Jump to content
Masatenisi.org Forum

combom

Recommended Posts

Sayın berhan batu,

Doğrusu, mükemmel bir kombo yaptığınızı söylememek için  ortada hiç bir neden göremiyorum.

Lakin, takdir edersiniz ki ( Takdir edeceğiniz bahsinde, şüphelerimden tamamıyla arınmış olmadığımı da ekleyerek ) , oyunu, ekipman değil, oyuncu oynar; güreşi boynuz değil, geyik yapar, deyideyi vereyim.

Ne neredeyse tamamı yabancı kelimelerden oluşan, hatasız yazılmış  satırlarınızı kaleme alışınızdaki ihtimam, ne de ekipmanları yazışınızı takib eden ''sizce''nin noktasını ihmal ederek ''sızce'' diye yazışınızdaki dikkat eksikliğine sebep olan enerjinin o noktada hafifçe geri çekilmiş olduğu, gözden kaçası değil. Bu durum doğrusu, bende, o noktada enerjinin geyikten çok boynuzda olduğu izlenimini oluşturuyor; oysa, hatıhatırlayı verelim Sayın berhan batu, güreşi boynuz değil, geyik yapar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın beşyüziki hızlı yazdığım dan dolayı çok noktalama işaretlerine dikkat etmiyorum insanların anlayabildiği kadar yazıp orada bırakıyorum .

görüşünüz için teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 28.09.2023 Saat: 16:33, berhan batu yazdı:

çok noktalama işaretlerine dikkat etmiyorum 

Sayın berhan batu,

çok noktalama işaretlerine dikkat etmeyişinize dikkat edişiniz doğrusu pek hoş, pek takdir edilesi.

Bu, hızlı yazdığınız dan dolayı da olsa, böyle. Tabii nazarınızda, yazarken, bunun sizi kılaviede  ek hamleler yapmaktan kurtarması da cabası. Bunlar hep hızlı yazmaktan dolayı olan şeyler..Noktalar virgüller, noktalama işaretleri, havada virgüller, dendenler, bunlar hep yalnızca küçük ya da yalnızca büyük harfler dışında yazıyı oluşturan, tamamlayan, zenginleştiren, bir ismin özel isim olduğunu vurgulayan, kalıpların dışındaki söylenişleri belirtmeye yarayan elemanlar değiller...Elbette harflerin yanısıra, onların yanyana gelişlerinin oluşturduğu sözcüklerin aralarındaki, okurken hemen hiç dikkat etmediğimiz, boş alanlar, boşluklar; onlar da sessizliğin melodiye dahil olması gibi, bu elemanlara dahiller. Yazıyı, bu elemanların tamamı oluşturuyor.

Yazarken bu elemanlara dikkat etmeyerek, ''insanların anlayabildiği kadar'' yazarak enerjimizi korumuş, böylelikle kendimizi kazançlı çıkmış, hızımıza hız, karımıza kar katmış saymamız işten bile değil.

Ah, bakınız, bu hız bahsi önemli; hızlı, mütemadiyen daha hızlı...Ancak bu başka bir bahsin konusu.

''Doğa hiç acele etmez, ancak her şey zamanında tamamlanır''.           - LAĞO TUZU -

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..