Jump to content
Masatenisi.org Forum

Universiteler Turkiye Sampiyonasi Sonuclari

Bitim

Recommended Posts

Malatya'da yapilan universiteler Turkiye sampiyonasinda takimlarda ;

1. Marmara Univ.

2. Ankara Univ.

3. Kibris Lefke Univ.

Ferdilerde ise Ankara Univ.'den Halil Adak 1. oldu .

Ayrica Malatya'da bu kadar guzel bir organizasyon gerceklestirdikleri icin emegi gecenlere cok tesekkurler .

Fakat 4 gun olarak aciklanan mac takviminin 3 gune cekilerek maclarin corba yapilmasi ve ilk 32 ye kadar olan maclarin kazanilmis 2 set uzerinden oynanmasi butun organizasyona golge vurdu bence .

Saygilar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bitim sağolasın bizleri haberdar ettiğin için. Yeterli vakti olanlardan bir ricam var. Bu sene turnuvada yaşananları ve kimlerin kimlerle eşleşip şampiyonluğa doğru yol aldıklarını ayrıntılı bir şekilde anlatırlarsa forum olarak haberdar olmuş oluruz. Yoksa federasyonun siteyi güncellemeye hiç niyeti yok.... :((

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Muhteşem bir organizasyon ve Süper maçlar oynandı Malatya da.Marmara Üniversitesi zorlanmadan şampiyon oldu.Ankara Üniversitesi 2. Lefke 3. Oldu.Çankaya ise 4. İnönü Üniversitesi grupta yenildiği İstanbul Üniversitesini sırlama maçlarında yenerek 5. oldu. Ferdilerde çeyrek finalde ve yarı finalde çok güzel maçlar vardı.Halil ADAK'ın çeyrek finalde Tugay GÜL ile ve Yarı finalde Alpay APAKGÜN ile oynadığı maçlar izlenmeye değerdi her iki maçta 3-2 bitti.Lefkeli Oyuncularda çok iyiydi ve çeyrek finale isimlerini yazdırdılar.Yarı final maçında Hüseyin Gazi takım arkadaşı ve geçen senenin Türkiye Şampiyonu Halil HACI yı yenerek adını finale yazdırırken Halil ADAK buna sevinir gibiydi.Zira Hüseyin Gazi onun için daha rahat bir rakipti.Ve finalde Halil ADAK H.Gazi YILMAZ ı yenerek şampiyon oldu.Turnuva boyunca Samsundan Osman ve Burak,Ankaradan İbram ve Semih,Lefkeden Cemal ve Mehmet,İstanbuldan Hakan,Çankayadan Alpay ve Mehmet,İnönüden Yavuz,Serkan ve Ömer Eskişehir Osmangazi den Tugay ve Odtü lü sporcular göze çarpan diğer kaliteli oyunculardı.

Erkek Takım Sıralaması:

1-Maramara Üniv.

2-Ankara Üniv.

3-Lefke Üniv.

4-Çankaya Üniv.

5-İnönü Üniv.

Bayan Takım Sıralaması :

1-Kocaeli Üniv.

2-Ege üniv.

3-Marmara Üniv.

4-Çukurova Üniv.

5-İstanbul Üniv.

Erkek Ferdi Sıralama:

1-Halil ADAK

2-H.Gazi YILMAZ

3-Alpay APAKGÜN-Halil Hacı

Bayan Ferdi Sıralama:

1-Ayşe ŞEN

2-Özlem DİNÇSEVER

3-Sevilay KARABULUT-Seda KAHRAMAN

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malatya gerçekten güzel ev sahipliği yaptı turnuvaya fakat açılış konuşmasında masa tenisi yerine tenis denmesi bence hoş değildi. Ayrıca İstanbul üni. erkek takımı çok güzel maçlar oynadı fakat çeyrek finalde marmara üninin gelmesi ilk 4 de girememelerine neden oldu. İnönü üni. ise cidden çok güzel mücadele etti. Çeyrek finalde Çankaya ile çekişmeli bir maç izlettirdiler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence bu seneki turnuva o kadar da güzel olmadı. işin ilginç tarafı final maçının diğer maçlara oranla sıradan bir maç olmasıydı. ben son maçlara kadar kaldım fakat birkaç tane maç dışında iyi maç görmedim. birde turnuvanın başında masatenisinin ne olduğunu bilmeden bu spora tenis diye hitap edilmesi çok abesti. ferdileri neredeyse yapmıyacaktılar ayıp olmasın diye yaptılar ilk 32 ye kadar 2 set üzerinden yaptılar. bu masatenisinde bence skandal bu sene ter olarak malatya çok güzeldi fakat organizasyonda bu gibi olaylar yarışmalara gölge düşürdü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence bu seneki turnuva o kadar da güzel olmadı. işin ilginç tarafı final maçının diğer maçlara oranla sıradan bir maç olmasıydı. ben son maçlara kadar kaldım fakat birkaç tane maç dışında iyi maç görmedim. birde turnuvanın başında masatenisinin ne olduğunu bilmeden bu spora tenis diye hitap edilmesi çok abesti. ferdileri neredeyse yapmıyacaktılar ayıp olmasın diye yaptılar ilk 32 ye kadar 2 set üzerinden yaptılar. bu masatenisinde bence skandal bu sene ter olarak malatya çok güzeldi fakat organizasyonda bu gibi olaylar yarışmalara gölge düşürdü.

http://home.tr.net/bitim/malatya/ adresine salondaki gorevli tarafindan cekilen resimleri koydum .

Yalniz resimlerin boyutlari cok buyuk ugrasma firsatim olmadi ama hem daha cok fotograf var bana gelecek olan tamamini yeniden boyutlandirip koymaya calisacagim bir yerlere .

Iyi calismalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya maşallah görevlide hep benle burakın maçını çekmiş :D

ama çok güzel maç olmuştu cidden heyecanlıydı. gerçi maçın sonunda sinirlenip o hareketi yapmasam daha iyi olucaktı. neyse oldu olan :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilgileri aktaran arkadaşlara teşekkürler. Halil Adak kulüplerde Çankaya üniv.de oynuyor. Ama demek ki üniversite olarak farklı bir üniversitede. Ben onu Çankaya'da sanıyordum. Peki hangi üniversitede ?

Tamam yaa, ilk mesajda gözümden kaçmış. Ankara üniv. yazıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Muhteşem bir organizasyon ve Süper maçlar oynandı Malatya da.Marmara Üniversitesi zorlanmadan şampiyon oldu.Ankara Üniversitesi 2. Lefke 3. Oldu.Çankaya ise 4. İnönü Üniversitesi grupta yenildiği İstanbul Üniversitesini sırlama maçlarında yenerek 5. oldu. Ferdilerde çeyrek finalde ve yarı finalde çok güzel maçlar vardı.Halil ADAK'ın çeyrek finalde Tugay GÜL ile ve Yarı finalde Alpay APAKGÜN ile oynadığı maçlar izlenmeye değerdi her iki maçta 3-2 bitti.Lefkeli Oyuncularda çok iyiydi ve çeyrek finale isimlerini yazdırdılar.Yarı final maçında Hüseyin Gazi takım arkadaşı ve geçen senenin Türkiye Şampiyonu Halil HACI yı yenerek adını finale yazdırırken Halil ADAK buna sevinir gibiydi.Zira Hüseyin Gazi onun için daha rahat bir rakipti.Ve finalde Halil ADAK H.Gazi YILMAZ ı yenerek şampiyon oldu.Turnuva boyunca Samsundan Osman ve Burak,Ankaradan İbram ve Semih,Lefkeden Cemal ve Mehmet,İstanbuldan Hakan,Çankayadan Alpay ve Mehmet,İnönüden Yavuz,Serkan ve Ömer Eskişehir Osmangazi den Tugay ve Odtü lü sporcular göze çarpan diğer kaliteli oyunculardı.

Erkek Takım Sıralaması:

1-Maramara Üniv.

2-Ankara Üniv.

3-Lefke Üniv.

4-Çankaya Üniv.

5-İnönü Üniv.

Bayan Takım Sıralaması :

1-Kocaeli Üniv.

2-Ege üniv.

3-Marmara Üniv.

4-Çukurova Üniv.

5-İstanbul Üniv.

Erkek Ferdi Sıralama:

1-Halil ADAK

2-H.Gazi YILMAZ

3-Alpay APAKGÜN-Halil Hacı

Bayan Ferdi Sıralama:

1-Ayşe ŞEN

2-Özlem DİNÇSEVER

3-Sevilay KARABULUT-Seda KAHRAMAN

Düzeltme yapmak istiyorum.Osman ve Burak Samsundan değil Karaelmas Ünivden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açılış ile başlayan aksaklıklar ferdilerde ilk gün,kazanılan 2 set üzerinden oynanan karşılaşmalar turnuvaya damgasını vurdu.Düşünsenize 16 saat yol gidiyorsunuz üniversitenizi temsil etmeye çabalıyorsunuz,buna karşılık sizinle dalga geçer gibi,sırf turnuva 1 gün erken bitsin diye yapılana bakın!Örnek veriyorum Karaelmastan Burak Yalın Polis Akademisiyle oynanan grup maçında 0-2 geriye düşmesine rağmen maçı 3-2 aldı.ODTÜ maçındada 0-2 den 2-2 ye getirdi.Oyunun kurallarıyla oynanması vahim bir durumdu.Hiç yakışmadı.ALLAH'tan Malatyanın güzelliği bu çirkinlikleri örtmeye yetti.Kağıt kebabını bulana,Kervansaray Restoranta,Nescafeye teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuvanın geneline bakıldığında son 4 sene içersinde yapılmış en kötü maçların bulunduğun bir turnuvaydı.Sakın yanlış anlamayın, oyun kalitesi açısından çok kötüydü yoksa organizasyon gerçekten çok güzeldi.Maçlara gelince zaten final maçı adeta terbiyesizliğin son doruğuna çıkıldı.Halil adakla Sefa Avcının maçında Halil maçı alamayacağını anlayınca resmen sakatlık bahanesini ön plna çıkrarak maçı saldı.Maçın son seti adeta bir idman havasında geçti.Bizim odtüyle yaptığımız maç bence salonun maçları arasındaydı(maçı resmen benim yüzümden verdik diyebilirim.)Ayrıca ferdi çeyrek finallerinde Halil ve Osmangazi üniversitesinden Tugayın maçı sanırım tam bir maç havasında geçti.Ama onun öncesinde de Halil yapacağını yaptı kendisi anons edildiğinde salona yaklaşık15-20 dakika geç geldi ve hiçbir hakem bir şey diyemedi.Hatta başhakem Halili resmen kolladı.Genelde takımlar ya çok güçlü yada çok zayıftı.Orta takım sayısı pek fazla yoktu.Zaten Marmaranın birinci olacağı turnuva başımdan belliydi.Sefanın da ferdilere kalmaması ayrı bir düşündürücü olaydı.İyisiyle kötüsüyle yine bir üniversite maçları bitti.Bakalım seneye neresi olur.Biz olurmuyuz olmazmıyız belli olmaz. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu akşam yada en geç yarın www.sporha.com da yayınlayacağım haberde söz konusu fotoları görebilirsin tsu...

Bana biraz musade ederseniz elime cok sayida resim gelecek onlari duzenleyip koyacagim tumunu bi yere .

Turnuvanın geneline bakıldığında son 4 sene içersinde yapılmış en kötü maçların bulunduğun bir turnuvaydı.Sakın yanlış anlamayın, oyun kalitesi açısından çok kötüydü yoksa organizasyon gerçekten çok güzeldi.Maçlara gelince zaten final maçı adeta terbiyesizliğin son doruğuna çıkıldı.Halil adakla Sefa Avcının maçında Halil maçı alamayacağını anlayınca resmen sakatlık bahanesini ön plna çıkrarak maçı saldı.Maçın son seti adeta bir idman havasında geçti.Bizim odtüyle yaptığımız maç bence salonun maçları arasındaydı(maçı resmen benim yüzümden verdik diyebilirim.)Ayrıca ferdi çeyrek finallerinde Halil ve Osmangazi üniversitesinden Tugayın maçı sanırım tam bir maç havasında geçti.Ama onun öncesinde de Halil yapacağını yaptı kendisi anons edildiğinde salona yaklaşık15-20 dakika geç geldi ve hiçbir hakem bir şey diyemedi.Hatta başhakem Halili resmen kolladı.Genelde takımlar ya çok güçlü yada çok zayıftı.Orta takım sayısı pek fazla yoktu.Zaten Marmaranın birinci olacağı turnuva başımdan belliydi.Sefanın da ferdilere kalmaması ayrı bir düşündürücü olaydı.İyisiyle kötüsüyle yine bir üniversite maçları bitti.Bakalım seneye neresi olur.Biz olurmuyuz olmazmıyız belli olmaz. :gulumse:

Bikac seye cevap vermek isterim .Birincisi Halil'in yaptigi bir sakatlik bahanesi degildi.Salonda kullanilan masalar cocuk egitim masalari idi ve altlarinda yukseltiler eklenmisti bu yuzden yatay giden demir EN AZ 10 tane oyuncunun ayagina carpti kisa toplarda masaya girerken .

Takimlar final macina cikarken maci almak icin ciktik ,Halil 2 cekebilirse ,Ibram (ki kendisini ve oyununu aranizdan kimse bilmez ) 1 mac alabilir .Hesabi ustune yapmistik .Ki olmasi cokda uzak degildi .Ama Halil maci vererek baslayinca ,bizim Ibram'da tam konsantre cikamadi maca .

Halil 'in ferdi macina gec kalmasi konusunda haklisin .

Safa ferdilerin oldugu gun ordaydi ancak neden oynamadi bilmiyorum .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

istanbul üni. nin başarılı olamamasının nedeni ne acaba ? diğerleri iyiydi filan onu demiyorum hani iyi arkadaşlar gitmedimi acaba ? as takımla çıkmadıalrmı....neyse 1. olan takım ve arkadaşları kutlar başarılarının dewamını dileriz... ama ist üni nin hiç bir sıralamada olmaması gerçekten şaşırtıcı benim açımdan bi bayanlarda adı geçiyor :!! oda gerilerde.!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk 8 de marmara ile oynadimiz icin bisey yapamadik ondan sonrada ha 5 ha 6 as kadroyla cikmadik son maca grupta 3-0 yendimiz takima 3-2 yenildik inonuye ama onemlii diil yani. 5 6 ayni.ferdilerdede serkan debran 16 da bende 8 lerde elendim yani bi sucumuz gunahimiz yok kura tamamen neyse seneye artik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk 8 de marmara ile oynadimiz icin bisey yapamadik ondan sonrada ha 5 ha 6 as kadroyla cikmadik son maca grupta 3-0 yendimiz takima 3-2 yenildik inonuye ama onemlii diil yani. 5 6 ayni.ferdilerdede serkan debran 16 da bende 8 lerde elendim yani bi sucumuz gunahimiz yok kura tamamen neyse seneye artik.

:thup: seneye inşallah...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim favorim ankara üniversitesiydi seneye büyük bi ihtimal oraya gidecem ama tabi bizi takıma alırlar mı mechul.ama antremanlarına katılmak isterdim. :dans:

Bizim Ankara Üniversitesi'ndeki arkadaşlar nerede oynuyor biliyor musun? Ben de takılayım bari onlara.

-----------

Ayrıca arkadaşlar düzeltmelerinizi niye 2. bir mesaj yollayarak yapıyorsunuz anlamıyorum. Hemen mesajın altında "düzelt" komutu var zaten?

Ayrıca bu mesajımı yargılama olarak anlamayın lütfen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bi dakika o zaman, bilgilerimi güncelleyeyim, Çankaya'da Süperlig takımında kimler var ? Söylüyorum:

Deniz, Fahrettin, diğerini yine hatırlayamadım. Vedat olabilir mi ?

Aynen abi Vedat Erim oynuyo Çankayada :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..