Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tutuşu?

Recommended Posts

Öncelikle merhaba.Ben masa tenisine başlayalı 1 yıl oldu yaşım 15.Raketi yanlış tutuyorum ama böyle alıştım yani normalde işaret parmağıyla arkadan desteklenir ben hem işaret hem orta parmakla destekliyorum.Yani sizce ne yapmalıyım.Bir sıkıntı olur mu?Böyle devam etsem doğru olanını deneyince normal olarak kötü oynuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba genç kardeşim. Raket tutma işi; doğru vücut pozisyonu alma, hareketlerin doğru yapılması, adım teknikleri vs... her şeyi etkileyen en mühim mesele olduğundan, sana tavsiyem pro seviyedeki sporcuların-özellıkle Timo Boll- tutuş tekniğini iyi incelemen olacaktır. Timo, forehand ve backhandde raketi farklı tutuyor ve forehandden backhande geçişleri mükemmel bana göre.. Keşke insan anatomisine en uygun raket tutuşu, tüm masa tenisi hareketlerinin bilimsel en doğru yapılış şekli araştırılsa ve yayınlansa güzel olurdu... Böyle bi çalışma varsa bilenler göndersin lütfen...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..