Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlgimi Çeken Defans Tahtaları

Guest ktm

Recommended Posts

Bir defans tahtası alayımda ne alayım.......Butterfly..Nittaku..Darker..Bunlar benim tahta markası takıntılarım...Yada sizlerin tavsiyesi ne tür bir şeyler olabilir.

Bir türlü beceripte alamadım gözüm açık gidecek..

Alacağım tahtanın Matsushita pro special...özelliklerine yakın olmasını isterim..Kontürolü yüksek vurduğundada giden ...(bizi oyalama al bir matsushita diyeni de vururum.) o kadar yani..

Gözüme takılanlar yada görüntü olarak gönlüme bunlar uyar dediğim tahtalar....Aşağıda sıralıyorum..

Butterfly

-Matsushita pro

-Defence II

-Joo Se Hyuk (Turushan Hoc. bu tahtada uzman aldı devamlıda alıyor..Stokmu yapıyor diye düşünüyorum..Allahtan FL arıyor..Ben ST düşünüyorum)

Nittaku

-Shake Def

-New Defance

-Resist

Darker

-7p-2a.Df

Gözüme takılan tahtalar bunlar..

Deva sarjan özellikler def. tahtaları içinde en çok deneyim sahibi yada en çok değişik def. tahtasını kullanan olarak yorumlarını bekliyorum..Limuzun diye bu defa da geçiştirmez inşallah diyelim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla benim ilgimi defans tahtası olarak xiom aigis çekmişti. selim bey de yaşlandı artık...

Dikkatinizden kaçtı heralde..Azıcık atan def..istedim ..Yaşlansak hiç atmıyanını isteyecektim..Hala bir atımlık güç var..ona göre..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bilmem...bi ince tackiness, bi antispin, bi pütür tadı var bu başlıkta...

xiom aigis atmıyo muymuş? nittaku latika var mesela adelie var. bütün yorumlarda short pips felan iyi gider yazıyor...

not: bende böyle bir tahta sorduğumda Turushan hocam Stiga Tube light WRB önermişti. her tarafta yorumlar da gayet olumlu.

not 2 : ben eski hazır raket tahtamı kullanarak 1.7mm stiga innova ultra light ile kombo ettim. iyi ettim.. onu kullanıyorum. öyle tın tın oynayan moruklara duyurulur. çot diye vurucam kütü kafanıza

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bilmem...bi ince tackiness, bi antispin, bi pütür tadı var bu başlıkta...

xiom aigis atmıyo muymuş? nittaku latika var mesela adelie var. bütün yorumlarda short pips felan iyi gider yazıyor...

not: bende böyle bir tahta sorduğumda Turushan hocam Stiga Tube light WRB önermişti. her tarafta yorumlar da gayet olumlu.

not 2 : ben eski hazır raket tahtamı kullanarak 1.7mm stiga innova ultra light ile kombo ettim. iyi ettim.. onu kullanıyorum. öyle tın tın oynayan moruklara duyurulur. çot diye vurucam kütü kafanıza

Ben oynamıyorum ki...

Duvara süs diyemi assam diyede düşünmüyor değilim...

Bir zamanlar Emre İmamoğlu Butterfly bir tahtam için bana böyle demişti...Bu paralara verilip oynanır mı, tablo niyetine duvara as abi diyivermişti...

Anlaşılan bana huzur yok bu forumda,,,,, burada bana tahta felan aldırmazlar..

Kavga etmediğim üye kalmadı ki...Bende olsam bu mesaja bilgi vermem...Şeytan azapta gerek diyeyim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla ben durum dediğiniz gibi ise esefle kınarım. ya azarı yeyip oturacaksın ya da bildiğini okuyup dışlanacaksın öyle mi? üçüncü halin de olanaksızlığı öyle mi? umarım dediğiniz gibi değildir diyorum yine de.

Şaka tabiki....

Ben yazacağım cevap gelmiyecek....zor..

Bütün yazılara balıklama dalarım ...beni banlasalarda işin içinden çıkamazlar...

Misafir KTM ....................Dışarıdan kendime baktığımda nicim bu şekilde duracak.....Kendi kendime alıştırma yapıyorum banlanırsak bu şekilde foruma bakacağım diye...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi ver sipariş, yaptır bi tane gönlüne göre. Turist Ömer stiliyle oynarım, kız gibi olsun, duvara ascam dersin, Cilalı İbo gibi raketin olur.

Vericem siparişide....danışayım dedim....

Kendi şiparişlerimden oyunum bir gıdım ileriye gitmedi..geriledi bile başladığım günlere döndüm sonunda.....ben anlamam lastikten tahtadan...bir anlasam..Soğudum valla bırakacam sonunda tahtasıydı lastiğiydi...

Not..Bir tahtayı daha bulamadık.....Yahu hızır acili aratacaksınız sonunda bana damarlarımdan akan tahtanın tipi, markası neydi diye..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1- nittaku vioncello

2- nittaku haneyoshi

3- nittaku shake defence

denediğim defans tahtaları arasında en iyi üç tahtayı bu şekilde sıralarım.

bu yazdıklarım klasik defanstan ziyade daha çok modern defansa hitap ediyor, bilesin.

Nerden buldun da denedin Bora şu benim bir türlü sahip olamadığım Viencello yu...

Ulen şu tahtayı japonyadan bir tanıdık vardı getirmedikte..Bir sürü ıvır zıvır tahta getirttik.....Allah benin cezamı versin..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gözümün ucuyla bakıyordum daha önce tahta fiyatlarına....Alıcı gibi birde bakayım dedim...Vay vay vay.....3-5 değişik birşey olsun hangisi uyarsa benim olsun diye almaya kalksanız bir araba parası olmuş bunların fiyatları...

Bu fiyatlar böyle giderse..LKT iyimidir Palio mu alsam diye malzeme yazıların çoğunluğu bu şekle dönmeye başlıyacak ..Devamlı Çin lastikleri konuşuluyorduda ben farkında değilmişim ..tuniklesek demi kullansak yoksa öylemi kullansak....Durumun vehameti büyümüş..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hepsi vmtd'de oynayan abilerde var. hatta forumdan tanıdığınız ahmet sözmen, shake defence ile oynuyor.

Gençler oynamıyor değilmi Bora...Oynayanların hepsi abi..(ihtiyar)..

Bora sende yazmasan kimse bu isteklerime hiç ilgi göstermiyor...Teşekkür ederim ilgine....

Bu ilgisizliklerinin sonunda sevgili üyelerimiz bana zorla harakiri yaptıracaklar.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sizi bi alt başlıkta pütür felan derken gördüm sanki? yok bana öyle gelmiştir...

Aslında bizim bahçedeki kelebeğin yeni yavruladığı tırtılı arıyordum ....Yanlışlıkla pütür mü demişim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

az çalışma fırsatı bulan oyuncular için def sınıfına yakın ekipman iyidir.. off oynayan oyuncu formda değilse sürekli hata yaparak çok sayı kaybediyor. ne diyeyim.. pütür biraz radikal olur onu diyim. lastiği inceltin tahtayı yavaşlatın bir sürü çözüm var

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençler oynamıyor değilmi Bora...Oynayanların hepsi abi..(ihtiyar)

sen oynayabilirsin abi, henüz yaş kotasını aşmış değilsin. o yüzden sakin ol ve defansın, uzun pütürün, antinin ve bilimum pis top üretici edevatın tadını çıkar, milleti krize sok. sanki teğet geçmemiş gibi, bir de sen geç dalganı..

not : bana 02:00 den sonra mesaj yazdırmayın diyorum ama dinlemiyorsunuz. o zaman sonuçlarına da katlanırsınız ne diyeyim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bekliyorum yorumlarınızı..

matsushita pro özelliklerine yakın olsun dedin ama oyun tarzını biraz açıklarsan daha spesifik öneriler yapılabilir. masa başında hiç top açmaya yelteniyormusun, ittirdikten sonra gelen topspine stop yapmaya ya da şut çekmeye falan çalıştığın oluyor mu yoksa hemen ayağını arkaya atıp kesme pozisyonuna mı geçiyorsun, sap çevirdiğin oluyor mu (her tahtayla aynı rahatlıkta çeviremiyoruz zira), neyi ne kadar yapıyorsun, en çok hangilerinde sıkıntı çekiyorsun falan filan..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok yavaş olmayan def tahtalardan örnek olarak joo, fibercomp, aigis, weixing'i örnek verebilirim. joo'nun fl sapını daha önce kullanmadım, presportsta uygun fiyata buldum ve ilk fırsatta alacağım

Tekekkürler..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam dostum,

Ben Sarjan'dan aldığım Victas Koji Matsushita (BTY Matsushita PRO Special'ın TSP versiyonu) tahtasını denedim, bana çok atıyor gibi geldi. Bu yüzden oynayamadım. Evde duruyor. Bence tahtanın atması değil de, hissi önemli. Mesela Joo Se Hyuk tahtası tok hisli bir tahta, bu tahtaya bir de Yanus DF taktın mı, FH canavar gibi olur. Hiç de defans raketi demezsin. FH ataklarda seni üzmez. Mesela benim Nittaku Shake Def de tok hisli (çünkü karbonu var). Bu yüzden ataklarda çok rahatım. Bora biliyor spinlerimin nasıl gittiğini, di mi Bora ?

Geçen Xiom Aigis ile oynadım, FH'de yine Yanus DF vardı. Spinler Nittaku Shake Def'teki kadar hızlı değildi, biraz kolumu yordu açıkçası. Ama BH'de defansı gayet iyiydi. Xiom Aigis bana göre güzel bir tahta.

Tahtada çok fazla yorum yapamıyorum aslında. En güzeli deneyip görmek ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam dostum,

Ben Sarjan'dan aldığım Victas Koji Matsushita (BTY Matsushita PRO Special'ın TSP versiyonu) tahtasını denedim, bana çok atıyor gibi geldi. Bu yüzden oynayamadım. Evde duruyor. Bence tahtanın atması değil de, hissi önemli. Mesela Joo Se Hyuk tahtası tok hisli bir tahta, bu tahtaya bir de Yanus DF taktın mı, FH canavar gibi olur. Hiç de defans raketi demezsin. FH ataklarda seni üzmez. Mesela benim Nittaku Shake Def de tok hisli (çünkü karbonu var). Bu yüzden ataklarda çok rahatım. Bora biliyor spinlerimin nasıl gittiğini, di mi Bora ?

Geçen Xiom Aigis ile oynadım, FH'de yine Yanus DF vardı. Spinler Nittaku Shake Def'teki kadar hızlı değildi, biraz kolumu yordu açıkçası. Ama BH'de defansı gayet iyiydi. Xiom Aigis bana göre güzel bir tahta.

Tahtada çok fazla yorum yapamıyorum aslında. En güzeli deneyip görmek ;)

Teşekkürler Hocam,

Pütür ile ilgili yorumlarınız çok net ve açıklayıcı vede güzel olmuş...

Tahtada ise jo ve shake bana yakın duran tahtalar..Anladığım kadarıyla birbirinr yakın duran eşdeğer tahtalar..

Tekrar teşekkür ederim bu güzel yorumlarınız için..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir defans tahtası alayımda ne alayım.......Butterfly..Nittaku..Darker..Bunlar benim tahta markası takıntılarım...Yada sizlerin tavsiyesi ne tür bir şeyler olabilir.

Bir türlü beceripte alamadım gözüm açık gidecek..

Deva sarjan özellikler def. tahtaları içinde en çok deneyim sahibi yada en çok değişik def. tahtasını kullanan olarak yorumlarını bekliyorum..Limuzun diye bu defa da geçiştirmez inşallah diyelim..

ktm

Deva Sajan Hocam sizin ilginizi çekemedik bu konuya.....

Sizdende konumdaki saydığım .....yada sizin bu tahta O tahta (en iyi gibi) dediğiniz bilgilere ihtiyacımız var...

Beklemedeyim...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 85 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..