Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tmtf Veteran Türkiye Şampiyonası 40-49 Yaş Finali

Mrtİzmir

Recommended Posts

Bu masa tenisinde de böyle bir handikap var. Maçı en uygun açıdan videoya çekmezseniz, örneğin büyük turnuvalardaki profesyonel kameraların bir oyuncunun tam orta arkasında ama oldukça yukarıda durduğu yer, maçtaki hareketleri tam anlayamıyorsunuz. Ayrıca hareketler, olduğundan hep daha zayıf, hafif, kötü gibi görünüyor.

Bu maçı canlı izlemiş birisi olarak dayet güzel bir maç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Oysa videoda öyle görünmüyor. Bu forumda paylaşılan diğer amatör çekimlerinde de hep aynı sorun var.

3. ve 4. seti de bekliyoruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu masa tenisinde de böyle bir handikap var. Maçı en uygun açıdan videoya çekmezseniz, örneğin büyük turnuvalardaki profesyonel kameraların bir oyuncunun tam orta arkasında ama oldukça yukarıda durduğu yer, maçtaki hareketleri tam anlayamıyorsunuz. Ayrıca hareketler, olduğundan hep daha zayıf, hafif, kötü gibi görünüyor.

Bu maçı canlı izlemiş birisi olarak dayet güzel bir maç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Oysa videoda öyle görünmüyor. Bu forumda paylaşılan diğer amatör çekimlerinde de hep aynı sorun var.

Evet Fatihcim bende sana katılıyorum bu ne ya tatsız tuzsuz keyifsiz görüntüler.Allahtan Zafer abinin meşhur backhand spinleri bolda maçın rengi olmuş.Bende ne kadar güzel bir maç çıkardık diyordum hemen hemen her sayının sonunda nefes nefese kalmıştım...Neyse İnşaallah 3 ve 4.setler biraz daha keyifli seyredilir....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatih abime kesinlikle katılıyorum :bonus::D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat abinin cok degisik bi oyun tarzi var gercekten. Normalde iceri top atarak mac kazanmak zor zanaat ama bunu gercekten cok iyi yapiyor gordugum kadariyla. Zafer abi de kacirdikca toplari sanki daha cekinerek vurmaya baslamis ve olan olmus. Forum bulusmasina gelirseniz sizleri canli canli izlemek bizim icin buyuk keyif olacaktir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misal 3. sette tam Murat'ın arkasında olan bariyer (bunların gerçek adını bilen var mı bu arada?) ile masa arası mesafe videoda sanki az gibi duruyor, oysa oldukça geniş bir açıklık vardı. Dolayısıyla bu görsel oransızlık tüm hareket, hız ve konum algılamalarını bozuyor. Yani oyunun yamukluğu falan değil kesinlikle. Kendinizi en güzel oyun ya da antrenmanınızı oynarken amatör video kayıttan izleyin, beklentinizin altında algılıyorsunuz oyunu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet bence bu kamerada birşey var.

Kuruluşlar ligindeki takımımızın antrenmanlarına kimi zaman pro oyuncuları çağırırdık sağolsunlar hocamızı kırmayıp gelirlerdi,

böyle oyuncular gelirde video kaydetmemek olmaz kayıt yapardım.Ancak izleyince beklentimin altında kalırdı görüntüler.

Demekki bu kamera açısı yada bizlerin bu açıyı ayarlayamadığımızdan kaynaklanıyormuş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat abinin cok degisik bi oyun tarzi var gercekten. Normalde iceri top atarak mac kazanmak zor zanaat ama bunu gercekten cok iyi yapiyor gordugum kadariyla. Zafer abi de kacirdikca toplari sanki daha cekinerek vurmaya baslamis ve olan olmus. Forum bulusmasina gelirseniz sizleri canli canli izlemek bizim icin buyuk keyif olacaktir.

Evet çağan kardeş aynen öyle oldu normalde benim Zafer abiden maç almam çok zor ama sırf Zafer abi değilki ogün diğer turlarda geçtiğim çok değerli üst düzey oyuncularda vardı yenme ihtimalim az olan ama heralde ben sağdan solda top topladıkca emeğime yazık olmasın istediler ALLAH da nasip etti... İnşaallah şartları oluşturabilirsek niyetimiz var forum buluşmasına gelmeye...Görüşmek üzere....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat cım kime çektirdin bu maçları? Nezaman ayarladın bu işi? İnsan haber verirde biraz daha estetik oynardık yamuk yumuk oynamazdık.

Benle alakası yok be Zafer abi bi ara baktım Ali fuat maçı çekiyo o verdi görüntüleri bende paylaşıyım dedim.Ne yamuk yumuğu abi oyuna estetik katan sen oldun ben her zamanki işimi yaptım yani top toplamak senin hücum yüzden düşüktü ogün (ha pardon bide son sayılara yakın selanik kaktırması yapmışım ya farkına varmadan sende sağolasın itiraz etmedin) hepsi bu...Saygılar abi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son 4.setin sonunda videoyu başlatmadan filme bakarmısın bu nasıl bir duruş nasıl bir taktiktir, sanki Ma long dermişim:))

İkinizide saygılar, görüşmek üzere.

Halilcim videoyu başlatmadan ekrandaki pozisyon benim 9-8 önde iken 9-9 olan maçın uzun rallili estetik sayılarından biri oldu zaten.Hatta sayıyı kaybedince bende Küçük Emrah gibi çökmüşüm(hani benim hiç sayım olmadı der gibi).Selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada dikkatimi çeken bir şey oldu. Site üzerinden videoyu izlediğimde donmalar meydana geliyor. İlk başta videodan ya da bilgisayarımdan kaynaklı bir sorun olduğunu düşündüm fakat direk youtube üzerinden açınca sorunsuz şekilde izleyebildim videoları. Acaba forum yazılımının flash desteğinde mi bir sorun var?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tebrikler murat izmir son seti izledim güzel ralliler olmuş. maçı da haketmişsin. 9-7 den nerdeyse set (veya maç) gidecekmiş.

inşaallah yenilen arkadaşın fazla bahanesi olmamıştır. (veteran hastalığı)

Teşekkür ederim Mustafa bey sağolun.Yenilenin bahanesini bırakın Zafer abinin benim üzerimde çok emeği vardır sağolsun kendiside İzmirde zaten her fırsatta hakettiği söyler.Hatta ben farkında olmadan kaktırma servis bile atmışım sağolsun bişey dememiş görüntülerde var zaten..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Mustafa bey sağolun.Yenilenin bahanesini bırakın Zafer abinin benim üzerimde çok emeği vardır sağolsun kendiside İzmirde zaten her fırsatta hakettiği söyler.Hatta ben farkında olmadan kaktırma servis bile atmışım sağolsun bişey dememiş görüntülerde var zaten..

istanbullulardan daha centilmen sayılırsınız. kaktırmada olmasaymış ( bizimkilerin kavgasına bu sitedekiler şahit oldu.)

neyse tekrar tebrikler. şimdi yeniden alevlendirmiş olmayayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Videoları dikkatlice izledim ve resmen hemen hemen her gün masa tenisi oynadığım arkadaşımı ve kendimi gördüm. :)

Zafer Abi ben oluyorum Murat Abide arkadaşım. :) Zafer Abinin masaya mesafesi olsun oyun stili olsun kendimi izliyormuş hissiyatı verdi. Ben BH iyi atak yaparım derdim ama Zafer Abi korkuttu beni :) Maçın sonucu da üzdü beni açıkçası Murat Abi kusura bakma sen. Benim bahsettiğim arkadaşım ile oyunlarımda genellikle böyle sonuçlanıyor kuyruk acım var. Günümde olmayınca olmuyor. Ama ben kazandığım zaman efsanelik bir maç çıkarmışız gibi gelir hep bana :)

Siz yaşlarda inşallah kopmayız sizin gibi bu güzel spordan. Profesyonel olarak oynamak nasip olmadı arkadaşımda bende (yaşlar 24) amatörce de olsa sık sık oynayıp stres atarız. İş hayatının ağırlığı bu yaşlarda üzerimize çökmüşken çok güzel bir kaçış noktası oluyor bu spor.

Baya zamandır takip ederim bu forumu ilk kez böyle yazasım, içimi dökesim geldi. Tebrik ediyorum iki tarafı da ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..