören biri misali.

Ne ileride, ne geride, bir an gelir, Lezoline'larımıza bir bakış atarız. Akabinde bunu, bizde oluşuveren şöyle bir ''kanı'', yaptığımızı, hemencecik şöyle bir yorum izler: ''Kirlenmişler''...Ve ''Yıkasam iyi olacak''lar, ''Eski diş fırçaları iyi bu iş için''ler falan, zaten ''Kirlenmişler''in ardısıra, Boğaz tırafiğinde sıkışmış misali, peşisıra beklemektedirler...Bir basılmamış bilgisayar tuşları dizisi halinde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 39 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..