Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yardım lazım

Recommended Posts

11 saat önce, BassistGTG yazdı:

Eskiden xiom Musa lastikli kombo raket kullanırdım yeni raket alacağım bütçem daha kısıtlı ve istediğim raketin parası 2300tlyi geçmemeli bol spin ve hızlı olacak şekilde bütçemi aşmayacak bir raket önerirseniz çok sevinirim 

Tahtan duruyormu yada direk yeni raket mi alacaksın ve tahtan duruyorsa sadece neden lastik almıyorsun ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın BassistGTG,

Yurt içinde malzeme satan bütün siteleri, artık, siz deyiniz  o org, ben deyeyim bukom, ümitsizce tetkik etdim; lakin, piyasada, andığınız fiyat ve efsafta malzeme olmadığı neticesine ulaştım. Belki kullanılmış ürün satan bazı sitelerde andığınız fiyat ve efsafta malzemeler mevcutdur, lakin o da belki...Belki diyorum, o da kendimi, hiç olmaması ihtimaline karşı  bir nebze müdafaa edebileceğime dair, için için bir inanç besliyor olmamdandır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, beşyüziki yazdı:

Sayın BassistTGT,

Yurt içinde malzeme satan bütün siteleri, artık, siz deyiniz  o org, ben deyeyim bukom, ümitsizce tetkik etdim; lakin, piyasada, andığınız fiyat ve efsafta malzeme olmadığı neticesine ulaştım. Belki kullanılmış ürün satan bazı sitelerde andığınız fiyat ve efsafta malzemeler mevcutdur, lakin o da belki...Belki diyorum, o da kendimi, hiç olmaması ihtimaline karşı  bir nebze müdafaa edebileceğime dair, için için bir inanç besliyor olmamdandır.

Yaklaşık kaç para bütçe lazım ve biraz alakasız olacak folyo temizleyici kılıf her şeyi doğru yapsam bir lastik ne kadar süre kalitesini korur ona göre bütçe arttirabilirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın BassistGTG,

Şayet lasdiklerinizi ışığa göstermez, güneş altında bırakmaz, mesela market poşetine güzelce sarıp,havayla temasını aza indirgerseniz, oynadıktan sonra da lasdik yüzeyini ıslak pamuk, ıslak kaat mendil ya da nemli kumaşla nazikçe silip tozunu püsürünü alırsanız, lasdiğinizi yaklaşık 80-100 saat kullanabilirsiniz....Size bağlıdır, keseyi de açılabildiği kadar açmak gerekir. Mesela Butterfly Dignics 09C lasdiği pek de bahalıdır, lakin öyle bir karışımla imal edilmişdir ki, emsali diğer lasdiklerden %150 daha uzun ömre sahip olduğu söylenegelmektedir.

Bununla kalsa gene iyi; bununla da kalmamakta, bazı purofesyonel oyuncuların her, bazılarının ise bir kaç maçta bir lasdiklerini değişdirip, yepyeni lasdikler takdığı da söylenegelmektedir. Söylenegelmekte olmakla kalsa gene iyi, ilaveten bu, bilinegelmektedir de. Bilinegelmekte olsa yine iyi; purofesyonel oyuncular, ambalajından çıkmış lasdikleri yapışdırıp, katır kutur kesip, birer ikişer saat oynadıktan sonra, söküp, yenisini kuşanmaktadırlar. O puroların keseleri açıkdır, ekseriyetle cümlesinin suponsorları vardır, bu bahste, hayretten, adeta gözlerimizi yuvalarından oynatacak davranışlar sergilemektedirler. Lakin iyi antireman da yapmakta, masa antiremanı dışında hergün ya da 3 günde bir, 12-14 km. düşük tempo koşu da yapmaktadırlar; başka fiziksel çalışmalar da cabası.

Yani Sayın BassistGTG,

Yaklaşık kaç para bütçe lazım olduğunu gayrı siz buradan çıkartınız. Her halukarda, kesenin ağzının açılabildiği kadar açılması zarureti zaten tabak gibi ortada. Aslında, ortada bir zaruret falan da yok, gerekeni ayrımsıyor, sonra da yapıyorsunuz... Ya da yapmıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 08.10.2023 Saat: 21:08, BassistGTG yazdı:

Eskiden xiom Musa lastikli kombo raket kullanırdım yeni raket alacağım bütçem daha kısıtlı ve istediğim raketin parası 2300tlyi geçmemeli bol spin ve hızlı olacak şekilde bütçemi aşmayacak bir raket önerirseniz çok sevinirim 

Daha önceden combo raket kullandıysanız inşallahtahtanız vardır sadece lastik alırsınız. Değilse...

Çeşitli sitelerden Combo Raket olarak aratabilirsiniz. Bunun haricinde fiyat olarak Donic Acuda serisi lastikleri incelemenizi öneririm f/p açısından. Tahta olarak da Donic ve Yasaka nın ürünlerinden uygun fiyata (hızlı istiyorsanız karbon katmanı olsun) bulabilirsiniz. yine de 2300tl ye ürün bulamayabilirsiniz ama şu anda 3000-3300 bandına düzgün birşeyler bulunabilir. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama bence xıom musadan sonra iyi gelecek lastiği iyi bir şekilde tahmin edebiliyorum ben olsam ya XIOM ASİA DF YADA XIOM ASİA ALIRDIM mükemmel lastiklerdir hem oyun gelişiminde yardımcı olur hemde musadan kat kat hızlı ve spinlidir  ben olsam xıom asia alırdım benımle iletişime geçebilirsin ben bazı ürünleri ucuza alıyorum istresen 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 13.10.2023 Saat: 22:18, berhan batu yazdı:

hocam lastik nasıl acaba bi açıklayabılırmısınız hiç denemedim çünki 

Az önce oynadım hız olarak baya iyi hızlı spin olarak biraz düşük geldi ama bana bazıları gayet spinli diyor bilemedim ama yorumum servis gibi spinler için düşük kaldığı ama orta uzak oyuna uygun olduğu yönünde 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..