Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Tavsiyesi

lufer

Recommended Posts

Merhabalar,
Elimde Kung Fu model raket var combo raket yapımına giriştim ilk deneyimim olacak bu hususta.

ben kontrollü bir oyuncuyum. Defans yapıyorum daha çok ama biraz daha atak olmaya çalışıyorum son zamanlarda risk almayınca sayı gelmiyor. eforlu bir oyun sergilerim sabit kalmam masada hareketliyimdir diyebilirim daha çok masadan açılmaya eğilimim var diyebilirim orta mesafe oyuncusu olabilirim ve genellikle bh oynarım.Açıldığımda forehand smach deniyorum  ,kapatarak masaya yaklaşmaya çalışıyorum ve tempo yapmak istiyorum . bh'de smach vuramıyorum ama bu konuda geliştirmek istiyorum kendimi.
Yihne moon, moon speed ve focus 3 snipe lastikleri arasında kaldım. 
Aliexpressten sipariş vermeyi düşünüyorum fakat bu lastiklerin kalınlıkları ve dereceleri hakkında kafam fazlasıyla karışık çok seçenek var sitede hangisini seçmem gerektiğini bilemiyorum.
Bunların muadili xiom musa var sanırım avrupa lastiği ama pahalı tek seferde 2 tane alamam onlardan anca zamanla toplayabilirim ya da  bh veya fh için 1 tane alabilirim bir de  çin lastiği ile kombinasyon yapmaya çalışabilirim.

Engin Demiryürek'in  oynadığı tarza daha yakınım diyebilirim referans olması açısından bu videoyu buldum.
tabii kendisi bana oranla daha çok risk alıyor ve ofansif müdahaleleri daha fazla.

bende bh smach hiç yok yukarıda belirttiğim üzere geliştirmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, byfizik yazdı:

Fh xiom musa max, bh için friendship focus snipe 3 max kalınlık alın derim. 
Kontrol, his ve ömür olarak diğer saydıklarınızdan daha iyidir..

teşekkür ederim bh için friendship focus snipe 3 aklıma yattı soft olandan bahsediyorsunuz değil mi(42 derece)
fh için de musa max dediniz peki şunu merak ediyorum bu max ve 2.0 arasındaki fark nedir? bu kalınlık süngeri mi yoksa lastiği mi temsil ediyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, lufer yazdı:

teşekkür ederim bh için friendship focus snipe 3 aklıma yattı soft olandan bahsediyorsunuz değil mi(42 derece)
fh için de musa max dediniz peki şunu merak ediyorum bu max ve 2.0 arasındaki fark nedir? bu kalınlık süngeri mi yoksa lastiği mi temsil ediyor?

2mm sünger kalınlığını belirtir. Lastik kalınlığını tabi ki seçemiyoruz. Max kalınlığın anlamı şudur ; ITTF'nin izin verdiği lastiğin ve süngerin toplam kalınlığının maximum 4mm olması. Yani 2mm yerine max kalınlığı seçerseniz, eğer lastik 1.3mm kalınlıkla ise süngeriniz 2.7mm kalınlıkta olacak. Toplam 4mm max kalınlıktır. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

23 saat önce, sevimsizpütür yazdı:

2mm sünger kalınlığını belirtir. Lastik kalınlığını tabi ki seçemiyoruz. Max kalınlığın anlamı şudur ; ITTF'nin izin verdiği lastiğin ve süngerin toplam kalınlığının maximum 4mm olması. Yani 2mm yerine max kalınlığı seçerseniz, eğer lastik 1.3mm kalınlıkla ise süngeriniz 2.7mm kalınlıkta olacak. Toplam 4mm max kalınlıktır. 

Tamamdır şimdi anladım teşekkür ederim. Sünger kalınlığı arttıkça hız artıyor yani lastik inceldiği için.bu soft medium hard dedikleri peki sünger sertliği mi yoksa lastiği mi temsil ediyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, byfizik yazdı:

Max ile 2.0 arasında uçurum yok.

Xiom musa zaten orta hızlı, kontrollü, kullanımı kolay, dayanıklı ve oyununu geliştirmek isteyenler için iyi bir seçim. 
Yine de yavaş olsun istiyorsanız 2.0 alabilirsiniz. 

Sağolun hocam. Oyunu geliştirmek için fh biraz daha ofansif kalmasında sakınca yok bence. 

Bh focus 3 fh focus 3

ya da 

bh focus 3 fh musa yapıp oyunumu geliştirmeye çalışacağım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, lufer yazdı:

Tamamdır şimdi anladım teşekkür ederim. Sünger kalınlığı arttıkça hız artıyor yani lastik inceldiği için.bu soft medium hard dedikleri peki sünger sertliği mi yoksa lastiği mi temsil ediyor?

Sünger kalınlığı arttıkça hız ve spin artar kontrol azalır. Lastik kaç mm üretildiyse o kadar kalır. Seriden seriye göre değişkenlik gösterebilir. Satın alırken sadece sünger kalınlığını ve sertliğini belirleyebiliriz(süngerin derecesini her siteden belirleyemiyoruz malesef, genellikle yabancı siteler). Soft-Medium-Hard süngerin sertliğini temsil eder ama yazılana bakarak almaktansa süngerin kaç derece olduğunu tam olarak öğrenmek daha mantıklı olur. İlk linkte altını kırmızı ile çizdiğim sayılar lastiğin süngerinin sertlik derecesini gösterir. Her lastikte bu bilgileri bulamayabilirsiniz masatenisi.com'da. İkinci linkte ise yabancı bir sitede(tabletennis11.com) satılan lastiğin açıklamasına baktığınızda sertlik derecesini görebiliyorsunuz. 

https://prnt.sc/qc4eiw

https://prnt.sc/qc4hbw

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 16.12.2019 Saat: 01:23, lufer yazdı:

evet ama oynadığım yer okul ve bölümün bir alanı ve arkadan insanlar geçebiliyor izinsiz bir şekilde onları videoya dahil etmiş olmak istemem. Referans video bulmaya çalıştım. 

Öyle ise, insanların geçmediği zamanlarda çekim yapmanın icab ettiği de gün gibi ortada. Herkesin biricik olduğunu hatırladığımızda, bu işi referans vidyosuyla halletmeye çalışmanın bizim için yanıltıcı, üstünkörü ve eksik olacağını da görebiliriz.  Kendi oyununum için geri bildirim talebimin kesafet ve samiğmiyyeti nispetinde, bu hususta lüzumu neyse onu yapmamın gerektiği  aşikar.  

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, sevimsizpütür yazdı:

Çin sitelerinde de belirtmişler dereceleri türkiyede pek denk gelmedim sadece soft medium hard diyerek geçiyorlar.Tabii bunlar giriş seviyesi ve orta oyuncular belki teferruat olsa gelişmiş oyuncular için önem arz ediyor meraklısı zaten bu bilgiye erişiyordur.
Benim lastik tercihlerim genelde max oldu ben çok da ofansif bir oyuncu sayılmadığımı belirtmiştim ama bu lastikler kontrollü atak için uygun olduğu için bana da uygun oluyor sanıyorum çünkü off+ max lastiklerle kıyaslandığında onlara göre de hızı düşük kalıyordur diye düşünüyorum.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Bir arkadaşım xiom musa almış ittf 79-031 mi ne numaralı araştırdığım bazı yerlerde 79-049 oluyor bu kod bildiğim kadarıyla firmalar  lastik teknolojilerinin lisansını ittf'den alıp tüm modellerinde geçerli kılınsın onları uyguluyor.  Aynı model lastiklerin üretim tarihlerine göre farklılık göstermesi mümkün müdür?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, lufer yazdı:

Çin sitelerinde de belirtmişler dereceleri türkiyede pek denk gelmedim sadece soft medium hard diyerek geçiyorlar.Tabii bunlar giriş seviyesi ve orta oyuncular belki teferruat olsa gelişmiş oyuncular için önem arz ediyor meraklısı zaten bu bilgiye erişiyordur.
Benim lastik tercihlerim genelde max oldu ben çok da ofansif bir oyuncu sayılmadığımı belirtmiştim ama bu lastikler kontrollü atak için uygun olduğu için bana da uygun oluyor sanıyorum çünkü off+ max lastiklerle kıyaslandığında onlara göre de hızı düşük kalıyordur diye düşünüyorum.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Bir arkadaşım xiom musa almış ittf 79-031 mi ne numaralı araştırdığım bazı yerlerde 79-049 oluyor bu kod bildiğim kadarıyla firmalar  lastik teknolojilerinin lisansını ittf'den alıp tüm modellerinde geçerli kılınsın onları uyguluyor.  Aynı model lastiklerin üretim tarihlerine göre farklılık göstermesi mümkün müdür?

https://prnt.sc/qckm51

Mümkündür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, sevimsizpütür yazdı:

https://prnt.sc/qckm51

Mümkündür.

satıcıya da sordum o kadar bu musa 1 mi diye evet dedi meğersem 3'müş. hem de çin versiyonu neyse maceraya gerek yok oralardan alıp pişman olmak yerine burdan alınabilir. Sağolasın beni uyandırdın zaten niyeyse çok araştırdım üzerinde durdum bi bit yeniği varmış.

2 tane focus 3 snip alıp yola devam etmek mantıklı gözüküyor şimdilik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..