Jump to content
Masatenisi.org Forum

DIGNICS 09c

Recommended Posts

btf nin henüz yeni denebilecek lastiği

timo boll ve ovcharov da bu lastiğ kullanıyor. ben 2 aydır bh imde timo boll alc tahta üzerinde kullanıyorum

üzeri hafif yapışkanlı ama diğer çin ladtikleri gibi değil. 2 ayda giderek yapışkanı azaldı. dolayısıyla ben lastiğin biraz hızlandığını hissediyorum. 

sert denilebilecek lastik. tenergy 05 36, dignisc 05 40,  09c ise 44 derece. ama sanıldığı gibi kontrolsüz değil. ben kısa süre önce viscaria tahtada tenergy 05 ile belirgin kontrol sorunu yaşadım. viscaria özellik oarak nerdeyse timo boll alc ile aynı. yani sert sünger sizi korkutmasın. 

masaya uzak oynamak isteyenler için ıygun değil, uzaklaştıkça güç ve spin giderek azalıyor. masa üstü  spin ve kontra spinler için çok ıygun.

hareketi tam yaparsk ve raketi kaparak spin  çektiğinizde çok etkili . ama doğru pozisyonda

bu lastiklern özelliği oyun pasif ikrn daha kontrollü, oyun aktifleştikçe dinamikleşiyor. 

bloklar ise oldukça kontrollü 

bazen dolu kesikleri açmada zorlanıyorum. hareketi eksik ve vücudu kullanarak yapamadığım için olmalı

pahalı lastik. bu fiyata değer mi

buna alternetif ne olabilir dersek ; ben belki sanwei target olabilir diyebilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, Psychospin yazdı:

masaya uzak oynamak isteyenler için ıygun değil, uzaklaştıkça güç ve spin giderek azalıyor.

Sayın Psychospin,

doğrusu yukarıda kaleme aldığınız satırları okumamı müteakiben, içimden, size ''geliniz, bunu bir de Wang Xi'ye anlatınız'' demenin geçtiğini ifade etmek istiyorum. 

Ne demek istediğimi sözcüklere dökmektense, bu kez sizi Wang Xi'nin son maçlarını izlemeye davet etmekle iktifa edeceğim. Xi, lastik çıktığından beri forhendinde 09C kullanıyor. Tahtası da Joo Se Hyuk.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o oyuncu fh te kullanıyor, timo ve ovcharov bh de de kullanıyor. benim youmlarım bh kullanımla ilgili. bh den orta uzak mesafeden güçlü spin atabilmek kolay değil. bh ile uzaktan spin çekmek istediğimde benim gibi hareketi kısa yapn oyuncularda top zayıf gidiyor ama tenergy ile aynı hareket ile topa yüksek spin verebiliyorum. hareketi güçlü ve doğru yaptığınızda elbette 09 c çok etkili. ben biraz da bu yüzden bu lastiği bh de kullanıyorum. orta mesafede bile yaptığım yarım yada çok kısa hareket ile tekniğimdeki aksaklığın üstüne gitmek ve hareketi daha uzun veya gerektiği kadar yapmak için. ama masaya yakın iken lastiğin kontrollü etkisini daha fazla hissediyorsunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 10.04.2021 Saat: 20:35, Psychospin yazdı:

o oyuncu fh te kullanıyor, timo ve ovcharov bh de de kullanıyor. benim youmlarım bh kullanımla ilgili. 

''Masaya uzak oynamak isteyenler için ıygun değil, uzaklaştıkça güç ve spin giderek azalıyor'' cümlesinin başında ''09C'yi bekhendde kullanırken'' olsa, hele de konu başlığı ''Dignics 09C bekhendde'' olsaydı, şüphesiz o vakit, bendenizde Wang Xi'nin lastiği forhendinde, uzak mesafeden muvaffakiyetle kullanması örneğini verecek takat kalmazdı. 

Doğrusu, metinle ilgili kendi dikkat eksikliğimi kabullenmektense, konunun metinde yeterince net ifade edilmemiş olduğunu dile getirmenin daha kolay geldiğini gözardı edemeyeceğim.  Ancak bu bekhendte kullanım bahsi metinde yeterince net ifade edilmiş olsa, zaten o vakit forhend kullanım örneğinin ortaya çıkmasının da önü daha baştan kesilmiş olacaktı. Ayrıca, bu Wang Xi örneği belki de ondan sonra, lastik forhendte kullanınca da şöyle şöyle oluyor şeklinde eklenecek, bu gayet münasip olacak, bahsi pekala pekiştirebilecekti. Heyhat!

hareketi güçlü ve doğru yaptığınızda elbette 09 c çok etkili. ben biraz da bu yüzden bu lastiği bh de kullanıyorum. orta mesafede bile yaptığım yarım yada çok kısa hareket ile tekniğimdeki aksaklığın üstüne gitmek ve hareketi daha uzun veya gerektiği kadar yapmak için. 

Böyle bir durumda Dignics yerine bekhendde 2.1 mm. Tackiness D kullanılıp, onunla güçlü spinler yapana kadar idman yapılırsa, oluşulan halde Takines çıkarılıp yerine 09C takıldığında sipinler gerçekten çok etkili hatta korkunç, çok korkunç olacaktır. Bu ''old school'' yöntem, Dignics'le değil ama başka lastiklerle, defalarca denenmiş, nice muvaffakiyetlerin ardındaki zorlu yöntem olarak sarsılmaz yerini muhafaza etmektedir. Sipinler çok etkili olmaya başladıktan sonra da gayrı Takines'le vedalaşır, Dignics veya artık neyse onunla devam edersiniz, lakin önce değil. 

bu arada benim ismim Lütfullah Beşiroğlu. izmir den. siz de isminizi ve nereden olduğunuzu belirtirseniz memnun olurum, böylece gıyaben tanışmış oluruz. 

Kendi açımdan size hitab etmek için kullandığım Psycospin mükemmelen işe yarıyordu, hala da yarıyor. Yeni bildiriminizi ise, size hitap etme seçenekleri bakımından, vuku bulan bir zenginleşme addetmemek için hiç bir neden göremiyorum. Lakin, burada, pratik yazışma koşullarında, bu isimlerden yalnızca birini kullanmak benim için fazlasıyla kafi . Forumda başkalarının da bana hitab etmeleri için gereken bir isim hal-i-hazırda zaten mevcut, bu isim de işini mükemmelen görüyor. Bu konuda bir değişikliğe gitmeyi, bu konuda açılmayı ya da alternatifler sunmayı lüzumlu bulmuyorum.

Kısmet, belki bir gün karşılaşır, tanışırız.

Hamiş: Oralarda eskilerden Hakan Yener vardır; bekhend sipinleri de iyidir hani.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın 502

Sizin bu usül, dil üzerine takıntı veya hassasiyetiniz ile konu esasını giderek kaybediyor. grup içindeki yazılarınıza baktığımda genel olarak sizin katılımınızla konunun takibi giderek zorlaşmış. ama asıl sorun abartılı bir retorikle bezenmiş her mesaja ilişmiş silik, örtük, müstehzi ve pusucu tavrınız. bununla kimse başa çıkmak, uğraşmak, yanıt vermek için düşünmek istemez. karşılarında rezil yada vezir olma endişesi taşımayan siber bir kimlikle konuşmak yada tartışmak içşn neden uğraşsınlar ki.

burası ekipman tavsiyesi yeri değil. ben de sizden tavsiye istemedim. profesyoneller zaten ekipmanı hakkını vere vere kullanıyorlar. amaç bizim gibi amatörler bu lastikleri kullanırsa ne yapabilirler, ne ile karşılaşabilirler? bu soruların yanıtını aramak. yoksa internetteki videolarda bir ekipmanın, profesyonele yakın bir oyuncunun becerilerine göre tüm özellikleri zaten anlatılıyor. veya reklam amaçlı bazı özellikleri abartılabiliyor. 

hepimizin bir takma adı var. ama bu ortamda insanlar aynı zamanda birbirlerini yüzünden okumak, gerçek bir kimlikle temas etmek ister. en azından ben öyleyim ve bu ortam aracılığıyla çok hoş insanlar tanıdım.

karşımda beyin, dil ve parmaklardan ibaret sadece zekasını bileyip duran siber kimliğinizle temas kurmak istemiyorum. Hakan Yener bizim için üstaddır. sıklıkla beraberiz. hatta bu lastiği o yapıştırmıştı. benim yaşadığım yerden birini tanıyor olmak ise, kendiniz için işe yarayabilir, biraz daha bütünlüklü bir kimliğe sahip olduğunuzu hissedebilirsiniz  ama bizim için gerçek bir kimliği de yok değilmiş aslında diye düşünmemize yetmez. ayrıca, herhangi bir ortamda tanışırsak, hayal kırıklığı ya da şaşkınlık ta yaşamak istemezdim. öyle bir ortamda da kendinizi tanıtabilir miydiniz, bilemiyorum.

• Beğen 3
  • Teşekkürler 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Psychospin yazdı:

btf nin henüz yeni denebilecek lastiği

timo boll ve ovcharov da bu lastiğ kullanıyor. ben 2 aydır bh imde timo boll alc tahta üzerinde kullanıyorum

üzeri hafif yapışkanlı ama diğer çin ladtikleri gibi değil. 2 ayda giderek yapışkanı azaldı. dolayısıyla ben lastiğin biraz hızlandığını hissediyorum. 

sert denilebilecek lastik. tenergy 05 36, dignisc 05 40,  09c ise 44 derece. ama sanıldığı gibi kontrolsüz değil. ben kısa süre önce viscaria tahtada tenergy 05 ile belirgin kontrol sorunu yaşadım. viscaria özellik oarak nerdeyse timo boll alc ile aynı. yani sert sünger sizi korkutmasın. 

masaya uzak oynamak isteyenler için ıygun değil, uzaklaştıkça güç ve spin giderek azalıyor. masa üstü  spin ve kontra spinler için çok ıygun.

hareketi tam yaparsk ve raketi kaparak spin  çektiğinizde çok etkili . ama doğru pozisyonda

bu lastiklern özelliği oyun pasif ikrn daha kontrollü, oyun aktifleştikçe dinamikleşiyor. 

bloklar ise oldukça kontrollü 

bazen dolu kesikleri açmada zorlanıyorum. hareketi eksik ve vücudu kullanarak yapamadığım için olmalı

pahalı lastik. bu fiyata değer mi

buna alternetif ne olabilir dersek ; ben belki sanwei target olabilir diyebilirim

Sanwei Target bh için güzel bir seçim. 09C den daha spinli ve sert. Bloklar harika özellikle katapult az olduğu için gelen spinler e blok yapmak da kolay olmuyor.

11 saat önce, beşyüziki yazdı:

Kısmet, belki bir gün karşılaşırız; bekhendinize attığım yan falsolu servisler raketinizden direk yan hakemin alnının ortasına çarptığında, geç de olsa Tackiness D'yi hatırlarsınız; o arada hem de gıyabenin ötesine geçerek tanışmış oluruz.

Sayın Beş:o2

Yani şimdi tackines mi kaldı, satan mı kaldı?  Kullandığınız argümanlar gibi tavsiye lastikte güncel değil. Kendinize bir format atın:)

Ayrıca bu nasıl bir özgüven Lütfullah abinin oyun seviyesini bilmeden geniş geniş konuşuyorsun. Servisi 09C veya başka bir tatsız1:D dışında karşılaşınca ne yapacaksın bu yazıları merak ediyorum. O zaman tanışmak istemeyip direk gidecek misin?

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burası bir masa tenisi forumu ve bir forumdaş Butterfly’ın son yıllarda çıkarttığı en değişik üst düzey lastik üzerine bir konu açıyor.

Ne kadar güzel! 

Aslında olması gereken, gecikmiş de olsa bu başlık altında o lastik ile ilgili bilinenleri, tecrübeleri, merak edilenleri vs vs yazışmak.

Ama yok olmaaaz! Oradan hemen “nereden bir şey bulsam da bir maraz çıkartsam, kendimi yüceltip, burada başlık açmak gafletinde bulunan kişinin yanlışını, eksiğini, dil bilgisi hatasını bularak saldırsam diyen bir oyun bozan konuya atlıyor. Başlıyor laf ebeliği yapmaya...

işin kötü tarafı forumda insanların yazı yazma bilgi verme hevesini körelten bu adamı zaman zaman forum yönetimi de koruyor.

Ben kendi adıma, bu şekilde perde arkasından kaçak dövüşen bir klavye arkası korkağı uzun süredir görmezden geliyordum. Ancak “Psychospin”’in yukarıda yazdığı bir kaç cümle susmamak gerektiğini hatırlattı.

Sevgili moderatör ve admin ne kadar gözden kaçırırsa kaçırsın bu perde arkasında saklanan kompleksli insan yüzünden artık millet bi şeyler yazmaya korkar oldu.
Yok nokta yanlış, yok büyük harf eksik, yok o dediğin öyle değil vs. vs.

Kendisi saklama çabası içerisinde önce garabet ve özenti bir doğu üslubu kullanmaya çalışırken (ki pek beceremiyordu ya...) Sonrasında eski kelimeler ile zorlama ve hatalar ile bezeli eski Türkçe bir üslup peşinde.

Niye? Çünkü korkak! O kompleksli kişiliğin kim olduğu anlaşılsın istemiyor.

İstanbullu, eski oyuncu (hatta muhtemelen bilinen iyi de bir oyuncu) pütür ile defans oynuyor. Yaş 50 civarı ya da üstü...

Eğer kendisi gibi olsa, bir ya da bir kaç kişi kesin tanıyacak. O da bundan korkuyor. Çünkü muhtemelen gerçek hayatta pek de buradaki gibi değil, yani pasif bir kişilik...

Şimdi ben bunu yazdım ya, gelip bi şeyler zırvalar kesin. Ama ben karşımda adam isterim tartışmak için. Bak Lütfullah Bey gibi ben de yazıyorum ismimi. Daha önce de yazdım, zaten bu forumdan (ben 5 yıldır bu camiada olmama rağmen) en az 50 kişi de tanıyor beni...

Benim adım Levent Ünüvar. Bak klavye arkası delikanlı, ya erkek gibi ismini ve kim olduğunu yaz, seninle çok arzu ettiğin o laf salatası biçiminde istediğin kadar yazışalım. Ya da hiç zahmet etme.

Benim kişiliksiz bir sanal karaktere harcayacak vaktim yok.

Not: @Psychospin Ben de 09C lastiğini ilk çıktığı aydan beri forhendimde kullanıyorum. Gönül isterdi ki, burada tecrübelerimizi paylaşalım. Ama bu virüs ortalıktayken olmuyor işte...

• Beğen 5
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar herkese merhaba,

Öncelikle Lütfullah hocam gibi değerli bir doktor bile bu durumda rahatsızlık yaşıyorsa söyleyecek bir kelime bulamıyorum. 502 nickli kişi ilk olarak bu forumda garip kelimelerle yazmaya başladıktan sonra önce azeri olduğunu zannettim. Sonra baktım ki azeri değilmiş. Sonrasında güzelim Türkçemizi katlederek yazılar yazmaya devam edince, moderatör tarafından uyarılarak gerekli ikazlar yapılınca yazılarını düzgün yazmaya başladı.

Ben bu kişinin sayfalar dolusu yazdığı anlaşılmaz yazıları okumuyorum.

Bunca senedir bu forumdayım. Enim kimliğim açık, resmimde mevcut bunu saklamak yada gizlemek gibi bir düşüncem asla olmadı. Fakat kendini bu şekilde saklayan  ve saklamakta ısrar eden bir kişi hiç görmedim. İnsan kendini neden saklar bunuda anlayabilmiş değilim ve anlamakta da zorluk çekiyorum. Bu forumda kendini tanıtan bir çok insanla çok güzel arkadaşlıklar ve dostluklar kurdum. Zaten forum bilgi paylaşmak, tecrübeleri aktarmak, kaynaşmakve muhabbettir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 11.04.2021 Saat: 07:46, Psychospin yazdı:

Sayın 502

Sizin bu usül, dil üzerine takıntı veya hassasiyetiniz ile konu esasını giderek kaybediyor. grup içindeki yazılarınıza baktığımda genel olarak sizin katılımınızla konunun takibi giderek zorlaşmış. ama asıl sorun abartılı bir retorikle bezenmiş her mesaja ilişmiş silik, örtük, müstehzi ve pusucu tavrınız. bununla kimse başa çıkmak, uğraşmak, yanıt vermek için düşünmek istemez. karşılarında rezil yada vezir olma endişesi taşımayan siber bir kimlikle konuşmak yada tartışmak içşn neden uğraşsınlar ki.

Sayin besyuziki, bu yazi sizin bu ve diger konular uzerinde yaptiklarinizin net bir ozeti... Artik kissadan hisse diyelim. Sayin Psychospin actigi bu konuyu rahat birakmanizi rica ediyorum. Yazmayin demek istemiyorum ama israrci uslubunuzla konuyu baska kulvarlara cekmek istemenize bir turlu anlam veremiyorum.

Konuyu kesinlikle kitlemiyecegim ama................??????? Israrla ayni tavirlari uyguluyan uyeleri kilitleye bilirim...

Bilgi akisinin onunu israrla kesip kendi dogrularinizi uyelere empoze etmek huyunuzdan vacgecmeniz dilemiyorum istiyorum. 

Sayin Levend (Levent Unuvar) ben hep buradayim, yazilarin icerigine mudahil olmak istemiyorum. Konu sapmaya ve uslup sikinti vermeye baslayinca hep buralardayim.

Cevreye verilen rahatsizlik nedeniyle uyelerden ozur ve iyi yazimlar dilerim.

• Beğen 2
  • Teşekkürler 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

14 saat önce, bellek yazdı:

Sayin Levend (Levent Unuvar) ben hep buradayim, yazilarin icerigine mudahil olmak istemiyorum. Konu sapmaya ve uslup sikinti vermeye baslayinca hep buralardayim.

Sevgili ve “tek” moderatörümüz,

alınmaca darılmaca yok :D yukarda yazdığım ifadeyi şey gibi görün lütfen!

Hani Batman’ı çağırmak için gök yüzüne projektör ile yarasa illüstrasyonu yapıyorlar ya...

İşte öyle...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, Levend yazdı:

Sevgili ve “tek” moderatörümüz,

alınmaca darılmaca yok :D yukarda yazdığım ifadeyi şey gibi görün lütfen!

Hani Batman’ı çağırmak için gök yüzüne projektör ile yarasa illüstrasyonu yapıyorlar ya...

İşte öyle...

Teşekkür ederim sayın Levend. Özellikle malzeme yorumlarına daha öncede yazdığım gibi okuyorum ama müdahil olmak istemiyorum. Malzeme yorumlamak hassas bir konu. Üyeler sorduklarının karşılığında en azından bir bilgi kırıntısına ulaşmak bile soruyu soran için kardır diye düşülüyorum. Hakkıya cevaplar lafı dolandırmadan sade ve düz bir şekilde yapılırsa yararlı olur kanısındayım. İşin özü her kuşun eti yenmez, konuyu açan üyemiz ne istediğini bilen bir üyemiz.Karışına geçip Lafı evirip çevirip yazmanın pek bir anlamı olmaz.Diğer üye arkadaşımızın yaptığı gibi.  Net bir yazım gerektirir. Ortam gergin hepimiz covid den dolayı sıkıntılıyız. Bir üyemiz bilgi almak ister diğer üyemiz bilgi verene kadar inletir(hoş bilginin içeriğini anlayabilirseniz). Allaha dua edelim başka covidler çıkmasın. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 1 yıldır, forumdaki bazı üyelerimizin (beş-yüz-iki) anlaşılması zor, uzun-sıkıcı vs yorumlarından sıkıldığım için uzak kalmaya karar vermiştim. Fakat yukarıdaki yorumları okuyunca cesur ve hala tecrübelerini paylaşan arkadaşlarımızı görünce tekrar takibe karar verdim!

Fakat ben 502 arkadaşımızın boş birisi olmadığını, farklı yazım tarzı ile foruma renk kattığı kanaatindeyim. 502 kardeşimiz biraz daha kısa, öz, konuyu dağıtmadan! ve anlaşılır yazarsa daha iyi olacağı kanaatindeyim. 

Bu arkadaşımızın ya da diğer herhangi bir arkadaşımızın yazdığı şeylere katılmak zorunda değilsiniz. Bu forum tartışmak, bilgi sahibi olmak, öneri almak vs için var.

Bu foruma yazan bir çok başlangıç seviyelerinde bu oyunu oynayanlar var diye düşünüyorum. Fakat kim ne yazarsa yazsın üslubumuzu bozmadan, aşağılamadan, biliyorsak cevap verilmesi en güzeli olur. O zaman insanlar severek buraya gelir. 

Bu konuda Levend, Bilal, tsubasa ve ismini yazmadığım diğer değerli üyelerimize verdikleri değerli bilgi,  tavsiyeler vs için çok teşekkür ederim. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca profil resmimizin ya da ismimizin gerçek olmasının delikanlılıkla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. 

Fakat bu şekilde gerçek olmayan isim ve resimlerle atıp tutmanın, diğer üyelere hoş olmayan sözler kullanmanın da delikanlılık olmadığını düşünüyorum. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, byfizik yazdı:

Ayrıca profil resmimizin ya da ismimizin gerçek olmasının delikanlılıkla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. 

Fakat bu şekilde gerçek olmayan isim ve resimlerle atıp tutmanın, diğer üyelere hoş olmayan sözler kullanmanın da delikanlılık olmadığını düşünüyorum. 

Aynen katılıyorum !

Eğer amacın bir forum ortamında bilgi almak vermek ise, ne ismini ne resmini belirtmek gibi bir yükümlülük yoktur tabii ki.

Ama yok, önüne gelene ayar verip sürekli maraza çıkartan adamsan, ismini ver ki, ciddiye alalım.

Kim olduğun belli değilse, zaten bu tür hesaplar için belirlenmiş bir tanım var!

”troll”

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu kadar boşa harcanan efor ve zamandan sonra artık biraz da konu başlığına dönmek istiyorum.

Dignics 09C geçen yıl 1 Nisan da piyasaya çıktı. Tam pandemi dönemini ortasında...

Avrupa’da ve Türkiye’de spor salonları kapalıydı. Alanlar deneyemedi. Almak isteyenler alamadı. Ben şanslıyım kendi masam var. Daha öncesinde yapılan tanıtımlar sebebi ile çok ilgileniyordum ve hemen de getirttim ve takıp test etmeye başladım. Ben sadece forhendimde kullanıyorum

Benim için öyle ilginç bir lastik ki, hem sevdiğim hem de sevmediğim özelliklere sahip.

Sevmediğim kısım atış açısının benim için biraz yüksek olması. 

Sevdiğim özellikleri çok fazla katapultlu olmaması, sertliği, makul yapışkanlı yüzeyi ve “grip” özelliğinin çok iyi oluşu gibi. Benzer özelliklerde gözüken Çin lastiklerine de son dönem moda olan Avrupa hybrid lastiklere de benzemiyor.

Ama bir gerçek var ki, kontralar rüya gibi. Blokta aktif ya da pasif fark etmeksizin çok iyi cevap veriyor. Bu noktada yüksek atış açılı başka lastiklerden farklı olarak çok direk gönderiyor topu. Benzer şekilde şut atarken de atış açısı pek problem olmuyor ama işte tam bu noktada biraz sorun yaşıyorum. 1 yıl oldu hala şut açısını tam çözemedim. Bazen düşük gidiyor, bazen bildiğim gibi bazen de yüksek. Yüksek ve düşük gittiği durumların yüzdesini oldukça azalttım ama dediğim gibi tam çözemedim. Benim yetersizliğim de olabilir.

Hızı ile ilgili benim açımdan sorun yok ama kesinlikle tüm dignics ve tenergy serilerinden daha yavaş olduğu kesin. Bence katapultu daha yüksek tahtalarda kullanmakta fayda var.

Ek olarak bahsetmeden geçemeyeceğim, aynı dönemde Butterfly “Aibiss” adlı başka bir lastik çıkarttı. Bence 09C’ye en yakın en benzer lastik bu. Fakat daha da ser süngerli ve tensör özelliği olmadığı için katapultu daha da düşük. 

• Beğen 2
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de forehandimde var. 

İyice yağlanmış, kaliteli bir dhs h3 gibi diyebilirim. Ust yuzeyi daha az yapışkan ama bir avrupa lastigi gibi değil   topu yarim saniye havada tutuyor ve süngeri de sert. 

Hızı şut blok gibi vuruslarda yaoiskan yuzey ve ziplak olmayan süngeri yuzunden bildiginiz az. Xiom vega europe gibi bisey. 

Sirf bu yuzden yavas tahtami birakip stiga carbo 7.6ya gectim. Ziplak tahtalarla iyi uyum sağlıyor.  

Ama spin... spin feci. 

Fircalayarak oynayanlar bu lastigin tenergy kadar hizli oldugunu düşünebilir.  Fırçalayınca feci dolduruyor. Hele karsidan gelen spinli topun üstünden geçerseniz bomba gibi gidiyor. Rakibin masasinda ziplamiyor direkt yürüyor.. 

Rakip spinli oynarsa masadan uzakta da sikinti yok,  kontralarda asla yavas kalmıyor.  

Ama rakip pis pis bomboş ezik oynuyorsa o zaman hizi artirip tempoyu dayatamiyorsunuz . Yavas vr spinli oynamak zorundasınız.  

top hissi de ancak rakip enerjili toplar yolladiginda veya siz fircalayinca var. Yoksa sert sungerden pek bisey anlaşılmıyor.  

en buyuk sıkıntım firlalarken cok yüksek olan atış acisinin sut blokta cok düşük olması.  Bu beni bayagi ugrastirdi. Aylar sonra simdi biraz alistim ama gene de bos bos gelen ezik toplara tek yapmak biraz macera. 

Ben para verip tekrar alir miyim? Almam çünkü benim gibi kontrollü oynayan garantici biri icin fazla maceraci ve tek yönlü bir lastik. Fircaladikca fircalayasim geliyor, taşıyıp garanti spin yapayim dersem  top nete gidiyor vs...  

Ama kotu lastik mi? Asla... antrenman yapan, hareketli, fircalayan, rakibin urettigi spinlere basmayi seven, cin lastigi seven ama bunun biraz daha atanı yok mu diyenlere uyabilir...

• Beğen 3
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, TSuBaSa yazdı:

en buyuk sıkıntım firlalarken cok yüksek olan atış acisinin sut blokta cok düşük olması.  Bu beni bayagi ugrastirdi. Aylar sonra simdi biraz alistim ama gene de bos bos gelen ezik toplara tek yapmak biraz macera. 

İşte tam da benim bahsettiğim sıkıntı bu. Eh bu kadar tecrübeli ve bilgili bir arkadaş bile sıkıntı çekmişse benim durumum normal.

Zaten benim söylemek istediklemi de daha net fade etmiş.

Hatta yukardaki yorum bana ayrıca ısık tuttu. Ben çok fırçalayarak oynuyorum. Şutlarımda bile eğer top masadan çok kalkmamışsa spin ile şut arası bir açı ile fırçalayarak vuruyorum. Demek ki tutarsızlık buradan kaynaklanıyor olabilir. Çünkü blokta ya da net şutlarda benim istediğim açıyı veriyor (zaten Tenergy serisinde de 64 kullanırdım)

İlk antremanda dikkate alacağım bu konuyu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer konu, gösterilen hassasiyet ile esasını giderek kaybediyorsa, bırakalım kaybetsin.

Apaçık ki; dikkat ve hassasiyet arttıkça, berraklık ve anlayış artıyor; kendimizle ve konumuzla olan bağlantımız artıyor; esas, daha da esaslı hale geliyor.

Yazı, yazılıyor ve orada duruyor; kimseye bir şey yapmıyor. Okuyup okumamak, yarıda bırakmak, sana kalmış. Eğer bir şey oluyorsa, bunu kendine sen yapıyorsun. Bunun sorumluluğunu al, ya da alma; ama bu böyle. Kendine bunu yapan sensin. Gözlerini yuvalarında oynatıp, ekrana yönelten...

Zamanı da boşa harcayamazsın; sahibi değilsin ki. Sen ne yaparsan yap, o geçiyor.

İlaveten; 09C yorumlarınız için teşekkür ederim. Keyifle okudum, lezzet buldum.

Artık foruma yazmayacağım; son yazım bu.

Şimdiye değin paylaştıklarımız için teşekkür ederim.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, beşyüziki yazdı:

Eğer konu, gösterilen hassasiyet ile esasını giderek kaybediyorsa, bırakalım kaybetsin.

Artık foruma yazmayacağım; son yazım bu.

Şimdiye değin paylaştıklarımız için teşekkür ederim.

Sayın beşyüziki, konu esasını kaybetmiyor. Kaybettiriliyor.            Bu konuda sizeden yazmayın diye istekte bulundum. Kendi açtığınız konularda forum kuralları içinde istediğiniz şekilde yazma hakkınız elinizden alınmadı. Üyelerin açtığı konulara yazdıklarınız genelde sıkıntılı sonuçlanıyor. Konuyu açan açtığına pişman bir şekilde bıkıyor ve geri duruyor. Yani sizin dediğiniz gibi konu gösterilen hassasiyet ile esasını kaybetmiyor.                  Son yazım demişsiniz hayırlısı olsun diyelim, sizden hiç beklemezdim ama çok çabuk pes ettiniz. Bu kararınızı vermeden önce bizlerin yaptığı yorumlarını içeriğini keşke size daha net anlatabilseydik. Ne diyelim sağlık olsun. Biz buradayız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bugün  yapışkanlığı azalan lastiğin üst yüzüne tavsiye ile çok az booster sürdüm. gerçekten biraz yapışkanlığı, tutuculuğu ve spini arttı.

ilk aldığım andan itibaren yeterince korumadığım için olabilir,  lastiğin üst yüzeyi bir yere sürtmüşcesine lekelenmişti. aynı sorunu sanwei target, yinhe gibiblastiklerle de yaşamıştım. ben çok takmıyorum ama sanki lastik özelliğini yitirmiş algısı veriyor.

ama biraz geriye dönüp bakınca ve yorumları da, okuyunca böyle bir lastiği değerlendirmek üzere konu açmanın beni aştığını da düşünüyorum. 

çalışmaya devam edeceğim, elimde bir tane daha olduğu için sanırım bu lastikle devam ederim. bu arada biraz daha tekniğe odaklanırım. 

en azından son haliyle lastikle kısa bir çalışma video su eklemek istedim. 3 sene öncesine kadar bh de pütür kullnadığımı gözöne alın lütfen. ancak bu kadar oluyor

herkese sağlıklı günler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

09c, victas v15 extra dan sonra viscaria üzerinde fh. Lastiği olarak seçtim. Konu bayağı bi uçmuş savrulmuş dolaşmış ama... başa dönecek olursak, 

Fh de çok çok memnun kaldım. Alc ile uyumu da harika. Spin, hız, şut, blok hepsinde beğendim. Tek arzum keşke uzun süre dayanan 2 tık daha fazla yapışkan olsaymış dedim, kendi kendime... O zaman 2-3kat boost yemiş hurricane blu national dan bile daha bomba bi lastik olacağı kanaatindeyim. V15 extra dan sert ve daha az zıplak.... Bu az zıplaklık yanıltmasın. Kısa oyunda kontrol ama, rallide hız hemen geliyor... Velhasıl fh de böylryken böyle! 

... Kullanırken acaba bh. İçin nasıl olur? İnsanın haliyle aklını kurcalıyor... Denedimde... Ama benim bh. İm daha çok şut blok olduğu için, tekniğimde de bazı sıkıntılarım olduğından belki, açma ve bh. Spin biraz yumuşak oynamayı, beceremedim. Ben bh. De biraz zıplatan, atan lastik sevdiğimden... Bh. İçin bana uymayacağı kanaatindeyim. 

Fh. de sorunsuz tek geçiyor ve devam edeceğim....

Bh için 64 veya 80 den. birine karar verme aşaması dayım. 

Bir de şöyle bir durum bildireyim. Arkadaşımın apolina inner zlc tahtasında da fh. Olarak 09c var. O tahtada fh. Bh. Denediğimde kesinlikle şunu dedim. İnner tahtam olsaydı, fh. Bh. İki taraflı kullanırdım. Lasik dah hisli daha yumuşak geliyor. Her tip arak blok spin oyuna müsade ediyor. 

... Son olarak, 09c bir süre sonra yapışkanlığını yitiriyor. Bana göre 05 hard tarzına dönüşüyor... O zamana kadar lastiğe alışırsanız ve zaten off oyuncuysanız,  sıkıntı yok. Etkili oyununuza aynen devam ediyorsunuz... 

Bh. İçin benim için uymadı yani... İnner karbonlu tahtalarda iki yüzeyde olur diyorum... Selam ve saygılarımla... 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..