Jump to content
Masatenisi.org Forum

Spine Karşı Blok

Guest Can

Recommended Posts

Tibhar'la oynamayi denedim ama daha sonra satin aldigim icin alisamadim. Ama cok guzel bir kombinasyon. Herneyse, haklisiniz. Konunun disina ciktik. Sohbet bolumunde gerekirse devam ederiz. Hoscakalin.

gazelle

okuldaki bi arkadaşımda tibhar rapid kullanıyo. bazen ölesine okulda oynarken raket değiştirdiğimiz oluyo. ve bana o kadar acayip geliyoki anlatamam. özellikle bh spini hızlı bi bilek hareketiyle yaptığım için sürekli filede kalıyo toplar. yani sriver fx + vario soft a göre çok zıt. yani snde bryce fx kullandığına göre(açıkçası lastikler hakkında hiç bi fikrim yok) eğer sriver fx türü bi lastikse oynamanı pek tavsiye etmem. çünkü çok farklılar. ama tercih senin tabi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda eldeki malzemeye gore en iyi kombinasyonu buldum. Hatta bu isten anlayan bir arkadasim bu fikri bana soyledi. Kombinasyon su: Tibhar Samsonov Alpha + 2 adet Bryce FX 1.9mm. Bu kombiansyonda hem bloklari daha rahat yapabiliyorsun hemde atak yapinca toplar daha kontrollu gidiyor. Rapidleri Timo Boll Spirit'e takinca oynamak anormal zorlasti. Rapid ler bana da ters geliyor. Hadi rapid soft belki daha iyi olabilir. Oynanabilirligi daha iyi olabilir. Ama, Rapid gercekten enteresan geliyor bana. Bende bilekten backhand top spin yapinca Bryce FX ile toplar super giderken, Rapid ile file de kaliyor. Belki sungerin sert olmasindan kaynaklanabilir. Buyuklerimiz daha iyi bilirler bu konuyu.

Sonucta Tibhar Samsonov Alpha + Bryce FX eldeki malzemelere gore cok iyi. Bryce FX i ben cok seviyorum.

Belki Sriver FX daha da iyi olabilir. Ama, ben cok usta bir oyuncu olmasam da Bryce FX ile devam etmek istiyorum. En azindan tahta oalrak daha kontrollu bir tahta kullanarak hız olayini biraz olsun azalttim.

Bu arada Rapid 2.0mm, Bryce FX 1.9mm den daha fazla atiyor gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Sonunda eldeki malzemeye gore en iyi kombinasyonu buldum. Hatta bu isten anlayan bir arkadasim bu fikri bana soyledi. Kombinasyon su: Tibhar Samsonov Alpha + 2 adet Bryce FX 1.9mm. Bu kombiansyonda hem bloklari daha rahat yapabiliyorsun hemde atak yapinca toplar daha kontrollu gidiyor. Rapidleri Timo Boll Spirit'e takinca oynamak anormal zorlasti. Rapid ler bana da ters geliyor. Hadi rapid soft belki daha iyi olabilir. Oynanabilirligi daha iyi olabilir. Ama, Rapid gercekten enteresan geliyor bana. Bende bilekten backhand top spin yapinca Bryce FX ile toplar super giderken, Rapid ile file de kaliyor. Belki sungerin sert olmasindan kaynaklanabilir. Buyuklerimiz daha iyi bilirler bu konuyu.

Sonucta Tibhar Samsonov Alpha + Bryce FX eldeki malzemelere gore cok iyi. Bryce FX i ben cok seviyorum.

Belki Sriver FX daha da iyi olabilir. Ama, ben cok usta bir oyuncu olmasam da Bryce FX ile devam istiyorum. En azindan tahta oalrak daha kontrollu bir tahta kullanarak hız olayini biraz olsun azalttim.

Bu arada Rapid 2.0mm, Bryce FX 1.9mm den daha fazla atiyor gibi geldi bana.

Merhaba Onur,

Sonunda doğruyu buldun sanırım. Tabi ki karbon olmayan, daha soft ve kontrollü all+ bir tahtaya geçmekle iyi yaptın. Karbon tahtalar ben de dahil olmak üzere pek çok orta seviye oyuncuya cazip geliyor ama hem çok para veriyoruz hem de oyunumuz bozuluyor. Rapid lastikleri de aynı kafa büyüklüğünde ucuz bi all ya da all+ tahtaya takarsan işte sana ikinci bir kombinasyon olur. TBS tahtanı ise iki yıl sonrası için sakla, eminim onun değerini o zaman daha iyi anlayabilirsin. Spine karşı bloktan spine karşı kontraspinlere geçmen dileğiyle..... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Tanju abi gercekten cok ama cok hakl?ym?ss?n?z. Eskiden cogu blok disari cikarken simdi blok yapt?g?mda toplari iceriye dusurebilme oranim artti. Spin e karsi spin olayi icin daha 40 firin ekmek yemem gerekecek. Aslinda bu kombinasyon bile birazcik hizli sayilabilir. Ama artik eldeki malzemeye gore en guzel kombinasyon bu. Bu sekilde devam edecegim. Sanirim Rapid leri ilerde satabilriim. Zaten cok yeni sayilirlar. Timo Boll Spirit e daha az atan kontrollu bir lastik takmayi dusunuyorum. Mesela Sriver FX olabilir. Ekstradan bir tahta daha almak istemiyorum. Ileride belki Timo ile devam ederim ama henuz cok erken.

Ama, su anda artik yeni kombinasyon ile oynayacagim. Yani Tibhar Samsonov Alpha + 2 adet Bryce FX 1.9mm.

Acemi oldugum icin bende cogu kisi gibi direk karbon tahtalarla ise basladim. Hatami, siz buyuklerimin ve bu isi bilen arkadaslarimin uyarilari sayesinde gordum. Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Evet Tanju abi gercekten cok ama cok hakl?ym?ss?n?z. Eskiden cogu blok disari cikarken simdi blok yapt?g?mda toplari iceriye dusurebilme oranim artti. Spin e karsi spin olayi icin daha 40 firin ekmek yemem gerekecek. Aslinda bu kombinasyon bile birazcik hizli sayilabilir. Ama artik eldeki malzemeye gore en guzel kombinasyon bu. Bu sekilde devam edecegim. Sanirim Rapid leri ilerde satabilriim. Zaten cok yeni sayilirlar. Timo Boll Spirit e daha az atan kontrollu bir lastik takmayi dusunuyorum. Mesela Sriver FX olabilir. Ekstradan bir tahta daha almak istemiyorum. Ileride belki Timo ile devam ederim ama henuz cok erken.

Ama, su anda artik yeni kombinasyon ile oynayacagim. Yani Tibhar Samsonov Alpha + 2 adet Bryce FX 1.9mm.

Acemi oldugum icin bende cogu kisi gibi direk karbon tahtalarla ise basladim. Hatami, siz buyuklerimin ve bu isi bilen arkadaslarimin uyarilari sayesinde gordum. Tesekkurler.

Tebrikler, S.Alpha + Bryce FX bence de çok iyi bi kombinasyon. Zevkli ve başarılı maçlar dileğiyle şimdilik hoşçakal Onur kardeşim.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence rapid daha kontollü oyuncular için.(kotrol edebilene) ama bryce fx sriver fx den daha iyidir diye düşünüyorum hız olarak. onur (abi) sen bryce fx hakkında bunları söleyince içimde şüphe kaldı acaba bende 1 çift alsammı <_<

bir çift olmasada 1 tek olarabilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ozancim,

Benim su andaki kombinasyonu benden daha iyi olan Turkiye sampiyonalarina katilmis bir arkadasim denedi. Tahtaya ve lastiklere hayran oldu. Hatta ayni kombinasyondan bir tane de kendine almak icin girisimlere gectik :gulumse: Bu kombinasyonu yapmami da o onermisti. Gercekten cok iyi bir sey onermis.

Kendisi bu kombinasyon ile benden cok cok daha iyi oynadi. Eger sende amator ustu bir oyuncu isen deneyebilirsin. Yani seviyeni bilemeden ben birsey oneremem. Zaten, buyuk abilerim de beni uyarmislardi. Bu konuda sutten agzim yandi. :esne:

Bende acikcasi Rapideleri satip, Sriver FX yada Tackfire Special Soft almayi dusunuyorum. Onlarida TBS e takarim. Yada gene bi TSA da denerim. Ama su anki kombinasyon iyidir.

Simdi birde soyle birsey var. Eger sen Bryce FX alirsan, tahtan da carbon oldugu icin kontrol konusunda zorluk cekebilirsin. Bence, karbon tahtana sriver FX ve vario takmis olman daha mantikli. Tabi buyuklerimiz ve bu isten anlayan arkadaslar ne derler bilemiyorum. Lastiklerin hiz/spin degerlerine bakinca bu ortaya cikiyor.

Bence su anki kombinasyonunla iyi oynuyorsan bozma derim.

Sevgiler.

Not: Duz sap Tibhar Samsonov Alphasi olan var mi? Ve satmak ister mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaslar bana dusmez ama bence blok oyunu ıyı degıldır ıyı bır masatenıscıye karsı nekadar blokta kalınabılırkı en ıyı atak oyunu bence blok en son dusunulen bır kombınasyon olmalı tabı benım fıkrim.

bunu daha öncede söylemiştim. masa tenisi bir müdafa sporudur. önce topu en iyi şekilde kontrol edeceksin ki, kontrollü ataklar yapabilesin. kaldı ki nerede görülmüş her topa atak yapmak ya da saldırmak. bu zaten imkansız bişey. dünya ve olimpiyat şampiyonu olmuş biçok oyuncu allround dur. waldi, appelgren, karlsson, bengtsson, carlsson, persson, linghui v.s. çok ama çok iyi blok yapabilen ve yine çok iyi atak yapabilen oyunculardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunu daha öncede söylemiştim. masa tenisi bir müdafa sporudur. önce topu en iyi şekilde kontrol edeceksin ki, kontrollü ataklar yapabilesin. kaldı ki nerede görülmüş her topa atak yapmak ya da saldırmak. bu zaten imkansız bişey. dünya ve olimpiyat şampiyonu olmuş biçok oyuncu allround dur. waldi, appelgren, karlsson, bengtsson, carlsson, persson, linghui v.s. çok ama çok iyi blok yapabilen ve yine çok iyi atak yapabilen oyunculardır.

bi soru sorucam hiç kreanga nın oyununu izledin mi. nerede görülmüş her topa atak yapmak ve saldırmak bu ztn imkansız demişsin <_< . kreanga nın maçlarını izlersen onun imkansızı başardığını ve bunu imkansız olmadığını gürürsün ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bi soru sorucam hiç kreanga nın oyununu izledin mi. nerede görülmüş her topa atak yapmak ve saldırmak bu ztn imkansız demişsin <_< . kreanga nın maçlarını izlersen onun imkansızı başardığını ve bunu imkansız olmadığını gürürsün ;):

evet ozan kreangayı izledim. her maçında topla güreşir halde kendisiyle mücadelesi içimi burkuyor. alınamayacak yerlerden imkansız vuruşlar yaparak sayıyı alıyor, hiç olmadık yerde insanı hayretler içinde bırakacak sayılar veriyor. sanırım yazdığım yazıyı ya iyi okumadın ya da kreanganın blok yaptığı maçını izlemedin.eğer izlersen onunda blokta kaldığını, chop yaptığını, drive yaptığını görürsün. masa tenisinde maç imkansız vuruşlarla değil,temel vuruşların kaliteli , yüzdeli ve kontrollü olması ile kazanılır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...

spine karsi kesik bana biraz pasif geliyor.cunku ben agresif atak oynamayi seviyorum.bloklarim bile agresif.neye yapilacagina karar vermeden once oyun stilinize ve mizaciniza gore karar vermek dogru olur.biri bana, ne kadar masadan acilip falso bittikten sonra kesip gondermemi soylese de bana masaya yakin kisa bloklar daha tatmin edici.backhand ters kose bloklardan az sayi almadim.ama off - ya d off bir tahtayla oynayan arkadasima blok tavsiye etmem guc. o yuzen kisinin teknigine ve mizacina uygun savunmayi yapmasi en akillica olacaktir.saygilar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Top rakete çarpınca yukarı doğru gitme eğilimindedir bilirsiniz, raketi kapatarak blok yapılır. Eğer hemen iki karış gibi bir mesafede file engeli varsa nasıl kapatarak blok yapacaksınız? Zaten top dolu bir spin ile geliyorsa masadan çıkış açısı geliş açısından dardır ve file seviyesine yükselmeden hızla masadan uzaklaşır.

Benim de karşılamakta en fazla zorlandığım vuruş kısa düşen dolu topspin'ler. Raketi kapatarak blok yapınca top direk fileye gidiyor, düz karşılasam top rakete çarpınca tavana fırlıyor, top kısa düştüğü için bu topa kontraspin yapmak beni aşan bir vuruş... :( Fastspin'lere genellikle blok yapabilirken kısa düşen dolu topspin'leri hiç karşılayamıyorum...

Ne yapmalı Tanju abi, nasıl karşılamalı bu topları?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..