Jump to content
Masatenisi.org Forum

V-stage

Ertan

Recommended Posts

ben Cermet bilirim, Cermet derim, başka birşey demem...

şu an için spin, hız ve kontrolu en dengeli bir biçimde birleştiren lastik Cermet. bana göre Butterfly'ın Sriver'dan sonra ürettiği en başarılı lastik...

hem üst lastiği hem de süngeri birbirine yakın sertliklerde...

hem zamklamadan çok iyi oynanabiliyor, hem de zamklanınca lokum gibi oluyor, yumuşacık ama elastik ve kontrollu... ayrıca son zamanlarda dayanıklılığı da iyileşti. daha ne diyeyim... V-stage Cermet yanında gözyaşları içinde kalır :lol::P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

PingPongMan V Stage'de kontrollü. İlginçtir Mendo Energy max ile yapamadığım kesmeleri V Stage ile rahat yapabiliyorum. Servislerde Mendo Energy den daha etkili servis atabiliyorsun ve de Mendo Energy'den yumuşak bir lastik bilmem anlatabildim mi?

Hayırlı olsun Ertan Abi en sonunda sana da aldırttık bir tane :D: . Gelidi mi nasıl beğendin mi? Valla beğenmezsen talip olabilirim kenarlarını dikkatli kes :gulumse: .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Ertan,

V-stage'den kesinlikle memnun olacaginiza eminim.. V-Stage'in farkliligini bir servisleri kullanisinizdan bir de smashlardaki rahatliligindan goreceksiniz (Hizlan dediginizde cok hizlanan yavasla dediginizde yavaslayan bir lastik.).. Bildigim kadariyla smash tarzinda oynayan birisiniz.

Kesinlikle bir magna kadar spinli ve cok daha hizli bir lastik V-Stage..

Merakla bekleyecegim duymayi sizin tecrubelerinizden, V-Stage ve Titanium tahta..

Bildigim kadariyla speed glue kullanmiyorsunuz, bu cok iyi, cunku, V-Stage speed glue ile cabuk yaslanan bir lastik. Fakat yine de Magna'dan cok daha fazla omurlu..

Ayriyetten, Titanium ile kullanacaginizdan speed glue'ya pek ihtiyaciniz olacaginizi zannetmiyorum.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kaç gündür şehir dışındaydım ancak bugün bakabildim mesajlara.

Ben forehand tarafında şut dan çok spin oynuyorum. Fazla nefesim de olmadığı için bu spin genelde iyi noktalara atılmış tek ve hızlı bir spin oluyor. Backhand tarafımda ise kısa tırtık olduğu için genelde açıyorum veya vuruyorum (veya blok yapıyorum).

Genelde tek spin oynadığım için lastiğin hızlı olması önemli. Çok kesik toplara da rahat atak yapabilmem için spininin de normal lastiklerden iyi olması lazım. Eğer öyleyse mesele yok.

Zamk kullanmıyorum bu yüzden hızlı tahta tercih ediyorum. Hızlı tahta kullanmamın bir diğer nedeni de kısa tırtılın etkisini artırması.

V-stage daha gelmedi, ama herhalde yedek tahtam (o da titanium) paket postanesine gelmiş. Diğeri de bu günlerde gelir herhalde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gercekten de PingPongMan'in dedigi gibi iyi bir lastik Cermet..

Mukemmel bir sesi var..

Bendeki bir rakette Cermet vardi; raketi icine dogru oyukmus gibi hissediyordum oynarken.. Topu guzelce kavramama yardimci oluyordu, sonra da bir mancirikmis gibi firlatip atiyordu..

Bryce'in paketinin uzerindeki resim bence en cok Cermet ile butunlesiyor.. Topu oyle atesli firlatiyor ki..

Bryce yakin hizi ve o harika spini yok mu.. Iyi is Butterfly!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ama simdi okunusu Vi siteyic gibi birsey yilmaz.. :gulumse: (Tabii ingilizce icin..)

"Bes asama" ya da "besinci asama" anlamina geliyor demek.. Neden acaba?

Hangi viteste vuruyormussun gibi topa.. Topu 1. vitesteyken yavas atabiliyorsun, ayni zamanda 5. viteste gitmek gerekirken hizlanabiliyor.. Sadece bir yorum..<_<

Geri vites olayi varsa sayet, bu herhalde raketin diger yuzuyle yapilmis hatali bir vurusa delalet olsa gerek.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Gergely sunu animsatiyor bana:

GELLLLLL GERIIIIIIII!!

Sriver ise:

SIRAYIII VERRRR..

senin de dedigin gibi raketi kendine haline birak kolunu soyle bir savurduktan sonra.. raket bile ismiyle sana boyle olmasi gerektigini anlatmaya calisiyor..

:lol::lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

V-Stage lastiği denediğim zaman her iki tahtamın lastiklerini çıkartıp tekrar yapıştırmıştım. Nasıl olduysa bilmiyorum zamkın etkisi 3-4 gün kadar sürdü ve sonradan geçti. Fakat bu arada ben herhalde hızlı lastiğe alışmış olmalıyım ki bu hafta sonu ilk gün maçlarda berbat oynadım (daha doğrusu oynayamadım). İkinci gün sorunun yavaşlıktan olduğunu farkedip zamklı oynadım ve oyunum epeyce düzeldi. Ama şimdi eskiden iyi oynadığım kombinasyonla oynayamıyorum. Bu V-Stage meselesini kim aklıma soktuysa çıksın ortaya!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu V-Stage meselesini kim aklıma soktuysa çıksın ortaya!
o benim herhalde.. :acaba:

..........

v-stage hizli oldugundan 3-4 gun sonrasinda o hiza alisip ne zamanki magnaya geri dondugunde oynayamadin? cunku magna yavas geldi sana..

bildigim kadariyla speed glue kullanmiyorsun, normal zamk hiza belki cok az etki eder; o kadar farklilik olmasi sasirtici..

Ama şimdi eskiden iyi oynadığım kombinasyonla oynayamıyorum.

iste v-stage oyledir.. bir alistinmi bir daha birakmak cok zor olur.. :lol:

........

bence tekrar alisabilirsin..

ama hep oyle olmamismidir ertan; bir kere hizli bir lastikle veya tahta ile vurdugunda geriye donmek cok zor olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam bağımlılık kısmını anladım da yavaşlık backhand tarafındaki tırtıl için de geçerli. V-stage bağımlılığı onu da etkilemiş olabilir mi?

:lol:

yan etkileri olabilir tabii. kullanmadan once doktora danismak gerektigi prospektusunde yaziyordu aslinda..:)))

...

speedy po bayagi hizli bir kisa tirtil degil mi? ertan alinma ama, titanium'un uzerinde magna ve po ile oynuyorsun; halen daha yavas diyorsun; abi biraz daha hizlisi ancak...

.........

..........

..........

.........

...........

..........

...........

re-impact tahta kullanaraktan olabilir diye dusunuyorum.. sen ne dersin pingpongman?...:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..