Jump to content
Masatenisi.org Forum

Turkiye-Bulgaristan

Recommended Posts

İki konunun karıştırıldığını düşünüyorum. Çin'de yetişmiş oyuncunun Türk vatandaşlığına geçirtilip de başarı kazanması başka şey, Türkiye'de Türk vatandaşı olan Çin asıllı bir çocuğun masa tenisi hayatına Türkiye'de başlayıp Türkiye'den yetişmesi ve başarılar kazanması başka şey. Burada aslında çoğumuzun kabul etmediği ve memnun olmadığı durum birinci durumdur. İkinci durumdaki oyuncudan gelen başarılara kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İki konunun karıştırıldığını düşünüyorum. Çin'de yetişmiş oyuncunun Türk vatandaşlığına geçirtilip de başarı kazanması başka şey, Türkiye'de Türk vatandaşı olan Çin asıllı bir çocuğun masa tenisi hayatına Türkiye'de başlayıp Türkiye'den yetişmesi ve başarılar kazanması başka şey. Burada aslında çoğumuzun kabul etmediği ve memnun olmadığı durum birinci durumdur. İkinci durumdaki oyuncudan gelen başarılara kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

Çin'de yetişmiş oyuncunun Türk vatandaşlığına geçirtilip de başarı kazanması başka şey......Bu KOMİSYONCULUK

Karşı çıkılan durum bu.

Türkiye'de Türk vatandaşı olan Çin asıllı bir çocuğun masa tenisi hayatına Türkiye'de başlayıp Türkiye'den yetişmesi ve başarılar kazanması başka şey. Bu ÜRETİM

Buna kimsenin ses çıkardığı yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim tilt olduğum tek şey sanal sevinçlerle insanımızın oyalanmaya çalışması.. ister çinden getir ister japonyadan, ister malin ve zhang jike 'i getir. Ülkede oynayacak masa bulmak için herkes evinden en az 10 kilometre uzağa seyahat etmek zorunda kalıyorsa, güç bela yetişmiş sporcularımız (hepsini saygıyla tekrar selamlıyorum çünkü alın teridir bu; bireysel de olsa dişleriyle tırnaklarıyla kazıyarak başarmışlardır bunu, ve bunca olumsuzluğa rağmen başarmışlardır) destek bulamıyor ve zamanla spordan uzaklaşmak zorunda kalıyorsa dünya şampiyonu olsak da bana vız gelir. şu durumda olmamız gereken yerde, sonuncu olmamızda sakınca görmüyorum hatta muz cumhuriyetleri gibi turnuvalara sporcu göndermesek daha hayırlı olur.

bir sporcu daha harcanacağına bir turnuvaya gitmeyiverelim.

ikinci husus gayet net anlaşılsın; çinde yetişmiş sporcu da gelsin ülkemizde oynasın, bir şey kaybetmeyiz zenginlik kazanırız. Bu forumda herkes birbiriyle oynaya oynaya nasıl daha iyi oynamayı öğrendiyse çinden gelen sporcu bizden bir şey eksiltmez. her ülkeden gelsin sporcular oynasın burada. liglerde oynasın, bireysel olarak oynasın.. bu evlilikler iyidir, karışımlar iyidir; karışımdan dilber doğar, daha güzel insanlar doğar. Ama milli takımda türkiye ne ise onun yansımasını görmek istiyorum, eğer başarısızsak net bir şekilde görelim, çin takviyesiyle başarıya sevinmeyelim. (ki çin takviyesi de başarısız oldu :D)

üçüncü husus ise gencay menge üzerine söylediklerimde samimiyim, belki forumdaki büyüklerimiz ondan daha keyifli maç seyri yaşatır bize. tamam tekniğini geliştirmeye çalışıyorsun kendine göre bir programın var da kardeşim git bireysel olarak yurt dışında oyna o zaman. İyi ki senin gibi bir sporcu yetişmiş diyorum bir yandan ama bu ülke de fırsat verilse senin gibi sporcuları yetiştirme potansiyelinde bunu unutma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maclari izleyen binlerce kisi vardi, sadece ana stadda degil arka salonlarinda dolu seyircisi vardi. Cocuklar icin 'play hall' yerinde oglumla 2 topa vurabilmek icin 20dk kuyruk bekledik.

yaw ben farkli birsey söylemedim ki, tartisma konusuda olsunda istemedim.

Almanya maclarini onbinin üzerinde seyirci izledi, bes dakika sonra yari final macinda 100 insan kaldi, salon bos derken bunu kast etmistim. 100 seyirci. sizinde yaptiginiz gibi cocugu ile oynamaya gitti, yemek yemeye gitti, kimse zaten 7 saat orda oturamaz. bu insanlar buhar olup kaybolmadi. almanya ayni gün tekrar oynayinca tekrar salona geldiler. bende öyle yaptim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaw ben farkli birsey söylemedim ki, tartisma konusuda olsunda istemedim.

Almanya maclarini onbinin üzerinde seyirci izledi, bes dakika sonra yari final macinda 100 insan kaldi, salon bos derken bunu kast etmistim. 100 seyirci. sizinde yaptiginiz gibi cocugu ile oynamaya gitti, yemek yemeye gitti, kimse zaten 7 saat orda oturamaz. bu insanlar buhar olup kaybolmadi. almanya ayni gün tekrar oynayinca tekrar salona geldiler. bende öyle yaptim.

Sayın ozgur,

Hepimiz bu yazışmaları,hoş sohbet, fikir paylaşımı, havayı koklama, biraz bilgilenme den öte, başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..