Jump to content
Masatenisi.org Forum

10. Forum Buluşması

Recommended Posts

Buluşmaya katılamadığım halde yorum yapmak istedim.

Hakemlerimizin eline emeğine sağlık, lakin bu turnuva 10. Masatenisi.org forum buluşması dostluk turnuvası - Ankara Open değil.

İnsiyatif kullanılabilir (di) ve esneklik yapılabilir (di) diye düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hakemler türk filmlerinde idealize edilen tarık akan rolleri gibi bir sporcu arayışında olabilir, buna mütekabil biz de hulusi kentmen gibi hakemler istiyor olabiliriz (eh eh kerata seni diyecek hoş görecek ve hep adil kararlar verecek)

düşler aleminde olaylar zinciri arasında boşluk varsa sorun çıkarmaz kolayca bir sahneden diğerine atlanabilir ama gerçek dünyada bu sorun çıkarmaktadır. örneğin bir hakem spor yapmaya niyetli bir arkadaştan 100 kat daha sık masayla yan yana gelebiliyorsa bu sorun çıkarır. o arkadaş zaten yemişim sporunu deyip sporcu olmaktan vazgeçmiştir bu durumda bu arkadaştan tarık akan edebi beklemek yanlış olur. dolayısıyla hakem bir (mesela)vazodan daha fazla bir şey ifade etmez ona.

Tufan bey olmasa bu arkadaşın böyle bir ortamda bulunabilmesi ise hayaldir durum o derece vahim yani; türk sporu, sporcusu üzerinden filan konuşmayalım konuyu bu yüzden

sayın hakem bey ben "oynayacak masa bulamayan" masa tenisi severler olarak, tüm hakem arkadaşlarınızla beraber turnuvaya katkılarınızdan ve özverinizden dolayı teşekkürler sunuyorum. bunun ötesinde haklı başladığınız yazıyı biraz kontrolden çıkarak bitirmişsiniz ve bu yüzden çağan da gereken cevabı vermiş zaten.

Ben hakem olmamasından yana değilim tabi ki hakemlerimizi de tanıyalım onlar da bizi tanısın taraftarıyım. şimdilik ilk tanışma biraz gergin olmuş diyelim şeker gibi adamlarız biz yahu sizle de çok iyi anlaşırız gibime geliyor

(not: çağan dostum orada evire çevire yenildi raketi de kolunun altına verdiler o yüzden de hakemlere sarmış olabilir. neymiş efendim hakemler ilk gün oynamasına izin vermemişler de bıy bıy. babanın salonu sanki :D )

(not 2: yazılanları okudukça "ah be keşke orada olsaydım diyorum ne güzel bir haftasonu geçirmişsiniz dostlar ya )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neler olmuşta neler herhalde ben orda olsaydım gülmekten kırmızı kart göurudum bune ya forum buluşması bu masatenisiçilerin kaynaşma etkinliği nasıl bukadar ust sevyeye taşındığını anlamış değilim çağan soylemişti başlarda hakemleer gerek yok diye keşke ilk başlarda çağanın dediklerine kulak verilseydi hakemsiz bir forum buluşması gercekleşilseydi hakemlerlen ilgisi olmaya bilir bu yazılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cagan abi yine gayet guzel ozetlemis bende 2 3 bisey yazayim dedim tekrardan yazayim bu organizasyon forum bulusmasiydi forumdakileri kasma maci degil bi ankara oyuncusu olarak o kadar maclara ciktim katildim hakem arkadaslar abiler vs ankarada oynanan minikler liginde bile hayatinda ilk kez maca cikmis cocuklara bile servis hatasi verip ayni ciddiyetde yonetiyolar kaldiki forum bulusmasinda mi yumusak davrancaklar her zaman ki gibi yaptilar alistik artik biz birde macin ciddiyetini adil olmasindan soz edilmis adil ve rahat kelimesinin altini ciziyorum ayni ciddiyetin adil ve rahat karar verme dusuncelerini ankaraya verilen lig maclarindada gorebilsek forum bulusmasinda veya ankara maclarinda gormemizin bi anlamini oldugunu dusunmuyorum

hakemler bu organizasyonun forum bulusmasi oldugunu biliyolardi ve yine masadan kovdular kendileri kovma kararini vermeden once mac yapan arkadaslara yan masada isinmalari sizin icin sorun olurmu diye sorabilirlerdi bu nezaketide gosterebilirlerdi ve hic bir sorun tartisma vs olmazdi diye dusunuyorum ama terslemek varken ne gerek vardi sormaya

Malesef toplum olarak hep bir eleştirme ,hata ve suçlu arama huyumuz var , buda bizi ileri götürmüyor yetersiz çalışmamızın örtüleceğini düşünüyoruz.Aşalım bunları.

Masa tenisinde hakemin skora etki faktörü ne kadardır tartışılır.Filenin ve şans faktörünün etkisinden azdır eminim.O yüzden başkalarını eleştirmekle,hata aramakla topladığımız negatifliği ve harcayacağımız vakiti çalışarak değerlendirirsek tüm faktörleri lehimize çevirebiliriz..Alican Sana da nacizane tavsiyem hakemler şöyle hakemler böyle diye gereksiz yere kendi motivasyonunu azaltacağına maçlarına daha fazla odaklan ayaklarını çalıştır,maç psikolojini güçlendir,eksiklerini ara bul sana bunlar maç kazandırır.Bir gün o bahsettiğin ankaradaki lig maçlarında seni de görürüz.Kimse mükemmel değil malesef ama eleştirmeye kendimizden başlasak daha yapıcı oluruz diye düşünüyorum.

Yeni başlayanlar konusundada ;yeni öğrenen oyunculara hemen servis hatası verilmez 2-3 kere uyarılır hatta nizami servis gösterilir oyuncu 3-4 servis sonrası unutursa ders alması için bir sayı belki verilebilir.Ayrıca yılların oyuncularının attığı servisler ortada ağaç yaşken eğilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cagan abi yine gayet guzel ozetlemis bende 2 3 bisey yazayim dedim tekrardan yazayim bu organizasyon forum bulusmasiydi forumdakileri kasma maci degil bi ankara oyuncusu olarak o kadar maclara ciktim katildim hakem arkadaslar abiler vs ankarada oynanan minikler liginde bile hayatinda ilk kez maca cikmis cocuklara bile servis hatasi verip ayni ciddiyetde yonetiyolar kaldiki forum bulusmasinda mi yumusak davrancaklar her zaman ki gibi yaptilar alistik artik biz birde macin ciddiyetini adil olmasindan soz edilmis adil ve rahat kelimesinin altini ciziyorum ayni ciddiyetin adil ve rahat karar verme dusuncelerini ankaraya verilen lig maclarindada gorebilsek forum bulusmasinda veya ankara maclarinda gormemizin bi anlamini oldugunu dusunmuyorum

hakemler bu organizasyonun forum bulusmasi oldugunu biliyolardi ve yine masadan kovdular kendileri kovma kararini vermeden once mac yapan arkadaslara yan masada isinmalari sizin icin sorun olurmu diye sorabilirlerdi bu nezaketide gosterebilirlerdi ve hic bir sorun tartisma vs olmazdi diye dusunuyorum ama terslemek varken ne gerek vardi sormaya

- Alican ilk önce şunu belirteyim minikler liginde bile servis hatası veriliyor demişsin bence verilmeli yoksa bu çocuklar küçük yaştan itibaren yanlış servis atmaya alışıyor ve ileride üst seviye maçlarda sıkıntı yaşıyorlar (servislerine hata veriliyor).

- Lig maçlarında eleştiri yapmışsın. Haklı olduğun yerler var. Bazen servis hatası vermeye cesaret edemiyorlar. Bu da benim onları eleştirdiğim noktalardan biri ancak ciddiyet ve disiplin konusunda bazı hakemler dışında oldukça yardımcı olacak şekilde maç yönetiyorlar. Ankara oyuncusuyum demişsin ama sanırım benim kadar ilde ve il dışında maça gitmemişsindir. O bakımdan İstanbul hakemleri başta olmak üzere Türkiyede iyi maç yöneten hakem topluluklarından birine sahibiz buna emin ol. Ben liglerde maçta uyuyan hakemde gördüm maç içinde seninle sohbet etmeye çalışan hakemde hatta topun üzerine kaybolmasın diye adını yazan hakem de gördüm ki bunlar aklıma gelenlerden bazıları. Hakemlerin resmi maçlarda disiplinli olması ama aynı zamanda sporcu psikolojisini de anlaması şart bence.

- Sonuç olarak forum buluşmasında hakem olmalı mıydı ? Bence hayır çünkü bu bir toplanıp eğlenme ve hoş bir şekilde zaman geçirme ortamı. Bu organizasyonu hakemlerle daha ciddi bir ortama çevirmeye gerek yok. Buradaki insanların çoğu oraya amatör bir ruhla (Çağan buraya takılma lütfen :D ) istek ve arzuyla geliyor. Hakemler olmasa insanlar gece 11 e kadar oynayabilirdi salonda ve sanırım rahatça ferdi maçlarda yapılabilirdi.

Bu da benim kendi düşüncem :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..