Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kasumi & He Zhouija Bulgaristan son 8

Recommended Posts

10 dakika önce, Bilal OLGUN yazdı:

Bh sanırım 1.3 soft long2 var fh klasik çin

Sayın Bilal Olgun,

öncelikle,  ''1.3 soft long2 ''   yazışınızın, beni konuya daha yakından bakma ve mes'elenin mahiyetini açıklığa kavuşturmak bakımından motive ettiğini  ifade etmek istiyorum.  

Gelelim ''1.3 soft long2 '' ye. 

- 1.3 soft long2 diye bir lastik yok.  Olsun ister miydik, bu başka bir bahs, ama yok. Burada kastedilen ya Butterfly Feint Soft olabilir, ya da Butterfly Feint Long 2 .

- Feint Soft üç kalınlıkta sunuluyor, öküz(OX),1.0 mm. ve 1.5 mm. Feint Long2 ise, öküz(OX), 0.6,  1.1 ve 1.3 mm.lik dört kalınlıkta sunuluyor. 

- Bayan He'nin oynadığı lastiğin sanki Feint Soft, onun da 1.5 mm. olduğuna dair, eski  yuçüyb yorumlarından edindiğim, bulanık bir malumatım var idi. Bu bulanıklık, üleştiğiniz vidyonun 4.04'üncü saniyesini dondurmam ile yerini berraklığa bıraktı. Siz de bakınız,  dondurunuz 4.04'te,  takdir edeceksiniz ki, bayan He'nin bekhendindeki, oynarken de tok tok seda veren kırmızı lastik,  Feint Long2'ninki gibi sarı  süngerli değil,  tıpkı Feint Soft'unki gibi açık renk süngerlidir. Aynı donuk karedeki forhend lastiğiyle mukayese etmemi müteakiben de sünger galınlığının1.5 mm. olduğundan emin oldum. Ayrıca bayan He'nin forhend lastiğinin de ince süngerli olabileceği konusundaki şüphelerim...neyse, bu başka bir bahs, buna girmeyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, beşyüziki yazdı:

Sayın Bilal Olgun,

öncelikle,  ''1.3 soft long2 ''   yazışınızın, beni konuya daha yakından bakma ve mes'elenin mahiyetini açıklığa kavuşturmak bakımından motive ettiğini  ifade etmek istiyorum.  

Gelelim ''1.3 soft long2 '' ye. 

- 1.3 soft long2 diye bir lastik yok.  Olsun ister miydik, bu başka bir bahs, ama yok. Burada kastedilen ya Butterfly Feint Soft olabilir, ya da Butterfly Feint Long 2 .

- Feint Soft üç kalınlıkta sunuluyor, öküz(OX),1.0 mm. ve 1.5 mm. Feint Long2 ise, öküz(OX), 0.6,  1.1 ve 1.3 mm.lik dört kalınlıkta sunuluyor. 

- Bayan He'nin oynadığı lastiğin sanki Feint Soft, onun da 1.5 mm. olduğuna dair, eski  yuçüyb yorumlarından edindiğim, bulanık bir malumatım var idi. Bu bulanıklık, üleştiğiniz vidyonun 4.04'üncü saniyesini dondurmam ile yerini berraklığa bıraktı. Siz de bakınız,  dondurunuz 4.04'te,  takdir edeceksiniz ki, bayan He'nin bekhendindeki, oynarken de tok tok seda veren kırmızı lastik,  Feint Long2'ninki gibi sarı  süngerli değil,  tıpkı Feint Soft'unki gibi açık renk süngerlidir. Aynı donuk karedeki forhend lastiğiyle mukayese etmemi müteakiben de sünger galınlığının1.5 mm. olduğundan emin oldum. Ayrıca bayan He'nin forhend lastiğinin de ince süngerli olabileceği konusundaki şüphelerim...neyse, bu başka bir bahs, buna girmeyelim.

Bilerek yalnız yazmıştım. Kaç kişi uyaracak diye merak ediyordum. İlk dikkatli izleyici sizsiniz..

1.3 mm feint soft ile oynuyor daha kalın ile oynamasında ihtiyacı yok. Yumuşak kauçuk olduğu için tüm enerjiyi rakininden alıyor. 

İyi seyirler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 17.08.2019 Saat: 17:27, Bilal OLGUN yazdı:

Bilerek yalnız yazmıştım...

1.3 mm feint soft ile oynuyor daha kalın ile oynamasında ihtiyacı yok. Yumuşak kauçuk olduğu için tüm enerjiyi rakininden alıyor. 

Sayın Bilal, '' bilerek yalnız yazmıştım '' değil, ''bilerek yanlış yazmıştım'' denir.  Pisikanaliz açısından dil sürçmeleri manidardır, lakin tabii burada bir dil sürçmesinden ziyade ancak bir tuş sürçmesinden söz edebiliriz... Derken, cep telefonunun da bilgisayarın da kılavyelerine bakıyor  ve karışmış olan ''z'' ve ''ş'' harflerinin kılavyelerde birbirlerinden bir hayli uzakta yer aldığını görüyorum. Öyle tuş sürçmesi ile pek karışacak gibi değiller. Eh, bu da......neyse o taraflara gitmeyeyim şimdi.  Siz, ah siz, anlaşılan hem minik tuzaklar kuruyor hem de bu minik tuzakları tazeliyorsunuz. 

Feint Soft'ların sunulan sünger kalınlıkları da 1.1 ve 1.5 mm.dir.  1.3 mm. si yok, sayın Bilal.  Doğrusu bu.  Kendim de bir vakit bu lastiknen oynadığımnan biliyorum emmee sizin gadar değil sayın Bilal,  zira  yazdıklarınıza bakılırsa, Bayan He'nin hangi kalınlıkla oynaması gerektiği sizden soruluyor, onun ihtiyacı var mı yok mu, siz biliyorsunuz.  Tıpkı '' 1.3 mm feint soft ile oynuyor daha kalın ile oynamasında ihtiyacı yok ''     diye yazarak belirttiğiniz gibi .

Burada, naçizane, minik, mini minnacık da bir tashih yapmamı kabul buyurunuz, zira  ''daha kalın ile oynamasında ihtiyacı yok'' değil,   '' daha kalın ile oynamasına ihtiyacı yok'' veya ''ihtiyaç yok'' diye  yazılır ve söylenir. Misal, defansçıyım, forhendimde 2.1 Dignics'le oynamamda ihtiyacım yok demem, 1.7  T05'le oynamaya ihtiyacım var derim. Bunu,  kendim ve ihtiyacımla  kurduğum bağlantının berraklığı nispetinde berrak dile getirebilirim.

Son cümledeki ''rakininden'' ise ''rakibinden'' olacah. Şu da tecrübeyle sabittir ki, Feint Soft' un, hani o şimdi Feint Long 3 ' lerde de kullanılan yumuşak, pek atmayan süngeri 1,5 mm. olursa topun gazını daha iyi alır. Oynayan için de daha çok oynama kolaylığı sağlar, özellikle düz vuruşlar yapıyorsa. 1.1 mm. ise apayrı bir alem. Söylediğiniz 1.3 ise yok, hayal alemine ait. Masa başı uzun pütürle daha çok düz vuruşla oynayanlar arasında 1.5 mm. daha çok tercih ediliyor hee mi.

4.04.  4.04'e bakınız, kabak gibi görünüyor.

Burası umuma açık bir yer. Bir ekipmanın adı, kaç gr. kaç mm. olduğu gibi mekanik bilgilerin doğru yazılmış olmasının önemi vardır.   Yazarken bu gözetildiğinde, böylece,  buradan aldığı doğru malumatla hareket eden birinin vakit ,nakit, ve enerji kaybına uğrayışı azalacaktır. Bu herkes için yararlıdır, akıllıcadır.  Tersi ise,  yararsız ve akılsızcadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, beşyüziki yazdı:

Sayın Bilal, '' bilerek yalnız yazmıştım '' değil, ''bilerek yanlış yazmıştım'' denir.  Pisikanaliz açısından dil sürçmeleri manidardır, lakin tabii burada bir dil sürçmesinden ziyade ancak bir tuş sürçmesinden söz edebiliriz... Derken, cep telefonunun da bilgisayarın da kılavyelerine bakıyor  ve karışmış olan ''z'' ve ''ş'' harflerinin kılavyelerde birbirlerinden bir hayli uzakta yer aldığını görüyorum. Öyle tuş sürçmesi ile pek karışacak gibi değiller. Eh, bu da......neyse o taraflara gitmeyeyim şimdi.  Siz, ah siz, anlaşılan hem minik tuzaklar kuruyor hem de bu minik tuzakları tazeliyorsunuz. 

Feint Soft'ların sunulan sünger kalınlıkları da 1.1 ve 1.5 mm.dir.  1.3 mm. si yok, sayın Bilal.  Doğrusu bu.  Kendim de bir vakit bu lastiknen oynadığımnan biliyorum emmee sizin gadar değil sayın Bilal,  zira  yazdıklarınıza bakılırsa, Bayan He'nin hangi kalınlıkla oynaması gerektiği sizden soruluyor, onun ihtiyacı var mı yok mu, siz biliyorsunuz.  Tıpkı '' 1.3 mm feint soft ile oynuyor daha kalın ile oynamasında ihtiyacı yok ''     diye yazarak belirttiğiniz gibi .

Burada, naçizane, minik, mini minnacık da bir tashih yapmamı kabul buyurunuz, zira  ''daha kalın ile oynamasında ihtiyacı yok'' değil,   '' daha kalın ile oynamasına ihtiyacı yok'' veya ''ihtiyaç yok'' diye  yazılır ve söylenir. Misal, defansçıyım, forhendimde 2.1 Dignics'le oynamamda ihtiyacım yok demem, 1.7  T05'le oynamaya ihtiyacım var derim. Bunu,  kendim ve ihtiyacımla  kurduğum bağlantının berraklığı nispetinde berrak dile getirebilirim.

Son cümledeki ''rakininden'' ise ''rakibinden'' olacah. Şu da tecrübeyle sabittir ki, Feint Soft' un, hani o şimdi Feint Long 3 ' lerde de kullanılan yumuşak, pek atmayan süngeri 1,5 mm. olursa topun gazını daha iyi alır. Oynayan için de daha çok oynama kolaylığı sağlar, özellikle düz vuruşlar yapıyorsa. 1.1 mm. ise apayrı bir alem. Söylediğiniz 1.3 ise yok, hayal alemine ait. Masa başı uzun pütürle daha çok düz vuruşla oynayanlar arasında 1.5 mm. daha çok tercih ediliyor hee mi.

4.04.  4.04'e bakınız, kabak gibi görünüyor.

Burası umuma açık bir yer. Bir ekipmanın adı, kaç gr. kaç mm. olduğu gibi mekanik bilgilerin doğru yazılmış olmasının önemi, vardır.   Yazarken bu gözetildiğinde, böylece,  buradan aldığı doğru malumatla hareket eden birinin vakit ,nakit, ve enerji kaybına uğrayışı azalacaktır. Bu herkes için yararlıdır, akıllıcadır.  Tersi ise,  yararsız ve akılsızcadır.

Sayın 502,

İsteyerek veya istemeyerek yanlış yazılan şeyleri düzeltme ihtiyacı duyma nedeniniz nedir. Ben sizin ''Fİ'' tarihinden kalan anlaşılmaz ( sözlüğe bakmadan anlayamıyorum ) kelimelerinize laf ediyormuyum, düzeltiyormuyum umurumda bile değil.

Konuya dönecek olursak 1.3 mm asla bulamayacaksın. He kızımıza özel olarak Dawei sünger, kauçuk, sponge ( seç birini onu kullan)  üretiliyor ve senin tabirinle öküz yani OX yani pütür yani long pimple yani LP 502 ile güzelce yapıştırılıyor ve kızımıza veriliyor

Bu yazdıklarıma ister inanırsın, ister inanmazsın ( kimin umurunda benim değil ) 

Teknik bilgileri doğru veya yanlış versemde bu oyun stilini kendine uyarlayıp 10 binlerce topa enerji harcayacak veteran yok hee miii..

Türkiyede öyle masa içi, başı, yakını oynayan uzun pütür, long pimple Veya LP veya Öküz ile bh şutop veya bh drive oynayan çok az insan dahi yok hee miii..

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Topluma açık bir alanda, üye olsun olmasın hepimiz bu yazılanları okuyoruz. Bu yazılanların sonucu konu kitleme, üye ihtarları, yasaklanmalar. Yanlış bilgileri yada hatalı yazımları, daha uygun bir üslupla birbirimize aktarsak. Bu nahoş ortamdan bir an önce sıyrılsak. Konuyu hoş bir sohbet ile noktalamak için çaba sarfetsek, hepimiz için bence daha şık olur. İyi yazımlar dilerim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal beyin son yorumuna katılıyorum. 

Sayın 502 başkalarının yorumlarındaki imla hatalarını uzun uzadıya anlatacağına kendi yazılarındaki imla katliamını düzeltse daha iyi olur..!

Sayın 502 'den çok daha kısa,  öz ve anlaşılır yazılar bekliyorum.  Yoksa yazılarının yarısından sonrasını okumuyorum ona göre..! 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Bilal OLGUN yazdı:

İsteyerek veya istemeyerek yanlış yazılan şeyleri düzeltme ihtiyacı duyma nedeniniz nedir. Ben sizin ''Fİ'' tarihinden kalan anlaşılmaz ( sözlüğe bakmadan anlayamıyorum ) kelimelerinize laf ediyormuyum, düzeltiyormuyum umurumda bile değil.

Dünyanın her yerinde yazı dilinin kuralları vardır.  Yazım ve noktalama kurallarına uygun yazmak, her şeyden önce o dilin kendisine saygı duymak demektir. 

Kişi bunu bir disiplin haline de getirebilir.

Kurallar gözetilerek yazılmış yazıya ve  içindeki bilgilere olan güven de, içinde yazım hataları bulunan yazılara göre daha fazla olur.  Yazım kurallarına uyulmadığında, cümlelerin içinde asıl anlatılmak istenen karşı tarafa aktarılamayabilir. Yazının okunması zorlaşır. Okunan yazı herkes tarafından aynı şekilde algılanamaz. Yazım kuralları olmazsa, yazılarda anlam belirsizlikleri ve anlatım bozuklukları ortaya çıkar. 

Kimsenin yazısını düzeltmiyorum, herkes konunun altında, kendi kutucuğuna yazıyor. Ancak okuduklarımın yazım kurallarına uygun yazılmış halini  kendi kutucuğuma tabii ki yazabilirim.  Naçizane örnek olsun. Bahsedilen konunun içeriğiyle karıştırmayınız bunu. Ben bir şey öğretemem, lakin siz isterseniz öğrenebilirsiniz. Kullanılan dil, yazarak kullanılacaksa nasıl yazıldığını öğrenmek gerekir. Temeldir bu.  Apaçık.

Kullandığım sözcüklerden anlayamadıklarınız için sözlüğe bakıyorsanız, bakınız, zaten böyledir bu, bir metni okurken anlamadığımız sözcükler olursa sözlüğe bakarız. Sözlükler bu işe yarar. 

Ayrıca umurunuzda değilse, yazdıklarıma laf etmemeniz, düzeltmiyor oluşunuz niye bir bahane olsun ki...   

hamiş: Süngerli uzun pütürlerle ''atak'' oynayan veteranlar var.

11 dakika önce, vedaty yazdı:

Sayın 502 başkalarının yorumlarındaki imla hatalarını uzun uzadıya anlatacağına kendi yazılarındaki imla katliamını düzeltse daha iyi olur..!

Yazının anlaşılamamasındaki etkenler olarak, yazım hataları başka bir şeydir,  uzun cümleler, yabancı veya eski sözcükler ya da varolan sözcük veya söylenişlerin yeni şekillerde yazılmış olması başka bir şey.  Bunları birbirine karıştırmışsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, bellek yazdı:

Şunu yazmadan da geçmeyeyim, ikinizde forumun değer verdiği üyelerisiniz, kendinize daha yakışan yazıları üretmenizi bekliyoruz. 

Bilal Olgun için söylediğinize katılıyorum ama 502 adı altına saklanıp ta, nerede bir polemik fırsatı bulsa atlayan, garip bir lisan kullanmaya çalışarak, aslında kendisini ört bas eden kişinin “forum” tarafından değerli bulunmasını tam anlayamadım.

502’nin bende yarattığı tek his, kendisinin yazılarında sık kullandığı “kabak” tadı vermesidir!

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bayan He'nin oyununun, 1.5 mm.Feint Soft'la kesme dışında neler yapılabileceği konusunda bizim için güzel bir örnek teşkil ettiği kanaatindeyim. Böyle 1,5 mm.süngerli Dawei 388D-1 kullanan üst düzey bir erkek çinli oyuncu da var; Zhang Guochi veya Zhang GuoZhi. Bir videosu aşağıda:

Bu tarz kalınca süngerli atak oyunda kullanılan uzun pütürlü oyun için,  Carl Prean'ın videolarına da bakmak kabil. İlaveten eski dünya şampiyonlarından Deng Yaping'e de bakılabilir. 0.5 RITC 755 ve müteakiben 0.6 Curl P1r kullanmıştır.

Bu tarz ekipmanı atak oyunda kullanan hem veteran hem de gençlerden oyuncular ülkemizde de var. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 18.08.2019 Saat: 18:26, bellek yazdı:

Şunu yazmadan da geçmeyeyim, ikinizde forumun değer verdiği üyelerisiniz, kendinize daha yakışan yazıları üretmenizi bekliyoruz. 

4 saat önce, Levend yazdı:

Bilal Olgun için söylediğinize katılıyorum ama 502 adı altına saklanıp ta, nerede bir polemik fırsatı bulsa atlayan, garip bir lisan kullanmaya çalışarak, aslında kendisini ört bas eden kişinin “forum” tarafından değerli bulunmasını tam anlayamadım.

502’nin bende yarattığı tek his, kendisinin yazılarında sık kullandığı “kabak” tadı vermesidir!

Sayın Levend, ben yukarıda üye arkadaşların durumunu net bir şekilde beyan ettim. Beşyüziki hakkındaki düşüncelerinizi tekrar gözden geçirmenizi dilerim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..