Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik değiştirince kontrolü kaybettim

yusuf06nk

Recommended Posts

Merhaba yaklaşık 1 yıl çin lastikleriyle oynadım tahtam yinhe y13 çin lastiklerim LKT Rapid Soft'tu şimdiki lastiklerim cornilleau target pro gt H47 toplar daha spinli gidiyor şutlar daha sert gidiyo ama bazen emin olduğum toplar masayı tutmuyo bir de servis karşılamada top daha çok zıplıyo biraz yüksek bırakmış oluyorum karşıya sizce bu lastikler benim oyun stilime mi uymuyo yoksa alışır mıyım ? alıştığım zaman daha mı iyi olur ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta-lastik kombinasyonunuz hızlı gelmiş, topu kendi çabalarınızla kuvvetle ittirdiğiniz, yada topa hızlı donuş gücü vererek hızlandırabildiğiniz lastik çeşidinden, euro/japan/ESN lastikleri denilen, türkçe'de zıplak dedikleri lastik türüne geçmişsiniz. Buradaki amaç aslında şudur; çin lastikleriyle vuruş pozisyonları, açısı- kuvveti çalıştınız. Şimdiyse normalde oturmaya başlamış olması gereken oyun stilinizi biraz modifiye ederek çok daha fazla atan lastiklere geçtiniz. Vuruş açınızın değişmesi, uyguladıgınız kuvvetin değişmesi gerekir. Çin lastiklerini değiştirdiğinizdeyse olasılıklar derya deniz; bir ton birbirine yakın ama ufak farklılıklar olan lastik çeşitleri var. Bu size uymamış olabilir. Bir antrenör varsa yakınınızda onunla oynayın ve oyun stilinizi gösterin, size daha uygun bir lastik önerebilir bilgi dahilinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lkt rapid soft çok kontrollü ve orta hızlı bir lastik. Yeni lastikler ise Avrupa tipi lastikler içinde en hızlı grubun içinde yer alan bir model.

Bu ani geçiş öncesinde oyun biçimine göre eğer rapid soft yavaş geldi ise, ve daha hızlı bir lastik aradı isen bir müddet daha antreman yapıp, bahsettiğin sorunların üstünde çalışmanı öneririm. Ama yok eski lastiklerin ile mutlu idiysen ve sadece eskidikleri için yeni bir çift lastik aldıysan aradaki fark seni epey bir süre zorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..