Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ding Ning vs Sun Yingsha | 2019 ITTF Australian Open Highlights (Final)

Recommended Posts

7 saat önce, vedaty yazdı:

Sun yingsha bu turnuvada önüne geleni ezip geçti.  

Sun çok kuvvetli bir oyuncuymuş.  Vuruşları çok hızlı gidiyordu.  

Geleceğin yıldızı... 

vedaty, amanın, sakın maçın sonucunu söylemeyin! Olmuş-bitmiş maç ve sonucu hakkında yorum yapınca bazı arkadaşların saldırısına uğruyorsunuz. Durmadan üzerinize geliyorlar. Şunu merak ediyorum: Aynı arkadaşlar, haberin görüntüsünü vermeden önce ne olup bittiğini söyleyen spikerlere ve TV kanallarına da saldırıyorlar mı? Böyle saçma bir düşünce görmedim (paylaştığımız maç ile ilgili yorum yapamazmışız, zira beyefendiler hala izlememişler. Onların keyiflerini beklemek zorundaymışız düşüncelerimizi söylemek için!). Hani üyelik kuralları arasında böyle bir şey olsa belki anlaşılabilir, ama yok. Bu resmen "burası benim çiftliğim, burada benim dediğim olur-olacak, ben izlemediysem maçın hakkında yorum yapamazsınız" demeye geliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumdaki maç yorumlarından rahatsız olanlar, yorumları okumadan direk videoyu tıklasınlar..!  

Maç hakkında kısa yorumları okumak benim hoşuma gidiyor,  maça olan merak ve ilgimi artırıyor. 

Ayrıca maçları bu forumdan izlemek zorunda değilsiniz.  You tube girip maç ismi yazılarak da izlenebilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

''.....finali '' diye konu başlığını görünce, finali izlemek için  konuya tıklıyorum. Açar açmaz, videodan önce ilk cümlede maç neticesinin  yazılmış, müteakiben de yorum yapılmış olduğunu görüyorum. Aslen izleyerek deneyimlenip, sayı sayı tamamlanan bir süreç, videodan önce, açar açmaz okunan, zihinsel bir malumata indirgenmiş. Malumat hemen veriliyor ve yorumlanıyor. Demem o ki,  böyle yapılacak ise başlığa ''....finali '' yerine

''........finali üzerine bir yorum ''  ( veya yorumlar )

''.......finalini yorumluyorum ''

''.........finalinin galibi üzerine bir yorum ''     ( veya yorumlar )

''...........finalini bir de benden dinleyin '' ,        ''........finalini yorumladım, buyrun okuyun '' , 

''.......finalinin galibi ........'nın bilmem neyi ''

''.......finalinin galibi .............. 'nın .........sı üzerine yorumlar''

''.......finalinin neticesi ve üzerine yorumlar''

''........final neticesinin yankıları ''

gibi bir cümle yazılır  ise yerinde olur. O vakit, bunu görür de, ''dur şimdi gazananı bilmeyim de, vidyoyu Yuçüyb'den izleyerek bileyim nassı oynamışlar da, gazanç nassı oluşmuş '' deyip, tıklamam bu paylaşımı.

Daha sonra bakarım ona da belki.

Yoksa  başlığına ''.......finali'' yazılarak konu açılıp vidyo paylaşılıyorsa, bırakılır da, o konuyu açan izler finalini.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 16.07.2019 Saat: 15:23, YılmazS yazdı:

vedaty, amanın, sakın maçın sonucunu söylemeyin! Olmuş-bitmiş maç ve sonucu hakkında yorum yapınca bazı arkadaşların saldırısına uğruyorsunuz. Durmadan üzerinize geliyorlar. Şunu merak ediyorum: Aynı arkadaşlar, haberin görüntüsünü vermeden önce ne olup bittiğini söyleyen spikerlere ve TV kanallarına da saldırıyorlar mı? Böyle saçma bir düşünce görmedim (paylaştığımız maç ile ilgili yorum yapamazmışız, zira beyefendiler hala izlememişler. Onların keyiflerini beklemek zorundaymışız düşüncelerimizi söylemek için!). Hani üyelik kuralları arasında böyle bir şey olsa belki anlaşılabilir, ama yok. Bu resmen "burası benim çiftliğim, burada benim dediğim olur-olacak, ben izlemediysem maçın hakkında yorum yapamazsınız" demeye geliyor...

Sayın YılmazS, konuyu açmışsınız güzel bir açılış olmuş. Sıkıntı yok, altına ne istiyorsanız yazabilirsiniz. Bizim isteğimiz konuyu açarken konu başlığında skorun yazılmaması şeklinde, siz istediğiniz şekilde konuyu açabilirsiniz. Biz sadece düşüncelerimizi yazdık. Olur yada olmaz. Her türlü yorumu da yapabilirsiniz sıkıntı çıkaracak kimse yok. Ben bu yorumun benzerini daha önce sizin açmış olduğunuz bir videoda yazmıştım, tekrar yazdım. Yazış serbest, özgür bir forum, yeterki yazarken milletin ayağına basmayalım. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, bellek yazdı:

Sayın YılmazS, konuyu açmışsınız güzel bir açılış olmuş. Sıkıntı yok, altına ne istiyorsanız yazabilirsiniz. Bizim isteğimiz konuyu açarken konu başlığında skorun yazılmaması şeklinde, siz istediğiniz şekilde konuyu açabilirsiniz. Biz sadece düşüncelerimizi yazdık. Olur yada olmaz. Her türlü yorumu da yapabilirsiniz sıkıntı çıkaracak kimse yok. Ben bu yorumun benzerini daha önce sizin açmış olduğunuz bir videoda yazmıştım, tekrar yazdım. Yazış serbest, özgür bir forum, yeterki yazarken milletin ayağına basmayalım. 

Anlatamıyoruz galiba... Forum kuralları arasında "videolar şöyle paylaşılır", "yorum yapılamaz" diye bir kural var mı?

Örnek üzerinden açıklayacak olursak, burada video paylaşan kişi, videosuyla birlikte "x oyuncu maç sayısını harika bir vuruşla almış" diyemeyecek mi?

Tekrar soruyorum: Forum kuralları arasında böyle bir kural var mı? Yoksa, bu kimin kuralıdır? Burası birilerinin babasının çiftliği midir? Yani herkesi bağlayan kurallara göre değil, birilerinin keyfine göre mi davranacağız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, YılmazS yazdı:

Anlatamıyoruz galiba... Forum kuralları arasında "videolar şöyle paylaşılır", "yorum yapılamaz" diye bir kural var mı?                                                Kural YOK, İstediğiniz gibi video paylaşabilirsiniz.                     
                                            Örnek üzerinden açıklayacak olursak, burada video paylaşan kişi, videosuyla birlikte "x oyuncu maç sayısını harika bir vuruşla almış" diyemeyecek mi?                       Her türlü düşüncedeki bilgilerini videonun altında paylaşabilirler. 

Tekrar soruyorum: Forum kuralları arasında böyle bir kural var mı? Yoksa, bu kimin kuralıdır? Burası birilerinin babasının çiftliği midir? Yani herkesi bağlayan kurallara göre değil, birilerinin keyfine göre mi davranacağız?             Tekrara sormanıza gerek yok, böyle bir kural yok.                 Kimsenin babasının çiftliği değil.                                           Bu paylaşım yazıları kurallara bağlı değil. İstediğiniz keyfiyette yazabilirler.              

Sayın YılmazS , yazmış olduğunuz yazınızın paragraf paragraf altına kalın bir yazı ile istemiş olduğunuz tüm cevaplarınızı yazdım.                 Not. Unutmayın, sizin istek sorularınıza verilmiş bu cevaplar diğer üyelerinde haklarıdır. Siz her karşı düşünceye babalarının çiftliği gibi yazıyorlar derseniz. Her açtığınız konu da yazılmış karşı bir düşünceyi yok saymak, konuyu ister istemez sizin çiftliğinize çevirir. Konuyu ben açtım benim kurallarım geçerli olur deme lüksümüz yoktur. Bu alanda saygı kuralları içinde yazılan her fikir özgürdür. OK

• Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben -herkesin uyduğu veya uymak zorunda olduğu kuralları çiğneyerek- herhangi bir yeri -babamın çiftliğine- çevirmiş olsaydım,  çoktan bana bir ceza verirdiniz, öyle değil mi? Yani forum kuralları -üye olarak- beni kapsıyor. Hala yetkiniz olmasına rağmen cezalandıramadığınıza göre, demek ki çevirmemişim. Dolayısıyla neyi ima etmeye çalışıyorsunuz? Canınız sıkılıyor, tartışmak için ortam oluşturmaya mı çalışıyorsunuz? Ya da bu şekilde yaparak "burada benim borum öter" mesajı vermeye mi çalışıyorsunuz? Lütfen benim zamanımı boşuna harcamayın. Kendinize vermek istediğiniz mesajları vermenizi sağlayacak başkalarını bulun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..