Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yasaka max wood mu stag triple carbon mu

Recommended Posts

Yasaka artık kemik bir marka ama Stag markasının o modeli çok hızlı . Şahsen hızlı tahta sevmeme rağmen kontrolsüz ve gereksiz fazla geldi . Fx-P ile denedim . Lastiği uzun zamandır kullanıyorum ama yabancılık çektim biraz . LKT Rapid Soft takınca (2.2mm) daha kontrollü geldi . Fh de yine bi türlü masaya düşüyor ama Bh de zorlanıyorum . Blok çok zor . Yasaka Max Wood bu tahtaya göre biraz daha yavaş . Eski tahtam olu kendisi . Fx-p leri ilk taktığımda bayıldım bu tahtaya , tam benlik dedim . Baş kısmı kopmasaydı kulanmaya devam edecektim ama artık kullanılamaz halde . Sana tavsiyem kontrollü lastiklerin varsa veya kontrollü lastik alacaksan Stag . Yok elimde hızlı lastik var diyorsan Max Wood . Yeni lastik alacaksan Stag tahata al , soft lastik al (mümkünse 2.00mm altı) . Eğer ince almam diyorsan Yinhe Mars II kontrolü kolay bir lastik . 2.15mm ama sadece kırmızı rengi kalmış . Yeni lastiklerini kontrollü al . Beğenirsen devam edersin , yetmemeye başladığında tahtaya alışık olacağın için başka bir soft lastiğe geçersin .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Berkin senin seviyen ne? Neden  hizli tahta istedin? Neye gore alakasiz iki tahta arasinda kaldin? 

Iyi kotu tahta yok. Bunu  hep söylüyoruz.  Su iyi bu kotu diyemeyiz. sana hangisi uygunsa onu alman lazim. Ama kel alaka iki tahta arasinda kalman bana pek bilincli olmadığını düşündürüyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsubasa çok haklı. İyi tahta kötü tahta yok, bu sporun önündeki en büyük handikap bile olabilir bu. Eline yapışan, bir hissedebildiğin bir tahta bulman hem imkanlı hem imkansız bile olabilir. Mümkün olduğunca seviyene göre gittiğin salonlarda iyi ekipman kullanan oyuncuların ekipmanlarını rica edip 1 2 dakika deneyebilmen, seni dogru tahtayı bulma ihtimaline en cok yaklaştıracak strateji bence. 

Sorunun orjinaline dair bir cevap içinse; Yasaka yılların profesyonel seviiyelerinde kullanılmış, rüştünü ispatlamış bir marka. Ama neden maxwood? Yanlışım yoksa Maxwood, geleneksel tahta yapısından bağımsız( normalde 5 veya 7 katmanlı tahtalara rastlarız.); katman sayısı tam aklımda değil ama 10 küsür katmanın sıkıştırılmasıyla oluşturulmuş yeni bir tahta biçimi. Denemeden direk almanızı tavsiye etmem. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..