Jump to content
Masatenisi.org Forum

10. Forum Buluşması

Recommended Posts

Bora Alican'ı kırmızı yap derim. Mavi biraz haksızlık olur Alican'a :( Onun dışında kim ne zaman ve ne ile gitmeyi düşünüyor onu da paylaşırsa ona göre birleşip gidilebilir. Mesela İstanbul'dan kim nasıl gidecek? Arabasında yeri olan ya da otobüsle gideceğim ama yol arkadaşı arıyorum diyen varsa ben talibim :( Bora sen herhalde Çağlar ve Peyman'la gideceksin. Otobüsle gidecekseniz bana da haber verin ona göre bilet işini ayarlayalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim yorumumu neden sildin?

anlamsız olduğu için sildim. insanlar bu kadar iş yoğunluğunun arasında sırf forum buluşması bu sene de düzenlenmiş olsun diye emek harcıyor, tarih ayarlamaya çalışıyor, sen ise "oruçluyken masa tenisi mi oynanır?" şeklinde bir yazı yazıyorsun. gördüğün gibi birçok üye mesajına öncelikle teşekkür ederek başlıyor, sonra da durumlarını belli ederek gelip gelmeyeceklerini söylüyorlar. böyle konularda emeğe saygı gösterip, yalnızca yapıcı eleştirilerde bulunmak gerekiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anlamsız olduğu için sildim. insanlar bu kadar iş yoğunluğunun arasında sırf forum buluşması bu sene de düzenlenmiş olsun diye emek harcıyor, tarih ayarlamaya çalışıyor, sen ise "oruçluyken masa tenisi mi oynanır?" şeklinde bir yazı yazıyorsun. gördüğün gibi birçok üye mesajına öncelikle teşekkür ederek başlıyor, sonra da durumlarını belli ederek gelip gelmeyeceklerini söylüyorlar. böyle konularda emeğe saygı gösterip, yalnızca yapıcı eleştirilerde bulunmak gerekiyor.

Öncelikle üslup hoş değil, burada kimsenin yazdığı mesaja anlamsız demeniz yakışık almaz. Size göre anlamsız olan durum pek çok forum üyesi için gayet anlamlıdır ve de aynı zamanda mümkünse tarihin değiştirilmesi yönünde bir taleptir. Bu şekilde sizin için bir anlam ifade etmeyen mesajları silip yaftalamak yerine açıklayıcı bir cevap vermeniz daha iyi bir yöneticilik yaklaşımı olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uğur yalcın dogru yazmıs. hayatta her zaman siyah veya beyaz yoktur. gri renklerde vardır. yani bir fikir hosumuza gitmedi silelim. bir eğitimci olarak boyle bir seyi kabul edemem. yeterki küfür hakaret olmasın her türlü goruse yer vermelyiz. yoksa insanları kaybederiz. bu forumun amacı nedir. insanlar arası dostluk sevgi-diyalog artması degil mi. yoksa ben yanlıs mı biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dostluğun, sevginin ve diyaloğun artması için öncelikle emeğe saygı göstermek gerekiyor. gönüllü insanların yaptığı bir organizasyon için tuhaf yorumlar gelince insan bir şekilde tepki verme ihtiyacı hissediyor ki gönüllü kişiler kırılmasın. arkadaş, tarih konusunun detaylarıyla açıklanmasına rağmen hala daha "oruçluyken masa tenisi mi oynanır" şeklinde bir soru soruyor. silmesem cevap verecektim, cevap bulamadım, bu yüzden de sildim. silmesem "neden soruma cevap vermiyorsun" diyecekti belki de. bu sefer yine aynı şeyleri yazacaktım. bir silme olayı neden farklı yerlere sürükleniyor anlamıyorum. arkadaşa kötü bir şey söylemedim, yanlızca sorusuna cevap verdim. anlamsız bulmasam neden sileyim ki. arkadaşla kişisel bir sorunum yok, olsa bile buraya taşımam zaten. lütfen olayı büyütmeyin ve kişisel tartışmalara çevirmeyin.

insanları kaybetmekten bahsettiniz ama bugün forum buluşmaları için gönüllü çıkmamasının nedenlerinden biri de buluşmalarla ilgili yapılan tuhaf ve olumsuz yorumlar yüzündendir. bu sebeptendir ki ilk planda emeğe saygıdan bahsedip, teşekkür ederek sözlerimize başlıyoruz..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar milli takım kamplarının yoğunluğu, yaz okulları, kendi öğrencilerimin çalışmaları, ağustos ortasına kadar sürecek olimpiyat oyunları ve hastalıkla mücadele ederek geçireceğim 1,5 ay var önümde. Ancak bir boşluk yaratarak genede buluşmamızı yapmak ve ara vermemek istedim. Çünkü Edirne ve Mardin beni tatmin etmedi.

Ramazandan sonra olsun derseniz ben zaten Ağustosun 15 i gibi Maçlar bitmiş ve dönmüş olacağım. Bu tarihten sonra asıl sıcak Ankarada daha fazla oluyor ve hazırlanmak zaten üylül olur. Temmuz ortası ama salon iyi durumda serin sayılır. Oruç tutup oynayabilen arkadaşlar olacaktır. Cumartesi akşam iftar yemeği için fiyat alacağım.

Bora sana çok teşekkür ederim. Artık sen buradan katılımcıları organize edip bana bildirirsen çok sevinirim. Uzun süredir yoğunluğum nedeniyle fazla giremiyorum ama Bora ile iletişimdeyiz hep :)

Buluşmayı üslenmemin nedeni biliyorsunuz beraber olmak ve güzel bir hafta sonu geçirmek. Zaten Ankara olduğu için katılım ister istemez fazla olacak. 9 veya 12 masa kurulacak ve 20 il hakemimiz görev alacak. Öğretmen evi salona çok yakın ama biran önce kalacak arkadaşlar bildirmeli yer ayırabileyim. Yoksa burası şehre biraz uzak. Ama isteyenlere gençlik spordan da yer ayırabiliriz.

Katılacak arkadaşlarla tekrar görüşmenin sevincini yaşayacağız. katılmayacak arkadaşlarla birdahaki yıl başka bir yerde karşılaşmayı diliyorum.

Hepinize teşekkür ediyorum.

NOT: Hakan, Allah analı babalı büyütsün. Hayırlı olsun...

Sevgili arkadaşlar buluşma niye ramazan ayının içerisinde oluyor sorusunun ......cevabını .....Tufan Hocamız bu yazısında bizlere sunmuştu..

Bu sene buluşmanın zamanı alışılmışın dışında bir zamanda yapılıyor... ama yinede yapılıyor olmasının keyfini çıkaralım...

Bu sene böyle olsun önümüzdeki senenin zamanına bakalım...

Bu saatten sonra bu konuda tartışmak bizlerin ve yöneticilerimizin hırpalanmasından başka hiç bir şeye yaramaz..

Bu konudaki ters yada düz yazıları unutup.......... buluşmanın keyfini nasıl çıkarabiliriz........ hesabını yapalım....

Buluşmaya katılan tüm arkadaşlara iyi eğlenceler dilerim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle oruçluyken masa tenisi mi oynanır? şeklinde bir yazı yazmadım. Mesajımı hatırlamadığım için bu konuda daha fazla söz söylemiyecem. Katılacak arkadaşlara iyi eğlenceler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Hay: Buluşmaya gel, hem tanışalım, hem oynayalım hem de sorun varsa yüz yüze çözelim..

Hatta buluşmanın cumartesi gecesi aramızda bir toplantı yapıp forum hakkında enine boyuna tartışalım. Şikayet, öneri ve isteklerinizi belirtin, yorumlar yapın, sorular sorun.. Eminim ki yüz yüze görüştüğümüzde herşey daha net anlaşılacak ve yanlış anlaşılmalar sona erecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben oruçlu olacağım kısmet olursa zaten raketim falanda yok sadece sizlerle beraber olup güzel vakit geçirmek için geleceğim inşallah. zaten anladığım kadarıyla forum buluşmasının asıl amacı adında saklı sadece buluşup tanışma görüşme sohbet muhabbet masa tenisi 2. planda diye biliyorum ben o yüzden eğlenelim güzel bir hafta sonu geçirip dönelim kendi çöplüğümüze derim ben.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neden Ramazan'da yapildigi tum gerekceleri ile ortaya konulmusken kuru kuruya yapilan "Orucluyken masa tenisi mi oynanir" yorumunun hicbir mantigi yok. Takdir ederseniz bu forumdaki her uyenin kafasi yeterince calisiyor ve herkes orucluyken masa tenisi oynamanin zorlugunu gayet iyi biliyor. Su hala idrak edilemedi. Oraya gidenler sirf masa tenisi oynamaya mi gidiyor saniyorsunuz? Aksine senede bir yapilan bu gelenegi devam ettirmek ve dostlarla bir defa da olsa bulusabilmek icin. Bence masa tenisi ikinci planda kaliyor. Dostlari gormek, orada olmak, birlikte iftar yapmak, geyigin dibine vurmak herseyin ustunde. Boyle dusunmeyen zaten gelmesin. Kimseyi silah zoruyla cagirip gel kardesim orucluyken oynayacaksin demiyoruz. Bu bir gonul isi. Gonullu olmayan golge etmesin kafidir. Hepimizin bir gorusu, hepimizin bir inanci var. Farkli goruslere ve inanclara saygi duyulabilmesi icin once makul ve mantikli elestiriler ve yorumlar yapilmali. Gerekirse sebepleri ile de aciklanmali. Boyle olmadigi zaman bir noktaya varamayiz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

<p>Beni de ekleyin, Mehmet Ali Kartal, en alt torba hangi renk ise,</p>

<p> </p>

<p>hakem konusunda bende aynı düşüncedeyim, muhabbet ortamı yerine sanki lig maçına çıkar gibi ciddiyetle çıkıyoruz. Geçen yıl Polatlıda yapılan sözde herkesin katılabileceği turnuvaya başhakemin inadı sayesinde sadece Polatlıda ikamet edenler katılabilmişti. Benim gibi Ankaradan gelenler geri dönmüştük, tabi sinirli şekilde. Ayrıca maç yapılmayan diğer masalarda değil antrenman yapmak 5 metre mesafeden fazla yaklaştırmıyorlar.</p>

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhabalar ,bu konuda büyüklerim arkadaşlarım dururken bana söz hakkı düşmez belki ama ben de görüşümü belirmek isterim.

Organizasyon düzenlemek hepimizin bildiği gibi zor bi iş hele içinde olursanız daha iyi anlarsınız. Ben de deneyimlediğim için yazıyorum. Bunu düzenleyen kişiyi şahsen tanımıyorum, gıyaben duyduklarım ama kendisini takdir ediyorum.. tek başına bu işi son anda üstlendi.. tamamen gönünllük için.. forum için bizler için, ne bi geliri var bu işten, ne de takdir alayım diye yapıyor. o yüzden eleştirilerimizi yapıcaz elbet ama yapıcı ve yardımcı olmalı. Kendisinin üstüne gitmek yerine yanında olmalıyız. Beğenmediğimiz yanlar olabilir elbet bunları söylememekten çekinmemeliyiz. Ama bu konuda mümkünse çözüm sunmalı, mümkünse yardımcı olmayı teklif etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bilmiyorum yapan oldu mu, burada yazılmadığı için diyorum. Tufan abi nasıl yardımcı olabilir sana diye.. Hani zorunluluk değil ama vicdani olarak, onun da kendince işleri, ailesi var bunların yanında bizim için uğraşıyor. Hani bizim de buna birazdan saygı duymalı böyle yaklaşmalıyız meseleye. Organizasyonda herkesi mutlu etmek imkansızdır. İllaki eksik gedik yanlar olacaktır, bunlar deneyim olur seneye daha güzelini yapmak nasip olur inşallah. Eğer istanbulda olsaydı ben yardımcı olmak isterdim elimden geldiğince. Neyse burada en büyük sorunumuz tarih sorunu, elbet birilerine uymayacak, yani Ramazan ayı da çoğumuz için pek de iyi bi tarih değil buluşma için belki ama abilerimin de belirttiği gibi biz madalya almaya, para kazanmaya çalışmıyoruz zevkine gidicez muhabbetine, biraz raket sallamak, biraz dostları görmek, yeni insanlarla tanışmak, konuyu dağıtmadan tarih eğer ileri ki tarihlere alınsaydı belki öğretmen arkadaşlarımızın seminerleri başlayacaktı. Belki diğer kişilerin Ramazan sonrası işleri sıkışacaktı. Bir fırsattır iyi ki böyle bir etkinlik var, ve geleneksel, inşallah bu sene katılmak nasip olur, önümüzdeki senelerde.. Bu sene bölye oldu,her işte bir hayır vardır, mümkün olduğunca tadını çıkaralım diyorum.

biraz uzun yazdım.. alındıysanız. sıkıldıysanız.. affedin.. kendimce fikirlerimi söyledim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..