Jump to content
Masatenisi.org Forum

El Yapımı Tahta Denemek Isteyen Var Mı?

Recommended Posts

3 saat idmanla sonunda 5 kat akçaağaç tahtayı denemiş bulunmaktayım. İşçilik el yapımı tahta ve ilk deneme olduğunu var sayarsak çok güzel.

Sap işçiliği incelik bakımından nittaku akustik tahtaya çok benzemiş bu yapısı itibariyle büyük ellerime küçük geldi. Varsa legend fl alayım :)Biraz da tablası büyük.

Gelelim oyuna üzerine yasaka soft ve üst düzey bir hurricane 3 takarak oynadığım halde inanılmaz bir şekilde tahtayı iliklerine kadar hissettirdi bana. Son derecede kontrollüydü.

Tahtanın da orta sertlikte olduğunu da belirteyim!!

Bu lastikleri çıkarıp üzerine T80 ve 05 kombinasyonunu denedim ve aynı şekilde his üst düzey, kontrol de hızlı lastikler olmasına rağmen şaşırtıcı derecede çok iyiydi. Blue fire M1 ve evolution Fx-p kombinasyonuyla da his ve kontrol üst düzeydi. Kısacası lastik seçmeyen hisli bir tahta.

Orta mesafe de tahta kesinlikle sizi yarı yolda bırakmıyor. Masa başında da beni görenler bilir birazcık kontrolsüz güç kullanıyorum :D dışarı çıkmadı.

Açmalar da, ittirmeler de, kaktırmalar da şuan elimde bulunan clipper wood, korbel sk7, innerforce AL, İnfinity VPS e göre çok çok daha başarılı ve his olarak da onlardan 2 tık ileride. Topları her defasında yüzdeli olarak içeriye etkili olarak bıraktım.

Kısacası OFF- arayan ve aynı zamanda benim gibi rosewood veya primorac arayanlar için hiç o kadar pahalı tahta almamıza gerek yok. Rıdvan kardeşim çok başarılı performans ortaya koymuş :thup:

Denemek isteyenlere adreslerini bana gönderdiklerinde en kısa zamanda göndereceğim. Flared saplı olanı benim için yola çıkmak üzere :salak:

kıymetli yorumun için teşekkür ederim Bilal kardeşim.

Bende hexer hd - tenergy 05 - rakza 9 gibi lastiklerle deneyip memnun kaldım akçaağaç 5 i ama kimse yoğurdum acı demez misali sizin yorumlarınız benimkilerden çok daha kıymetli bence.

Senin legend flaredi inşallah bayrama samsuna gelirken hazırlayıp teslim edeceğim (tabla azcık ufalacak sap tabla bağlantı kavisi rahatlatılacak)

Not: o zaman senin ve Onur beyin elindeki sap modeline ince düz sap diyelim - adını koyalım onu da seven çıkacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

akcaagac tahta bugun bana da ulastı, hevesle hemen evde duran moon ve focus3 snipe takıp birkac vurus yaptım cin lastiklerine cok hakim olmamama ve tahta tecrubem Bilal Olgun kadar olmamasına ragmen masayı tutturma yuzdemin hemen arttıgını belirteyim :)

sap benim kucuk ellerime bile biraz kucuk geldi :)) sap isciligi gayet guzel. ama tahtanın kavisleri biraz rahatsız etti. tahtayı kullanmaya baslayınca butun bu detayları unutuyorsunuz ama :) ilk uretim icin basarılı bir sonuc olmus.

Yorumun için teşekkür ediyorum Onur bey.

Söyledikleriniz dikkate alınarak Bilal kardeşiminki ile birlikte bir Flared saplı tahta da senin için hazırlayacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de döndüm, perşembe derneğe gideceğim, cumartesi pazar belli değil...

Hoşgeldin umarım maçların güzel geçmiştir.

perşembe akşamı kaç gibi dernekte olursun?

Abanoz 7ve gül 7 var hazırda akçaağaçta yapıştırmamı istermisin?

Not: İstanbulda olup denemek isteyenlerin dikkatine: yarın (perşembe) akşam 6- 6:30 gibi Tsubasa ile tahtaları değerlendirmek için örnek mahallesindeki.

VMTD Veteran masatenisçileri derneğinde olucam .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kıymetli yorumun için teşekkür ederim Bilal kardeşim.

Bende hexer hd - tenergy 05 - rakza 9 gibi lastiklerle deneyip memnun kaldım akçaağaç 5 i ama kimse yoğurdum acı demez misali sizin yorumlarınız benimkilerden çok daha kıymetli bence.

Senin legend flaredi inşallah bayrama samsuna gelirken hazırlayıp teslim edeceğim (tabla azcık ufalacak sap tabla bağlantı kavisi rahatlatılacak)

Not: o zaman senin ve Onur beyin elindeki sap modeline ince düz sap diyelim - adını koyalım onu da seven çıkacaktır diye düşünüyorum.

Tablasını küçültme kardeşim sadece sapı flared olsun yeterli. Başka olumsuz bir durum yok benim için :thup:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tablasını küçültme kardeşim sadece sapı flared olsun yeterli. Başka olumsuz bir durum yok benim için :thup:

Bilalcim dediğin gibi yapıp, getireceğim Samsun'a tahtanı.

Bafra da Şaban abi var tanırsın Tahtayı ona gönderme şansın varmı kendisi de denemek istedi Tahta hazır Samsun ilinde iken o da denesin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Merhabalar bayram - seyran - hastalanmam - iş yoğunluğu - çocuğun hastalığı vs. derken el yapımı tahta işini birazcık ihmal etmek durumunda kaldım.

Ama fırsat bulur bulmaz yine bombayı patlattım :thup:

Tahtalardan elimde bitmiş hazır durumda buluna Akçaağaç 5 fl sap üzerinde rakza9+hexer hd ile, 5 kat ceviz ofansif klasik benzeri tahta fl sap üzerinde t05+t05fx ile ve abanoz 7 düz sap üzerinde vega pro+hexer hd ile Türkiye şampiyonu ve Milli sporcumuz

Sayın Gencay MENGE' ye denettim.

Kendisi tahtaların tümünü beğenmekle birlikte Akçaağaç 5 i daha bir hisli ve güzel buldu.

Akçaağaç5+rakza9+hexer için: ''çok güzel hisli,kontrolü oldukça iyi hızıda iyi fakat benim için azcık yavaş bu tahtaya 2 kat karbon eklesen benim için bile yeterli bir tahta olur gibi.'' şeklinde fikir beyan etti.

Ceviz5 kat+t05+t05fx için: ''Çok hisli çok kontrollü akçaağaçdan çok az daha yavaş ama iyi tahta.'' şeklinde yorum yaptı.

Abanoz7+vega pro+hexer hd için: ''Akçaağaç kadar belki azcık daha hızlı hissi biraz daha titreşimli ama yinede kullanılabilecek güzel tahta.'' şeklinde yorumda bulundu.

Kendisine çok teşekkür ediyorum Milli takımda ve süper lig de başarılar diliyorum.

El yapımı tahtalar ile ilgilenenlere duyrulur. :whistle:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

RIDVAN BEYİN YAPTIĞI ABANOZ 7 KAT FL TAHTAYI T05 LASTİKLERLE DENEME FIRSATIM OLDU;

ÖNCELİKLE RIDVAN BEYE UĞRAŞILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM, İZLENİMLERİMSE BENİM KULLANDIĞIM EBENHOLZ VII DAHA AĞIR, DAHA KALIN VE DAHA GENİŞ OLDUĞUNDAN BARİZ DAHA HIZLI, FAKAT RIDVAN BEYİN TAHTASININ DA KONTROLÜ HOŞUMA GİTTİ, AYNASI BİR KAÇ MM KÜÇÜK OLDUĞUNDAN FH/BH GEÇİŞLERİ DAHA KOLAY OLDU,

RIDVAN BEY ELLERİNİZE SAĞLIK.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi şu başlığa her baktığımda heycan sarıyor ya, ben de denemek istiyorum da ilk baş bi solüyon almak gerek :D

İstanbuldaysan buluşalım birgün hem lastiklerini yapıştırırım hemde daha fazla çeşit deneme imkanın olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dün el yapımı tahtaların oluşturduğu 4 kombinasyonu yaklaşık 15-20 dk denedim. ebenholz ile T05'ler, maplewood ile de rakza9'lar şahaneydi. hexer hd'yi normalde severdim ama maplewood üstünde pek olmamış. sweetspot çok küçük hissettirdi. (tuhaf bi durum. lastik eski değildi ve tahtaya iyi yapışmıştı.) ebenholz, yasaka extra offensive'e benzemiş biraz. (stiga ebenholz > ebenholz > yeo)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dün el yapımı tahtaların oluşturduğu 4 kombinasyonu yaklaşık 15-20 dk denedim. ebenholz ile T05'ler, maplewood ile de rakza9'lar şahaneydi. hexer hd'yi normalde severdim ama maplewood üstünde pek olmamış. sweetspot çok küçük hissettirdi. (tuhaf bi durum. lastik eski değildi ve tahtaya iyi yapışmıştı.) ebenholz, yasaka extra offensive'e benzemiş biraz. (stiga ebenholz > ebenholz > yeo)

Bora'cım zaman ayırıp denediğin için teşekkür ederim, tahtaların (harika) işçiliği hakkında fikirlerini yazmamışsın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Merhaba kardeşim akçağaçlar sahiplerini buldu, ama denemek istersen fl sap abanoz7 ve düz sap gül 7 var istediğin bir tanesini denemen /tanıdıklarına denetmen için yollayabilirim.

Bahsettiğim tahtalar aşağıdaki resimdeki en yukarıdaki ve üstten 3. olan tahtalar.

http://u1312.hizliresim.com/1j/4/v5s7x.jpg

Not: resmin linkini tıkladıktan sonra resim yayvan açılıyor resmi büyütüp küçültünce düzeliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..