Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tavsiye

Recommended Posts

Backhand defans forehand topspin ağırlıklı atak oynuyorum. Orta seviye gibiyim ama daha gelişmem lazım. Şöyle bir combo belirledim sizce iyi mi, artıları eksileri nedir? Raket tibhar allround classic. Backhand friendship 709 ritc 802-1 kısa tırtık. Forehand friendship 729 fx super soft. Masatenisi.com lastikleri yapıştırıp gönderiyor mu? Oradan almayı düşünüyorum. Yanıt vermenizi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Seçtiğin tahta ve lastikler tamamen fiyat+performans kombosu olmuş. Anlattıklarından oyun seviyeni anlamamız mümkün değil ama başlangıç ve sonrası için herkesin işini görecektir. Yalnız daha önce düz Çin lastiği ile oynamadıysan alışmakta zorlanabilirsin. Çünkü Çin lastikleri yapışkanlı bir özelliğe sahiptir, az atar, topu çok tutar, şut atmak zordur ve çok çabuk eskir. Değerlendirmeni buna göre yapabilirsin.

Masa tenisi.com dan talep edersen lastiklerini yapıştırıp gönderir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 19.03.2023 Saat: 10:24, Alextennis yazdı:

Backhand defans forehand topspin ağırlıklı atak oynuyorum. Orta seviye gibiyim ama daha gelişmem lazım. Şöyle bir combo belirledim sizce iyi mi, artıları eksileri nedir? Raket tibhar allround classic. Backhand friendship 709 ritc 802-1 kısa tırtık. Forehand friendship 729 fx super soft. Masatenisi.com lastikleri yapıştırıp gönderiyor mu? Oradan almayı düşünüyorum. Yanıt vermenizi rica ediyorum.

Merhaba, 729 FX SUPER SOFT lastiği daha önce denedim, lastiği çok yapışkan değil, süngeri yumuşak doğru. Yavaş, spin ağırlıklı topspin çekimi yapabilirsiniz. Hız konusunda yine Mehmet bey in dediği gibi oyun stilinizi görmeden birşey diyemiyorum ama tahtanızın da "Allround" olması nedeni ile yavaş gelebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...
Tarih: 20.03.2023 Saat: 12:06, Burakins yazdı:

Merhaba, 729 FX SUPER SOFT lastiği daha önce denedim, lastiği çok yapışkan değil, süngeri yumuşak doğru. Yavaş, spin ağırlıklı topspin çekimi yapabilirsiniz. Hız konusunda yine Mehmet bey in dediği gibi oyun stilinizi görmeden birşey diyemiyorum ama tahtanızın da "Allround" olması nedeni ile yavaş gelebilir diye düşünüyorum.

Bencede yavaş olabilir onun yerine tibhar ın carbon katmanlılarını tercih edebilir 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence top spin oynuyorsanız fr de ya tahtayaı hızlandırcak sınız yada lastiği biraz daha hızlı alıcaksınız yoksa atması için çok güç uygulamanız lazıö çünki lastik yumuşak olduğundan hızı düşüyor ben olsam tahtayı hızlı alırdım 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 19.03.2023 Saat: 10:24, Alextennis yazdı:

Sayın Alextennis,

Doğrusu, backhand defans, forehand topspin ağırlıklı atak oyununuz için harikulade bir combo seçmişsiniz. Lakin backhand lasdiğiniz açısından Sayın Levend'in önerisine tamamıyla iştirak ettiğimi belirtmek, oraya yapıştırmaya süngeri 1,5 mm. den daha kalın bir 802-1 almamanızı temenni ederim.

Şayet ''backhand defans''dan kastınız bol bol kesme olacaksa, gayet allround bir seçenek olarak, backhande, uzun pütürlü lasdiklerden Friendship Ritc 837'yi de önermek isterim. 0.6 veya 1.0 mm. sünger ile istifade edebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla masatenisi.com, lasdikleri yapıştırıp gönderiyor, onlara yazabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..