Jump to content
Masatenisi.org Forum

Spinlord kısa pütür

Ege Mert

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni bir kısa pütür almak istiyorum ama açıkçası çok kararsız kaldım çünkü piyasada çok fazla marka var. 

Oyun tarzım genellikle savunma yapıp doğru anda atağa geçmek üzerine kurulu(backhand için böyle)(kbs kısa pütür kullanıyorum)

Yeni ürün arayışına girmişken bu markaya rastladım sizce aralarından herhangi biri benim için uygun ya da bu marka hakkında bildiklerinizi bana aktarabilir misiniz. İlla bu marka olmak zorunda değil bildiğiniz başka güzel kısa pütürler varsa iletebilirsiniz şimdiden teşekkürler ☺️

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Lynxis,

Yanlış düşünüyorsun. Pütürlü lastikler masa tenisinin bir çeşitliliğidir. Eğer pütüre oynamayı biliyorsan pütürlü oyunculara karşı oynamak inan bana çok kolaydır. Pütüre karşı hata yapmazsan, pütürlü oyuncu bir şey yapamaz. Pütürlü lastik karşıdan gelen enerjili topları çok sever. Karşıma pütürlü bir oyuncu geldiği zaman işim çok kolay oluyor.

Saygılar,

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Timo Boll yazdı:

Sayın Myilik2002, bir atak oyuncusu pütüre karşı nasıl oynamalı? Taktiği ne olmalı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Sayın Timo Boll,

Aslında burada vereceğim cevap sorunuzun tam karşılığı olmayabilir. Çünkü, bu durum pütürcünün kullandığı pütürün(uzun, orta, kısa vs)türüne  kullanan oyuncunun oyun tarzına(masa üstü ittirme, masadan uzaktan kesme vs)göre değişkenlik gösterir. Fakat ana hatlarıyla özetlemeye çalışayım.

1- Pütüre kesinlikle falsolu servis atılmamalı, eğer atılırsa pütür falsoyu kullanarak topu rahatlıkla karşı sahaya atacak ve o top kesik giderek hata yaptıracaktır.

2- Pütürlü oyuncuya karşı çok fazla atak oynanmamalı, arada bir, iki spin sonra drop yapılmalı, müsait olunca şut atılmalıdır. Asla üst üste üç spin yapmayın. Her dönen top daha da kesik dönecek ve hata yaptıracaktır. 

3- Servisler boş, düz(şutop) ve arada kesik(pütürün en rahatsız olduğu servis türüdür.) atılmalıdır.

4- Oyunda sayıya gitmek için, hiç acele etmeden sabırla top içeride tutulmalıdır.

5- Asla pütürü gözünüzde büyütmeyin, şartlanmayın, sakin kalın. Eğer siz hata yapmazsanız pütür size bir şey yapamaz. 

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, umarım aydınlatıcı olmuştur. Yine de kafanıza takılan bir şeyler olursa, cevaplarım.

Saygılar, 

• Teşekkürler 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim. Kesinlikle aydınlatıcı ve yazdığınız gibi de genel bir bilgi olmuş. Benim bilmek istediğim sizin kısa pütüre karşı nasıl oynadığınız. Uzun pütüte ve anti ye karşı oyunun genel olarak nasıl oynandığı çoğu yerde öğrenilebiliniyor ve herkes de bu konuda hemfikir. Bana kısa pütürde sanki farklılıklar var gibi geliyor. Ondan dolyı sizin kısa pütüre karşı taktiğinizi bilmek isterdim.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 09.03.2023 Saat: 11:40, Ege Mert yazdı:

Arkadaşlar yeni bir kısa pütür almak istiyorum ama açıkçası çok kararsız kaldım çünkü piyasada çok fazla marka var. 

Oyun tarzım genellikle savunma yapıp doğru anda atağa geçmek üzerine kurulu(backhand için böyle)(kbs kısa pütür kullanıyorum)

Yeni ürün arayışına girmişken bu markaya rastladım sizce aralarından herhangi biri benim için uygun ya da bu marka hakkında bildiklerinizi bana aktarabilir misiniz. İlla bu marka olmak zorunda değil bildiğiniz başka güzel kısa pütürler varsa iletebilirsiniz şimdiden teşekkürler ☺️

Sayın Ege Mert,

Wu Yang, Han Ying, Hou Yingchao gibi kesmeci-atakçılar backhandlerinde Spectol marka kısa pütürü  masadan uzakta kesme, masaya yakın da top kalktığında şut atmada kullanmaktadırlar. Oyunlarını tetkik ederseniz, istifade edebileceğiniz kanaatindeyim. Kontrol de olması yönünden,Spectol'ü orta hızda tahta üzerinde, ince ya da orta kalınlıkta sünger ile kullanmaktadırlar. Bu tarz ekipmanla andığınız tarzda oynayabilmek için bacaklarınızın ''iyi'' çalışması gerekir. Topu, iyice düşürerek, çoğunlukla diz hizasında kesmeniz gerekir.

Orta sünger kalınlıklı,Tibhar Speedy-soft DTecs'ten de istifade edebilirsiniz. Hani 1.5 mm. gibi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 09.03.2023 Saat: 15:54, Lynxis yazdı:

Pütür kullananlara saygı duymuyorum

Lütfen bizi masa başında terletme düz lastik kullan umarım pütürler yasaklanır sevgiler

Sayın Lynxis,

evvela sizi Leo Tolstoy'un bir cümlesiyle başbaşa bırakmak istiyorum:

''Saygı, sevginin olmadığı yerde, onun üzerindeki boşluğu kapamak için icad edilmiştir.''

Naçizane, Masa Tenisinin erken dönemlerinde, oyuncuların kullandığı raketlerin, süngersiz kısa pütürler olduğunu, süngerli kısa pütürlere daha sonra geçildiğini hatırlayalım. Unutmayalım ki bu gün kopyalayıp, lüpletiverdiğimiz vuruş tekniklerinin pek çoğu, bu kısa pütürlerin kullanıldıgı dönemler boyunca, oyuncu ve antrenörlerin birikim, ter ve keşiflerinden gelmektedir. Bundan bihaber olmak bu hakikati değiştirmez.

Bu gün kullandığımız ''düz'' lastiklerin de aslında süngere ters yapıştırılmış kısa pütürlü yüzeyler olduklarına dikkat ediverelim.

Sayın Lynxis,

Var mı öyle, bu gün, Masa Tenisi oynama tarzınız, sırf düz lastikten gelen toplara karşı şartlanmış olduğu ve ''terlemeden'', kolay zaferler kazanmak için, hem de tek olduğunuz halde ''biz''diyerek, gerekçesini de içtenlikle açıklamaksızın yasaklansın demek...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

19 saat önce, beşyüziki yazdı:

Sayın Lynxis,

evvela sizi Leo Tolstoy'un bir cümlesiyle başbaşa bırakmak istiyorum:

''Saygı, sevginin olmadığı yerde, onun üzerindeki boşluğu kapamak için icad edilmiştir.''

Naçizane, Masa Tenisinin erken dönemlerinde, oyuncuların kullandığı raketlerin, süngersiz kısa pütürler olduğunu, süngerli kısa pütürlere daha sonra geçildiğini hatırlayalım. Unutmayalım ki bu gün kopyalayıp, lüpletiverdiğimiz vuruş tekniklerinin pek çoğu, bu kısa pütürlerin kullanıldıgı dönemler boyunca, oyuncu ve antrenörlerin birikim, ter ve keşiflerinden gelmektedir. Bundan bihaber olmak bu hakikati değiştirmez.

Bu gün kullandığımız ''düz'' lastiklerin de aslında süngere ters yapıştırılmış kısa pütürlü yüzeyler olduklarına dikkat ediverelim.

Sayın Lynxis,

Var mı öyle, bu gün, Masa Tenisi oynama tarzınız, sırf düz lastikten gelen toplara karşı şartlanmış olduğu ve ''terlemeden'', kolay zaferler kazanmak için, hem de tek olduğunuz halde ''biz''diyerek, gerekçesini de içtenlikle açıklamaksızın yasaklansın demek...

Hafif mizah katarak kurduğum cümleleri bu kadar ciddiye alarak yanıtlamanız beni her seferinde şaşırtıyor doğrusu. bende size bir cümle bırakayım "sayın"502. "eskiler eskiden güzeldi." o yüzden lütfen bu mesajlarınızı başka yerlere çekiştirmeden çok değer verdiğiniz forumdaşlarınıza birer bilgi bombası olarak armağan ediniz. "saygılar"

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 09.03.2023 Saat: 15:54, Lynxis yazdı:

Pütür kullananlara saygı duymuyorum

Lütfen bizi masa başında terletme düz lastik kullan umarım pütürler yasaklanır sevgiler

Sayın Lynxis Bu yazınızla konuyu sulandırdınız.

51 dakika önce, Lynxis yazdı:

Hafif mizah katarak kurduğum cümleleri bu kadar ciddiye alarak yanıtlamanız beni her seferinde şaşırtıyor doğrusu. bende size bir cümle bırakayım "sayın"502. "eskiler eskiden güzeldi." o yüzden lütfen bu mesajlarınızı başka yerlere çekiştirmeden çok değer verdiğiniz forumdaşlarınıza birer bilgi bombası olarak armağan ediniz. "saygılar"

Sulandırmış olduğunuz yazınıza ister istemez üyelerden cevap gelebilirdi veya gelmeyebilirdi. Ama geldi.

Sizlerden ricam konu içeriği hakkında bilginizi aktarınız.

Dediğiniz "Hafif mizah katarak kurduğum cümleleri "   nizi sohbet kısmında değerlendirebilirsiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her

Tarih: 11.03.2023 Saat: 18:17, Lynxis yazdı:

Vay, vay, vay...Mizah da katarmış...Hem de hafif...Dozunu da  ayarlayabiliyormuş hani, dikiz edelim...

Sayın Lynxis,

buraya yazar, cümle kurarken kendinizi biraz daha  ciddiye alır, eylemleriniz hususunda şu an olduğundan bir nebze daha mes'uliyet alırsanız, şaşırmalarınız da azalacaktır...Doğrusu...Eski haliyle: Duy kulak ağızdan çıkanı,  izleyecek şaşırışın azalsın...  

Karşı tarafı kontrol etmeye yönelik, kontrol manasına da gelen zihninizle özdeşleşmeyi, kendinizi, kafanızdaki süregiden vızıltıyla bir tutmayı bıraktığınızda, belli bir anda, başkalarına da, emir kipi kullanarak öğüt vermek üzere olduğunuzu, daha çok ayrımsayacak, akabinde kendinize bunu yapmak istemeyecek, her seferinde bu kadar çok şaşırmayacaksınız...

''İnsanların çoğu, kendilerini, kafalarının içindeki sesle, yani istemdışı, kesintisiz ve zorlanımlı (kompülsif) düşünce akımıyla ve buna eşlik eden duygularla o kadar özdeşleşmişlerdir ki, zihinlerinin tutsağı haline gelmişlerdir. Bu özdeşleşmenin farkında olmadığınız müddetçe, düşünen kişinin siz olduğunu sanırsınız. Aslında o düşünen şey,  sizin ego temelli zihninizdir. Ona ego-temelli zihin dememizin nedeni, anı, yorum, fikir, görüş, tepki ve duygu ifade eden her bir düşüncede bir benlik (ego) algısının olmasıdır. Spiritüel açıdan konuşacak olursak, bu, bilinçaltı bir durumdur. Sizin düşünceleriniz ve zihninizin içeriği doğal olarak geçmişle şartlanmıştır. Yetiştirilme tarzınız, kültürünüz, aile geçmişiniz bunları etkiler. Tüm zihinsel aktivitenizin özünde, kendinizi özdeşleştirdiğiniz ve sürekli olarak tekrarlanan, bir takım güçlü ve inatçı düşünceler, duygular ve tepki kalıpları vardır. işte bunların tümü, egonun kendisini oluşturur.''         

- ECKHART TOLLE-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..