Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahsin Kalay - Özcan Bavaş

Hakan KIRIK

Recommended Posts

Evet biliyoruz. Birbirimizi yakından tanıdığımız için bu konulara fazla takılmıyoruz.

Fakat rahatsız olduğumuz zaman karşı tarafa da söylüyoruz yeri geldiği zaman.

Eşofmanla oynayan arkadaş Tahsin zaten, tanımıyor gibi yazmışsınız, şaşırdım....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Amatör oyuncuların servis atarken yaptıkları bariz iki hata var. Birincisi topun elden çıkma olayı, bir diğeri de serbest kolu çekmede gecikme ya da o kolu inatla ordan çekmeme. Bu iki hata aslında maçın kaderini o kadar etkiliyor ki, direk avantaj sağlıyor oyuncuya. Maalesef çoğu oyuncu, rakibi ses çıkarmıyor diye bu durumdan kendisine fayda sağlıyor. Top elden çıkmadı desek '' nasıl çıkmıyor'' deyip bir de uygulamalı gösteriyor. Ama bilmiyor ki o top 16 cm havaya yükselmeli ve top inişe geçerken servis atışını yapmalı. Bir çok oyuncu masa altından attığı top masa seviyesine çıkar çıkmaz vuruşunu yapıyor. Top elden çıktı işte dese karnı da ağrımaz amcamın. Bu videonun altında yeri değil belki ama konu hatalı servisten açılmışken bir kaç şey söylemek istedim açıkçası. Bu videolar bu tarz hataların görülmesi için çok iyi oluyor aslında. Başka türlü kendimizi düzeltme şansımız yok çünkü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir scoreboard olsaydı daha iyi olurdu bence. Ayrıca yukarıda rkadaşın da belirttiği gibi eşofmanlı arkadaşın servislerinin çoğu hatalı. Paylaşım için teşekkürler.

aynen birebir katılıyorum tahsin isimli arkadaşın servisleri faol bencede benim maçlarda en kızdığım şeydir diyebilirim haksız kazanç sağlamak servisle elbet sayı alınacak ama böyle haksız değil maçlarda tek tahammül edemediğim hareket o arkadaş topu havaya attıktan sonra o kesikleri aynı kalitede atabilecekmi o bilek o zaman o işi başarabilecekmi ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynen birebir katılıyorum tahsin isimli arkadaşın servisleri faol bencede benim maçlarda en kızdığım şeydir diyebilirim haksız kazanç sağlamak servisle elbet sayı alınacak ama böyle haksız değil maçlarda tek tahammül edemediğim hareket o arkadaş topu havaya attıktan sonra o kesikleri aynı kalitede atabilecekmi o bilek o zaman o işi başarabilecekmi ?

Çok doğru, aynen ben de katılıyorum size.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis olayı tam bir facia zaten. Ben de uzun süre parmak ucunda tutulur da atılır havaya diye düşünüyordum da yanlış hatırlamıyorsam Çağan beni uyardı bir maçta sanki. "Avuç içinden atmıyorsun" abi dedi. FBVTT ye de ne zaman gitsem hakem olmamak için elimden geleni yapıyorum. Çünkü nerdeyse herkes faullü atıyor, ben de maçın gidişhattına bakıp, eğer faullü atan oyuncu önde ise mutlaka uyarıda bulunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu maçın sonucu ne oldu..?

Çekim ve açısı bana gayet güzel geldi..Oynan alan buradan bakıldığında biraz dar gibi duruyor ama oyunu çok etkilemiyor gibi geldi..Sadece aynaya arada sırada gözüm takıldı..Zemini iyi seçemedim ama minoflo gibi duruyor..

Oyunculara gelince Özcan Bavaş arkadaşı tanımıyorum ama Tahsin Kalayı tanıyorum. Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim K.Atatürk'ün tarifine birebir uyan bu sözün Tahsin Kalay (artı....saygı-sevgi-arkadaşlık...eklenebilir) için eksik bile kaldığını düşünüyorum...

Oyuna gelince bizlerden 3 gömlek üstün 3 gömlek eksik olabilir....Benim bu spora bakış açımı hiç bir şekilde etkilemiyor.....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genelde çoğu kişi servisi faullü atıyor. Geçen FB veteran rating turnuvasında benim maçımı yöneten birisi servisime sayı verdi. Çok sinirlendim, dedim ki burada servisi düzgün atan kaç kişi varda benim servisime faul verip sayı verdin, neticede veteran maçı :sleeping:

Abi samimiyetimden söylüyorum sen servisleri kolunla sakladığından hiçbirşey görülmüyor ve sürekli servis yiyorum. Normalde avcun içinden mi çıkmış parmaktan mı çıkmış pek rakip oyuncuyu rahatsız etmez, veya kendisine avantaj sağlamak için yapmıyorsa elinden tam çıkmadan servis atıyorsa falan.

Ben tahsinin de servislerinden rahatsız olmuyorum ama senin servisler öldürüyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi samimiyetimden söylüyorum sen servisleri kolunla sakladığından hiçbirşey görülmüyor ve sürekli servis yiyorum. Normalde avcun içinden mi çıkmış parmaktan mı çıkmış pek rakip oyuncuyu rahatsız etmez, veya kendisine avantaj sağlamak için yapmıyorsa elinden tam çıkmadan servis atıyorsa falan.

Ben tahsinin de servislerinden rahatsız olmuyorum ama senin servisler öldürüyor :)

Ozan'cığım,

Servisime sayı veren arkadaş masayı sallamamdan dolayı verdiğini söylemişti, saklamadan dolayı değil. Fakat yinede uyarın için teşekkürler :thup: Aslında çok dikkat ediyorum. Fakat seninle oynamayalı bayağı uzun bir zaman oldu. O yüzden şu ana göre değerlendirmek daha iyi olabilir.Yapıyorsamda zaten kesinlikle bilinçli olmadığını biliyorsundur. Eğer böyle de bir durum varsa oynadığım kişinin beni uyarmasını isterim. İnsan bazen oyun içinde kendini kaptırım bazı şeyleri farkına varamayabiliyor. Zaten bu aralar servislerim bozuldu pek iyi atamıyorum. :down:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genelde çoğu kişi servisi faullü atıyor. Geçen FB veteran rating turnuvasında benim maçımı yöneten birisi servisime sayı verdi. Çok sinirlendim, dedim ki burada servisi düzgün atan kaç kişi varda benim servisime faul verip sayı verdin, neticede veteran maçı :sleeping:

O maçta benim set gümbürtüye gitti. Öyel bir kızdın ki oynamaya korktum :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de bazen parmaktan atıyorum tembelliğime geliyor sen uyuz oluyor musun? hiç dikkatini çekti mi merak ettim

topu dümdüz havaya attıktan sonra raketine inene kadar temiz geldiği için sıkıntısı yok. bir de saklamadığın için sanki tamamen nizamiymiş gibi duruyor. bu tembellik sadece fh servislerde var sanki. belki de istediğin kadar havaya atabilmek için parmağından güç alma isteği geliyor öyle zamanlarda..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

topu dümdüz havaya attıktan sonra raketine inene kadar temiz geldiği için sıkıntısı yok. bir de saklamadığın için sanki tamamen nizamiymiş gibi duruyor. bu tembellik sadece fh servislerde var sanki. belki de istediğin kadar havaya atabilmek için parmağından güç alma isteği geliyor öyle zamanlarda..

Bu tür yazıları okudukça kendimi dinazor gibi hissediyorum diyeceğimde bir yandan dinozorlara ayıp etmiş olmazmıyım diyede düşünüyorum..

Parmaktan güç alma meselesini pek anlıyamadım...topu yukarıya fırlatırken dengeleme içinmi söyledin yada atma tekniğinin gereği mi..Yoksa parmaktan topa gerçekten güç uygulaması oluyor mu..

Eğer oluyorsa gr bile etmiyen şu topu bende niye yukarılara atamıyorum diye kendi kendime düşünüyordum..

Benim şu parmağın azıcık ağırlık çalışması lazım demekki..!!!

Yaktın beni Bora şu narin parmağım kalın pazulu garip bir hal alacak..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..