Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Yapıştırıcısı Hk.

lufer

Recommended Posts

Merhabalar, Arkadaş bir tane raket almış denerken sünger değil de lastik kısmı hafif ucundan açıldı(yırtılma falan yok kesinlikle). Bunu nasıl yapıştırabilirim böyle bi imkan var mı ? Sünger kısmı  herhangi bi şekilde zarar görmedi sadece süngerin üzerine yapıştırılan lastik açılma yaptı kismi derece ama benim içime sinmediği için düzeltme istiyorum. Uhu , bali gibi  yapıtşrııcılar etkili olur mu ?https://www.hazerspor.com/urun/trm-su-bazli-yapistirici-40-gr şöyle bi şey mi almak lazım ileride raket alınca ben de kullanabilirim belki donma vs yapmıyorsa kısa zaman içinde
Tavsiyelerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, 

Kesinlikle bali, uhu vs. ürünü yapıştırmak için kullanma. Lastiği bozarsın.

Ekte belirttiğin şu bazlı yapıştırıcıyla işlemi yapabilirsin. Kapağını iyi kapatırsan uzun zaman kullanabilirsin. 

Lastiği iki türlü yapıştırabilirsin.

1- Lastiğin açıldığı noktaya hem tahtaya hemde lastiğe yapıştırıcıyı sürüp, kuruttuktan sonra yapıştırabilirsin.

2- Lastiği komple tahtadan söktükten sonra, hem tahtaya hemde lastiğe komple yapışkan sürüp, kuruttuktan sonra da yapıştırabilirsin.

Senin için nasıl kolay oluyorsa öyle yapmanı tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam teşekkür ederim raket öyle combo raket değil giriş seviyelerinden bir hazır raket sök çıkar yaparsam işler çok daha mahvolur bir parça süngere ve lastige sürsem tutar heralde değil mi? minimal bi açılma var sadece benim içime sinmediği için sünger falan kalksa ya da yarılsa çok daha kötü olurdu da böyle o bile önemsemedi sadece benim hoşuma gitmedi bana emanetken oldu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gırtasiyeden su bazlı tutkal alınız, 7-8 TL.gibi bir şey ederi, mesela Beşiktaş Mefisto kitapçısının alt gatında var.

Aldınız mı bu tutkaldan, hah. Şimdi, onarmak istediğiniz rakete yarım metre kadar yaklaştırın tutkalı. Henüz açmayın ama kapağını. Yanında dursun raketin.

Bir cımbız ve mesela, minik bir Victorinox çakısının bıçağı gibi, ince, sivri uçlu bir bıçak tedarik edip, onları da rakete yaklaştırın bir yarım metre, otuz-gırk santim kadar, bu da tamam.

İmdi, cımbıznan üst lastiği açıldığı yerden, yandan tutup kaldırın, cımbıznan lastiğin içeriye dönük pütürlerini kapmayın, yalınız pütürlerin arasındaki ince bölümden tutarak kaldırın  üst lastiği. Öyle açık tutun...Ve tutkalı süreceğiniz alanı tetkik edin. Üst lastiğin altını inceleyin...Ki birazdan, orada gördüğünüz,  pütürlerin yapıştırıldığında alttaki süngere değecek gısımlarına şöyle bir bakın. Yapıştırılacak sünger yüzeyine de bir bakın. Çalışacağınız alan, bu bölge. 

Şimdi tutkaldan bir naylon parçasının üzerine biraz sıkın, naylon yerine cam, pilastik gibi emici olmayan başka bir yüzey de olabilir bu pekala. Bir mercimek tanesinin yarısı veya daha az miktarda tutkal sıkmanız kafi gelebilir, sıkınız, sıktınız mı, hah.

İmdi bıçağınızın ucuynan tutkalın birazını oradan alıp, açılan bölgedeki süngerin üzerine dilim ekmeğe tereyaa sürer gibi, yapıştırılacak yüzeyin tamamını gaplayarak sürün, sıvayın, hani pıçah sanki bir ıspatulaymış da, sünger de macunlanacak bir duvar yüzeyiymiş misali, cımbızla kaldırdığınız üst lastiğin altında gerçekleştirin bu eylemi.

Akabinde,cımbızla üst lastiği yandan açık tutmaya devam ederken, aradan nazikçe, pıçağınızla alacağınız bir parça tutkalı süngere değecek olan pütürlerin yüzeylerine de sürünüz, yalnızca yüzeylerine ama, pütürlerin yanlarına tutkal sürmeyiniz.

Cımbızla açık tutarak, 2-3 dakka, ya da tutkal biraz guruyana  kadar bekleyiniz, nihayetinde lastiği nazikçe bırakınız ve parmaanızın veya avucunuzun etli yeriyle hafifçe bastırınız. Hafifçe diyorum, pütürlerin altta süngere değen yüzeylerinin süngere tam olarak temas etmesini sağlayacak kadar, ancak bundan daha fazla da değil. Dikkat edip, vur derken öldürmez iseniz, bu bahste muzaffer olmanız neredeyse kaçınılmazdır. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@beşyüziki çok teşekkür ederim hocam. 
su bazlı tutkal aynı işi görür mü arkadaşın raketi olduğu için bu kadar irdeliyorum kendi raketim olsaydı en kolay ve pratik çözümü bulurdum dediğinizi uygulardım. 

https://www.hazerspor.com/urun/trm-su-bazli-yapistirici-40-gr su bazlı tutkal bunun gördüğü işin aynısı yapabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, lufer yazdı:

@beşyüziki çok teşekkür ederim hocam. 
su bazlı tutkal aynı işi görür mü arkadaşın raketi olduğu için bu kadar irdeliyorum kendi raketim olsaydı en kolay ve pratik çözümü bulurdum dediğinizi uygulardım. 

https://www.hazerspor.com/urun/trm-su-bazli-yapistirici-40-gr su bazlı tutkal bunun gördüğü işin aynısı yapabilir mi ?

O da olur o da.

İlaveten, arkadaşın raketi veya kendi raketiniz şeklinde bir ayrımın üzerinde durmak yerine, raketi iyi bir şekilde onarınız, hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..