Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Temizliği

Recommended Posts

Arkadaşlar iyi günler, ben daha dün "Timo Boll Silver" adlı raketi aldım ve yaklaşık bir buçuk saat boyunca kullandım, eve geldikten sonra raketin hafiften kirlendiğini fark ettim ve ıslak mendille bastırmadan hafifçe sildim daha sonra ise yaklaşık bir yarım saat sonra biz mendil alıp ıslattıktan sonra kurutup nemli hale getirdikten sonra öyle temizledim, raketin yüzeyi herhangi bir şekilde işlevini yitirir mi veya bir sıkıntı çıkar mı ? Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

8 saat önce, buyukdogu yazdı:

ıslak mendil kullanmayın,

4 saat önce, beşyüziki yazdı:

Neden?

Daha sonradan, ıslak mendil tabirinden ıslatılmış kumaş mendili anlayıp, bununla lastik silmenin bir zarar getirmeyeceği üzerinden sual tevcih ettiğimin ayırdına varmış bulunmaktayım. Kendimin, kağıt mendillerin henüz olmadığı, kumaş mendillerin kullanıldığı kuşağa mensup oluşumun buradaki etkisini yadsıyacak değilim. Oysa şimdi ayırdındayım ki, ıslak mendilden kasıt, kendimin de ömr-ü hayatımda belki bir kaç kez kullanmış olduğum ambalajlı mendil ve içerdiği sıvının silinen lastik yüzeyini etkileyebileceği cihetiyle tavsiyedeki men edilme vuku bulmuş. Yanılıyorsam lütfen düzeltiniz.

İlaveten, kullanılmadığı zamanlarda, forumda daha önce de dillendirildiği üzre, raketi bir çanta veya torbaya koyarak güneş ışığı ve havayla temasını aza indirgemekte yarar var. Bu lastiğin ömrünü biraz daha uzatıyor. Eğer raketinizi sildiyseniz de çantasına koymadan önce tamamen kurumasını bekleyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..