Jump to content
Masatenisi.org Forum

BH. İçin Tenergy 64 ve 80 görüşünüz

goldboy52

Recommended Posts

Bu iki lastiği bh için kullanan kişiler değerlendirme ve yorumlarını, farklarını belirtirlerse sevinirim. Fx olmayan versiyonlar olacak. Kullandığınız tahtayı da belirtirseniz sevinirim. Tesekkürler 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

64 az daha hızlı. 80 az daha sipinli. Bununla beraber tekniğiniz iyiyse, her iki lastik de rahatça yekdiğerinin ikamesi olabilir. 

Düşünmeden, elinizin beğendiğini alın. Hangisi olsa olur. Lakin düşünmeden diyorum, zira düşünürseniz derhal sorun çıkar. Lastikler sorunlu olduğu için değil; sorunu zihniniz çıkartır; 80'i seçseniz, özellikle mağlubiyet yaşadıktan sonra, 64'ü mü alaydım da yok, 64'ü seçseniz vay 80'i mi alaydım'a koşmak pek mümkündür. Bu, zihnin kendisinin yapısından kaynaklanır. Bu başka bir bahs.

Birinci Lig veya Süper Lig oyuncuları düzeyinde değilseniz, 64 kullanacaksanız, kontrol için Tahtada Off-, en çok Off'a çıkınız; Off+ kendini sabotaj olabilir. Zira gelen topa raketi tutsanız dahi yapısı gereği Off+  topu çok ırağa fırlatacak, pek çok durumda sizi bunu kompanse etmek zorunda bırakacaktır. Eliniz, bileğiniz, tekniğiniz bu denli nitelikli mi, buna ihtiyacınız var mı; takdir sizindir. Deneyim, yerinde takdirin biley taşıdır. Deneyimi az olan oyuncuların, başlangıçta, oyun seviyelerine göre insanı tebessüme, bırakın tebessümü kahkahalara boğacak derecede hızlı tahta ve lastik kullandıklarına çok sık rastlıyoruz. Elbette ki bu başlıbaşına başka bir bahs ve bu bahsi açmanın yeri burası değil.

Ekseriyetle masaya yakın oynuyorsanız, 64'ün, hatta 80'in de 1,9 mm. sini de dikkate almak yerinde olabilir. Böyle bir tercihin getirebileceği kontrol farkı, pek çok oyuncu için muazzam derecede büyük ve belirleyici olabilir. Olmuştur da. Elbette bu oyun tarzına bağlı bir bahs.

64, rakibin sipinlerinden daha az etkileniyor. Bu yönde bir rahatlık istenirse 64'e koşmakla ekmeğimize yağ sürmüş oluruz.. 80, bu bakımdan birazcık daha keskin.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

64 düz atis açısı olan, blok şut turu oynayanlara uygun birnlastik. Hızlı,  gelen spinden görece az etkileniyor,  bh tarafinda raketi japatmadan daha "küt " vuruslar yapıyorsanız,  grlen spinlere şut atmayi tercih ediyorsanız mutlu eder. 

80, 05 ile 64 karisimi bir lastik. Hem spine geliyor hem blok yapmaya.  Atış açısı 05 ile 65 arasi. 

Ben hepsiyle yıllarca oynadim. Kesik toplarq spin vekmekte zorlaninca 05e geçtim.  05 ole de kesige guzel spin yapılıyor ama blokta zorlandim. 80 benim icin tam tadında oldu. Iki işi de yapıyor ama 05 kadar topu kaldırmıyor 64 kadar da rahat blok yapılmıyor.  Tercih sizin...

• Beğen 3
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

502 ve Tusuba kardeşlerim teşekkürederim. Bu arada oyunum genelde ofansif. Koto alc tahtaları sever kullanırım. Özellikle bh de gewo hyp Kr 47.5 çok beğenirken, elpde çok daha sıkıntılar yaşıyorum. Özellikle aralarındaki fark, bh top açmada. Elp tutarsız gelirken. Gewo daha hisli ve tutarlı benim için. Bh. Oyunda şutu çok kullanır ve severim. Lakin açma ve spin tekniğimi de bh de ilerletmek istiyorum. Bloklarda çok lastik seçmiyorum. Bu konuda elp bile çok iyi. 

Diyeceksiniz ki: _devam et o zaman gewoya... 

Ben şundan sordum. Tahtam viscaria. Fh. 09c hiç sorunum yok. Biraz bütçe buldum. Dedim ki bh. İm ide buterfly yapıp iyi bir kalite lastik seçip, ekipmanım tümüyle tek marka osun. Farkındaysanız 05 mi? Diye sormadım bike. Belki daha sonra. Bu hal iken 64 ve 80 arasında kaldım. Fx versiyonları da sormadım. Çünkü soft bh. Sevmiyorum. Tarzıma göre cevap 64 iken. Geliştirmek istediğim yönlerime göre ibre 80 gibi duruyor... :o:mellow:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..