Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kullandığınız Tahta

Ertan

Hangi marka tahta kullanıyorsunuz ?  

410 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• 7 months later...
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Soru "raket" olarak degil "tahta" olarak sorulmus da ondan yok voit. Voit bildigim kadari ile sadece hazir raket uretiyor, hatam varsa duzelt. Bu soru tahta ve lastikler ayri alindiginda tercih edilen tahta markasi ile ilgili. Yoksa hazir raket ureticileri cok fazla, hatta burda butun tahta ureticileri de yok. Ama voit bunlardan biri degil zaten...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

BEN STIGA CLIPPER KULLANIYORUM.BENCE MÜKEMMEL BİR TAHTA.ONCEDEN BIR KAÇ AY ÖNCE TWIST4 KULLANIYORDUM BANA GORE IYI BIR TAHAT DEGIL KIMSEYEDE ONERMIYORUM.BENCE EN IYI TAHTALAR STIGADA SU ANKI TAHTADAN ÇOK MEMNUNUM ... :gulumse: :gulumse:

Stiga carbo 7.6

Sriver FX MAX

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Stiga Hans Alser (ilk tahtam 1984'ten beri hala saklıyorum arada bir nostalji olsun diye kullanıyorum.

Butterfly VSG Carbon

Butterfly Zoran Primorac Carbon (Tamca 5000)

Tabii ki Vsg'nin yerini diğerleri tutmuyor ama Primorac ta cok iyi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk başta çin malı 5 katmanlı odun mu odun bi tahtayla başladım . sonra tibhar rapid le oynadım 6 ay kadar . daha sonrasında 9 katmanlı donic power persson carbonla oynadım ama oldukça hızlıydı oda ve hisside yetersizdi bana göre . Donic macerasının ardından joola k1 ve şimdide STİGA ENERGY ile oynuyorum ve gayette memnunum :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk başta çin malı 5 katmanlı odun mu odun bi tahtayla başladım . sonra tibhar rapid le oynadım 6 ay kadar . daha sonrasında 9 katmanlı donic power persson carbonla oynadım ama oldukça hızlıydı oda ve hisside yetersizdi bana göre . Donic macerasının ardından joola k1 ve şimdide STİGA ENERGY ile oynuyorum :D:

Ben de OFF+ yla oynuyodum Serkan abi gibi...

Ama şimdi ben Stiga Clipper Wood WRB veya Stiga Energy Wood WRB ile devam etme kararımı aldım bu arada Stiganın kalitesine güvenin derim ben(çünkü sitganın birçok tahtasıyla oynadım)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine ilk başladığımda 2 raket + bir file + 3 top olan bir set alarak başlamıştım :gulumse: sonra sunflexten hazır raket serilerinden sırayla kötüden iyiye doğru birkaç tanesini aldım.Bundan sonraki raketim romen pazarında şans eseri gördüğümüz stiga 1 isimli hazır raketti ve doğru düzgün spin çeken ilk raketimdi.Sonra bu serinin 3 , 100 , 300 ve 1000 , 3000 modelleri çıktı :gulumse: en sonunda ilk gerçek raket tahtamı aldım aldım butterfly power 9 fl, daha sonra a.mazunov,tibhar rapid carbon ,gergely,viscaria,stiga clipper cr wrb,yasaka dynamix,nittaku acoustic,stiga tube offensive,primorac carbon,stiga titanum wrb daha birçok az kullanıp denediğim tahtaları yazmıyorum...En sonunda bence en iyi tahtayı buldum MICHEAL MAZE :wee:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Arkadaşlar,

Ben de birçok tahta denedim. Amatör tahtaları saymazsam:

1-Butterfly Power Drive FL

2-Stiga All Round CR WRB (Az oynadım)

3-Butterfly Primorac Carbon (Az oynadım. Çok kontrolsüz bir tahta bence demode oldu şimdi daha iyileri var)

2 ve 3 ne kadar alakasız tahtalar. Buradan nasıl bir bocalama dönemine girdiğim, kafamın oldukça karıştığı anlaşılıyor. Bence masa tenisinde en kötü şey bu.

4-Stiga Clipper Oversize WRB (İşte benim uzun bir süre kullandığım tahta. Sıkı antrenmalarla oyunuma çok şey kattığım tahta bu. İnanır mısınız üstünde 1.7 Sriver fx vardı. Tekniğimi üst seviyelere bu tahta sayesinde çıkardım. Bir çok kişinin alaycı bakışlarla baktığı tahtayla benden iyi oyuncuları devirdim. Tekniğini geliştirmek isteyen her oyuncuya kesinlikle bu tahtayı öneririm. Yanılmıyorsam bir ara Sefa Avcı'da da gördüm bu tahtayı.

5-Stiga Clipper CR WRB (Clipper ın tadını alan hiç bırakır mı bu tahtayı. Daha 3 hafta önceye kadar bunla oynuyordum. Uzun bir müddet oynadım. Klasik Clipperdan farkı üzerine UV gönderilmesi. Daha sert bir his var ve daha hızlı. Sevenlere titreşimi de eksik edilmemiş.

Ne kadar çok Stiga aşığı olduğum anlaşılıyor değil mi? Birçok arkadaşın Clipper Cr ye geçmesine sebep oldum. Clipper tahta benim için hala çok güzel bir tahta. Bence efsane tahta bu. Clipper ı bırakışımın sebeplerine gelince:

Titreşimden rahatsız olmaya başladım. Orta sertlikte bir tahta arıyordum.

Bence insan her tahtayla oynar ama hepimiz istiyoruz ki daha mutlu olacağımız ve kafa olarak daha iyi hissettiğimiz tahtayla oynayalım. Bu aralar çok sık antrenman yapamıyorum tahta bana biraz hızlı ve kontrolsüz gelmeye başladı. Stiga ve Clipper ikilisinden vazgeçemeyeceğimi bildiğimden acaba düz clipper mı kullansam diye çok düşündüm. Bir de stigalar bana biraz kaba geliyor. Butterfly tahtalara nedense pek içim ısınmıyordu. Bir çoğunun yüzeyi Stigalara göre küçüktü. Ama estetik açıdan sanki butterflylar daha iyi gibi gözüme gözükmeye başladı.

Birgün veteranlardan tecrübeli bir abi bana şu tahtayı bir denesene dedi. Ben senin oyununu çok iyi tanıyorum bu tahtadan memnun kalacaksın dedi. Bu abi de zamanında birçok tahta denemiş ve clipper ı çok seven birisi. Hep şunu der clipper hakkında çok güzel bir tahta ama şimdiki clipperlar kesinlikle eski clipperlar gibi değil. Zamanında bu clipperın 9 katlı olanı varmış onu çok övüyor ama herhalde öyle bir tahtayı bulmak imkansız gibi birşey. Tam da sessiz ve derinden tahta arayışı içinde olduğum bir zamanda bu tahtayı denedim. İlk oynadığımda bir ferahlık hissettim. Tahta hem hızlıydı hem de çok kontrollüydü. Birçoğumuza bu saçma geliyor ama öyle. Tahtada gerçekten hem kontrol var hem de hız. Ertesi gün dayanamadım ve bu tahtayı aldım. Arkadaşlarımızın tahtasını bazen almışız ve oynamışızdır. İlk vuruşlarda hemen ilk izlenimlerimizi söyleriz. Garip geldi mesela deriz veya ben bu tahtayla oynayamam ya deriz. Sizin anlayacağınız ilk seferde net bir şey söyleyemeyiz ama ben bu tahta için söyleyebildiğim için hemen gittim aldım. İnanır mısınız size garip gelecek ama ben bu tahtaya 3-4 sefer oynayışımda alışamadım gözlerim clipper cr yi arar gibi oldu bayağı da para saymıştım bu tahtaya acaba hemen elimden çıkarabilir miyim diye düşünmeye bile başladım. Tahtayla biraz daha sabırla oynamaya karar verdim ve gerçekten sonucu gördüm mükemmel bir tahta üzerine bryce fx 2.1 de çok iyi gitti. Bryce fx gerçekten çok diri ve hızlı bir lastik.

Şimdi hepiniz sabırsızlanıyorsunuz hangi tahta diye.

Son dönemlerde adından çok bahsedilen bir tahta.

MICHAEL MAZE tabiiki

Hepinize bol spinli günler dileğiyle,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar,

En eskileri saymazsak ben de uzun süre Butterfly Mazunov OFF+ ile oynadım. Sonra Clipper CR'ye geçerek "Stiga feeling" (Stiga hissi) in ne demek olduğunu anladım. Clipper CR çok güzel bir tahtaydı. Ama insan değişiklik arıyor, ben de biraz araştırma yaptım ve yaklaşık 1 aydır Stiga Tube Aluminium (Master) kullanıyorum. Hem atak hem de hisli bir tahta.

Şimdi şöyle bir konu var. Her oyuncudaki his anlayışı farklıdır. Bazısı titreşimden nefret eder. Butterfly'ın hard tahtalarını daha önce denediğim için biliyorum, Gergely, Primorac OFF+, Schlager, Mazunov ... bunların hepsi de titreşimsiz tahtalar. Bir de hafif titreşimli tahtalar var. Butterfly'ın TimoBoll Spirit, Michael Maze, Viscaria tahtalarını da bu sınıfa koyabiliriz. Stiganın tahtalarında ise daima hafif (ya da daha fazla) bir titreşim mevcut. Bu hisden yani Stiga feeling'den hoşlananlar Stiga'yı bırakamıyor (aynı benim gibi :B: ) Şu anda Butterfly'ın hisli bir tahtasıyla oynayacak olsam Primorac OFF- ile oynardım. Kendini ispatlamış bir tahta ama o da çok atmıyor, ben de hızlı tahtadan vazgeçemiyorum. Eee hem hız hem de his olsun diye tutturunca da Stiga'dan başka çözüm bulamıyorum.

Sonuç olarak, lastikte Butterfly'dan tahtada da Stiga'dan şaşmam diyorum ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En eskileri saymazsak ben de uzun süre Butterfly Mazunov OFF+ ile oynadım. Sonra Clipper CR'ye geçerek "Stiga feeling" (Stiga hissi) in ne demek olduğunu anladım. Clipper CR çok güzel bir tahtaydı. Ama insan değişiklik arıyor, ben de biraz araştırma yaptım ve yaklaşık 1 aydır Stiga Tube Aluminium (Master) kullanıyorum. Hem atak hem de hisli bir tahta.

Ahmet , stiga tube serisinin stiga tahtaları içinde en hissizi olduğunu söylüyolar , gerçekten ben de denediğimde o eski stiga tahtaların hissini alamadım , ve elimdeki stiga tube offensive tahtayı bir kere oynayıp bir kenara attım , sence tube offensive tahtanın hissi iyi mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi hepiniz sabırsızlanıyorsunuz hangi tahta diye.

Son dönemlerde adından çok bahsedilen bir tahta.

MICHAEL MAZE tabiiki

Michale Maze ile bi açıklama da ben yapayım,

Butterfly ın Danimarkalı oyuncusu "2004 Avrupa En İyi On İkiler" de Schlager,Boll,Samsanov,Krenga gibilerini saf dışı bırakarak şampiyon olan Michael Maze in tahtası şu anda kendisi 13. sırada rankingde.Orta-sert bi tahta yani Medium.Ayrıca hem hızlı hem de kontrollü olduğundan yıldız-minik-genç sporcuların elinde görmemek olanaksız.Şu anda 3 dalda birden şampiyon olan Hasan Doğan bu tahtayı kullanıyor; aynı zamanda Sarp,Erdi ve diğerleri(sanırım akpınar komple bu tahtayı kullanıyor:)Ayrıca ben de bu tahtayla oynadım;1-2 top oynayınca zevk vermiyo ama spin çekerken tadı harika, ama bana çok kontrollü olmasından dolayı hızın pek fazla hissedemedim(Harika siz nasıl isterseniz o hızla gidiyo top:)Üzerinde Bryce,BryceFx,SriverFx,RapidSoft ile denedim kesinlikle Gergely den net olarak yavaş ve net olarak kontrollü yalnız bunun bi kusuru var biraz pahalı:P Tamamen Off sınıfında bir tahta Arylate-Carbon ve hafif(85gr)Ama siz isterseniz Off- veya Off+ olabiliyor(ben bunu kontrolüne bağlıyorum; dediğim gibi siz nasıl isterseniz:)Ben en iyi sonuçları Bryce ve RapidSoft la aldım RapidSoft la fhde oynadım ama bh için iyi ayrıca bence en iyi denediğim klâsik lastik mesela bryce fhde harika oldu ma bh içinde düşünülebilir, net olarak benim kombinden daha hisli ve daha kontrollü bence loop/topspin üretilmiş bi tahta Maze Fhde Bryce bhde Sriver EL kullanıyor(önceden Viscaria Üzerine Sriver L)

Ve benim tahtam,

Bildiğiniz gibi bunu 2oo3 dünya şampiyonu Schlager kullanıyo(üzerinde bir çifr Bryce2.1mm)Hissedimi bence Gergely gibi bir tahtadan iyi; yani topun tahtaya değdiğini hissedebiliyorsunuz ama Gergely ile ben hissetsem bile inanılmaz bir sertlik var(üzerine bi de Bryce taktınız mı:P)(gerçi benim tahtam da sert ama topun tahtaya değdiği hissediliyor),BTF ürün gamının en hızlı ve en kontrolsüz tahtası 95gr(değiştirmek istememenin nedenlerinden biri de ağır olması aynı zaman masa başı oyuna izin vermiyor adamı loop yapmaya zorluyor:P)3ply Wood / 2ply Carbon katmanlarından oluşuyor.

Grubba Carbon,

Btf ın sitesinde her ne kadar sert hissedimli yazsa da hissi Schlager Carbon ile Maze in arasında; yani çok ölü bi hissi de yok ama "Stiga Hissi" de yok.Uzun uzun anlatacak kadar oynadamadım.Ama yine de kontrollü ve hızlı(bence Maze ile Primorac Off- arasında bir hıza sahip)

Tibhar Champ(Ozan abi bu hazır raket değil:P:)

Bu tahta özellikle Balıkesirde çok yaygın(3 kişi de gördüm bi de Primorac Off- var onu sonra anlatacam)Hissi iyi ama ben kontrollü bir tahtanın aynı zamanda 80-85 gr olması gerekir diye düşünüyorum(90gr)Bununla arkadaşımdan alıp bi kaç maç yaptık desem yeridir.Hisli üzerinde Salvo Speed(bu ne yav antika bu:P),RapidSoft,Rapid,SriverFx ile oynadım ama en iyi verim yine RapidSoft tan(RapidSoft diyorum başka birşey demiyorum :hehe: )Salvo da iyiydi ama sanki yavaş gibiydi(elimde olsa gider bi salvo alırım)Rapid i ve SriverFx i fazla tutmadım ne bileyim:)SriverFx e alışığım zaten bi de arkadaşın Bh de rapid kullanıyo(hıh ben olsam fhde kullanırdım)Ama güzel bi tahta tipi kaymamış:P fiyatı da uygun:)(amma paragözüm:P), Spinsporda satılıyo ayrıca ilk yapıştırma kombisini yapacak forum üyelerine öneririm(tek sorunu bence biraz ağır All+ sınıfındaki bi tahta için).

Zoran Primorac Off-

Gerçekten güzel bi tahta oyndaığım en hisli tahta desem yeridir.Hafif,kontrollü güzel bir tahta(85gr), sonra bu tahta da burada çok yaygın(3-4 kişide var)(bizim Çağdaşın eski tahta)Diyecek birşey kalmamış, kalitesini ispatlamış bir tahta.Denediğimde üzerinde Rapid,SriverFx,StigaMendoMp vardı(bence en iyisi SriverFx)(mendomp de iyiydi ama biraz hissi kaçırdı sanki)Ben bunu Champtan daha çok öneririm ayrıca eli küçük olanlar ve çocuklar için de özel üretim sapları var bi de onlar baya hafif(70-75gr falan)Ayrıca bak sapı çok güzel şahsen beğendim.Alsam bunu alırdım ama Demt hocam "Niye buna geçtin,diğer tahtan hızlıydı güzeldi" diyecek bence Energy almakta fayda var:P(zaten Tsu ve Kainin yorumlarını dinleyince ağzımın suyu akıyo ama bi kararsızlık vardı içimde sanki tahtanın hızı yavaş gelir mi diye ama alıcam artık kesin kararımı verdim:)

Palio nun bir tahtası(Gold Parm mı neydi üertici firmanın adı;biliyorsunuz Butterfly ın Tamasu.CO.Tokyo)

Çok titrek bi tahtaydı üzerinde bir çift çin lastiği PalioCJ8000 bulunuyodu.Güzel bi şeydi oynamak hızı iyidi fakat kontrolü nerdeyse şimdiki tahtamdan kötü.Üzerindeki çin lastiklerinden dolayı baya ağır,baya spinli ve hissizdi.

(1.kısım)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(2.kısım)

Mazunov Off+(unutmuşum mesajda düzeltme yaptım)

Çok ağır bi tahta bana göre ve kontrolsüz, ayrıca çok sert kesinlikle almayın derim ben...

Gergely

Şimdiki tahtamdan az daha yavaş, az daha kontrollü Sadettin abinin attığı bir mesajına göre

Tahtanın görüntüsü çok erkeksi olduğu için kızlar tercih ediyordur bence... 

Çünkü sapı bir kız elini rahatsız edecek kadar dolgun ve hatlarıda çok keskin

demiş:P Ama elden ne gelirki ben şu ana kadar Gergely ile oynayan tek bir erkek çocuk gördüm zaten onunda spin denen birşeyi bildiğini zannetmem(zaten adam hep kesik/şut)Bence ağır biraz ve sert lastiklerle kullanınca tahtalıktın çıkıyo ve bir odun oluyo(kütük de diyebilirsiniz)Bence de çok hissizdi üzerinde yumuşak lastiklerle bile denedim ama hissiz ve kontrolsüz git Titanium alın desem yeridir çünkü titanium Ertan abiden aldığım duyumlara göre daha kontrollü,daha hisli,daha hızlı ve bir kız tahtası değil demiş :D: (valla Erta abicim seni kızdırmak gibi olmasın ama senin tahta da benim tahta da Tufan abinin tahta da birer kız tahtası)(ama bence de Off+ için en uygun tahta Titaniumdur; ya da Schlager:P)70'lerde Dünya Şampiyonu Gabor Gergely adlı bir macarın tahtası.Demet Hocam ve Simge'nin kullandığını söyleyebiliriz.Demet Hocam Gergely üzerine Bryce yi harika kullanıyor desem yeridir; Simge'de zamanla Demet hoca gibi olacaktır ne de olsa genlerden(yani DNA) gelen bir benzerlik(ha bu arada çocuklar yeteneklerini annelerden kapıyomuş:P)(bu arada unutmadan söylüyeyim yeni sezonda Simge süperligde maçlara çıkıcak)

Stiga Super Carbon WRB

Ben ST saplı olanını denedim baya güzel bi tahta 5ply wood / 2ply Carbon (çok ağır da değildi)Şimdi olsam Schlager yerine bu tahtayı alırım(ya da Maze i :)Çok güzel bi tahta şimdi burda Çağdaş kullanıyo üzerinde VarioSoft ve RapidSoftla denedim Vario Softla kabak tadı verdi ama RapidSoftla harika(gerçekten iyice seviyom bu lastiği ama gerçekten VarioSoft a göre mükemmeldi:)Sert bi hissedim vardı ama Sitga hissi bu olsa gerek öyle ölü bi hissi yoktu iyi bi his vardı.Kendisiyle 1 antreman oynadım ve memnun kaldım, bunun sıfırını almayı düşündüm(özellikle harika spin çekiliyodu o neydi öyle:)Sapı boştu ve ST idi ama hiç elimden fırlayacakmış gibi olmadı(benim elime ST uyuyo herhalde mesela ben Samsonov Carbonun AN ile hiç rahat edemedim)

Samsanov Carbon,

Dedik az önceki yorumumda ve hemen geldik.Çok hissiz desem yeridir(ya topla temas edince raket çok yumuşak bir duygu hissediyodum o yüzden sevmedim, bu arada yumuşak dediğim inanılmaz yumuşak sanki tahta yoktu lastikle oynuyodum)Hızlı ama bir Schlager Carbon değil Maze ile Gergely arasında bu tahta da kız tahtalığı tahtına oturabilir(Gergely i hiçe saydım his konusunda:P)Üzerinde Bryce gibi lastikler olması da bence bir etkendir(ama Gergely dendiğimde de üzerinde Bryce vardı demekki bu tahta tak kelimyele HİSSİZ)

Stiga(tam bilmiyom üzerinde Peter Karlsson yazan bir Allround tahtadır)

İyi bi tahtaydı.Uzun uzun yazacak kadar oynamadım ama hisliydi baya hem de kontrollü.Şimdi bizim Gökhanın elinde.

Joola Defence(tek denediğim defans tahtası Ispartada Malatyalı elemanın elindeydi)

Hızı bence bir defans tahtası için iyi hatta hızlıydı özellikle long pimples out tarafıyla(FeintLongII)chop yapınca çıkan sese hasta olmuştum dedimki içimden "Mambo nasıl ses çıkarır bilmiyorum ama ses harika" Tacknikess C vardı bi tarafında yumuşak ve aşırı spinliydi.Bence güzel bi tahtası ama Stigaların eline su dökemez diyorum neden çünkü en hisli tahtalar stigada

Bu arada görüp de deneyemediğim tahtalar var mesela yine Joolanın bir Allround tahtası ile TubeLightOff-(bak bu da bi kızın elindeydi:P)

Neyse ben denediğim, gördüğüm, kullandığım, test ettiğim tahtaları buraya üşenmeden yazdım

Bu arada sana katılıyorum Ahmet abi lastikte Butterfly tahtada stiga :thup:

:bye:

IlkerKesen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Ferro,

Şimdi, his görece bir kavram olduğunu söylemiştim. Bir oyuncu stiga tube aluminium tahtayı hissiz bulabilir. Burada ben net olarak şunu söylemek istiyorum:

Stiga Tube Aluminium (ya da diğer offensive tube modelleri) hızlı bir tahta.

Hızlı olduğu için kontrolü herkes için kolay olmayabilir. Hızlı olduğundan hiç şüphe yok. Ama şu var, Stiga Tube aluminium'a geçtiğimde çok bocalamadım, bildiğim ve alıştığım Stiga hissi yine vardı. Ama tabii ki daha hızlıydı, kontrolü biraz daha zordu. Aradaki çizgiyi iyi belirlemek gerek.

Problemimiz tahtanın hızlı olması mı yoksa hissinin bize uymaması mı ? Bunu cevaplıyor olmalıyız. Örneğin, Stiga Tube Aluminium hafif titreşimli ve (bana göre) hisli bir tahta olmasına rağmen Schlager Carbon ile oynayan bir arkadaşım hissini beğenmedi. Hızları birbirine çok yakın olmasına rağmen birini beğeniyor, diğerini beğenmiyor. Aynı şekilde ben de hard (sert hisli, titreşimsiz) olan tahtayla rahat edemiyorum, topa yeteri kadar spin veremediğimi düşünüyorum. Şikayetim tahtanın hızlı ya da kontrolsüz olması değil, hissiz olması. Oysa hisli tahtayla bir topspin yapıyorum rakiplerim topu tavana dikiyorlar :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de hissiz demedim zaten stiga tahtaların içinde en hissiziymiş dedim.Stiganın hissinin butterfly tahtalara göre farklı olduğu bencede gerçek ama yine de senin de dediğin gibi kişiden kişiye değişen , alışkanlıkla ilgili birşey.Mesela uzun yıllar clipperla oynamış birisi butterfly carbon tahtalarla mümkün değil oynayamaz , sende schlager carbon tahtayı eline aldığında sanki betonla oynamışsın gibi oluyordur (bu arada bu bahsettiğin schlager ferit abinin kullandığı tahta sanırım).

Konumuza geri dönersek madem senin için önemli olan his bence clipper a geri dönüş yapsan daha iyi verim alırsın veya denemediysen stiga carbo 7.6 yı şiddetle öneririm.Aynı zamanda hızını artırarak histen de taviz vermek istemiyorum dersen stiga titanumu öneririm şuana kadar denediğim en hızlı tahta ayrıca stiga hissini de bu tahta da bulacaksın, ya da hızı clipper dan daha hızlı hissi de tube aliminumdan fazla olsun , biraz daha hafif olsun dersen şuan Şükrü nin oynadığı stiga tube offensive de iyi bir alternatif olabilir...Yine de tube serisini ben çok beğenmedim,kendi görüşüm...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Ferro,

Şimdi, his görece bir kavram olduğunu söylemiştim. Bir oyuncu stiga tube aluminium tahtayı hissiz bulabilir. Burada ben net olarak şunu söylemek istiyorum:

Stiga Tube Aluminium (ya da diğer offensive tube modelleri) hızlı bir tahta.

Hızlı olduğu için kontrolü herkes için kolay olmayabilir. Hızlı olduğundan hiç şüphe yok. Ama şu var, Stiga Tube aluminium'a geçtiğimde çok bocalamadım, bildiğim ve alıştığım Stiga hissi yine vardı. Ama tabii ki daha hızlıydı, kontrolü biraz daha zordu. Aradaki çizgiyi iyi belirlemek gerek.

Problemimiz tahtanın hızlı olması mı yoksa hissinin bize uymaması mı ? Bunu cevaplıyor olmalıyız. Örneğin, Stiga Tube Aluminium hafif titreşimli ve (bana göre) hisli bir tahta olmasına rağmen Schlager Carbon ile oynayan bir arkadaşım hissini beğenmedi. Hızları birbirine çok yakın olmasına rağmen birini beğeniyor, diğerini beğenmiyor. Aynı şekilde ben de hard (sert hisli, titreşimsiz) olan tahtayla rahat edemiyorum, topa yeteri kadar spin veremediğimi düşünüyorum. Şikayetim tahtanın hızlı ya da kontrolsüz olması değil, hissiz olması. Oysa hisli tahtayla bir topspin yapıyorum rakiplerim topu tavana dikiyorlar :gulumse:

Ha bu arada unuttuğum tahtalar varmış;

Primorac Carbon

Zokinin yardımıyla bir ortaya çıktı bnece bu tahta benim tahtamın tamamen muadili sadece benimki biraz daha hızlı(92gr)

Ayrıca Ahmet abi sana katılmamak elde değil bence Samsanov Carbon iğrenç bir tahta fakat Super Carbon harika.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konumuza geri dönersek madem senin için önemli olan his bence clipper a geri dönüş yapsan daha iyi verim alırsın veya denemediysen stiga carbo 7.6 yı şiddetle öneririm.Aynı zamanda hızını artırarak histen de taviz vermek istemiyorum dersen stiga titanumu öneririm şuana kadar denediğim en hızlı tahta ayrıca stiga hissini de bu tahta da bulacaksın, ya da hızı clipper dan daha hızlı hissi de tube aliminumdan fazla olsun , biraz daha hafif olsun dersen şuan Şükrü nin oynadığı stiga tube offensive de iyi bir alternatif olabilir

Ferro,

Aslında Carbo7.6 yı denedim, o da güzeldi. Biraz daha tok bir hissi var tube aluminiuma göre. Onu da çok beğenmiştim (bir kere denedim sadece, arkadaşımın raketiydi). Tabii bu deneme faktörünü etkileyen diğer bir faktör de para faktörü :fildir: Şimdilik aluminiuma bu parayı vermişken (ki pahalı da değil, clipper ile aynı fiyat) bir daha tahta değiştirmeyeyim diyorum. Ama ileride her zaman için düşünebilirim tabii :B: Bu arada aluminiumdan tamamen memnunum.

Lastikte değil de tahtada değişiklik yaptığında insan sanki daha bir mutlu oluyor (ya da doğru seçim yapamadıysa tam tersi) yani tahtanın bize vermiş olduğu moral farkı lastiğin vermiş olduğu farktan daha büyük. Örneğin kendimi ele alayım lastik değiştirdiğimde ya da yenilediğimde sadece lastiklerimi değiştirdiğimi düşünüyorum. Ama tahtayı değiştirdiğimde sanki raketimi tamamen değiştirmişim gibi hissediyor, çocuklar gibi mutlu oluyorum :D: Bana bu konuda katılıyor musunuz bilemiyorum ama ben böyle hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..