Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekipmanlar bu kadar pahalı olmak zorunda mı??

Recommended Posts

Butterfly Dignics 05 Türkiye fiyatı 696 TL olmuş..! 

Masatenisi ekipmanlarının bu fiyatları hakettiğine inanıyormusunuz? 

1000 TL ye yakın hatta daha fazla fiyatlı tahtalar var. 

Gerçekten de bu kadar yüksek teknolojili ürünler mi bunlar..? Adamlar ARGE ye milyon dolarlar mı harcıyor..? 

Ne düşünüyorsunuz..? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Düşünecek bir şey kalmadı artık sonbaharı yaşıyoruz. Malzeme firmaları peşinden gittiğimiz sporculara ödedikleri paraları bizden çıkaracaklar. Bu üst seviye sporcuların kullandıkları malzemelere bizler ilgi göstermezsek üretici firmalar fiyatları aşağıya çekebilir. Ekonomik olarakta sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz İçin bu duruma katlanmak zorunda kalıyoruz. İleriki zamanlarda lastiklere yama yapmak zorunda kalmayalım da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Belli bir teknoloji ve el işçiliği var elbet fakat bu kadar para eder mi? Bence etmez... ''Makul fiyatlı, güzel ürün, her türlü satar...''basit felsefesine binaen,  belki bir gün uygun fiyatlı, kaliteli, yerli ürünleri aldığımız günleri de görürüz...bu arada el yapımı tahta işini de fena halde merak ediyorum... Bi usta bulsak da yanında çırak olsak:)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, vedaty yazdı:

Butterfly Dignics 05 Türkiye fiyatı 696 TL olmuş..! 

Masatenisi ekipmanlarının bu fiyatları hakettiğine inanıyormusunuz? 

1000 TL ye yakın hatta daha fazla fiyatlı tahtalar var. 

Gerçekten de bu kadar yüksek teknolojili ürünler mi bunlar..? Adamlar ARGE ye milyon dolarlar mı harcıyor..? 

Ne düşünüyorsunuz..? 

Bu site eskiden ekipman deneyen veteranlarla doluydu...Her gün be her hafta 1-2saat denenmiş satılık lastik-tahta ilanları açılırdı..

Şimdi asyadaki 3. üncü veya 4.üncü sınıf ülkeler gibiyiz anası ağlamış lastikleri almak zorundayız, denemek istiyorsan:((

Çünkü bu ekipmanları alacak paramız yok, alanlarda normalden daha iyi kazananlar.

Satış yapan sitelere bakıyorum BTF nin 1.9 lastiklerini getiriyor önceden max dışında bişi bulamazdık. Az satılan lastikleri neden getiriyorlar diye düşünmüyor değilim..

Kısacası konuya dönecek olursak çoğunlukla marka değeri..BTF Tenergy 05 den sonra bir çok lastik çıkardı aynı fiyatta tutmadı. Ama Dignicsi yüksek fiyatlı tutarak tutundurdu..Diğer ekipmanlar içinde geçerli pahalı ve yüksek fiyatlı olmazsa asla kimse denemeyecektir. İlgi çekmek çok zor..

Her zaman yüksek fiyatlı olmak zorunda yoksa satış olmaz..Değer mi? çok fazla göreceli:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye'deki siteler toplam satış rakamını vermezler belki ama satılan lastik ve tahtaların markaya göre satılma yüzdelerini yayınlasalar anlarız en çok en pahalı olanlar mı satılıyor diye..! 

Dostluk turnuvalarında tenergy kullanan neredeyse yok gibi.  

Bana, daha orta fiyatlı lastik ve tahtalar daha çok satıyor gibi geliyor. 

Tabi zengin ülkelerde oranlar değişik olur.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, vedaty yazdı:

Türkiye'deki siteler toplam satış rakamını vermezler belki ama satılan lastik ve tahtaların markaya göre satılma yüzdelerini yayınlasalar anlarız en çok en pahalı olanlar mı satılıyor diye..! 

Dostluk turnuvalarında tenergy kullanan neredeyse yok gibi.  

Bana, daha orta fiyatlı lastik ve tahtalar daha çok satıyor gibi geliyor. 

Tabi zengin ülkelerde oranlar değişik olur.. 

Masatenisi.com girersen görürsün. Hayatımda ilk defa tüm marka Çin lastiklerinin stoklarda kalmadığını gördüm:sasi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

696₺ yaklaşık 110 $ veya 100€      Araba alacak paran vardır ama ferrari yada benzer bir araba almayı düşünmezsin(çoğunluk) paranın durumuna göre tercih yaparsın. Butterfly lastikler işin suyunu çıkardılar. Bunu gören diğer üreticilerde fiyat ayarlaması yarışı içindeler. Butterfly lastiklerin yapısı dayanıklılık ve performans olarak diğer üreticilerden daha iyi olabilir ama o fiyat 3 katlıyacak kadar da değil. Yazılacak çok şey var ama yeri değil. Yönetim görürse banı yemek işten bile olmaz.                                                   Ma long u yenceğimi bilsem bu ekonomik şartlarda lastiğe bu parayı beni öldürseler veremem vermem. Dünya genelindede iyi para, bize has bir durum değil. Uyanık Japon’lar bu işin iyice suyunu çıkardılar. Son teknolojiyi uygulamayı çalıştılar ama fiyatını uygulamayı çalışmadılar. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında genel olarak ekipman fiyatlarında öyle anormal bi artış yok yani eskiden 30€ ise şuan en fazla 32€ dur. ama zamanında bir € 3₺ idi şimdi 6.6₺ yani yaklaşık 2 katına alıyoruz ne alıyosak esas fark burdan doğuyor sanki. ekonomimiz bu kadar kırılgan olmasaydı hala 1€ 3₺ olabilirdi bu noktada da mevcut fiyatları yarısına alma durumu bir anda bütün ekipmanları cazip hale getirirdi tekrar.tamamen kur kurbanıyız:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kullandığımız lastikler İllaki btf lastik olmak zorunda değil.  Andro rasanter,  joola rhyzer,  tibharın son çıkan lastikleri,  dr neubauerin lastikleri de çok kaliteli.  

Ama sporcuların birçoğu ne hikmetse tenergy diyor başka bişi demiyor..! Profesyonel sporculara sponsorlar bedava malzeme veriyorlar,  ondan da olabilir.  

Tahta fiyatları da uçuk kaçık.  1000 küsür liraya tahta mı olur. 2 ton yakacak odun fiyatına raket tahtası mı alalım. Uzay teknolojisi mi bu..?  

Tüm ekipman fiyatları makul seviyelerde olsa tüm dünyada çok daha fazla insan bu sporla uğraşır.  Özellikle spora karşı mesafeli duran müslüman ülkelerde..!  

Ülkemizin maddi olarak kırılgan olması,  en ufak sallantıda dolar ve euronun zıplaması bizim gibi ekonomilerde işleri zorlaştırıyor.  Yoksa ekonomisi iyi olan,  yıllardır enflasyon denen şeyi yaşamamış ülkelerin böyle sorunları yok..!  Bu durum bize ve bizim gibi olan ülkelere has herhalde..!  

Bir süre daha bu duruma devam... 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konudan uzak durmaya çalışıyordum ama sonunda beni de içine çekti.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, Euro ve Dolar fiyatlarının yükselmesi ya da düşmesi başka bir konu, bazı lastik fiyatlarının yüksek oluşu bambaşka bir konu.

Bazı lastikler dedim, çünkü hakkaten sadece Butterfly’ın Tenergy ve Dignics lastikleri diğer lastiklerden bariz olarak daha pahalı. Bunun dışında her fiyat aralığında lastik bulmak mümkün. Yurtdışı fiyatları ile 6-7 €’dan başlayıp 80’e kadar gidiyor. (Tenergy 60 €) Bilinen tüm markaların en üst seri lastikleri 40 € bandında. Üst düzey Çin malı olanlar ise 20 € bandında. Yine Avrupa ve Japon klasikleri de 20-25 € seviyesinde...

Kısacası her bütçeye göre lastik mevcut. Lastikler eğer tüketim malzemesi ise, tahtaları dayanıklı tüketim malzemeleri olarak tanımlamak gerekir. O kadar çeşit çeşit ve geniş fiyat aralığında tahta var ki, bu konuda şikayet etmeye hiç gerek yok. Zaten aldığın tahta yıllarca sana hizmet eder. Mesela Donic Appelgren 20 €, Stiga Clipper 40 € civarıdır. Bu tahtalar kime yetmez?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, burak acar yazdı:

aslında genel olarak ekipman fiyatlarında öyle anormal bi artış yok yani eskiden 30€ ise şuan en fazla 32€ dur. ama zamanında bir € 3₺ idi şimdi 6.6₺ yani yaklaşık 2 katına alıyoruz ne alıyosak esas fark burdan doğuyor sanki. ekonomimiz bu kadar kırılgan olmasaydı hala 1€ 3₺ olabilirdi bu noktada da mevcut fiyatları yarısına alma durumu bir anda bütün ekipmanları cazip hale getirirdi tekrar.tamamen kur kurbanıyız:D

2009 da tenergy fiyatları 35 euro, 1 euro yaklaşık 2 lira idi.

timo boll alc yi 65 euroya dandoydan almıştım. şimdi 130 euro civarı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Psychospin yazdı:

Ülkemizin parası değer kaybetmiş ama € değer kaybetmiş. Japon yen i de değer kaybetti. Dünyada bir enflasyon var ama uyanık Japon üreticileri ürettikleri ürünlerinin değerlerini fazlası ile artırdı. Bir tahta bir lastik akıl almaz fiyatlarda ortalıkta geziniyorsa ve alıyorsak (alıyorduk)    Üreticilerin Sporcuya Sponsor olması böyle bir şey direk fiyatlara yansır. Yok bin yıllık ağacın en iyi yeri yok en son teknoloji bunlar 100 gr lık tahtanın ederi değil. Bu kadar yoğun satışta üretim maliyeti çok düşük olur.(lastik içinde durum aynı).Üretimdeki malzeme maliyetinin satış fiyatıyla ilgisi yok.  Fiyatlanma tüketicinin yoğun isteği ile ilgili. Fiyatı belirleyen ana etken üretimden kaynaklanmıyor. Araştırma ve geliştirmede işin diğer aldatmacası. 50 yıllık stiga ve butterfly iyi durumda kalmış tahtalar, yeni üretim pahalı tahtalardan daha pahalı olmazdı. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 hours ago, Psychospin said:

Herkes aslında yılların oyuncusu olmadığı için her zaman 50-80 Euro bandındadır diye düşünüyor çünkü bazı ust seviye lastikleri ve tahtaları, fakat öyle değil. 

Pazarlama stratejileri ile alım gücü yüksek olan ülkelerden elde edilen karlılık oranlarının, 2. ve 3. seviye ülkeleri kat ve kat geçebilmesi vs. gibi durumlar nedeniyle git gide artıyor fiyatlar. Örneğin, malum lastikler 100 dolar olsa dahi Bty'nin toplam karlılığı şu anki halini de geçer, zaten teknolojik prodüksiyon, top takip sistemi, anlık maç içi istatistiki bilgilendirmeler, renkli lastik ve ileride rahatlıkla uygulanabilecek birkaç inovasyon ile gerekli alım gücü olanlarla karşılanabilecek bir pazara sahipler. 

Olan bize oluyor tabi. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2011 de tsunami sonrası Btf nin patronu açıklama yapmıştı. tsunamiden etkilenmedikleri, lastiklerin üretiminde bir sorun olmadığı yönünde. neden? çünkü dünyanın dört bir tarafından insanlar lastiklerin üretilmeye devam edip etmeyeceğini soruyordu. insanlar ölmüş, şehirler yıkılmış ama bizimkilerin derdi daha spinli lastikler idi. firma da bu açıklamayla mt camiasının yüreğine su serpti. 

şimdi daha pahalısı daha hızlısı var. artık eskileri ile kontrol sorunu yaşayanlar yada pahalı bulanlar, daha hızlı ve pahalısı ile eskisini kendilerine layık görebilecekler. 

ilerde toplar büyür, hız gene sorun olur, önce topları alırız, sonra bu toplar için lastikler hızlanır, onları da alırız. sonra her şey başa döner. bu böyle devam eder gider.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

https://www.tabletennis11.com/other_eng/revolution-nr-3-rubber-cleaner-rejuvenator-100ml

Bunu aldım kullanıyorum tavsiye ederim. Çekmeyen lastiğe 3 damla dökün. 1 ay gidiyor. Sonra bir daha...

Bu kıyağımı da unutmayın bir hayır duanızı alırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, moktav yazdı:

1 ay gidiyor. 

Sayın Moktav, 

üleşişiniz için teşekkür ederim.  İlaveten,  bu  üleştiğiniz konunun, bende başlıbaşına tamamıyle başka bir başlık altında değerlendirilmesi lazım gelen bir bahs intibaını uyandırdığını farkettim.  

Sizden ricam, yukarıdaki cümlenizi tafsilatlı bir şekilde açmanız... Revolution No:3 Cleaner namlı mayii bizzat denemiş olmak tecrübesinden noksanım. Muhtemeldir ki, bu vaziyyette olan başkaları da var.  Vereceğiniz malumatın, her ne kadar bu mayii bizzat kullanmanın yerini katiyyetle tutmayacak olsa da,  yine de kendine göre bir kıymetinin olacağı kanaatindeyim.

Dikkatimi zihnime tevcih ettiğimde karşılaştıklarımın, sadeleştirilmiş bir versiyonunu aşağıda takdim ediyorum:

Mayii satha tatbik etmemizin akabinde  yüzey top tutuculuğunda muhakkak bir artış var gibi görüküyor...ancak ne kadar?.....Sipinks artıyor mu kayda değer yani, belirtiniz...

Çin lastihlerine tatbik ettingiz mi mayii, ettingiz ise nasıl neticelendi belirtmez miydiniz....

Zira mayi lastik yüzeyinde ince bir tabakayı eritiyor, yakıyor  veya  ortadan kaldırıyor, velhasıl-ı kelam dönüştürüyor ve dahi  alttan taze lastih çıkıyor....Hee mi, beyle mi?

Lastikten lastiğe değişiklik göstermekle beraber, gerek üst gerekse alttaki süngerde olan değişiklikler, zamanla lastikte hız gaybı diye tarif ettiğimiz bir duruma yol açıyor. Sanıyorum Revolution No:3 Cleaner' in hızlandırıcı bir tesir i yoh...  beyle ise lütfen teyid ediniz.  Zira belki de mayinin lastiğin yüzeyini temizlemekle galmayıp,  sathın derinliklerine nüfuz ederek, üst lastiği gerginleştirmek gibi bir etkisi de söz konusu...beyle olduğunu sanmamakla birlikte, bu bahste de sizden bir teyid taleb etmekte bir beis görmüyorum doğrusu.

Bir ay sonra ne oluyor, sürsek yeniden... yeniden sürsek...bi bir ay daha istifade edebilir miyiz lastiğimizden belirtseniz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın 502

Bu mayi özellikle eskimiş neredeyse güneş antisi olmuş lastiklerde bile etkili. Malum kanalda bir videosu daha vardı ama bulamadım. Eskimiş ve topa eskisi gibi spin vermediğini düşündüğünüz her lastiğe uygulanabilir. Videolardaki gibi sadece lastiğin yüzeyine 3 damla damlatıp elinizin tersiyle siliyorsunuz. Hemen etkisini gösteriyor. Hissedilir derecede lastik topa yenisi gibi olmasa da yüzde 80 ler mesabesinde eski spin verme yani tackiness etkisini kazandırıyor. Ben genelde 6 ayda bir ya da en azından 9 ayda bir lastik değiştiriyorum. Antrenman yaptığım salon işyerinde ve çok tozlu bir ortamda olduğundan lastiklerimin ortası hafif koyu ve parlak bir hal alarak çekmemeye başlıyor. Yani topa spin verme özelliği azalıyor. Yüzdem düşüyor. Bu esnada 3 damla damlatıp 1 ay daha kullanıyorum lastiği. Akabinde 1 ay sonra 1 3 damla daha... Henüz yeni kullanmaya başladım sayılır ama 3 ay lastiğimin ömrü uzadı diyebilirim. Dediğim gibi eskimeye başlayan lastiklerinizin yanında çok eskimiş lastiklerde bile etkili oluyor.

Bu arada bize gelişi  tt11 den 8.25 euro + 7.5 euro kargo olmak üzere 15.75 euroyu buldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim buradaki hocamızda da bundan var.  Ben de 3-4 sefer bu ürünü kullandım.  Aynen görüntülerde olduğu gibi.  3 damlası yeterli oluyor.  Diğer ürünler gibi değil.  Hiç bir iz bırakmıyor,  yeni gibi oluyor. 

Bizim hoca her antrenmandan sonra 3 damla yapıp silmeniz yeterli demişti. 

Lastiğin ömrünü uzatıyor. Lastiği hızlandırmak gibi bir özelliği yok.  Hızlı ve lekesiz temizleme solüsyonu.

Diğerlerinden 250 ml kullanacağınıza bundan 50 ml kullanabilirsiniz. Zaten püskürtmeyeceksiniz,  3 damla yeterli..!  Kafa kısmı damlalık gibi.  

Çok etkili olduğunu söyleyebilirim.  Lakin Türkiye'de yok.  Fiyatı da moktav'ın yazdığı gibi.  Değer mi derseniz,  bence değer. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Moktav ve Vedaty,

kanaatimce  ''ziyadesiyle doyurucu'' tabirini  mükemmelen hak eden malumatlarınızı okumamı müteakiben bende, öğlen sıcağının sabah serinliğini ortadan kaldırışının ilk duyumsanışı misali bir belirişle, bir şükran hissinin husule geldiğini ifade etmek istiyorum. Teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ürünü ilk olarak birkaç yıl önce getirttim. Öncelikle söylemeliyim ki, temizleme konusu hakkaten çok iyi ve çok pratik. Aynen o şekilde 3 damlayı lastik üzerine damlatıp, avuç içi ile yaydığınız zaman hemen dağılıyor ve lastiği de temizliyor.

Fakat bir süre sanki lastik üzerinde yağlı ince bir tabaka kalıyor gibi...

Yenileme konusuna gelince, ben maalesef 3 yıllık dönemde her hangi bir lastiği eskitmeyi becerecek kadar uzun kullanmadığımdan, kendim bir yorum yapamıyorum. Çevremdeki arkadaşlara uyguladığımda bazısı pek bi şey fark etmediğini, bazısı bir miktar düzelme olduğunu söyledi. Bir kaç tanesi de o bahsettiğim ince yağlı tabaka hissine sinir olup, lastiği tekrardan su veya başka temizleyici ile tekrardan temizledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Markanın kendi sitesindeki açıklama kısmı şöyle:

REvolution No. 3 Kauçuk Temizleyici ve Yenileyici 110ml

3 No'lu REvolution, masa tenisindeki tüm devrimci aksesuarların bir markasıdır, sadece bir yerde en iyisidir.Temizlik ve gençleştirme için Revolution No. 3 temizleyicinin en iyi olduğu kabul edilir. Eski lastiklerde en ekonomik ve en çarpıcı sonuçtur. Temiz, yeşil, bio, yağ yok, alkol yok, VOC yok, leke yok basitçe kullanılabilir: kauçuğa 2-3 damla damlatın ve kuruyuncaya kadar temizlemek için elinizi kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bty tüm dünyada pahalı, diğer markalar bizimki gibi ülkelerde. Yoksa 20-30 birim maliyet çok değil ama bunu 7 ile çarpınca bizde birim maliyet akıl almaz artıyor. Ve tabii vergiler vergiler

Sınır kentinde oturmam sebebiyle bazı avantajlarından faydalanma şansım var vergiler açısından. Eşimiz dostumuz var bereket.

Şu temizleme sıvısını 4-5 yıldır kullanıyorum. Lastikler aynen herkesin söylediği gibi ama kesin olan tek şey uyguladıktan sonra ELERİNİZİ BOL SU İLE YIKAMANIZI TAVSİYE EDERİM. İlginç bir kimyasal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu başlığındaki soruya cevaben, evet. Kur oranı bu kadar yüksekken ve markalar git gide profesyonelleşme adı altında rakamları yukarı çekmeye, pazarlama konusunda yeni şeyler denemeye çalışırken -ki lastiklerin renklendirimesi de buna dahil- rakamların düşmesini beklememek lazım. Aslında keşke düşse de, öyle olmuyor malesef.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..