Jump to content
Masatenisi.org Forum

Turkiye-Bulgaristan

Recommended Posts

Bence asıl sorulması gereken soru şu..

Neden çoğu takım 5 kişi de biz 3 kişiyiz ???

Düşünün.. Yedek oyuncu bile götürmemişiz. Biri sakatlansa maça çıkamayacağız. Oynatacak oyuncu mu bulamadık, gençlerden ümidimiz mi yok, harcırah mı yetmedi? Biri devşirme, biri isteksiz, biri şu, biri bu.. Yazık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

alternatif bir federasyon kuralım...bu forumdaki insanların yetişdirdiği minikler gün gelir de milli takım oyuncularını dalga geçerek yenerse tc için herhalde daha büyük utanç olamaz. o kadar çinli ithal edip, burnundan kıl aldırmayıp gidip turnuva kazansa sevineceğim yok ama nüfusu çeyreğimiz olmayan ülkeye yenilince de bir yerimle gülüyorum.

ahmet li yi kimdir abi? chun li nin görümcesi mi olur halası mı ne zıkkım olur bu zat? timo bolu çin liginde 3-0 paçavra eden adı sanı duyulmamış çinliler var onlardan kapsaydınız iki tane yahu.. madem bizlere faydanız dokunmuyor kendinize faydanız dokunsun (bora bey neden çoğu takım 5 bizimki üç kişi deyince ben de durduramadım kendimi al bi sille de benden. çaaat alex buum)

gencay birader için de diyeceğim şudur: "sana her seferinde destek olacak yazılar yazıyorum burada tek milli türk oyuncusun diye; ama bir maçı da kazan be kardeşim, bir maçı da canını dişine takarak oyna.. bu kadar insana seni savunacak hiç bir şey diyemem artık"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya götürelim iki tanede genç adam yenilsin yensin ama oynasın bu ülkede bu sporu gerçekten seven insanlar varken bi çinli nin hatta iki çinlinin türk bayrağı taşıyarak oynaması gerçkten ayıp..bunun ırkçılıkla alakası yok ama ben ne bora vang ın nede oynadığı zamn ahmet li nin o formayı gururla taşıdığını düşünmüyorum tamamen duygusal :down: ve profesyonel nedenlerle oynuyolar ama gencay menge gibi bizi heyecanlandırması gereken bi adamda çıkıp isteksiz oynayınca bizi nerdeyse bu spordan soğutuyo..umarım şans eseri alttan bir iki genç gelirde hep böyle gitmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ahh ah ne çocuklar var aşağıda bunlardan daha hızlı ve yetenekli ama izleyen komite mi var. bu ülkede ferasyon başkanı dahil masa tenisinden anlayan adam gibi adam kimse yok kusura bakmayın. bakın yeni seçimde aynı kişiler yine seçilecek. yazık devşirme sistemi aldı başını gidiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi de çinli ne mutlu türküm diyene filan anlamaz verirsin parasını oynar. konuyla ne alakası var bunun ya?

osman hocam sende bomba bişey yazmışsın yine :) neye benziyo bu türklük merak ettim. çinlilerden fazla bişey ifade etmiyor masa tenisinde çin takviyeli türklük de bulgarlardan geride bu konuda :D yapma etme gözünü seveyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

savunduğunuz olay,

1- insan hakları evrensel beyannamesine

2-anayasanın eşitlik ilkesine uymuyor.

ben milli takımdaki çinlilerin ödül yönetmeliği dışında bir ücret aldığını sanmıyorum. belki prim olabilir.

bu prim de diğer sporlarda da var. (basketbol milli takımının başbakandan aldığı primi hatırlayın)

bu sporcuları türkiyeye getirenler milli takım değil, kulüpler. kulüp getiriyor, türk vatandaşı oluyor, milli

takıma davet ediliyor. bunun neresi yanlış?

kendinizi milli takım seçme komitesi vs herneyse adı, onun başında düşünün. önünüzde de oyuncu listesi.

seçim hakkı sizde. ne yapacaksınız?

-bu çinli, olmaz

-bu arap olmaz

-bu bulgar olmaz

-bu romen olmaz

-bu çerkez olmaz

-bu alevi olmaz

-bu zenci olmaz

diye eledikten sonra kalan türkler arasından kökenlerini kontrol edip (3 kuşak önceden

bir zencilik veya çinlilik olmasın), en sonda bir kafatası ölçümü yapıp.

hadiii hop milli takım kampına.

oldu mu şimdi?

..........

bu çinli sporcular sayesinde kulüplerimizin avrupada, milli takımın dünyada başarısı artıyor,

olimpiyatlara katılabiliyoruz, sporumuzun marka değeri artıyor, başarı para ve izlenilirlik

getiriyor, doğal olarak da yerli sporcularımıza gidiyor bu kaynaklar fırsatlar.

şu an milli takımdaki safanın başarısının altında çinli dediğiniz antrenör yokmu, e o da çinli

e o da para için çalışıyor, onu da dışlıyalım aynı mantıktan. e sonra kalkık mı bizbize ne güzel...

elvan 5000 metrede olimpiyat 2. olduğunda çat pat türkçesiyle konuşmaya çalıştığında duygulanmadınız mı?

yoksa "aaa bu nasıl türk, bu zenci, para için koşuyor" mu dediniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

NOTSNİW ARKADAŞIMA KESİNLİKLE KATILMIYORUM BİZ ZATEN ÇİNLİ OLANLARI ELEŞTİRİRKEN EN COKDA GENCAYA KIZIYORUZ MİLLİ TAKIMDAKİ İSTEKSİZ VE BAŞARISIZ OYUNUNDAN DOLAYI..YANİ ÇUVALDIZI KENDİMİZEDE BATIRIYORUZ..BİZ IRKÇILIK YAPMIYORUZ AMA BU ÜLKEDE NE ZMAN TÜRK DESEN CART DİYE IRKÇI OLUYOSUN..MİLLİ TAKIM FARKLI Bİ OLAY TABİKİ ÇİNLİLER BİZİM SPORCULARIMIZI DA ÜST SEVİYEYE ÇEKERLER ANCAK BU KULÜPLER DÜZEYİNDE OLMALI..ŞU ANDAKİ OLAY TAMAMEN KARŞILIKLI ÇIKAR ÇİNLİ KENDİ MİLİ TAKIMINDA OYNAYAMAYACAĞI İÇİN SEÇİYO YOKSA BU ÜLKEYE OLAN HAYRANLIĞINDAN DEĞİL..BİZİM MİLLİ TAKIMDA KENDİ AYIBINI ÇİNLİLERLE KAPATMAYA ÇALIŞIYO AMA ANCAK BU KADAR OLUYO..BEN ŞAHSEN BORA VANG OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLSA VE TÜRK BAYRAĞIYLA DOLAŞSA DUYGULANMAM ÇÜNKÜ HEM KENDİSİ HEM DE TÜM DÜNYA ONUN O BAYRAĞI TEMSİL ETMEDİĞİNİ BİLİYO AMA TABİKİ BAŞARISINA SAYGI DUYARIM..İSTER IRKÇI DEYİN İSTER KAFATASÇI..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben yıllardır antrenörlük yapıyorum ve uluslararası maçlar seyrediyorum. Türkiyede gitmediğim turnuva neredeyse kalmadı Türkiyede düzenlenen. öyle çocuklar vardıki zeki , atletik çinlilerden bile hızlı oyun olarak mükemmel ama hepsi kayboldu. neden kayboldu biliyormusunuz federasyonumuzun bir çocuğa para harcamak yerine hazıra para vermek daha çok işine geldiği için. Devlet sporculuğu olmalı çocuk kafasında masa tenisinden başka şey düşünmemeli. bu gelen çinllilerden oyun olarak çok iyi çocuklar var hala iddia ediyorum ama sadece eğitimle uğraştıkları için olmuyor. 10 senedir nerdeyse antrenörlük yapıyorum.kendi öğrencilerimle süper lige çıktım fakat bu sene sınav derdi çıktı çocuğu idmana getiremiyoruz. neden eğitim!!!. Biz her zaman milli duygularla hareket ediyoruz sizlerde öylesiniz. Ben ne elvan madalya aldı sevindim nede melek hu başarı kazandı sevindim. benim için hiçbir anlam ifade etmiyor benim ülkemden benim çocuğum olmalı. her zamanda bu devşirme olayına karşıyım. Türklük duygusu başka şeylere benzemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çözüm çok basit masa tenisini sporcu meslek olarak seçecek.... bu ülkede osman yıldız arkadaşın dediği gibi ne yıldızlar söndü gitti sırf gelecek kaygısı yüzünden. Ver bakalım masa tenisi sporcusuna 5000-6000 lira maaş bak tenisten başka bir şey düşünüyormu... Olay budur işin özünün özü paradır türkiyede sadece masa tenisi sporculuğundan en fazla para kazanan kimdir diye araştırın ve ne kadar kazanmıştır diye bakın ve diğer branşlarla karşılaştırın...antrenör sporcusunu ilkokuldan alır liseye kadar binbir özveriyle çocugu adam etmeye çalısır. Masa tenisinin en büyük dezavantajlarından biriside temelinin çok uzun zaman alması ve zahmetli olmasıdır. hadi bırakın işin mutfak kısmını bir tarafa.... çocugun artık elemanları oturmuş fiziki ve ruhen olgunluga erişmeye az kalmış teknik çalışmadan daha çok strateji oyun okuma kıvamına gelme zamanı tamda üniversiteye girme ve gelecek kaygısını taşıma zamanına denk geliyor.bu vakitten sonra sporcu seçim yapmak zorunda masa tenisini seçerse aç kalma tehlikesi oldugunu çok iyi biliyor bu yüzden sınavllara hazırlanıyor daha sonra üniversite takımında yeralırsa alıyor yoksa öylece sönüp gidiyor...vs vs ..yine söylüyorum bu işin en net çözümü çocukta gelecek kaygısını yaşatmayacak bir düzenin olması.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hatta gelecek kaygısı olmasın insanımız mutlu olsun masa tenisinde kazanmayalım; insanlar neyin hayalini kuruyorsa ona kavuşsun, gençler sanatla sporla müzikle iç içe büyüsün sağlıklı bireyler olsun. türkü,kürdü, ermenisi, suryanisi, rumu, çerkesi, yahudisi .... ve hatta alevisi sünnisi barış içinde mutlu yaşasın

amin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bulgaristan Türkiye maçı mı.?

Gencay mı.?

Masatenisini ülkemizdeki durumu mu.?

Devşirme sporcularımız mı.?

Federasyonumuzun bizlere bakışı mı.?

Ülkemizin ekonomik durumu mu.?

Türk milliyetçiliğimi.?

Türk vatandaşlığı mı.?

Eğitim seviyemiz mi.?

Eğitmen seviyemiz mi.?

''

''

Bu düşüncelerimizin sonunu getiremeyiz..

Her yorumumuz konuda başka bir derinlik açar. Sonu yok, yazı yazıyı kovalar, konu dipsiz bir kuyuya dönüşür.

Fikirlerimizi kabul ettirmek değil sadece ortama (bizlere) sunmak, tek amacımızın bu olması ve sakin olmamız gerekir. diye düşünüyorum.

Başka türlü yol alamayız .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..