Jump to content
Masatenisi.org Forum

Liglere Katılmayacak Takımlar Ve Transferleri Paylaşalım

Recommended Posts

Babür Abi gibi bir hoca varken ne yapacaklar Jiang Jao'yu

Bunu sataşmak için ya da kinayeli olarak sormuyorum. Bilmediğimden aslında. Babür hoca kimleri yetiştirdi şimdiye kadar? Var mı tanıdığımız bildiğimiz birileri ya da neler yapmıştır şimdiye kadar ? Tanıyorsunuz diye fırsat bulmuşken sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jiang Jao'yu da çok iyi tanıyorum, ne kadar iyi bir hoca olduğunu da biliyorum..

Benim olayım farklı.

FB'de Babür Hoca ile birlikte oturmuş bir sistem var.

Özellikle bayanlarda; birkaç senedir hem altyapı hem de A takım düzeyinde harika şeyler oluyor ki Avrupa şampiyonu oldu hatunlar..

Avrupa şampiyonu apoletli bir "Türk" hoca varken, Türkiye'den ayrılmak zorunda kalan(!) bir devşirme hocayı onun yerine düşünmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben.

Bir başkası farklı şekilde düşünür, eyvallah ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tarımda iyi çocuklar vardı onlar ne oldu peki? global adam almış mı? vs vs

tarımdaki gençlerin bonservislerini veriyorlarmış. takımda 3. adam olarak da takım yöneticisi oynayacakmış. açıkçası ben bu duruma hiç bir anlam veremedim çünkü bu iki oyuncunun da istedikleri ücreti az çok tahmin edebiliyorum. o gençlere para verirken 100 kere düşündüklerini ve birçok sorun çıktığını da biliyorum. o gençler bu takıma türkiye şampiyonlukları kazandırmış çocuklar olmasına karşın bu karar nasıl verildi neden verildi hiçbir fikrim yok.

Not : Global konusunda kapanacak diye bir duyum aldım ama sadece duyum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jiang Jao'yu da çok iyi tanıyorum, ne kadar iyi bir hoca olduğunu da biliyorum..

Benim olayım farklı.

FB'de Babür Hoca ile birlikte oturmuş bir sistem var.

Özellikle bayanlarda; birkaç senedir hem altyapı hem de A takım düzeyinde harika şeyler oluyor ki Avrupa şampiyonu oldu hatunlar..

Avrupa şampiyonu apoletli bir "Türk" hoca varken, Türkiye'den ayrılmak zorunda kalan(!) bir devşirme hocayı onun yerine düşünmeye gerek olmadığını düşünüyorum ben.

Bir başkası farklı şekilde düşünür, eyvallah ;)

Bir de Fenerbahçe'nin altyapısına gelen çocukları düşünün , ve çalışma sıklıklarını, çok büyük ehedfleri olan , hırslı çocuklar değiller genellikle ve ailelerin durumu da genellikle iyi , adamlar dolayısıyla masa tenisine çok sıkı bağlı değil...Yetiştirdiği oyuncu meselesine gelirsek Turgut POLAT diyip geçebiliriz....Ayrıca Türkiye'de 4. kademe olan tek Türk hoca olduğunu da unutmayın..

Bu arada ETTU kupası'nda TED İstanbul ve Yalova Gençlikspor var , sizce bu takımlar ETTU için transfer yapar mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turgut Polat'ı yetiştiren hoca Halit Yavuz'dur. Kademe biraz soyut bir kavram bence. Bu ülkede raket tutmayı bilmeyenler, masa tenisi hakkında en ufak bilgisi olmayanlar bile kursta aldığı 3-5 dersi verip 2. kademe antrenörlük belgesi alabiliyor. Diğer kademelere atlamak içinse; besyo mezunu olmak (3. kademe kursunu sadece masa tenisçi besyo mezunlarına açıyorlar diye biliyorum) + üst kademe antrenörlerin yanında çalışmak + yurtiçi & yurtdışı seminerlere katılmak gerekiyor sanırım. Fakat hepsi bir yana, Milli takımda kendi oyuncun yoksa kaçıncı kademe olduğunun bir önemi yok bence. Yazdıklarım yanlış anlaşılmaz umarım. Amacım kimseye sataşmak, emeğini küçümsemek değildir. Ülkemiz gerçeklerinin farkında olalım, bildiğimizi paylaşalım, tartışalım, bilgilenelim, bilgilendirelim isterim sadece.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turgut Polat'ı yetiştiren hoca Halit Yavuz'dur. Kademe biraz soyut bir kavram bence. Bu ülkede raket tutmayı bilmeyenler, masa tenisi hakkında en ufak bilgisi olmayanlar bile kursta aldığı 3-5 dersi verip 2. kademe antrenörlük belgesi alabiliyor. Diğer kademelere atlamak içinse; besyo mezunu olmak (3. kademe kursunu sadece masa tenisçi besyo mezunlarına açıyorlar diye biliyorum) + üst kademe antrenörlerin yanında çalışmak + yurtiçi & yurtdışı seminerlere katılmak gerekiyor sanırım. Fakat hepsi bir yana, Milli takımda kendi oyuncun yoksa kaçıncı kademe olduğunun bir önemi yok bence. Yazdıklarım yanlış anlaşılmaz umarım. Amacım kimseye sataşmak, emeğini küçümsemek değildir. Ülkemiz gerçeklerinin farkında olalım, bildiğimizi paylaşalım, tartışalım, bilgilenelim, bilgilendirelim isterim sadece.

Neyse abi sen VTMd de misin değil misin onu açıkla basına :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o takımla ben de çok iyi anlaşıyorum Harun'um. Ayrıca seni Guardiyola'ya benzetiyorum her sene sonunda sözleşme tazeliyosun heycan kaybetmemek adına :)

hakan sen napıyorsun bu sene? kendinden de bahsetseydin hazır gelmişken :) herkesi afişe ediyoruz şurda ne güzel...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..